Hádky s manželem ohledně financí - práce v těhu

kacenka1111
2. led 2012

Ahoj, asi se potrebuju vypsat, ale budu rada za jakykoliv nazor. Dost se s manzzelem hadame o penize. To je asi v kazdem manzelstvi, ale u nas je to trosku jine. KDyz jsem manzela poznala, mela jsem skvelou praci. PO nejake dobe ale potreboval odejit do jineho mesta kvuli velmi dobre praci. Sla jsem. Pracovala jsem mesic tam, z toho prvni tyden jsem dojizdela pres 100 km denne. Pak uz jen asi 50km. Co by clovek pro lasku neudelal. Jenze on dal nepochopitelne vypoved z prace a sli jsme opet zpet do puvodniho mesta. Jelikoz delal 6 let v jedne praci a jinych zkusenosti moc nemel ( v oboru to uz neslo ), byl doma pres pul roku. Na UP a s min. podporou.l Ja to same. Jelikoz z tohoto mesta pochazim a jsou tu tak tri az pet firem a vsechny jsem uz vyzkousela ( bud prace nebo alespon pohovor, kde prislo zamitnuti ), neni sance neco poradneho sehnat. Mohla jsem dojizdet do okolnich mest, ale na to nebyly penize. Ani kdo by pujcil do zacatku. Pak jsem si nasla praci, cekala dva mesice navic, slibovali hory doly, vydrzela jsem. Slo o podvodnou firmu, coz jsem nevedela. Vydrzela jsem i toto. Jenze pak zjistili, ze jsem tehotna a ve ZD me vyhodili. Skoncila jsem na UP a nemam narok ani na socku ( trvale mam na meste kvuli matce ), ani na podporu (vycerpana) atd. Manzel je veden na UP, ale pracuje par mesicu, jenze za 12 tis. sice kazdy den na osmicku, ale jeho penize si vydela kazda zenska a i uklizecka ma vic. Podotykam - ma z predesleho manzelstvi 2 deti a alimenty 5tis. Nas najem cini 9300. Bydleli jsme v ruine a doplaceli 10 za plyn vdy po zime atd., takze kkdyz jsme zjistili, ze jsem tehu, s pomoci babi jsme si zaplatili kauci a najem a bydlime lepsim, kde uz nic doplacet nebudeme ( pokud nepocitam, ze se muze objevit nedoplatek napr. za elektriku treba 500kc, ale setrime ). To ze mame kazdej jedny kalhoty nebyt babi, tak se nenajime, beru jako dan, kterou prekoname a bude lip. Jenze problem je v tom, ze me nikdo nezamestna - mohu si privydelat pouze 4tis hrubeho, z toho na konkretni brigadu projezdim 600 mesicne, kde je jidlo do prace. Takze mi zbude 1tic. To nas nevytrhne. Manzela neustale buzeruju, at si najde jinou a lepsi praci, ze je otec skoro tri deti a ze by se mel postarat, kdyz me vyhodili, ze muzu pomoct az s rodicakem, ze proste to dopadlo jak dopadlo. Muze si najit lepsi. I se snazi dostat zpet do oboru, ale vy tyhle dobe to u armady proste nejde. K ppolisum nemuze, nema maturitu. Neustale se hadame kvuli tomu, ze me se nechce makat ( nevim, kde na to prisel ) a on se nejak nechce hnout, nebo ja nevim, co. Ceka jen na armadu a nic jineho nehleda. Tvrdi, ze ano, i par emailu poslal. Ale prijde mi, ze se neustale vymlouva. Nedostanu z nej nic, jen ze si mysli, ze ja jsem flakac a on ze dela vsechno. Bezvychodna situace. KDyz odmitnu tuhle brigadu, ze litr nam je k nicemu v pomeru buzerace v praci, dojizdeni s prestupama a neni mi uplne koser a za pouhou 1 tis., tak jsem opet flakac. Ale ze on ma rti deti a vydela deset, to uz mu neprijde diviny. A ted babo rad.

luciebx
4. led 2012

@anina32 tyyyjoooo ja jen ziram... ale jak pises... kdyz se chce.. jde vse.. klobouk dolu

mitote
4. led 2012

@kacenka1111 tak zajdi na socialku, objednej se k psychologovi a budes neco mit v ruce a pak muzes balit...ale pokud vim, jeste jsi neudelala nic, nebo ano?

romca13
4. led 2012

@anina32 holka, musela sis užít,,, jsi statečná a silná, jak jsi to zvládla,, dodatečně ti gratuluju 🙂

marupe
4. led 2012

@romca13 vazne?🙂 ja tam vyrostla.. s praci je to na prd vsude,ale ona ted praci nepotrebuje,bude na materske,potrebuje hlavne bydlet..kam pujde pak to se uvidi,treba si do te doby najde poradnyho chlapa🙂

luciebx
4. led 2012

presne tak Katka musi zacit nejak jednat.. ne tu sedet na netu a cekat az my ji neco poradime.. psycholog je super napad.. vypovidat se.. uz jen to ze je to odborna pomoct tak muze vedet o vecech o kterych my tu nevime.. o ruznych pripadech jak co resit.. urcite neni ani prvni ani posledni.. .. ale MK bych manzovi cist asi nedala.. podle me by tak Katka mohla jeste nejakou schytat jak podle 99.99% je jeji chlap jen povalec kterej co prace nikdy nepujde.. ale do sazkovy herny klidne 2x denne.. takze.. zacint jednat..

romca13
4. led 2012

@marupe jj, pocházím od tama kousek, takže vím, jak to tam je s prací,, nechytá se tam ani ten, kdo tam x let žije, v Letovicích propouštění, Svitavy jsou marný, lidi jezdí až do Kuřimi 40 km,ale vím, že v Tycu propouští taky,,, a ty sociální byty jsou pomalu v každém městěčku, jen by se kočka musela poptat na úřadech,, přijde mi hloupost jen kvůli tomu se stěhovat 90 km daleko

marupe
4. led 2012

@romca13 ja ale prave nevim kde bydli.. a pisu jen o tom co vim.. a vim,ze v chrastove byty k pronajmu jsou.. vsichni co tam bydleli,tak se pomalu stehuji do svyho.. o praci nemluvim,ta pro ni ted neni bod c.1..pro jejiho chlapa je to ale bod c.1.. s nim ale nepocitam,ze by sel s ni a zmenil se🙂

kacenka1111
autor
4. led 2012

@anina32 Ahoj, koukam, ze jsi to teda lehky nemela....Vubec ne...Ja jsem rozhodnuta, jen doladuji detaily, abych nesla jak blboun ze dne na den na ulici....No a jak poznam byt dopredu, kde se da napsat tentrvalak? Asi domlouvit s majitelem pouze, ne? Nebo ja? S tim nakupem pro mimi mas pravdu, sice je to malinko lepsi, ale funguje timhle stylem porad....Skoda toho trvalaku, mohla jsem si zazadat alespon o neco, dokud nesezenu neco jinyho....Nevim, proc by jsi mela byt vyzirka...Kdyz nekdo dopadne blbe, asi potrebuje pomoct a rozhodne nejsi nejaka fuchtle, co se ji nechce makat....Takze na pomoc ma narok kazdy...I kdyby si to zavinil svou vinou....Kdo nikdo nepochybil, at hodi kamenem, takovy kecy mam pak nejradsi...
No s tim konikem dobry napad, ale pochybuju, ze by se mu do toho chtelo, presne po jednom prispevku ( uvodnim ode me ) by se ufoukl a nic😀 to uz stejne nema cenu....lezi potme v loznici jak lemra a cuci do stropu, at si vylize polevu ( nebo jak to bylo )...
ty aliky trosku prosrandil....jenze nutit ho nemuzu, respk on se neda, porad plnou pusu reci a skutek utek...
Jake jsi mela na nynejsiho partnera, drzim palce, at vsechno klapne s malym🙂
Dneska jsem se bavila s babi na tema, kdy nejdrive muzu od mimi na plnej do prace...Babi prisliba hlidani neustale, takze jeste dozjistim podrobnosti a muzu hned makat....Takze rodicak a penize k tomu...Bude mi lito nechat prcka doma, ale musely to zvladnout miliony prede mnou, kdyz uz jsem to takhle vymnoukla a pak si budu moct dovolit nejaky levnejsi byecek a koneckoncu muzu pribrat nejakou mamcu nebo studentku.....

kacenka1111
autor
4. led 2012

@romca13 nevedela jsem, ze jsou socialni byty na urade...na jakym urade?

romca13
4. led 2012

@kacenka1111 myslím, že musíš být doma jen do konce šestinedělí, pak už to záleží na tobě,,,,,

kacenka1111
autor
4. led 2012

@mitote za jeden den, kkdy dopoledne jsem se sbirala po tom soku vcera a odpo resila moznosti s babi? to nemyslis vazne

romca13
4. led 2012

@kacenka1111 nemyslím, že jsou soc byty na úřadě,ale na úřadě by snad o nich měly vědět, zda město takovou možnost má,,,,, na městským úřadě,,,,

luciebx
4. led 2012

@kacenka1111 vis co mi prijde doooost divny.. ze ty holka ve 30 letech nema zadnou ale opravdu zaaadnou blizkou kamosku.. nebo tetu.. ja tohle proste nechapu.. ja ziji v cizine.. 7 let.. a muzu rict ze za tu dobu spis teda od tehu coz je 2 roky dozadu sem si par kamaradek udelala a muzu rict ze kdyby byl problem tak mi pomuzou.. jak je mozny ze ty proste nemas nikoho.. to mas doma fakt takovyho vola kterej ti zakazal se stykat s kamoskama ze skoly nebo nekoho z byvale prace? nebo je to v tobe ze si proste kamosku neudrzis.. ja toto proste nepochopim..

romca13
4. led 2012

@kacenka1111 ono by stačilo, když už teda jsi celý den na netu, poslat jeden blbý mail na magistrát a poptat se,, nic za to nedáš a budeš vědět, zda taková možnost v pradubkách je a jak je možné se tam dostat

luciebx
4. led 2012

@kacenka1111 ale muzes udelat behem dne kupu veci.. obvolat .. vse prez telefon.. bys mela vyrizeno 70% veci.. psycholog.. urady.. optani hledne bytu.. pripadne snizeni alimentu jak to funguje.. vse jde .. jen kdyz se chce vis..

vendy26
4. led 2012

@mitote Tím nic v ruce mít nebude, u psychologa se max. vypovídá, což určitě pomůže, ale stěhování jí to nevyřeší, stejně tak návštěva sociálky - tam se může informovat a podat žádost. "Balit batůžek" může, až její žádosti vyhoví.
Nechte ji už být, sama píše, že jednat bude, tak jí držme pěsti a věřme, že tomu tak skutečně bude. Nadávat a osočovat lze, až za měsíc napíše, že nikde ještě nebyla a bude se ptát na ty samé informace. Diskuze je otevřená 2 nebo 3 dny, snad nečekáte, že za tu dobu svoji situaci vyřeší a bude pryč. Jak psala sama @kacenka1111 doma jí ve finále nikdo neubližuje, ne natolik, aby musela ze dne na den pryč. Má střechu nad hlavou a teď si musí tajně vytvořit ta zadní vrátka, kterými pak prchne.

luciebx
4. led 2012

@kacenka1111 a byt tebou tak vezmu praci kde ti cistyho sice zbyde tisic korun.. ale za to muzes nakoupit kupu veci.. seznamit se s novyma holkama.. poznat lidi a treba i novyho hodnyho kluka kterej ti pomuze treba pri stehovani. nerikam ze z toho musi hned neco byt.. proste ty musis mezi lidi.. za litr mesicne do ty doby nez porodis nakoupit kupu plinek vlhkych ubrousku.. neco posetris.. pac jestli prestanes kojit.. tak si vem kolik stoji UM..

mitote
4. led 2012

@kacenka1111 na mestskem urade na socialnim odboru jim reknes svou situaci a zeotas se na socialni byty, oni ti reknou, co musis vyplnit, a nechas jim to tam, zajistuji to oni...jakmile bude byt volny, stehujes se. Taky Ti poradi jak dosahniut na jake prispevky a jak a kde o ne zzadat. Ale to jsme opet na zacatku, to jsem tu psala snad na druhe strance a setrely jste me tim, ze babky na socialce u okynka vi kulovy. Jak pise Romca, zavolani nebo email na socialku by te stal asi tak tri minuty, nebo tam zajit je tak pul hodky... takze si myslim, ze jsi na to casu mela az az kdybys chtela.

kacenka1111
autor
4. led 2012

@luciebx na to musis mit kredit, jinak uz by spousta veci zarizenych byla...neco muzu obehnout, takze koido muzu zitra zacit...ale mitote me predem odsoudila, ze jsem za jeden den nestihla obehnat vsechny veci,,,takze tam je zbytecny neco rikat...

luciebx
4. led 2012

@vendy26 jj zadni vratka se chystaji klidne 2 mesice.. ale rikam mela by jit do te prace.. aby aspon mela nejaky penizky nasetreny kdyz ma moznost do prace jit.. vsak ten jeji urcite nesedi cely dny doma.. tak ani n ebude vedet ze ona nekde vydelava..

romca13
4. led 2012

s těma alimentama to určo musí jít, bo se vypočítávají dle současného příjmu,,,,z pohledu matky, která zůstala sama s dětmi je 5000,- na dvě děti nic moc,, ale vím, že skutečnost je v ČR naprosto jiná,,,,,,, jen málokterá ženská tady na dvě děti dostane 5000,-, to jsou opravdu spíše vyjímky a běžně je to tak že na jedno dostane 500,- - 1000,- a je ráda,,,, takže to jde určo,, ale otázka je, kdyby manža ušetřil 3000,- na alíkách, co by s něma udělal??? dal by je do domácnosti, na jídlo, na prcka???? nebo by z denního limitu sázek 40,- bylo 150,- ?????

mitote
4. led 2012

@vendy26 no psycholog ji minimalne podrzi v tezke dobe a pomuze ji vse zvladnout, popr i doporuci co a jak, oni nejsou blby, jsou to vysove vzdelani lide s atestacemi a obrovskym rozhleem pres celou socialni, psychologickou a dalsi oblast. A podle tady tech 25 stran se Katka vypovidat evidentne potrebuje

anina32
4. led 2012

@kacenka1111 na ten trvalý pobyt musíš mít písemný souhlas majitele, musiš se ptát, zkoušela jsi se zeptat současného majitele? Kdyz budeš mít pobyt a nárok na dávky nebudeš muset odejít od dítěte do práce a budeš na tom stejně, néli lépe jako by si pracovala. Když budeš něco potřebovat ptej se a hlavně se drž, někde na tebe taky ještě čeká štěstí 😉 Po rozvodu jsem byla 4 roky sama a nikoho jsem nechtěla, současného manžela mi sbalil můj syn 😀

kacenka1111
autor
4. led 2012

@vendy26 huraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa 😀

luciebx
4. led 2012

@kacenka1111 poickej.. jak k redit? do telefonu? no vidis.. a tobe bylo jit do prace za litr malo.. a jak to budes delat az zacnes rodit.. to budes volat jak? mlatit ve 3 rano na sousedy at ti zavolaj sanitku? nebo tvu starej kredit mit muze a ty ne? no ty blaho.. ja netusila ze je to tak az moc hrozny u vas doma..

kacenka1111
autor
4. led 2012

@mitote jezismarja, psychologem jste mi byly vy, vim, co udelat, rady tady dostavam prubezne...zitra muzu obehnout nejakou socku a pod a pak zase dal....zacina me to stavt, co pises, ale vazne, prestava me to bavit....

romca13
4. led 2012

@kacenka1111 ale internet máš??? napiš mail????? když už nemáš kredit?? a kdy ho budeš mít????

mitote
4. led 2012

@kacenka1111 neodsoudila, ale k napsani emailu kredit vazne nepotrebujesm pouze jsem rekla, ze se zatreti den co tu piseme vubec nic nestalo, ani ten blbej mejl jsi nenapsala aby ses informovala, co muzes delat

kacenka1111
autor
4. led 2012

@luciebx nekdo rekl, ze muj starej kredit ma? snad nebudu az do porodu jako socka, ne? proto jse, tady abych to do porodu vyresila ( doufam, ze to bude tak do mesice 🙂....neblaznete holky,....

mitote
4. led 2012

@kacenka1111 omyl, my nejsme nikdo psychologem i kdyz to mozna nekteri studujeme, ale prakticky nic z toho co tady je neni o psychologovi, psycholog totiz v prve rade nerika co mas delat, nebo co si mysli, ze bys mela udelat a to my tu jaksi delame... Evidentne jsi u psychologa nikdy nebyla, tak tezko muzes srovnavat