• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Hádky s manželem ohledně financí - práce v těhu

(Zamčená)
5. ledna 2012 
autor
@lenka5731 ne, minimalne dve jsou tu dokonale...tak budiz jim to prano...
prominte, ale zas me to docela nakoplo a nechci byt hnusna, protoze se mi tu opravdu snazi spousta holek pomoc a nemely by to odnest za nekoho jineho....i mitote predtim chtela, ale jak pises, asi jsem podle ni neschopna, kdyz jsem neabsolvovala tohle vsechno behen jedineho dne!
4. led 2012 v 18:51  • Odpověz
@kacenka1111 no nezodpovědná seš, to se nezlob. :sweat_smile:

ale taky nejsem zastáncem okamžitého řešení po založení diskuse. a když neví o úřadech a podobně nic, tak je snad normální, že se bude pár dní orientovat a sbírat informace a pak až může mailovat/ telefonovat/ obcházet.
4. led 2012 v 18:51  • Odpověz
@lenka5731 to tu nikdo nerekl, ze to vse ma mit uz hotovy, my se jen divime, ze jeste nikam nezavolala, nenapsala, nezasla...prece kdyz jsem v haji a potrebuji to resit, tak minimalne napisu ten email, ne? to je tak strasne casove narocne se emailem zeptat?
@luciebx mas naprostou pravdu, to je to, co me stve, porad vse dokola dokola a znovu dokola...
4. led 2012 v 18:53  • Odpověz
autor
no ja tu koncim taky, protoze se to tu trisku zvrtlo....jasne, budeme stit az do smrti a konec zvonec,...mysli si co chces...

stejne ted budu akorat odsekavat, protoze uz jsem zase nasrana...chtela jsem se pochlubit jake jsem udelala pokroky,jak jsem premyslela, vymyslela a dosla k zaveru a co? zas me tu nekdo setre, ze delam malo...tak jo, delam hovinko...ok, busu si s tim zit sama....
pro ty kdo chteji bvudu moc rada za IP...
4. led 2012 v 18:55  • Odpověz
@kacenka1111 ten byt zkoušej spíš po soukromníkách kde ti dají trvalý bydliště. tady ti sice chytře poradí at si pozadás o mestský byt, ale vzhledem k tomu ze tam mají kilometr dlouhej pořadník na který se čeká, tedy aspon v jicíně nejmin 4 roky, tak to jsou rady k ničemu :unamused: A ještě perlička, oni tě do toho pořadníku ani nezapíší protože bydlís, sice v pronajatým bytě a bez trvalýho pobytu, ale nejsi pod mostem takže nemáš nárok. Aspon mě to takhle rekli, a to jsem tam byla s kocárkem ani ne měsíc po porodu.
@lenka5731 Leni tady jde o to, ze ja jsem ty urady navrhla hned na zacatku a byla jsem odkopnuta tim, ze to vsechno uz ma zjsitene a ze ji tam stejne nic neporadi..v tom je ten vtip...a najednou se po 25 stranach pridje na to, ze muze jit na urad...
autor
@mitote a co je dokola? copak jsem zase zmenila?
@lenka5731 Naprostý souhlas.
4. led 2012 v 18:56  • Odpověz
@mitote mě odvezla sanitka zadara, taxik nebyl potreba
autor
@mitote BOZE ALE KVULI TOMU BYTU DO HAJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ne pro podporu a pridavky!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! vim presne kde a co zadat v ramci mimi, a taky vim, ze mi nikdo do porodu nic neda!!! co na tom nechapes?
@kacenka1111 Pročetla jsem jen tak dvě tři stránky zpětně - každopádně ti držím palečky ... ale zatím to na mě působí že vlastně hledáš obhajobu toho jak na tom jsi - protože kdybych se někdy dostala do té situace jako ty, tak když už budu psát o tomhle na koníka dám otázku - pár holek mi poradí, co nevím, a já se zařídím podle toho, a dnes už budu mít oběhlé všechny úřady o kterých tu bylo zmiňováno - 3 dny psaní na netu, ti nijak nepomůže. Čekáš miminko - tak prosím mysli na něj, zvedni se od pc a začni s tím něco dělat, dalších 30 stránech diskuse s lidmi kteří co mohli ti již poradili, , a dál už to je přece pro tebe ztráta času.
4. led 2012 v 18:57  • Odpověz
@anina32 neceka se roky v poradniku, kdyz je to akutni, stehuje se hned...behem jednoho mesice se objevila rodina s matkou alkoholickou, do mesice byl otec i s detmi odstehovan v socialnim bytu....a to je Brno!!!! a pokud vim, meli trvale bydliste v jedne casti Brna a bydleli v najmu v druhe casti. Sama jsem pak byla v te rodine na namatkove kontrole.
4. led 2012 v 18:57  • Odpověz
@mitote já to takhle nevidím.

z jiného soudku: proč máš v pasu napsáno jinými slovy "mohu jít na konzultaci k jinému doktorovi než je můj ošetřující doktor a co mám pro to udělat"? Nebylo by nejjednodušší zavolat rovnou jinému doktorovi a zeptat se tam? Není to stejný případ?
4. led 2012 v 18:58  • Odpověz
autor
@lenka5731 jo nezodpovedna jsem, uz jen v tom, ze jsem to tahle dotahla...a taky jsem si mohla setrit uz kdyz jsem mela peknou praci atd. o tom se nikdo nehada....

o uradech jsem vedela, mam to zjisteny...NAPOSLED, NEVEDELA JSEM O BYTU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!§
4. led 2012 v 18:58  • Odpověz
autor
za radek v poradniku nic nedam, takze mam prostor tam zitra pekne zajit a zjistit co a jak!!!! PROTOZE TO UZ DNESKA VIIIIIIIIIIIIIM!!!!!!!!!!
ty voe:grinning:
4. led 2012 v 18:59  • Odpověz
@kacenka1111 ja ti rikala at jim tam celou situaci reknes a oni ti reknou, co mas delat... a tys me setrela ze to vsechno mas zjistene a dalsi me napsala ze ti zadna babka u okynka nic neporadi...takze jsem byla z ahusu co kvaka nesmysly a ted najednou je uzasny objev, ze by ses mela jit poptat na socialku, co a jak dal a co ti mohou nabidnout
4. led 2012 v 18:59  • Odpověz
autor
@tajemna30 No diky, ale viz prispevky nahore:grinning: ja uz nevim, jak to vic napsat:grinning:
4. led 2012 v 19:00  • Odpověz
Tak jsem to také dočetla a nezlob se, ale nepřijdeš mi normální. Je Ti 28 let, dospělá ženská, která snad už ví co a jak chodí a děláš tady ze sebe úplného blázna, jak o všem slyšíš poprvé a místo toho, aby jsi měla svou hlavu, si tady necháváš od všech jen radit. HLAVNĚ!!! Místo toho věčného vysedávání u pc a psaní tady už 26 stran stále o tom samém, jsi mohla využít jinak, 3 dny - všední dny, kdy mají všude otevřeno a už jsi mohla mít spoustu věci zařízených a mě přijde, že se tady jen lituješ a pak hned uznáváš jak jsi blbá - jak Ty sama píšeš. Nezlob se za mou upřímnost, prosím.
4. led 2012 v 19:00  • Odpověz
@tajemna30 hura, svata pravda, konecne, pod to se podepisu
4. led 2012 v 19:01  • Odpověz
autor
@mitote ohledne bytu!!!!!!!!!!!§ nevedel to nikdo v nasi rodine, nerekla mi to pani ze socky...TAKZE DNES TO VIM A MUZU ZITRA JIT VYZVEDET, CO A JAK S TIM BYTEM A MUZU SE ZAPSAT NA PORADNIK!!!!!!!!!!
autor
@mixxinka Ahoj, ne v pohode, vsak ja uz jsem odpo psala, ze uz jsem rozhodnuta...:slight_smile: Tak drz palce, at to vyjde:slight_smile:
4. led 2012 v 19:02  • Odpověz
@kacenka1111 tak už nepiš přece nic, rad máš dostatečně, hádat či obhajovat se ti nepomůže, a ted už je řada jen na tobě a na tvé činy. Nikdo tě z holek nezná, já také ne, ale sedět tu ti opravdu nepomůže, a začni se prosím chovat jako nastávající maminka. Zda máš kredit či ne je jen tvoje věc, jak jsem psala vše už bylo řečeno ...
4. led 2012 v 19:03  • Odpověz
@kacenka1111 ok, tak hodně štěstí
4. led 2012 v 19:03  • Odpověz
Jsem hrozná, nedá mi to nenačumovat... :slight_smile: Ještě se zeptám, manžel má ještě podporu, nebo už ne? Já jsem kdysi jedný klientce vyřídila sociální dávky, když byla v podobný situaci jako Ty... bez nároku na podporu a na nic... Vzhledem k tomu, že byla těhotná a neměla ani korunu příjem, získala dávku existenčního minima (jakoby z důvodu ohrožení zdraví). Ale pokud má manžel nějaký ofiko příjem (podporu apod.), tak to nedostaneš, protože jste společně posuzované osoby. Ono i když máš zjištěno, že na nic nemáš nárok, za zeptání opravdu nic nedáš... Já se vždycky setkala s velmi ochotnými a erudovánými úřednicemi.... a opravdu se to dá řešit i mailem. Já tak řeším téměř vše. Teď jsem se tak dotazovala na rodičovský příspěvek a oni mi z úřadu dokonce sami volali a velmi dobře poradili!!!
4. led 2012 v 19:04  • Odpověz
autor
@tajemna30 ja si tu diskuzi zalozila, takze psat snad muzu co chci ne :grinning:

jinak jak tu psala jedna, nejsem superman a jestli ma nekdoi pocit, ze je to tu ztata casu, tak proc tu je a ten cas nevenuje radsi svym detem napr a zahazujje se tu?
4. led 2012 v 19:05  • Odpověz
@mitote Je pravda, že na začátku se s návštěvou úřadů spojovala jiná situace, a to, že je s manželem a zjišťují na co mají/nemají nárok společně. To asi @kacenka1111 zjištěný má. Nyní by se tam šla ptát sama za sebe, s čím může případně počítat, když od manžela odejde.
@tajemna30 i já s tím víceméně souhlasím.

to ale nemění nic na tom, že na takové případy jako je zakladatelka se slítnou jak supi přispěvatelky s naprosto dokonalým životem, který umějí vyřešit vždy všechno a okamžitě. kéž byste byly (užívám množné číslo) tak dokonalé i v reálu, že? :slight_smile: na internetu vypadá všechno velmi jednoduše.

já se loučím, už jsem tu strávila víc času než je mi milé. :slight_smile:
@kacenka1111 kdybys tam sla rovnou a celou situaci jim vylicila a ze se chces odstehovat a nemas kam, tak by ti rekli kam se muzes odstehovat a i by ti to zaridili, popr by te odkazali na nejake obcanske sdruzeni, ktere i financn vypomaha a ma na to fondy...jenze ty tam nezajdes a tak to nevis, tak to je pak tezky. Ja nevim tolik toho co oni a vetsinu jsem tu napsala tak stokrat
@mitote mě to řekli tenkrát řekla uřadnice takhle, ani do toho pořadníku mě nezapsala. a kdyz jsem se ji zeptala co by delala, kdybych s miminkem byla pod tím mostem jestli by mi ten byt dala hned. tak rekla že ne že by me napsala do pořadníku a cekala bych roky, ale ditě by mi vzali hned. Aspon tak to chodilo v jicíne, nemela jsem kam jit, s financní pomocí rodicu jsem dokonce dva mesice bydlela v hotelu aby mi dite nevzali nez jsem sehnala ten byt.
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.