Dcera je závislá na dědečkovi

pismenka
1. kvě 2013

holky možná si řeknete, co to tady řeším,ale už nevím jak dál. Naše holčička miluje svého dědu, to je supr,ale pokaždé, když je volno - jako dnes nebo víkend, chce k němu, zrovna ted mi tady strašně plakala, že se jí stýská po dědovi. Už to trvá delší dobu, prostě jako kdyby na nic jiného nemyslela. Snažím se jí udělat program, aby se nenudila,ale tohle už mi leze trochu na nervi, pořád k němu, on on on.......zase jí nechci udělat nějaký psycho, víte jak to myslím. Musím přiznat, že minulý víkend už jsem na dědu vyletěla, protože mi ji v neděli přivezl v 9h večer a druhý den šla do školky. Když mu něco řeknu, tak ze mě hned udělá blbku - a to mě už teda točí na plné obrátky. Učí děti, že když se nají, mají sladkost, tak že doma dcerka chodí a po každém jídle vyžaduje sladkost. Dětem jinak neřekne když je vidí "ty jsi chudáček, ty chudinko....." Přitom jsme jako rodina šťastná,ale znáte děti, hned toho využijí, tak že když děda přijde do dveří, dcerka nasadí chudákovský výraz.....je jí pět let. Nežárlím na něj, jsem ráda že se mají rádi,ale čeho je moc, toho je moc. Od té doby, co u něj je pořád - tak si snad neumí doma ani hrát, nic jí nebaví.....

evcounek
1. kvě 2013

je to tvůj taťka nebo manžela/přítele? Asi by jste si měli stanovit pravidla jak budou návštěvy probíhat. Vím, že teď to vyzní asi že jsem moc přísná, ale tyhle pravida jste si měli stanovit mnohem dřív. U nás taky Luky dostává sladkosti (jen po obědě) jinak ostatní slakdosti během dne zajistí ovoce, zelenina i když babičky(prababičky) mu pořád cpou nějaké sušenky, bonbony... (naštěstí je Luky inteligentí a moc si toho od nich nebere. Ve třech letech je to šikulka )
Určitě stanovit když budou sami, kdy musí být najpozději doma a co a kdy má jíst. mě nakrkla tchýně, když 10měsíčmínu synkovi rvala svíčkovou s knedlíkem 😠 ale vysvětlili jsem si to sice já byla za krkavčí matku, která synovi pořádně neuvaří, ale začala to respektovat a taky míň solit. (i když já solím ještě míň. Když přijdu na oběd tak se mi to obrací v puse jak je to pro mě slané a to prý solí míň. 😒)

sedněte si všichni spolu promluvite si o tom co děda s malou může a nemůže, kdy musí nejpozději přijít, kdy a co jíst a zakázat názvy chudinko. nám (mě a sestře) říkal ababička děvečky a našim se to taky nelíbilo . Vím že to bude asi těžké a plné emocí z obou stran, ale je to důležité aby byly stanovené hranice.

pismenka
autor
1. kvě 2013

@evcounek zkoušela jsem to a po dobrém to s ním vůbec nejde. Je to táta mého manžela. Také si myslím, že ty hranice měli být už dávno dané,ale když něco řeknu, jsem za blbou a ta která pořád něco říká, nakazuje. Leze mi to už krkem. Děda je moc hodný, moji rodiče o děti zájem nemají,ale poslední dobou to kvůli tomuhle skřípe. Má švagrová k dědovi syna strká pořád, nechodí do školky, nemá žádné povinnosti a hlavně, bydlejí vedle sebe, ona dědovi ve všem přikyvuje. Dělám oběd a pak se vypravíme na výlet do Prahy, metro, procházka apod. tak má radost. Ale nejde to pořád uhybat a nastavovat jí to Prahou a podobnými výlety. Manžel vždy řekne, tak ji k němu dej..........a v tom je asi problém, že nedrží se mnou.

llluckaaa
1. kvě 2013

@pismenka Ahoj, zažívám něco podobného, ale u mě to dělají všichni prarodiče 😒 Moje rady a názory samozřejmě neposlouchají a pořád vedou svojí a děti mi rozmazlují nebo je učí blbé návyky (sladkosti, televize, ...) Je to s nimi těžké 😒
Napadá mě pár rad, tak třeba si z toho něco vybereš 😉
ad sladkosti - když bude chtít u tebe doma, řekni že nedostane, protože si myslíš, že to není správné a že u vás platí jiná pravidla než u dědy a až dítě bude žít ve vlastní domácnosti a živit se, může jíst sladkostí, kolik bude chtít. Pak bych se domluvila třeba se zubařem (pediatrem, dietní sestrou, ...), jestli by nevzal na prohlídku dědu i s dcerou a dal jim přednášku o tom, jak je pravidelná konzumace sladkostí zdraví škodlivá 😉
ad chudinka - na to bych reagovala, že největší chudinka široko daleko jsem já, protože ačkoliv jsem matka a nesu za dceru zodpovědnost, okolí mě nerespektuje a neřídí se mými doporučeními
ad pozdní příjezd - na to bych dědovi řekla, že když ji takto pozdě přiveze, tak to bude on, kdo ráno přijede, dceru vzbudí, ráno ji obstará a odvede do školky - ať si taky vyzkouší, co to je, chystat ráno nevyspané protivné dítě

pismenka
autor
1. kvě 2013

@llluckaaa díky moc, za odpověď, připadám si, že jsem v tom jenom a jenom já sama. To jak píšeš, ať si ji odvede ráno sám - ty jo já mu tak vynadala do telefonu, že ať už mi ji neveze, ať si ji tam nechá a odveze do školky ve VYPRANÝCH věcech, čilou..........to začal koktat a ještě se cítil uražený. Třeba jeho reakce na určitou věc - má tam na víkend náhradní oblečení, tepláky troje,ponožky troje, prostě jedno navíc a vidím jí tam v teplákách od jejího bratrance - to by mi nevadilo,ale přeci jenom jsem dala poznámku "proč nemá své tepláky, vždyť je má v batohu?" děda na to "prosím tě, to jsou nějaký elasťáky nééé" takovým tonem, jako že já jsem blbá, nerozumím tomu - sakra i kdyby to byli elasťáky, tak co, jsou na doma, brrrrr mě to tak ponižuje, mě není 15 nebo 18 je mi 33, porodila jsem dvě děti, vychovávám je a takovéhle věty jsou teď u něj pořád, nebývalo to,ale švagrová na něj nemá moc dobrý vliv, ona je tip, že kejvá na vše, má stejně blbé nápady,tak že si asi rozumí.......

llluckaaa
1. kvě 2013

@pismenka Tak to jsi mu řekla dobře 🙂
Neboj, jsi úplně normální, podobné problémy řeší i plno mých kamarádek 😉

baris
1. kvě 2013

@pismenka nejsi v tom sama a je to normální. Bohužel děda (tchán) podrývá tvou autoritu a to je jasné, že se ti to nelíbí.

Holky jsou zase na větvi z mojí mamky - jenom babička sem, babička tam ... A já se tedy přiznávám - občas už i žárlím 😠 😠 . Naši naštěstí respektují moje pravidla a dodržují je mnohem přísněji než já (moje mamka je učitelka v MŠ) 😀 . 😀

Chce to sednou si s manželem a promluvit si s ním- že ti nevadí, že chodí dcera k dědovi, ale že nedodržují určitá pravidla. A pak, až se na tom domluvíte to říct dědovi. Musíte ale být za jedno a nejlépe, aby to řekl tvůj manžel (když je to jeho otec).

Jinak babi a děda jsou tu od toho, aby děti rozmazlovali, že si k nim mají jít postěžovat na ty příšerné rodiče 😀 😀 😀 😀 😀 😀