Dlouhodobě nemocný partner - je někdo ve stejné situaci?

Má tady někdo přítele či manžela s nějakým onemocněním?Písnete mi,jak to zvládáte,co ma,jak se co u vás změnilo?
ronja55
14. zář 2018
@kessien Manželovi zjistili před 3 měsíci rakovinu varlat. Léčba je náročná jak po psychické tak fyzické stránce. Manželovi je často po chemo na umření, tak že doma fungují hlavně já. Máme malé hospodářství a ještě 11 měsíčního syna, tak je to fakt náročné, ale nemoc nás ještě více spojila a vážíme si jeden druhého o hodně více. Občas jsou nějaké hadky hlavně díky memu totálnímu vyčerpání( syn v noci nespí, tak že funguji s 3 až 4 hodinou spánku za noc) a manželovi je fakt zle, tak si to občas vyleva na mě, ale zvládáme to a doufáme že léčba bude úspěšná a manžel se z toho dostane.
jitka0a
14. zář 2018
@ronja55 Držím pěsti, aby bylo brzy vše v pořádku, tak jak má.
lv
15. zář 2018
Manžel má Crohnovu chorobu. V remisi si žijeme celkem průměrně, bez omezení. Při relapsu to nic fajn není, samozřejmě nejvíc pro něj, ale i pro mne a děti.
marketa11112
15. zář 2018
Manzel ma castecny duchod..ten nejnizsi..omezeni jsme..nejezdi na kole,nesportuje, pri vetsim zaprahu..treba i na dome, ma pak blbe noci a bolesti...snazim se co nejvic udelat sama, ale vse nezvladnu. Mame deti 3,5 roku a 14 mesicu...o ty se staram ja. Manzel chodi do prace a v dobe akci toho ma plne kecky. Doma po nem nechci nic.
Ma za sebou dve operace, ale nemoc ma dedicnou. Navic je temer slepi na jedno oko, tak doufam,ze druhe bude ok......je to kus chlapa, na prvni pohled nikdo nic nepozna...ale......do vztahu jsem sla s tim, ze jsem vedela,ze zrejme bude hur a jednou muze
i prijit o nohu..doufam tedy,ze ne...ze se to zvladne.....snazim se brat na jeho nemoc a unavu,bolest, ohledy....ale ne vzdy je to zcela mozne..ted pristavujeme k domu a makat na tom musi..ale na hodne veci jsem sehnala lidi a snazila se mu vse ulehcit....hodne veci kolem domu delam ja.....
nelinecka1
15. zář 2018
Pritel ma ucpane zluvovody- nezni to nejak hrozne, ale je. Vlastne od 20 let neco resil se zdravim, mel zvysenou teplotu (aasi 37.6), takze unava neuveritelna. Jsme spolu 7 let a porad neco resi, vetsinou alternativni medicinou, protoze lekari mu nic nenabidli. Takze ted ma 1-2x za rok obdobi, kdy zezloutne, zezloutnou mu oci, ma prujmy, nespi, skrabe se a je unaveny. Chodi teda normalne do prace, ale doma je samozrejme unaveny a dospava. Nekdy uz jsem vycerpana a pekne me to stve, prala bych si zdraveho muze. Stve me hlavne, kdyz mi neni dobre, tak mu je vzdycky hur🙁Uz to proste trva dlouho.
lv
15. zář 2018
@nelinecka1 to, že není - řekněme - čas a prostor na tvou nemocnost, či únavu, vyčerpání mě štve taky. Ženská prostě musí, i když nemůže, ve většině případů.
My se potkali dva mladí, zdravý lidi a teď jsme oba část.invalidní, s potíži.
Mrzí mne to moc, vůči dětem, nezvládneme vše, co bychom si přáli. To se týká jak možností trávit s nimi víc času zážitky, tak i finančních zdrojů.
Ale je to tak, jak je, beru to tak. Povzdechnu si, napnu se a jedeme dál 🙂
kessienautor
15. zář 2018
@marketa11112 a co přesně má,mohu-li se zeptat?
marketa11112
15. zář 2018
@kessien ucpavani zil, katetry v obou nohach, tromby.....v jedne noze to ma fakt mega..ma ji neustale nateklou..o cca pulku vetsi nez tu druhou...a pritom to pry zpusobuje ta druha.....klasicka operace mu nepomuze,loni byl v praze..kombinace chemie, ultrazvuku a laseru...platili jsme to sami......a stejne ma krece, nohu nateklou jen o malo mene, boli ho vic v miste katetru..pri unave,bolesti dost kulha...velky vliv ma dedicnost..jeho matka a tromby v krvy..te nohu malem urizly
.uz ji cernala,v praze ji lekari vykresali..proletela se pekne vrtulnikem....
Ja jen doufam,ze se to vyhne nasim detem....oci maji zdrave..to mamzel take ,,zdedil,,..po babicce.......zilni onemocneni se u manzela zacalo projevovat v 17 letech...
marketa11112
15. zář 2018
@kessien napises nam tvuj pribeh?
duhovakony
15. zář 2018
@ronja55 drzim pesti!!!!!
petramel1
16. zář 2018
kessienautor
16. zář 2018
@marketa11112 Můj přítel špatně kompenzovanou cukrovku typu 1. Už 10 let, oční renopatie, erektilní dysfunkce do toho se teď něco přidalo nejspíš se střevama, protože má minimálně jednou do týdne strašný křeče, k doktoru nechce. |Snažíme se kompenzovat co to jde, ale ta jeho cukrovka je prostě strašná alchymie, přemýšlíme o pořízení většího plemene psa,aby ho to donutilo více k pohybu ohledně kompenzace. Omezení zatím víceméně není, až na občasné hypoglykemie. To docela jde, strach mám ale občas šílenej, co nás třeba čeká za deset let.
marketa11112
16. zář 2018
@kessien strach..me to obcas take prepadne..ted uz i kvuli detem...ale proste to nejak zvladneme. Hypo snad doplatime do peti let..a pak kdyby neco, na domacnost vydelam ja....my dokonce jeste uvazujeme o tretim diteti..ja jsem optimista

Cukrovka je docela boj...ma ji tchan....
..
marketa11112
16. zář 2018
@ronja55 drzim palce, at vse zvladnete a je manzel ok

Začni psát odpověď...

Odešli