Dát dítě mojí matce do opatrovnictví, než dostuduju? 😞

dadanana
20. únor 2015

Ahoj, chtěla bych se zeptat, jestli by některá z vás dala svě dítě své matce do opatrovniství než dostuduju.. Je mi 18 jsem těhotna, a jsem ve 2 ročníku na střední teprve, a rodiče docela zbají na školu, mamka mě nabídla že by na dva roky ho měla v pečí... ale že by jsme bydleli všichni, máte s tím skušenost?

ilaura100
20. únor 2015

@andrrriiik Doufam, ze se konecne nekdo v PS zamysli a tuhle absurditu zrusi, to je neskutecna vycuranost a plivanec vsem normalnim lidem.

majanax
20. únor 2015

@dadanana když je matka doma tak může hlídat bez toho, aby si dítě napsala na sebe, néé

dadanana
autor
20. únor 2015

To může, ale co kdyz ji pracak nabídne práci.. Tak bude muset jit

ilaura100
20. únor 2015

@dadanana Tak ono je snad normalni chodit do prace a zivit svou rodinu, nemyslis 😉 ?
Ty budes s ditetem doma nebo budes mit individual a budes potrebovat obcasne hlidani a na to snad nemusi byt tva matka x let doma, nehlede na to, ze mas i otce ditete.
Devce, nechci byt zla, ale z toho co pises mam spis pocit, ze matka se chyta tveho tehotenstvi jako dalsi sance, kterak si prodlouzit dobu, kdy nemusi do prace.Vetsina nezamestnanych praci aktivne hleda, kdezto ta tva ma hruzu, ze by ji nahodou mohli neco najit.

dadanana
autor
20. únor 2015

Asi mate pravdu 🙂 doufam ze me ten individuální plán dají 🙂 jestli ne tak nevim jak bych to pak delala

ilaura100
20. únor 2015

@dadanana Melo by to jit, navic jsi psala, ze praxi mate jen tyden v roce, coz by nel problem pokryt i tatinek ditete v ramci dovolene.

dadanana
autor
20. únor 2015

To je pravda. Po dalsi kontrole u gynekologa az budu vedet ze je opravdu vse v pořádku se na to ve škole zeptám 🙂

blahova_andrea
20. únor 2015

nedala bych do opatrovnictví. prostě bych studovala a bydlela u rodičů a nechala si pomoct, když pomoc nabízejí, ale matkou a zákonným zástupcem bych zůstala já. nechápu, proč uvažujete o opatrovnictví, proč zbytečně papírovat? 😨

dadanana
autor
20. únor 2015

No bylo by to z duvodu abych mohla chodit do skole normálně, ale rozmyslela jde si to na 100% ... Jen budu doufat ze mi ve skole dají individuální plán
@blahova_andrea

ilaura100
20. únor 2015

@dadanana To ti schvaluji, az budes mit za sebou prvni trimestr, zeptej se.Urcite i ucitele oceni, ze mas zajem skolu dokoncit a vyjdou ti vstric.Drzim palce!

barulina
20. únor 2015

urcite ne,pusobi tnw na me,ze tva mamka nechce makat. s pritelem to zvladnete.nejste jedinni. zajdi si na socku.azeptej se jak to jde s tim rodicakem ses pritele.,a na jake prispevky dalsi mas narok. tam ti poradi nejlip. a pokavad vim individualni plan nemaj jen nektere skoly ale lze to snad na vsech. davej vedet jak jsi dopadla

andrrriiik
20. únor 2015

@ilaura100 To myslis me,ze jsem vycurana?

ilaura100
20. únor 2015

@andrrriiik Mluvila jsem v obecne rovine o tom, ze tahle soc. davka je absurdni, pokud umoznuje cerpani lidem, kteri ziji v jedne domacnosti a hospodari spolecne jen na zaklade toho, ze zivitel rodiny tam nema trv. bydliste.

andrrriiik
20. únor 2015

@ilaura100 Tak to mas pravdu,taky jsem kolikrat si rikala,ze je to nelogicke.

querty
20. únor 2015

@dadanana -

Je mi 18 a mám 4měsíčního syna. Školu jsem si na rok přerušila a v září opět nastupuju na individuál. Ani bych denní studium nechtěla i kdyby mi hlídání nabízel každej člen rodiny. Školu si dostudovat můžu teoreticky kdykoliv, ale ty roky dítěte mi nikdo nevrátí a nechci, aby u důležitých okamžiků a pokroků mého dítěte byl někdo jiný a mě to bylo jen popisováno 🙂 Jsem maximálně spokojená, žiju s přítelem a hlídat, pomoct ani radit jsem od narození malýho nepotřebovala, nechtěla a ani nechci.

Ta představa, že denně studuju a nejsem s malym je šílená... litovala by jsi. Věř mi.

ilaura100
20. únor 2015

@andrrriiik Presne tak to bylo mysleno, rozhodne neslo o nejaky utok na tebe osobne, ty proste jen vyuzivas moznost, kterou ti tato absurdita nabizi.To je spis obecne k zamysleni, neplytvaji-li se tak finance, ktere pak chybi napr. k okamzite pomoci zenam, ktere jsou obeti domaciho nasili a nemaji z nedostatku prostredku moznost odejit atd.Ale to je OT, omlouvam se.

dadanana
autor
20. únor 2015

@querty
Mas pravdu 🙂 a napsala jsi to krasne. A hlavne pravdivě, nedokážu si představit ze bych treba o to nejlepší přišla. Jestli se můžu zeptat na jaké škole studuješ?🙂

blahova_andrea
20. únor 2015

@dadanana jaké dávky budete moct mít jako rodina teď moc nezjistíš. to bude záležet na moc věcech. pokud zůstanete bydlet u rodičů, tak vám nedá stát asi nic. pokud půjdete do vlastního nájmu, tak budete dokládat milion věcí, ale možná na nějaké dávky dosáhnete. záleží kolik přítel vydělává. každopádně budete úplně běžná rodina, co se příjmů týká. jeden plat a jeden rodičák. jak myslíš, že žije většina ostatních? 😉
ptala jsi se na příspěvek na bydlení. pokud se vejdete do 2,4násobku životního minima a budete mít na vše řádné smlouvy, tak si zažádejte. jen tě chci upozornit, že se vyplácí čtvrtletně a ZPĚTNĚ. takže tři měsíce musíte vše platit bez podpory státu, potom si zažádáte a doložíte, že máte ty tři měsíce vše řádně uhrazeno. po té dostanete po dobu tří měsíců vypočítanou částku. za další tři měsíce kolotoč znovu.

andrrriiik
20. únor 2015

@ilaura100 Ja uz se lekla,protoze kamaradka mi jednou rekla,ze radsi at si najdu praci v Ceskem Tesine,kam bych dojizdela z Fulneku az,nez abych brala prispevky a mela dite,tudiz rodicak.

lucisa
20. únor 2015

Přeletěla jsem v rychlosti diskusi, ohledně příspěvků nevím, RP se myslí samosebou.
Jen mi přijde reakce tvé maminky zvláštní... Kdyby nabídla pomoc, OK, ale hned opatrovnictví? Nechci být zlá, můžete mít skvělý vztah, ale i v hodně super rodinách se stává, že se babičky pletou do výchovy a mají patent na vše. A když se maminka šprajcne, začne peklo.
A teď si představ, že bys dítě "neměla" ty, ale tvá matka? Co udělá, když nebudeš souhlasit? Taky tě může od dítka úplně odstřihnout a ty se pak budeš horko těžko domáhat rodičovských práv, to bych neriskovala. Zvlášť pokud se chceš o miminko starat a ne se ho zbavit.....
Už jsi plnoletá, sice studentka, ale máš navíc i přítele, to dáte, zvládly to holky i v horší situaci😉 držím palečky 🙂

deathy
20. únor 2015

Nečetla jsem úplně vše, ale jen ti chci říct jedno, já maturovala když holce bylo půl roku. Sice jsem nebyla ve druháku - ale celý čtvrťák jsem byla těhotná, rodila v březnu (v ten den jsme měli maturiťák). Nebylo to jednoduchý, ale řekla jsem si, že kvůli tý holce to dám, protože přesně jsem věděla, že jakmile školu přeruším, tak už jí nikdy nedodělám.
Takže v těhu jsem málokdy do školy došla, pak hlídal kdo měl ruce nohy když bylo třeba, docházela jsem na zkoušky, učila se doma... vízo sice nebylo dvakrát nádherný, ale u matury jsem jim to "nandala" a měla jsem celou slavnou školu z krku.
Zajdi si za třídní, promluv si, zjisti jestli by ti umožnili individuál, choď dokud budeš moct.. každej den ve škole navíc je fajn. A v individálu zkus tu školu dodělat, ač s dítětem na ruce... není to lehký, ale dá se.
A přesně jak tu někdo psal - jednou by tě mohlo hodně mrzet, že jsi byla jakože "sestra" toho svýho prcka. Mám sousedku, která má v péči syna svojí dcery... tam to teda bylo spíš o tom, že dcera se nestarala. Ale jeho pravá maminka je pro kluka jen ségra. Já osobně si nedovedu představit mít takový vztah nevztah s vlastním dítětem.
Držím palce a koukej to zvládnout 😉 ženský dají všechno možný a kór když jde o prcka.

karinvy
20. únor 2015

Naprosto souhlasím s @querty. Taky jsem rodila v 18.. měla jsem obrovské štěstí že 2týdny před porodem jsem stihla udělat maturitu. Ale tatínek s náma nezůstal a já jsem se Sofinkou sama. Za rok jsem vyspěla s puberťačky v maminku a ted už vím že Sofinka je to nejkrásnější co mě v životě potkalo a myslím si že o tyhle kozelné okamžiky by žádná maminka připravena být neměla protože když budeš chtít školu si doděláš ale tyhle chvíle nevrátíš už nikdy a neskutečně to utíká..

deathy
20. únor 2015

@karinvy Bez chlapa/tatínka je to těžký, ale náš "tatínek" taky utekl. Respektive on byl na útěku dávno a já si furt malovala růžový brejle. Nakonec jsem je sundala po roce a půl, ale stejně s náma za tu dobu byl... no málo.
A i když to člověk má zezačátku takhle složitý, jednou bude fajn 🙂 já jsem tak trochu toho důkazem 😀 s dcerkou jsme potkaly skvělýho chlapa, kterej si zamiloval mě i jí, před rokem a půl jsme měli svatbu, malou si osvojil a teď čekáme chlapečka.
Občas si člověk musí "natlouct", aby se dopracoval k tomu štěstí. Ale ono přijde 😉

dadanana
autor
21. únor 2015

Mate všichni pravdu 🙂 vcera jsem to mamce na půl tak řekla uz, a její reakce nebyla moc hezká nadavala, ze školu nedodelam.. Ze to nezvladneme. Ze mimino neni jen tak a vsak sito dokážete představit..

andrrriiik
21. únor 2015

@dadanana Tak je to celkem jasne,mamince se nechce do prace,a v opatrovnictvi tveho ditete vidi sanci.Jak se k praci stavi maminka?Hledala ji? Jak dlouho je bez prace?Promin za ty otazky,ale fakt to tak vypada,zvlast,kdyz nadavala.

karinvy
21. únor 2015

@deathy přesně v tohle věřím, že se na nás taky jednou usměje štěstí a budem "kompletní" 🙂

dadanana
autor
21. únor 2015

asi dva roky nemá prácu.. My jsme se jakoby od doby co mamce skončila mateřská ze sestrou dost stěhovali. A skončili jsme v ivančicich, a tady snad vystřídala plno brigád a všeho, pak dělala rok v tescu ale vyhodili ju, skrz to že byla na paragramu dvakrát z malou, že ju tam potřebujou a ne aby byla doma... což je tak dva roky no zpět a od tý doby je doma.

andrrriiik
21. únor 2015

@karinvy Neboj,urcite jo.Ja si taky prozila hodne s byvalym manzelem,na dceri se to odrazilo psychicky,a nakonec se i na me usmalo stesti,se soucasnym manzelem mame chlapecka,a jsme stastni 😉

andrrriiik
21. únor 2015

@dadanana No dva roky je sice dlouho,ale vim jake to je,kdyz clovek nemuze praci najit.Jenze ja ji hledala,obchazela jsem vsechno mozne,volala na inzeraty.A jak se k tomu stavela maminka behem tech dvou let?

andelka
21. únor 2015

@dadanana jsi dospělá, plnoletá, máš přítele a očividně máš všech pět pohromadě. Zvládnete to, když budete chtít. Opatrovnictví je blbost.
Já jsem studovala v těhu teda už nástavbu nad vysokou (už jsem měla Mgr., ale dodělávala jsem si ještě dvouleté pedagogické studium, otěhotněla jsem na začátku druhého), celé dva semestry jsem strávila těhotná, chodila jsem na přednášky, na praxi (byla jen 2dny), na zkoušky, bohužel závěrečná zkouška byla v den kdy jsem se vrátila z porodnice domů s mimčem. A ještě mi chyběla závěrečná práce. Další možnost byla když měl malý půl roku a to jsem musela vzdát. Byla jsem unavená a nebyl hlídatelný, takže psát práci a učit se na zkoušku nešlo. Babička chodila do práce. Tak jsem si zkoušku doložila o rok, když měl malý 8měsíců babička šla dodůchodu, hlídala odpoledne a já lítala po knihovnách a seděla u pc nebo u učení. Když měl 1 rok zkoušku jsem složila, práce napsaná na jedničku. Chtěla jsem to dokončit, tak to šlo.
Určitě se poptej ve škole, když nemáte praxi, neměl by být problém. Spolužačka z gymplu byla těžce nemocná, ale pak taky měla individuální plán, chodila jen na písemky a zkoušky a dala to.
Ty jsi máma, mladinká, ale máma. První rok s mimčem je nejdůležitější, nejkrásnější, mimčo se hodně rychle mění a dělá pokroky, pokud budeš moct kojit byla by škoda nekojit kvůli čemukoliv co se dá vyřešit jinak..ty, přítel a mimi jste rodina. Dospělí. Nikdo vám nemůže kecat do života. Je důležité školu dodělat, rozhodně, a pomoc bude potřeba, hlídání, ale ten základ je jen na vás.