Fiktivní rozchod s partnerem kvůli dluhům. Poradíte?

chosefina
20. led 2010

Zdravím, byla bych ráda, kdyby mi někdo poradil nejlépe někdo, kdo se ocitl v podobné situaci a pomohl mi najít řešení. S přítelem žijeme v rodinném domě, který se bude ještě spoustu let splácet. Máme ročního syna. Bohužel se mému příteli stal před více než rokem těžký úraz a byl pak delší dobu na nemocenské. Nemocenskou měl směšně malou kvůli nízkému platu, dále byl ještě zároveň OSVČ, takže v té době jsme neměli žádný příjem.
Chci na sociálce odhlásit přítele ze společně posuzovaných osob. Prostě že jsme se rozešli. Kontroly se nebojím, právě si našel práci a pracuje daleko mimo domov. Takže tu nebývá a když už by jednou - dvakrát do měsíce přijel, tak to může být bráno, jako návštěva syna?
Dále jsme uvažovali, že bychom sepsali nájemní smlouvu, která by mě určila jako nájemce domu, s tím, že veškeré vybavení je pouze moje osobní, jeho není nic - to kvůli případné exekuci.
Nájemné bych neplatila - ve smlouvě bychom uvedli, že nájemné je ve stejné výši jako alimenty na syna a tím, že se nájemné ruší.
Je to možné takto udělat? Nemáte některá podobnou zkušenost, jak se to dá zařídit?
Děkuji

kitinka76
8. led 2013

@chosefina to co píšeš zní docela rozumně. Manželé asi nejste, že??? To by byl větší problém. Důležité je aby si taky odhlásil trvalý pobyt a přihlásil se k trvalému pobytu na Mú. Pokud tam bude mít trvalý pobyt, tak se případní exekutoři moc mazat nebudou. Kamarádce mojí dcery zabavili exekutoři noťas. Vtipné na tom je, že za dluhy jejího otce na alimentech právě na tuto holčičku 😒

kitinka76
8. led 2013

@chosefina a jéje, to už je hoodně staré 😅

aneta0707
8. led 2013

@kitinka76 je to sice stare, ale jen dodam, ze s tim trvalim bydlistem nemas pravdu. pokud se dana osoba zdrzuje na jakekoli adrese dele jak 3 dny v týdnu, tak muze byt vykonana exekuce. a staci na to svedectvi souseda, či bývalé manzelky, ze tam jezdi syn.

kitinka76
8. led 2013

@aneta0707 vážně?? to jsem nevěděla, můj bývalý má trvalý pobyt na Mú a exekutoři ho zatím nedohnali i když se zdržuje v bytě své přítelkyně. Aspoň vím jak na něj 😉 ale pán o kterém jsem psala se tam nezdržoval roky, jen tam měl pořád trvalý pobyt 😒 a původní tazatelka psala o návštěvě dvakrát do měsíce.. na kolik dní nepsala...

aneta0707
8. led 2013

@kitinka76 exekutorum je to jedno, jdou tam kde videj moznost si vydelat. trvaly pobyt staci, ale staci i udani kde bydli... 😉
je pak tezky dokazovat, ze tam nebydli kdyz tam ma trvalou adresu. mela ho dat davno do spravniho rizeni a zrusit trvalej pobyt

kitinka76
8. led 2013

@aneta0707 to měla.... chybama se člověk učí ☹

aneta0707
8. led 2013

to uci, taky sem poucena 🙂 ale myslim, ze vykonat exekuci v byte toho, kdo exekuci podal uz je postaveny na hlavu. uz nevede coby. davala bych jim za takovy chyby pokuty aby se trochu srovnali