Chce váš jedináček sourozence?

miaellen
18. črc 2017

maminky je tady nektera, ktera ma jedinacka 5 let a vyse a snazi se o druhe detatko? zajimalo by me co na to vas jedinacek,jestli sourozence chce tak, jako nase a nebo ne ??? ja uz to po tech dvou letech zacinam pomalu vzdavat.. spise se snazim soustredit na jine veci- konicky, prace...

miaellen
autor
19. črc 2017

@kamino dekuji.

kamino
19. črc 2017

@miaellen a jestli muzu radit necekej dlouho...bylo mi jako.tobe, kdyzbjsme jsme se zacali mnozirt 🙂zadne problemy.ani jeden jak uz jsem psala nemame, nikdo nevi proc to nejde a prcka.jsem porodila 14 dni.pred 36 narozeninami. Druhe.se.bohuzel uz nepodarilo.. taky jsme to nechavali dva roky.prirode a udelali chybu.

miaellen
autor
19. črc 2017

@kamino chtelo jsem to furt nechat te prirode, no....😐.ted mam na 3 mesice nosifol, tak jeste zkusim toto.umele nechci.....

kamino
19. črc 2017

@miaellen To je mýtus.. nejde o umělé, jde o kontrolu, zda má smysl se snažit dál, nebo jest,i se náhodou nevyskytují polycystické ovarie, či další řešitelná překážka. Prcek vzniknul na základě IUI, což je vlastně inceminace, jednoduchý bezplatný zákrok ( hradí 6x v roce pojišťovna ) kdy se bere pouze Clostil, na podporu vajíček. Lidi to strašně demonizují, já taky věřila pár informacím a CAR se bránila a ted není dne, kdy nelituju.

krystalka
19. črc 2017

My máme 9 letého jedináčka, v podstatě jsme tak nějak od začátku počítali jen s jedním....a musím říct, že za celou dobu se syn ani jednou nezmínil, že by si sourozence přál....ale on je spíš takový introvert, vystačí si sám nebo s námi, ani kamarády nějak extra nevyhledává....jako když k nám přijdou známí s dětmi, nebo když k někomu jdeme my, tak si pohraje, zařádí si s nimi, užije si to....ale že by se sám třeba ozval, kdy k nám zase někdo přijde, nebo my k někomu, to ne.....mám pocit, že jako občasné zpestření to docela uvítá, ale jinak si vystačí v pohodě i sám....

kamino
19. črc 2017

@krystalka Závidím. pr mě jsou prázdniny za trest, protože pořád hledám kamarády, každý den ráno se prcek ptá, kdo přijede, či za kým pojedeme.. od malinka je mezi dětmi, vedu mateřské centrum a tím jsem si na sebe ušila slušný bič 🙂 Prcek je těžký extrovert a bez společnosti dost trpí. Už od dvou let chodil do soukromé školky, protože vyžadoval kontakt s vrstevníky..

krystalka
19. črc 2017

@kamino - no, nevím, jestli je tak úplně co závidět....on syn se zabaví sám až tak posledních pár měsíců, jinak do té doby okupoval hlavně nás....děti odmalička nijak moc nemusel, zato my jsme ho měli věčně za zády....takže jsme pořád podnikali něco spolu, vymýšleli výlety, akce apod....teď už se i doma zabaví v pohodě sám....a třeba letos nemá ani jeden tábor, ani příměstský, ani pobytový....na pobytový nechce a z příměstských nás letos nikde nic moc nezaujalo, nebo to bylo nehorázně drahé....naštěstí s hlídáním problém není, v pohodě se vystřídáme s manželem a babičkou (mám střídavé směny, takže volno i ve všední dny)..... Jinak ve 2 letech odmítal i chodit na hřiště, pokud tam byly nějaké děti, chtěl tam chodit jenom když tam nikdo nebyl 🙂

kamino
19. črc 2017

@krystalka Máš pravdu, že vše má + i - 🙂 Bobeš zas nechodil na hřiště, když tam ikdo nebyl 🙂

miaellen
autor
19. črc 2017

@kamino mame totez...dcera neuveritelny extrovert po mne.

miaellen
autor
19. črc 2017

@krystalka proc jste pocitali jen s jednim? jestli nevadi, ze se ptam...my do 3-4 let dcery taky a pak jsem otocila nazor...

krystalka
19. črc 2017

@miaellen - no, když se syn narodil bylo mi skoro 34, mám arytmii, manžel taky dlouhodobé zdravotní problémy, které se bohužel budou postupem času spíš zhoršovat....takže jsme se tak nějak cítili jen na to jedno.....no a od 3 let jsme řešili u syna vývojovou dysfázii, takže vyžadoval fakt hodně pozornosti a to už jsme si vůbec nedokázali představit, mít k němu ještě nějaké další....asi to tak prostě mělo být....syn se nikdy po sourozenci nesháněl, doteď jsme od něj ani jedinkrát nezaregistrovali ani náznak toho, že by si sourozence přál....myslím, že mu to takhle docela vyhovuje.....

miaellen
autor
20. črc 2017

@krystalka jasne..chapu.

darkwitch
21. črc 2017

Malý jsou tři a půl a chtěla jsem co nejmenší rozdíl, jenže o malou jsme se snažili skoro pět let a ani ted se zatím nedaří... a ona už se tedy po sourozenci ptá a není to troškař, chce sestřičku a bratříčka a vykládá, že jsou malinký u mamky v bříšku, protože jsem jí vysvětlovala, že nejdřív je miminko malinké a u mamky v bříšku... doufám, že se brzy zadaří, protože její touha po sourozenci se zvětšuje...

miaellen
autor
21. črc 2017

@darkwitch ja uz neverim, ze se u nas zadari...s dnesni menstruaci proste uz tak nejak "koncim"...prvni dceru jsme pocali po deseti mesicich snazeni prirozene a nyni jiz pres dva roky a nic !!!

snezenkaa
21. črc 2017

@miaellen Mojí známé se narodilo další dítě po skoro 14 letech,. .přirozeně. A hned nato za rok další. A bylo to neuvěřitelné, tak dlouho se snažili o miminko. Možná to chce klid, nemyslet, vyčistit organizmus,. atd. Jsou štastni, ikdyž Ti malí kluci mají velký věkový skok od toho staršího. Takže vždycky holky máte naději..😉

miaellen
autor
21. črc 2017

@snezenkaa ano souhlasim..jsem nervozni, o to asi hlavne jde...nervozni z toho, ze dcera uz ma 6 let pryc, ale jelikoz chci prirozene,kdyz se to uz jednou povedlo....ach jo no...budu se snazit svou energii premistit jinam, nebo se zblaznim uz !!

snezenkaa
21. črc 2017

@miaellen zkus si nasbírat kontryhel lékařský, je to lidově řečeno ženská bylina na všechno. Opravdu pomáhá. Čaj je z ní moc chutný,.Já na ní taky nedám dopustit.. Vždycky mi to říkavala babička, že to je moc výborná bylinka. Sestřenice jí sbírala taky když potratila a nedařilo se jí otěhotnět. 👍😉

miaellen
autor
22. črc 2017

@snezenkaa ten piju uz 4ty mesic a nic !! navic mi chutna a tak jsem pila denne i pul litru az litr, ale uz piju jen salek denne, pac me porad pichalo v brichu a to bylo z toho kontryhelu.