Dědické řízení-jak dlouho může trvat, než se ozve notář?

atlhea333
12. kvě 2016

Ahoj,
prosím o vaše zkušenosti s dědickým řízením. Popíšu vám naší situaci, respektive situaci mého přítele:
V lednu zemřel příteli otec. Zanechal tu manželku (přítelova macecha) a dvě děti (mého přítele a jeho sestru). V dědickém řízení se počítá s nijak závratným majetkem. Původní předpoklad byl, že přítel i jeho sestra vyhoví žádosti macechy a dědictví se v její prospěch vzdají (to nebudu složitě vysvětlovat, ale údajně si to otec přál a ještě za života svým dětem určitý obnos dal, takže lidově řečeno by to za námahu a nervy v rodině nestálo). Situace se však nevyvíjí nijak. Notář údajně již oslovil macechu, to bylo někdy v březnu. Dosud se ale neozval ani příteli ani jeho sestře. Zatímco na začátku se macecha chtěla v klidu a rozumně domluvit, poslední týdny se chová trochu jinak, podezíravě. Nicméně ona sama jedná, jako by něco tajila. Nevím, jestli je to srozumitelné, ale jde mi o to, jaké máte zkušenosti vy, jak dlouho to notářům trvá, než se ozvou, co píší v oznámeních, které posílají a podobně. Děkuji.

niki1956
2. pro 2020

Prosim zajimalo by mě, zda se take počítá do dědictví rodinný hrob, nebo oblečení staré, které jsem vyhodila z důvodů infekce.

herminka
2. pro 2020

@niki1956 Hrob ano, ptali jsme se na to notáře asi před měsícem.

myhsah
14. únor 2021

Ahoj měla bych pár dotazů, manželovi zemřela maminka a měla energie psane na sebe několik dní před smrtí ale podepsala výpověď smlouvy a ty byly dodavatelem uznany. Případně přeplatky a nedoplatky (jsou vždy vypláceny a placený z mého účtu) jsou nutné notáři uvádět? Může si to nějak zjistit že to nebylo mu nahlášeno? A za jak dlouho zhruba se notář ozve vyprávci pohřbu (malá dědina)? Jaké všechny faktury za pohřeb se notáři dokládají? (myslím tím - pohřební službu, květiny, hrobnik atd.) a dokládat kopie nebo originál a on si to okopiruje? Díky moc za odpovědi je to pro mě no situace řeším to poprvé