Dceři je 11 a má přítele - není to brzy?

vercah2310
21. led 2019

Dobrý večer.
Potřebovala bych radu ohledně mojí dcery (11 let).
Přišla se mi svéřit, že má kluka.
Myslím si, že je na takovéhle věci ještě mladá.
Poraďte, v kolika jste dovolili svým dcerám chodit s klukem?
Děkuji za odpovědi.

sudylichozrout
21. led 2019

@vercah2310 mam zatim holky malicke, tak nemuzu odpovedet konkretne, ale kdyz vzpomenu na sebe, tak jsem mela prvniho "kluka" uz ve skolce. Nas vztah spocival v tom, ze si se mnou hral s auticky 🙂 Dalsiho "kluka" jsem mela v jedenacti a to bylo o kamaradstvi a pomoci. Byla jsem hodne nemocna, on mi pujcoval sesity, nosil mi i zapisky psane pres kopirak. A kdyz jsem byla zdrava, chodili jsme spolu do parku bobovat. Jasne, byl rok 1994, ale myslim, ze takove detske lasky jsou stejne v kazde dekade. Nebala bych se toho, on v jedenacti vubec nevi, ze ma pindika i na neco jineho, nez na curani 🙂 Teda pokud mu neni vyrazne vic. Maximalne si daji pusu. Podle me zcela neskodne 🙂

makronka222
21. led 2019

Bud rada, ze prisla a rekla ti to, zkus ji to rozmlouvat a prisla naposled. Vis co znamena mit v 11 kluka? Schazet se o prestavkach a po skole si dat max francouzaka, psat si sms. Co resis, ja mela taky v 10 kluka, nasim jsem to nerekla a fakt nic spatnyho jsme nedelali v tomhle veku... nepocitam kluky ve skolce a v 1. tride :D s tema byla jen pusa.

zuzineckah
21. led 2019

A kolik tomu klukovi je? To je asi nejdůležitější otázka

kjajule
21. led 2019

Je krásný, že ti to přišla říct. To je důležitý. Rozhodně si o tom s ní promluv zkus zjistit kolik mu je apod. Ale dovolit jí to? Obávám se, že tohle rozhodnutí už není na tobě, ale tohle rozhodnutí je tvé dcery. Pro uklidnění můj syn (10let) má taky holku. Jejich chození spočívá v tom, že se na sebe usmívají, říkají o sobě, že spolu chodí a na škole v přírodě si dali pusu. To je všechno, rozhodně bych to neviděla tak zle a hlavně nic jí nezakazovat.

bayt
21. led 2019

@vercah2310 a ono se "chození s klukem" jakože dovoluje? :O

hanih
21. led 2019

@vercah2310 Tak pokud je kluk podobného věku, taky bych v tom nehledala problém. Já měla prvního kluka ve dvanácti. Doprovázel mě za ruku ze školy domů, občas jsme si dali pusu (obyčejnou), učili jsme se spolu na písemky (u nás nebo u něj doma), povídali si o knížkách a filmech. Naši ho znali a měli ho rádi, občas s námi jezdil na výlety. Dnes už máme oba jiné partnery, oba máme děti, ale jsme stále velmi dobří přátelé. Dokonce jsem se díky němu dala dohromady se svým manželem. A zpětně jsem ráda, že rodiče reagovali tak, jak reagovali - nic nezakazovali, ale kluka naopak přijali a chovali se k němu jako k jakémukoliv jinému mému kamarádovi nebo kamarádce. Doufám, že to jednou zvládnu podobně, až moje dcery přijdou s tím, že mají kluky 🙂

vercah2310
autor
22. led 2019

@zuzineckah je stejně starý.

ejmate
22. led 2019

@vercah2310 Já bych jí to nezakazovala. Naopak bych v tom byla s ní. Když se o to s tebou chtěla podělit a budeš v tom na její straně, máš šanci, že se ti bude svěřovat dál a vyprávět o tom a budeš v obraze. Lepší než kdybys jí to zakázala a oni pak za bukem stejně tajně vyváděli bůhví co. Naopak jí podpoř, ať ví, že kdyby jí cokoliv vrtalo hlavou, může se za tebou přijít zeptat a nebudeš vyvádět 😉
Já mám jedenáctiletou neteř a nedovedu si představit, že by s klukem dělala něco jinýho než výše zmiňovanou pusu 😉 Takže bych zatím byla v klidu. Já jsem měla "kluky" už snad od druhý třídy, ale bylo to v podobném duchu jako píše už někdo nahoře. Hráli jsme si, chodili jsme spolu na obědy a jezdili na kolech a tak. Nic víc 😉 Prvního "líbacího" kluka jsem měla asi až ve 14 a vážnější vztah se vším všudy asi v 16 letech.

ange_de_la_morte
22. led 2019

@vercah2310 : hlavně ji to nevymlouvej a nezakazuj - dosáhneš jedině toho že ti to přestane říkat ale stejně si to udělá po svém, takhle je krásné že k tobě má důvěru a když si to udržíš budeš ráda že máš alespoň přehled o tom s kým se tvá dcera schází ( já jsem si tento vztah udržela s mamkou i během puberty - což mamka určitě ocenila i když s odstupem času si říkám že někdy fakt musela hodně zatnout zuby 😀 ) ... jinak si myslím že je to neškodná dětská láska, vím že je dnes doba jinde a děti začínají dospívat mnohem dříve ale tvá dcera je k tobě otevřená a dost možná by s tebou probrala kdyby se jednalo o něco vážnějšího než vodění za ruky a pusu před školou

klea81
22. led 2019

Taky jsem měla kluka, ale bylo to spíš platonicke a za celý vztah padla jedna pusa.

no_title
22. led 2019

já jsem v tom věku chodila taky s klukama, i dřív ještě, ale bylo to opravdu jen "vodění za ručičku". Maximum, co se stalo, byla pusa pod klouzačkou v 9 letech 😀

andelka
22. led 2019

Já kluky neměla,do 16, ale zamilovaná jsem byla už ve 12. Sice každou chvíli do někoho jiného, případně do více zároveň,ale kdyby to bylo opetovane,tak si neumím představit cokoli víc než držení za ruku nebo pusu. Zvlášť když jde o spolužáka, vrstevníka. Nezakazovala bych.

berenika39
22. led 2019

Jestli je to vrstevník, tak at chodí...řekla bys jí - ne, s ním nesmíš chodit - a co? Však by to nemělo smysl, leda opačný🙂.

Petr (10) chodí😀 s holkou, která je ze třídy a současně s ní chodí ještě jeho dva kamarádi - takže asi tak - zjisti, co si pod tím pojmem představuje🙂. U nás tedy zatím jen "mám její telefonní číslo, dám jí dárek k vánocům, vyhlížím jí před školou každé ráno".

ariadna12
22. led 2019

Jde o to, co je to "ma kluka". Davaj si pusy, chodi za ruku, pise ji psanicka, osahava ji? Zjistila bych si, kolik mu je a jak se k ni chova. Muze to byt celkem nevinne. Cim vic jim budes branit, tim driv si spolu zacnou navazno.

ah1234
22. led 2019

Mat kluka sa dovoluje ? No pekny vztah si s dcerou budes budovat, ak nadobudne pocit, ze potrebuje povolenie, aby s niekym chodila. Ja som od skolky furt s dakym chodila, v 12 som zacala chodit s chalanom co bol o 2 roky starsi, chodili sme spolu 3 roky a ani v 15 som s nim nespala, neboj, co by robili spolu ? V 11 boli moje "vztahy" max o puse. ;) niekto ma prvy vztah v 14 a hned hospnu na sex, niekto je zase ako ja, ze chodi s niekym cely zivot a aj tak cakal "dost dlho" a niekto ma prvy vztah az v 25... vsetko je to normalne 🙂

monikaah
22. led 2019

Já by jsem to asi tak neřešila, každý z nás měl tu naši první dětskou “lásku”. Já jsem měla už ve školce 😂 a taky vím jak ty moje “vztahy” vypadali jeste na základce... takový vztah nevztah.. takže podle mě to není problém. Teda také záleží kolik chlapci je 😉

ivular
22. led 2019

Můj syn (skoro 8 let) už rok "chodí" se slečnou (skoro 10 let). Spočívá to v tom, že si spolu venku hrají, ve škole se scházejí o přestávkách, píšou si, posílají srdíčka, občas si dají pusu a mají jasno v počtu budoucích dětí a domácích mazlíčků 😂
Počítám ale s tím, že s nastupující pubertou slečny dostane můj syn kopačky😉

deninka87
22. led 2019

Je to hezké, že se přišla svěřit 🙂 já jsem měla kluka už ve školce, jednou mi řekl lásko a to bylo celé...v první třídě jsem se málem vdala (aspoň jsem si to v tu dobu myslela 😂) přitom ani nebyla pusa, jen jsme spolu seděli v lavici a říkal mi, že mě má rád...pak byl třetí když mi bylo 10let, posílali jsme si psaníčka po spolužácích, kupovali si dárečky, které jsme taky posílali po spolužácích, pak jsem se dozvěděla, že mi chce dát zásnubní prstýnek, který vzal jeho mámě, já se lekla a bylo po lásce 😀 rodičům jsem se taky svěřovala a v tu dobu jsem byla za to ráda, že to můžu někomu říct a i proto máme dobré vztahy do teď

anetka9
22. led 2019

Já měla první kluky ve školce, pak i na prvním stupni - posílali jsme si smsky, říkali něžnýma výrazama jako beruško a broučku a jednou si dali pusu:D pak od šestý třídy (cca 12 let) jsem měla kluka, s tím to začínalo stejně, ale vydrželo až do 15ti, kde jsme to posunuli na trochu jinou hranici, ale byla jsem ráda, že to je s někým, koho mám ráda a věřím mu a nebylo to někde za diskotékou s někým koho neznám. Takže třeba to bude její větší láska, ale rozhodně bych z toho nic nedělala a je super, že to přišla říct🙂 Já bych si to taky přála, aby moje děti se mi svěřovaly a případné sexuální "věci" měly s někým, koho mají rády a ne jen proto, aby nebyly divní a už to měly za sebou🙂

aselluska
22. led 2019

Jak zamilovaná jsem byla už v 9 😂 ale pusy jsem se nedočkala a mámě bych to rozhodně neřekla. Máme spolu hezký vztah, ale tohle ... To je ušlechtilé, že ti to přišla říct 😉

karol1996
29. led 2019

Ja jsem ve školce mela tři svatby a dva "rozvody" :D takže jsem za Tomáška vdaná ještě dnes 😂😂 - ještě ze to neví můj současný snoubenec 🤔😂😂 ve 12 jsem chodila s 15 letým klukem a bylo to stále jen prsa a držení za ruku :D fakt bych se toho nebála 🙂 ještě kdyz je chlapeček stejně starý 🙂