Hádky s manželem ohledně financí - práce v těhu

kacenka1111
2. led 2012

Ahoj, asi se potrebuju vypsat, ale budu rada za jakykoliv nazor. Dost se s manzzelem hadame o penize. To je asi v kazdem manzelstvi, ale u nas je to trosku jine. KDyz jsem manzela poznala, mela jsem skvelou praci. PO nejake dobe ale potreboval odejit do jineho mesta kvuli velmi dobre praci. Sla jsem. Pracovala jsem mesic tam, z toho prvni tyden jsem dojizdela pres 100 km denne. Pak uz jen asi 50km. Co by clovek pro lasku neudelal. Jenze on dal nepochopitelne vypoved z prace a sli jsme opet zpet do puvodniho mesta. Jelikoz delal 6 let v jedne praci a jinych zkusenosti moc nemel ( v oboru to uz neslo ), byl doma pres pul roku. Na UP a s min. podporou.l Ja to same. Jelikoz z tohoto mesta pochazim a jsou tu tak tri az pet firem a vsechny jsem uz vyzkousela ( bud prace nebo alespon pohovor, kde prislo zamitnuti ), neni sance neco poradneho sehnat. Mohla jsem dojizdet do okolnich mest, ale na to nebyly penize. Ani kdo by pujcil do zacatku. Pak jsem si nasla praci, cekala dva mesice navic, slibovali hory doly, vydrzela jsem. Slo o podvodnou firmu, coz jsem nevedela. Vydrzela jsem i toto. Jenze pak zjistili, ze jsem tehotna a ve ZD me vyhodili. Skoncila jsem na UP a nemam narok ani na socku ( trvale mam na meste kvuli matce ), ani na podporu (vycerpana) atd. Manzel je veden na UP, ale pracuje par mesicu, jenze za 12 tis. sice kazdy den na osmicku, ale jeho penize si vydela kazda zenska a i uklizecka ma vic. Podotykam - ma z predesleho manzelstvi 2 deti a alimenty 5tis. Nas najem cini 9300. Bydleli jsme v ruine a doplaceli 10 za plyn vdy po zime atd., takze kkdyz jsme zjistili, ze jsem tehu, s pomoci babi jsme si zaplatili kauci a najem a bydlime lepsim, kde uz nic doplacet nebudeme ( pokud nepocitam, ze se muze objevit nedoplatek napr. za elektriku treba 500kc, ale setrime ). To ze mame kazdej jedny kalhoty nebyt babi, tak se nenajime, beru jako dan, kterou prekoname a bude lip. Jenze problem je v tom, ze me nikdo nezamestna - mohu si privydelat pouze 4tis hrubeho, z toho na konkretni brigadu projezdim 600 mesicne, kde je jidlo do prace. Takze mi zbude 1tic. To nas nevytrhne. Manzela neustale buzeruju, at si najde jinou a lepsi praci, ze je otec skoro tri deti a ze by se mel postarat, kdyz me vyhodili, ze muzu pomoct az s rodicakem, ze proste to dopadlo jak dopadlo. Muze si najit lepsi. I se snazi dostat zpet do oboru, ale vy tyhle dobe to u armady proste nejde. K ppolisum nemuze, nema maturitu. Neustale se hadame kvuli tomu, ze me se nechce makat ( nevim, kde na to prisel ) a on se nejak nechce hnout, nebo ja nevim, co. Ceka jen na armadu a nic jineho nehleda. Tvrdi, ze ano, i par emailu poslal. Ale prijde mi, ze se neustale vymlouva. Nedostanu z nej nic, jen ze si mysli, ze ja jsem flakac a on ze dela vsechno. Bezvychodna situace. KDyz odmitnu tuhle brigadu, ze litr nam je k nicemu v pomeru buzerace v praci, dojizdeni s prestupama a neni mi uplne koser a za pouhou 1 tis., tak jsem opet flakac. Ale ze on ma rti deti a vydela deset, to uz mu neprijde diviny. A ted babo rad.

kacenka1111
autor
4. led 2012

@maruja jeee, super, tak diky romca 13 😀 jupííí jeje, juchůůů heeej

moudivlacek
4. led 2012

@kacenka1111 trosku mimo misu,rusila jsem ted jednoho mobilniho operatora a prechazela k jinemu, na jejich info linku jsem volala vice nez 10x behem 2 tydnu, pokazde jsem mluvila s jinou osobou a kazdy me tvrdil neco jineho, takze to, ze ti nejaka pani na urade co se blbe vyspi neco rekne....nenechala bych se odbyt 😉 chapu,ze je to slozite,ono vubec vyzirovani cehokoli na urade je slozite, ale zkusila bych tam vazne i napsat,zjisti si vedouci/ho daneho odboru a napis primo jemu

kacenka1111
autor
4. led 2012

@mitote hele, ale uz dost....umis cist ?
KUA! RESILA!!!! jako prvni!!!!! a rekly mi ze mi to daji a at si vyplnim bydleni a ja ze co to s tim ma spolecnyho a pak mi to vysvetlily( teda jedna dost drsne )

milada2
4. led 2012

@kacenka1111 Přesně jak píše @mitote to spolu vůbec nesouvisí... příspěvek na bydlení je dávka státní sociální podpory, na tu musíš mít trvalé bydliště v místě pobytu. Ale životní minimum (příspěvek na živobytí), je dávka hmotné nouze, která nemá s trvalým pobytem, natož pak s příspěvkem na bydlení nic společného. Mezi dávky hmotné nouze patří i doplatek na bydlení, na něj mít trvalý pobyt nepotřebuješ... Na úřad do Pardubic (řeší to pouze úřad práce, nevím, kam jinam jsi volala) jsem psala mail, a jak jsem psala výše, sami mi volali a byli velmi ochotní a informovaní... víc už nevím, co Ti napsat...

romca13
4. led 2012

@kacenka1111 http://portal.mpsv.cz/soc/hn/obcane/zivotni_min tady další info, nic o trvalém bydlišti tam nepíší,,, hmotná nouze totiž neobsahuje příspěvek na bydlení

kacenka1111
autor
4. led 2012

@moudivlacek byla jsem tam proto dvakrat ob tyden, ze se neco zmeni...pro me jmeno je tam pouze jedna zena....a ta me dvakrat poslala do pr

mitote
4. led 2012

@milada2 Mili to nema cenu, my tomu nerozumime a jsme uplne blbe...ja uz jsem z toho unavena. Kdyz jsem v p.deli ta snad prece otravuju na urade kazdeho tak dlouho nez neco dostanu ne?

moudivlacek
4. led 2012

@kacenka1111 ano kdyz jdes tam neco vyridit,ma te jedna urednici na starost,ale na netu si najdi vedouci toho oddeleni a napis ji,to ze patris k jiny na tom nic nemeni

romca13
4. led 2012

@maruja no mě to prostě nedá,,, tak hledám a nikde nic to trv bydlišti abys dosáhla na existenční minimum není,, jsou to 2 letry,ale lepší než drátem do oka

kacenka1111
autor
4. led 2012

@romca13 jo ale ona mi reka, ze mi nedaji hmotnou protze se uprednostnuje prispevek na bydleni a pokud nemam narok, nemam narok ani hmotnou,..tzn pokud mi zamitnou to bydleni ( u me ten trvalak ), tak mi nepovolej ani hmotnou....dala mi dvakrat nasrane papiry at si to vyplnim kdyz teda potrebuju ale ze mi to stejne zamitnou....

ja nevim, ale napsala jsem to naposledy 😀

milada2
4. led 2012

@kacenka1111 Tak naposledy, od nového roku už vše řeší jen Odbor státní sociální podpory úřadu práce! Já jsem komunikovala přímo s vedoucí toho odboru, která mou věcí pověřila jednu z pracovnic oddělení. Tady máš kontakty (až dole, oddělení SSP). http://portal.mpsv.cz/upcr/kp/pak/kop/pardubice...

moudivlacek
4. led 2012

http://www.pardubice.eu/urad/radnice/kontakty/k...

mas tam i kontakt na vedouci socialniho odboru 😉

romca13
4. led 2012

@kacenka1111 tak hele,,, tady máš kontakto přímo na ministerstvo sociálních věcí,,, napiš si tam a oni ti odepíší,,, popiš jim svoji situaci a pak dej vědět, jak jsi dopadla,,, nebo tam mám napsat za tebe?????

http://portal.mpsv.cz/kontakty

kacenka1111
autor
4. led 2012

@romca13 na netu to neni ale kdyz mi to rekly tri baby na trech uradech, tak to asi tak bude...ale ja nevim, jestli si rozumime....nepotrebuju mit trvale hlaseny pobyt jinde nez na meste....potrebuju mit nejdrvi vyplacene davky na bydleni a pak mi daji hmoutnou.....nepisu to nejak blbe, ze mi nikdo nerozumi? 😕

kacenka1111
autor
4. led 2012

@romca13 ne, to zvladnu🙂 diky, napisu a dam vedet, myslim, ze to tu treba nektera bude nekdy potrebovat ( tady asi ne, ale tak ztreba se to bude nekdy nekomu hodit....)

milada2
4. led 2012

@moudivlacek Tohle jí nepomůže, město už to neřeší 😕

kacenka1111
autor
4. led 2012

dekuju, zitra dopo pisu na vsechny odkazy a dam vedet🙂

kacenka1111
autor
4. led 2012

@moudivlacek jo zkusim to pres vedouci, treba nebude takova blbka jak tamta

maruja
4. led 2012

@romca13 no jasně, zadám do googlu a info mám do 2vteřin vytisknu a mám to černé na bílém
@kacenka1111 ale ty holky v tom dělaja mě se taky nezdá že by příspěvek na bydlení byl podmíněnej hmotnou nouzí a naopak, když jsem v hmotné nouzi tak mám nárok na příspěvek ale né snad naopak
i když ti to tam tak ta baba řekla

pipa
4. led 2012

@kacenka1111 ono je taky možný, že baby na úřadě mají špatný, starý info nebo to nevědí. jako v Brně na socce je to dost běžný. většinou klient poučuje ty ženský tam a ty koukají, jak tele na nový vrata 😀 jestli je něco novinka, tak bych tomu i věřila. věřím, že ti na úřadě toto řekli. ale můžou mít i pravdu holky a řekli ti to fakt blbě. bych si zjistila info přes odkaz od Romči a pokud budou informaci jiné, tvrdě bych na baby na úřadě nastoupila.

kacenka1111
autor
4. led 2012

@mitote a ja jsem asi delala co....zuzlala jim usni boltce, ne? nekdy se proste stane, ze holt stat pomuze nekomu kdo to treba uplne nepotrebuje a na ty co ano se vysere...ale ne, ja musim bejt flakac

moudivlacek
4. led 2012

@milada2 tak pardon,ja si nevsimla tveho prispevku,no nicmene,kdybych nevedela,cos napsala ty vyse, zavolam,oni me to reknou a daji me kontakt jinam,ale vyresim to, nevidim v tom problem

moudivlacek
4. led 2012

@kacenka1111 jako vazne se nenech odradit babama co se spatne vyspaly 😉 je vazne bblbost,abys nemela na nic narok

milada2
4. led 2012

@kacenka1111 Ale už fakt naposled: Na městě už dávky neřeší, tady to i píšou!!! http://www.pardubice.eu/urad/radnice/magistrat/...

kacenka1111
autor
4. led 2012

@pipa vsak jo, ale stvalo me, ze ja jim asi kecam,..samo ze mi mohla rict kravinu ( sice vsechny tri , no ale to zjistime zejtra 🙂 takze jim napisu, a uvidi se, a projdu net, kde co je a pokud zitra zjistim, ze to jde, tak te dame tam pujdu udelat z ksichtiku fasirku, blbka jedna nadrazena

romca13
4. led 2012

@kacenka1111 takže jsem tam napsala,, popsala tvoji situaci a uvidíme co napíšou,,,

kacenka1111
autor
4. led 2012

No holky, je osm, ja jdu stuidovat, tak at se nerozptyluju a jdu taky sesmolit uz mejlik ted, at muzupripadne rano sbehnout na ten urad...A at si me ta baba nepreje, esli kecala 😠 dostane i za manzela ( a pak mbudu mit strechu nad hlavou na tri roky jistou 😀 )

kacenka1111
autor
4. led 2012

takze jsem to zapomnela zas dopsat 🤐
Brou a rano napisu,,,,hezky vecer
K.

romca13
4. led 2012

@kacenka111 nemyslím, žebys měla dostat nějaký majlant, ale minimálně to existenční minimum, což je 2200,- na osobu,,,, ale i to je ve vašem případě moře peněz

pipa
4. led 2012

@kacenka1111 to chápu. ještě, aby se do člověka někdo navážel..