Biologický otec se ozval

lucynkaaa
29. kvě 2019

Ahoj, mam dotaz vůbec si nevím rady :( otěhotněla jsem s expřítelem, ale než jsem to zjistila rozešli jsme se. Začala jsem se současným přítelem, současný přítel je zapsán v RL. Expřítel chce k soudu a žádat testy otcovství. Pokud testy vyjdou v jeho prospěch což v tomhle případě ano tak chce být zapsán v RL. Chci se teda zeptat jakou má šanci aby byl v RL zapsán, když v RL už je zapsán přítel. Kdyby jsme se s přítelem vzali a všichni by jsme měli tedy stejne příjmení a jsme klasicky fungující rodina bez problémů, mělo by to na soud nejaky vliv? Synovi jsou 3 měsíce. Jsem zoufalá :( děkuji za odpovědi.

terry1512
29. kvě 2019

Otcovství by musel rozporovat otec zapsaný v RL.
Byla bych v klidu.
Není to tak jednoduché. A pro ex by to i finančně bylo náročné. I zpětně.

kackakastanka
29. kvě 2019

a co tak najednou, ze ho to popadlo? jinak si myslim, ze na soud ma nárok a nasledne i na to, aby byl zapsan… nejsi vdana a dite nebylo zplozeno za manzelstvi...

rubicon_cube
30. kvě 2019

Kdysi mi řekl právník, že pokud se neozve do půl roku života dítěte, tak je to OK. Pak na to soudy tak nepřihlíží, vůbec ne, když o tom celou dobu věděl. Blbý je, že tady to otec stihl.

odula
30. kvě 2019

No ja jsem zase slyšela, že pokud není b.otec zapsán v RL , tak z právního hlediska nemá vůči dítěti žádne povinnosti ale ani prava. Takže styk ditete s otcem je jenom na domluvě rodičů. Raději bych se zeptala pravnika případně napsala do právní poradny.

ireniq
30. kvě 2019

Před časem tu někdo zkušený vysvetloval, že pokud už je v rodném listě jednou někdo zapsaný, tak rozporovat otcovství může jen ten zapsaný. Takze bych byla v klidu...

zelenaesmolda
30. kvě 2019

@ireniq
a jak k tomu prijde ten biologicky otec?logicky by kdyz se obrati na soud mel soud naridit testy DNA...ale to je spis otazka na pravnika

kolibricek36
30. kvě 2019

Radu nemam. Ale premyslim nad tim....
No. Ale dle me to asi neni tak spatny chlap - chce byt v RL, chce se starat.... Spousta jinych by dala nevim co kdyby se starat nemuseli. A spousta matek by byla rada.....
A dite ma pravo poznat sve rodice. Tvemu nynejsimu priteli sice tato bude rikat, ale bude to jen jeho "pestoun".

zelenaesmolda
30. kvě 2019

@kolibricek36
hlavne neni vubec jiste,ze se soucasnym pritelem zustane...co kdyz se rozejdou a on zacne rozporovat sve otcovstvi?

kolibricek36
30. kvě 2019

@zelenaesmolda taky pravda - stat se muze cokoliv

uzivatelkapetra
30. kvě 2019

@rubicon_cube ale já jsem z textu pochopila, že pravý otec nevěděl, že je těhotná.
Takže na druhou stranu, jak by on k tomu přišel, že mu někde běhá dítě a on o tom ani neví

lucynkaaa
autor
30. kvě 2019

Bio.otec pokračuje v dodělávání střední školy,nepracuje ruce od práce má též dozadu👌 o tom že jsem s ním otěhotněla věděl protože jsem mu to řekla hned potom co jsem na to přišla,ale nejevil zájem a řekl že mám nového přítele a že se o dítě mám postarat s ním že nám do toho kecat nebude. Po porodu se však všechno otočilo a začal se starat. Nevím jestli mu dochází že když bude zapsán do RL tak bude muset platit.
Každopádně chci vědět jestli když se se současným přítelem vezmeme byli by jsme ve výhodě?

kittyy17
30. kvě 2019

To by pak mohl každý chlap otravovat soudy a matky kvůli testům otcovství. A tím nemyslím, že ženský jsou běhny, ale že chlapi jsou často pomstychtiví a schopní byvalce ztrpčovat život, i když ví že je to nemožné...
Je to nastavené dobře, muž, který se k otcovství přihlásí a je zapsán, je táta. A skutečný samec má smůlu.
Jedinou možností je, že zapsaný muž pochybuje o svém otcovství a obrátí se na soud. Ale má na to nějakou lhůtu od narození, potom už nemá šanci a zůstane zapsaný v RL, i když dítě není jeho.

kolibricek36
30. kvě 2019

@kittyy17 mozna. Ale co kdyt pak rekne ze kdyz to dite neni jeho tak se starat nebude a bude uprednostnovat sve dite - to teprv bude situace

lucynkaaa
autor
30. kvě 2019

@kittyy17 takže i když soud by navrhl testy otcovství a ty by potvrdily že je to dítě mého ex i tak by v RL zůstal můj přítel?

kittyy17
30. kvě 2019

@lucynkaaa buď v klidu, pouze zapsaný muž v RL má právo požadovat test otcovství, a na základě jeho výsledku požadovat výmaz z RL. Ale má na to chvilku po narození, pak už se musí starat až do ukončení studia dítěte...
Můžeš na něj podat trestní oznámení za stalking, a žádat zákaz kontaktu

kittyy17
30. kvě 2019

@lucynkaaa soudce testy otcovství nenavrhne, vysmeje se mu a zavře dveře. Přesněji, ani se to k soudu nedostane, rovnou to zamítnou.
Fakt buď v klidu

zelenaesmolda
30. kvě 2019

@kittyy17
neni to trosku sproste vuci tomu chlapovi?

lucynkaaa
autor
30. kvě 2019

@zelenaesmolda jenže to by se jako chlap musel chovat a ne být jak usmrkane dítě. Sám na začátku říkal že je rád když jeho dítě bude v úplné rodině a já nepůjdu na potrat. A teď najednou má zájem vše pokazit.

kittyy17
30. kvě 2019

@zelenaesmolda je, ale zájem dítěte je přednější. Našel se táta, který se k němu přihlásil, i když ví že není jeho. Takoví chlapi jsou vzácní.. dítě má šťastnou úplnou rodinu, a soud to nerozbije jenom proto, že si jeden nezodpovědný puberťák vzpomněl po devíti měsících, že někde ukáplo semeno...

lucynkaaa
autor
30. kvě 2019

Kdyby jsme se teda s přítelem vzali bylo by to ještě lepší?

majajaa
30. kvě 2019

Jen chci říct, ze návrh se nepodava k soudu, ale k nejvyššímu státnímu zastupitelství. Které nařídí samozřejmě testy DNA (plátce bude navrhovatel). Samozrejme budete muset vsichni, ty, dítě, bývalý, soucasny. Následně dle výsledků to může přejít soudu. Soud může opravdu současného vymazat a zapsat tam současného. To že se vezměte může mít malinkate nepatrně plus. Ale opravdu malinkate. Vzhledem k věku dítěte, soud moc nebude koukat na manželství.

kittyy17
30. kvě 2019

@lucynkaaa nebylo. Bylo by to stejné z hlediska jeho nulového nároku, a horší pro vás vztah. Neberte se natruc jednomu debilovi.
On opravdu nemá nárok požadovat test otcovství. A pokud tě bude otravovat, pronásledovat, nahlížet do kočárku, kontaktovat dítě na hřišti a dělat mu v hlavičce zmatek, můžeš podat trestní oznámení. A nebo se odstěhovat...

kolibricek36
Autor odpověď smazal
Zobraz
kolibricek36
30. kvě 2019

@kittyy17 hih. To nemyslis vazne. I kdyby se vzali dite ma pravo poznat sveho biologockeho otce.

crochetka1
30. kvě 2019

Jenom zírám...

kittyy17
30. kvě 2019

@kolibricek36 ano, DÍTĚ má právo znát biologického otce, ale až tak ve dvanácti letech nejdřív, když z toho má rozum. Tátou je muž, který dítě vychovává a mají spolu citový vztah.
Biologický otec nemá právo ničit dítěti život ve spokojené úplné rodině, obvzlast když matce řekl, že ho nechce...

kolibricek36
30. kvě 2019

@kittyy17 ono, taky je potreba znat verzi druhe strany. To co pise sice muue byt pravda, ale take nemusi. Muze to klidns byt ona kdo mu dela naschaly...... Bud ji je nejak kolem 18 let, tak jeste mozna taky je skolacks. Nebo si zacla z mladsim - coz bych i pochopila, ze chtel dodelat skolu ale ze ma dite nezapomnel.

lucynkaaa
autor
30. kvě 2019

@kolibricek36 je mi 22 po učňáku jsem šla normálně pracovat,jemu je taky 22 ale učňák nedodělal,dodělává ho až teď... A nevidím důvod proč by někdo lhal když potřebuje pomoct

zelenaesmolda
30. kvě 2019

@kittyy17
to nemyslis vazne,ze ne?tak otec se k diteti hlasi a matka mu ho odepre protoze ma noveho chlapa?co kdyz s tim soucasnym pritelem za pul roku nebude?co pak?na co je diteti otec,ktereho pozna ve 12 letech?nestacim se divit kdyz to tady ctu jak chlapa odriznout od ditete,nahlasit ho na policii apod.kdyby to psala zenska,ze ji chlap brani ve styku s ditetem tak bude nejvetsi hajzl pod sluncem ale matku v tom podporujete?jednou je to otec ditete a ma na nej stejne pravo jako matka.jednou ji syn pekne podekuje az zjisti,ze ho pripravila o otce.chybu muze udelat kazdy,treba ho to zaskocilo nebo na to nebyl pripraveny a pripravit ho kvuli pocatecnimu zavahani o dite je dost pres caru....
vzpamatujte se zensky proboha!

caverina
30. kvě 2019

Jaky otec? Vedel ze je tehotna ale pristoupil k tomu tak jak pristoupil...svym chovanim ted uplne normalne muze rozbit zivot trem lidem a to vam prijde v poradku?