Chci další miminko, ale manžel nechce

3. pro 2021

Holky, máme doma krásné chlapečky. Přála bych si další miminko, kdyby se povedla holčička, bylo by to krásné. Vím, že další miminko bychom zvládli i finančně, oba jsme vysokoškoláci. Kluci jsou živí, ale tak to má být. Manžel je prostřední mezi sestrami a je to znát a byl jaksi stranou... Manžel další miminko nechce, zdá se mi to sobecké, on syny má, já dceru ne.... Jsme zvyklí cestovat na vlastní pěst, bojí se, že bychom se museli omezovat. Díky tomu spolu nespíme. Manžel nikdy neměl velkou potřebu sexu, měla jsem štěstí, že z jednoho sexu za měsíc jsem otěhotněla. Navenek si každý myslí, jak jsme spokojený pár, smějeme se, občas padne pusa, jsme oba štíhlí, ale jemu stačí se večer přitulit a to je vše.

mdch91
3. pro 2021

Chapu te v tom, ze chces dalsi dite, ale vzdyt je 50% pravdepodobnost, ze stale nebudes tu holcicku mit. Mozna bysis tohle mela prehodit nejdriv v hlave.

felixfelicis
3. pro 2021

Heleď, já mám tři kluky, jak si můžeš být jistá, že to bude holka? 🙂 To bys pak byla zklamaná, že nemáš tu svoji dceru, a chtěla po manzelovi ctvrte? Rozmyslela bych si nejdřív, jestli ti jenom chybí česat panenky, nebo chceš prostě dítě se vším všudy.
K manzelovi: možná má prostě už dost, každý má tu hranici jinde a třeba už je unavený a je rád, že jste miminka vypiplali a máte už děti větší...zvlášť jestli má z dětství špatnou zkušenost. To teda není důvod spolu nespat. Ochrana přece může být i na něm a pak se dítěte nemusí bát, ne? Je problém jen v tom? Jestli to teď mezi vámi není ideální, proč si do toho pořizovat dítě a naložit si další kolotoč nevyspani a povinnosti (který na sex taky nemusí mít zrovna pozitivní vliv)?

marcicek84
3. pro 2021

No holka to ale vubec neni jiste,ze bude treti holcicka,klidne to muze byt dalsi kluk a neudelas nic.Jsou tady holky co maji 4 kluky a holka az po pate,nebo 5 holek,nebo 3 kluci,jestli chces dite kvuli jinemu pohlavi,tak muzes byt zklamana,jestli dite bez ohledu na to,tak je to neco jineho.My mame dve holcicky a manzel to vubec neresi,ze neni kluk a dalsi uz planovane nechce,kvuli veku hlavne a taky kvuli omezovani,navic v teto silene dobe jsou 2 deti az az...ja ho s dalsim cilene konfrontovat urcite nebudu,i kdyz bych take byla rada,aby mel syna,ale jak jsem psala vyse pohlavi neni vubec jiste...

rnika
3. pro 2021

Nepíšeš kolik vám je a jak jsou děti staré... Určitě bych se snažila oprostit od vidiny holčičky. Jestli i potom budeš chtít další, tak o tom pořádně mluvte spolu doma. My máme čtyři chlapecky, kdybych chtěla holčičku, asi bych musela jinam 😁

orisek56
3. pro 2021

Hehe, jen pozor na to plánování... Je sice krásné, že máte vysokou školu i když nechápu proč to zmiňujes, to je bezpředmětné... Aby jste i na potřetí neměli krásného kluka.... Jako já napotřetí v vlastní predtuse a ujišťování ostatních, že určitě čekám napotřetí toho kluka, mám na potřetí krasnou holku.... 😆 a taky jsem už chtěla kluka
Já jen že tohle plánování na tutovo mi přijde ve výsledku nedůstojné vůči dítěti. Abyste se nedivili a ještě bych možná zapracovala na tom, abych nevnímala manžela jako dárce spermatu a ne tlačila teď na dítě, ale zapracovala na vašem "ne úplně spokojenem" Jak říkáš, manželství.

adula000
3. pro 2021

a jak chceš docílit toho, aby to byla holčička? Když se povede kluk, tak co?

marimanta
3. pro 2021

Mně přijde nešťastný už ten pohled - je to od něj sobecké, on má syny... Celkově mi přijde, že problém je možná zakopaný jinde, než v chybějící holčičce.
Dej tomu čas. Někdy máme pocit, že něco chceme o to víc, oč je těžší toho dosáhnout.

melek5
3. pro 2021

Nechci tě nějak přesvědčovat ale myslím nebo spíš vím na stoprocent že tomu nemůžeš věřit že to bude holka my s manželem chtěly vždy kluka povedlo se nam šest holek za sebou a toho chlapečka mám teď ještě v bříšku jsem 34 tt,takže fakt není nikde napsané že to teď bude holka ale přeju hodně štěstí

martiniquest
3. pro 2021

Promin, ale sobecka mi pripadas ty. Dite ma byt chteno dvema rodici. A jakou mas jistotu, ze by to byla holka? Kamaradka taky chtela a ceka tretiho kluka. Zacni se realizovat jinak a vaz si toho, co mas.

zrzeckas
3. pro 2021

@martiniquest
@marimanta
Jak pisou holky a pokud vim, tak on nemohl nijak ovlivnit, ze to jsou oba klici...... A to same muze rict on o tobe... Ze si sobecka, ze chces dalsi....
Ja bych taky chtela jeste treti, ale muj uz ne. Rekl mi duvody a ja to respektuji, i kdyz to nekdy nadhodim 😁... A uz jsem se aj pristihla, ze ma mozna pravdu..... Dej tomu cas jak jemu tak sobe

kakba
3. pro 2021

Manzel by v budoucnu rad 3. Ja, ale uz ne. Uz jsem si odvykla na pleny na nocni vstavani. Ale nechavame tomu jeste par let otevrene vratka, kdyby se zadarilo a pak pujdu na sterilizaci, abychom si mohli uzivat nevazaneho sexu. 😀
Muz respektuje, ze nechci, ale bavime se o tom. Trosku empatie mu dej

madbetka
3. pro 2021

My jsme napotřetí doufali v kluka...jmenuje se Veronika 🤔😀
Já nemám téma děti uzavřené, cítím, že ještě jedno někdy v budoucnu by možná šlo (není nám ještě třicet ani jednomu), zatím nejsem smířená s tím, že už nikdy nebudu těhotná. Ale můj manžel už třetím skončil. Je to pro něj absolutní strop, co je schopen zvládnout, aby dokázal dětem dát pozornost a čas a aby se sám nezbláznil. Takže prostě budou tři (nebo tři plus nehoda náhoda, kterou bychom s láskou přijali, ale tak nějak věříme, že se nestane 😀).
Mluvit, mluvit a mluvit a snažit se pochopit se navzájem.
Mimochodem. Syny nemá on, syny máte oba. Možná v tomhle tvém přístupu je trochu problém a když se ti podaří změnit tohle, bude se vám o tom i lépe diskutovat 🙂

veruuu_kubesovic
3. pro 2021

Promin, ale to že jste štíhlí vysokoškoláci souvisí s miminkem jak???
Jinak mi příjdeš děsně sobecká, jak mám chápat manžel má syny? a ty je nemáš...jsou snad pro tebe cizí🙄???
Máš děti, zdravé děti, což je v dnešní době velký dar, někdo nemůže mít děti vůbec, někdo má vytouženého jedináčka....

bara88
3. pro 2021

Tyjo ,tak mě přijdeš sobecka spíš ty,manžel má syny a ty dceru ne? A jako synové nejsou tvé děti nebo co?hlavně tohle nikd neříkej před dětmi mohlo by je to strašně mrzet

irmamala
3. pro 2021

No jak vidno, VŠ není vždy záruka inteligence a štíhlá postava šťastného života 😀 😀 😀 Naprosto chápu tvoji potřebu mít dceru, ale sorry, napsala jsi to jak poslední kravka....

zmrzlinka
3. pro 2021

A kdyz to bude kluk tak co?Bude čtvrte?

michaela_2
3. pro 2021

Štíhlí vysokoškoláci - to je dobré 😀

Hele, já u posledního také doufala v holčičku - a máme kluka jak vyšitého 😉
Když do toho pujdes s tímhle, bude to další kluk, natuty. To je něco jako zákon 😁

veroniqess
3. pro 2021

Jak on má syny? Vždyť tvoji jsou snad taky, ne? 🙈 Nechápu.. Jinak my mame s bratry dohromady 6 kluků, žádnou holku 😃
A pobavila mě informace, že jste štíhlí 😃😃😃

berta3
3. pro 2021

Až když kamarádka rodila ve 38.tt mrtvorozenou holčičku, pochopila jsem, že na pohlaví opravdu nezáleží. Vysokoškolaček je tu mezi námi spousta, proč zmiňovat? Jinak máme s mužem tři kluky a je to celkem fajn. Už vím, že nikdy své dceři nebudu kupovat sukýnky a česat culíky... Ale neměnila bych. Hodně štěstí a zkuste se na svůj text podívat jinou optikou.

andelka
3. pro 2021

Tak zpráva o jejich kondici mi přijde hodnotná v tom, že vlastně píše, že není spokojená v manželství a se vztahem, kde je málo sexu, ačkoli jsou oba mladí, hezcí, atraktivní, zdraví, štíhlí, chytří, zabezpečení..
Předně..pracovala bych na vztahu. Očividně máte problémy.
ZA druhé...oprosti se od blbostí typu on má syny, já dceru ne. My třeba máme dcerku v urně v obýváku, ale vychováváme tři syny. Další dítě nebude z mnoha důvodů. Nikdo ti nezaručí, že i kdybys měla x dětí, tak se tam najde holčička pro tebe. Buď ráda za zdravé děti, zkus si to přenastavit v hlavě, něco si třeba o tom (matka-synové) přečti a zajímej se hlavně o vztah a rodinu. Až potom o to, kdo má pro sebe jaké dítě, a co kdo komu dluží atd.

lachtanice86
3. pro 2021

Si sobec, ve vztahu mate velké problémy, co takhle to nejdřív vyřešit. A na to ze mas vysokou školu, ten mozek moc nepouzivas. Jak víš že další by byla holka?

orisek56
3. pro 2021

@madbetka je gratuluji zrovna máme třetí a Verunku 😂 a taky máme na mysli ještě jedno, ale až v budoucnu

orisek56
3. pro 2021

@veruuu_kubesovic no a někdo měl vytouženou dceru, která mu ve 20 letech přímo při nástupu na vysněnou VS, zemřela.... To než tohle, radši 10 kousku "nevytouženého" Pohlaví 😞

verais
3. pro 2021

@michaela_2
@veruuu_kubesovic já myslím, že by jste si měly ještě jednou přečíst ten začátek a možná by Vám došlo jak ta vysoká škola souvisí s 3 miminkem a to štíhlí píše paní na konci jen jako takovou vsuvku, že si každý okolo myslí jak jsou šťastní někdy je za potřebí přemýšlet i u toho čtení než se začnete posmívat a soudit 🤦‍♀️
Ano plánovat třeti jen abych měla holčičku je takové zvláštní a upřímně tady je takových mraky já to sice nechápu nikdy jsem to neřešila a bylo mi to jedno co čekám jen jsem vždy trnula aby vše bylo ok a byly ty mé ratolesti zdravé, ale každý jsme jiný a máme jiné touhy a potřeby paní chce mít taky parťačku se kterou pak bude dělat věci které by třeba s klukama nezažila je třeba se nad tím zamyslet i takto a né hned soudit určitě to nemyslela tak, že ty dva nebere jako své děti spíše to nešťastně napsala 🙈
Nejde označit zakladatelku takže tady můj názor ....měla by sis uvědomit co chceš víc jestli třetí miminko nebo opravdu jen holčičku ono často se stane, že ani na po třetí to nevyjde a ty budeš mít 3 syna a to, že manžel nechce taky chápu, ale nemůžeš mu vyčítat, že je sobec to stejné by mohl říct on o tobě oni to berou úplně jinak možná bych to teď nechala trochu vyšumět a zamyslela bych se nad tím, jestli to není jen posedlost mít tu holku a za další bych se zamyslela i nad tím kdyby to bylo obráceně třeba kdybys měla dvě holčičky a chlap by chtěl klula jestli bys byla tak akční jít kvůli něho taky do toho 🙄

mimi1004
3. pro 2021

Souhlasím s tím, co už se tu píše. Nikdo ti nezaručí, že se na potřetí povede vytoužená holka. Spolužačka má 5 sester. Jejich otec chtěl syna, a tak plodili jedno dítě za druhým resp. jednu dceru za druhou. Teprve na po sedmé (!!!) se povedl syn. Ovšem ukázalo se, že tito rodiče z genetických důvodu mít syna nemůžou. Chlapeček jim totiž velmi brzy po porodu zemřel. Teprve po této smutné zkušenosti od syna upustili a s plozením dětí ustali. Vzdělání, životní úroveň ani postava v tom nehrála roli. Začni od sebe, manžel je u vás evidentně ten rozumnější a možná až nebudeš na to třetí tak tlačit, tak se ho i dočkáš.

michaela_2
3. pro 2021

@verais já to pochopila 😉 usmívám se tomu podání…

zelenaesmolda
3. pro 2021

On syny ma...ti synove jako nejsou tvoji?!
Podle me neni sobec manzel ale ty uz tim jak uvazujes vuci vlastnim detem.

kevi1
3. pro 2021

To synovia su otkovi a dcery mamine? Lol..

mamikajuli
3. pro 2021

My čekáme po dvou klucích holčičku, ale chtěli jsme opravdu třetí dítě, bez ohledu na pohlaví. Spíš mi vadilo , jak se každý ptal, jestli to "konečně" bude ta holčička. Jakoby třetí kluk byl nějaká smůla🤦‍♀️ Zase ale paní to tu píše, že by chtěla třetí miminko a že mít holčičku by bylo krásné. Možná to není úplně šťastně formulované ty věty, ale prostě píše, jak to cítí. Přijde mi zbytečné, jak se tady do ní mnohé pustily.

veruuu_kubesovic
3. pro 2021

@verais
Mě to totiž přijde, jako že rodiče s vyucnim listem jsou jak to říct slušně nejspis "divní" podle zakladatelky🤔? Protože oni jsou ti vysokoškoláci...