Hádky s manželem ohledně financí - práce v těhu

kacenka1111
2. led 2012

Ahoj, asi se potrebuju vypsat, ale budu rada za jakykoliv nazor. Dost se s manzzelem hadame o penize. To je asi v kazdem manzelstvi, ale u nas je to trosku jine. KDyz jsem manzela poznala, mela jsem skvelou praci. PO nejake dobe ale potreboval odejit do jineho mesta kvuli velmi dobre praci. Sla jsem. Pracovala jsem mesic tam, z toho prvni tyden jsem dojizdela pres 100 km denne. Pak uz jen asi 50km. Co by clovek pro lasku neudelal. Jenze on dal nepochopitelne vypoved z prace a sli jsme opet zpet do puvodniho mesta. Jelikoz delal 6 let v jedne praci a jinych zkusenosti moc nemel ( v oboru to uz neslo ), byl doma pres pul roku. Na UP a s min. podporou.l Ja to same. Jelikoz z tohoto mesta pochazim a jsou tu tak tri az pet firem a vsechny jsem uz vyzkousela ( bud prace nebo alespon pohovor, kde prislo zamitnuti ), neni sance neco poradneho sehnat. Mohla jsem dojizdet do okolnich mest, ale na to nebyly penize. Ani kdo by pujcil do zacatku. Pak jsem si nasla praci, cekala dva mesice navic, slibovali hory doly, vydrzela jsem. Slo o podvodnou firmu, coz jsem nevedela. Vydrzela jsem i toto. Jenze pak zjistili, ze jsem tehotna a ve ZD me vyhodili. Skoncila jsem na UP a nemam narok ani na socku ( trvale mam na meste kvuli matce ), ani na podporu (vycerpana) atd. Manzel je veden na UP, ale pracuje par mesicu, jenze za 12 tis. sice kazdy den na osmicku, ale jeho penize si vydela kazda zenska a i uklizecka ma vic. Podotykam - ma z predesleho manzelstvi 2 deti a alimenty 5tis. Nas najem cini 9300. Bydleli jsme v ruine a doplaceli 10 za plyn vdy po zime atd., takze kkdyz jsme zjistili, ze jsem tehu, s pomoci babi jsme si zaplatili kauci a najem a bydlime lepsim, kde uz nic doplacet nebudeme ( pokud nepocitam, ze se muze objevit nedoplatek napr. za elektriku treba 500kc, ale setrime ). To ze mame kazdej jedny kalhoty nebyt babi, tak se nenajime, beru jako dan, kterou prekoname a bude lip. Jenze problem je v tom, ze me nikdo nezamestna - mohu si privydelat pouze 4tis hrubeho, z toho na konkretni brigadu projezdim 600 mesicne, kde je jidlo do prace. Takze mi zbude 1tic. To nas nevytrhne. Manzela neustale buzeruju, at si najde jinou a lepsi praci, ze je otec skoro tri deti a ze by se mel postarat, kdyz me vyhodili, ze muzu pomoct az s rodicakem, ze proste to dopadlo jak dopadlo. Muze si najit lepsi. I se snazi dostat zpet do oboru, ale vy tyhle dobe to u armady proste nejde. K ppolisum nemuze, nema maturitu. Neustale se hadame kvuli tomu, ze me se nechce makat ( nevim, kde na to prisel ) a on se nejak nechce hnout, nebo ja nevim, co. Ceka jen na armadu a nic jineho nehleda. Tvrdi, ze ano, i par emailu poslal. Ale prijde mi, ze se neustale vymlouva. Nedostanu z nej nic, jen ze si mysli, ze ja jsem flakac a on ze dela vsechno. Bezvychodna situace. KDyz odmitnu tuhle brigadu, ze litr nam je k nicemu v pomeru buzerace v praci, dojizdeni s prestupama a neni mi uplne koser a za pouhou 1 tis., tak jsem opet flakac. Ale ze on ma rti deti a vydela deset, to uz mu neprijde diviny. A ted babo rad.

kacenka1111
autor
3. led 2012

@kocicinka me to taky prijde nejak moc, vzdyt bude mit vbsechno po starsim 😕 a my na prvni taky neutratime skoro nic ( do zacatku, pak jeste nevim co a jak), ale zas u nas mame aspon trosku pomoc od rodiny

kacenka1111
autor
3. led 2012

@kocicinka co je prosim tebe ta rybilka 😀 a ta chuvicka, je to nutne, kdyz bude malej dva metry ode me a neustale se mnou? myslela jsem ze to je treba kdyz mas bara a das malyho spinkat nahoru a ty sedis dole, ne?

camelinka
3. led 2012

@kacenka1111 no prave chrudimaci sou vysadkari a skacou tam vsichni vcetne ridicu,bylo to tak i v prostejove. tak jenom aby te nejak nelakoval a nespolihal se ze tomu nerozumis 😉 . protoze jestli mu vyjde jedina vec ze zdravotnich spatne, tak mu to nedaji ani nahodou. Navic kdyby prece jen nastoupil,tak musi na par mesicu do vyskova na kurz,tak abys o tom vedela. a pak na dalsi a dalsi 😔

romca13
3. led 2012

@kacenka1111 já třeba z té základní výbavičky, která tu koluje pár věcí vyškrtla, poptala jsem se holek na diskusích, které už prcka mají, co potřebovali, co jim naopak přišlo zbytečné, co opravdu využili,,, takže opravdu zatím nakoupíme jen ty základní věci a ostatní budeme dokupovat jak budou potřeba,,, čekáme 1. prďouse, ale nejsem zastánce toho, že msuí mít všechny oblečky nové, takže ano, něco málo nového bude,ale většinu vyhlížím tady na bazárku, kde se dají opravduza pár korun sehnat moc hezké věcičky,, ono to malé miminko to ani nemá šanci nějak zničit, takže pokdu je to třeba po jednom dítěti, takje to skoro jako nové,,, už mi pár oblečků dorazilo a musím říct, že jsem opravdu mile překvapena

kacenka1111
autor
3. led 2012

@romca13 ja si to taky myslela, ale mladej se rozhodl, ze muší bejt 😀 tak zas kdyz se stara, tak mu to nechame, ne🙂 ze on na nem obe svy princezny prebaloval ( tomu se mi nechce verit 😀 )

ferinka
3. led 2012

@kacenka1111 pročítám to tu už dva dny a pořád váhám jestli napsat nebo ne,ono já jsem totiž celkem akční člověk a popravdě,já bych s takovým chlapem už nebyla ☹
Ono jako aby mi dával na den peníze pak mě seřval, že jsem za to nakoupila jídlo o které ani nemá zájem,aby jsme dřeli bídu s nouzí a on si chodil sázet ledajakou částku,denně si chodil na obídky a tobě zakázal kus kuřete,promiň ty takového člověka miluješ???Co by jste dělali,kdyby babi nebyla 😕 ???
Nebylo by ti líp samotné třeba u babi nebo kdekoliv bez něj a bez těch nervů,za co tě zase seřve,že jsi si dovolila koupit...
Taky jedem od výplaty k výplatě,máme hypotéku na barák,k tomu půjčku na stavebko,ale byla to jen naše volba,tak to máme,ale taky proto děláme maximum,aby jsme si to mohli dovolit a dovolit si aspoň taky jíst...
Manžel dělá ve své práci,když je melouch tak ho hned bere,já kdbych chtěla tak jsem mohla při obouch těhu na nemocenskou jako servírka-kuchařka,ale při obou jsem makala skoro do konce,teď i při rodičáku chodím aspoň po víkendech na akce nebo po odpolednech a hlídá manžel nebo mamka,po večerech ještě sedím u pc a dělám práci co jsem si sehnala přes internet,celý den se nezastavím,ale vím, že dělám vše pro to,aby jsme neseděli o hladu...
Tenhle rok má přijít prý teprve krize,ale vím, že uděláme vše pro to,aby to naše děti nepoznaly a hlavně aby se to na nich neorazilo v našich hádkách o penězích,protože bych nechtěla,aby v takovém prostředí vyrůstaly...
Je to jen na tobě,protože evidentně tvůj muž nemá moc náladu a chuť vaši situaci řešit a necítím z tvých příspěvků, že by se to mělo i změnit,když ti i zatajuje dost důležité věci 😔
Nepotřebuje nějaká maminka v okolí sem tam pohlídat dítě,to by taky nějakou korunu vydělalo
Doufám, že se ve všem rozhodneš dobře,ať se má mimi jen a jen dobře 😉

kacenka1111
autor
3. led 2012

@romca13 taky se chystam, budu mit narozky, tak az budeme vedet co to vlatsne za skritka mame, tak porozdelim rodinu, at nakoupi😀 jsem vycurana, ale jinak to nejde, uz prislibili ucast dle moznosti, tak je to dobry a kamoska z prahy uz volala ze musim okamzite prijet, ze maji nejaky oblecky ala tom sojer a podobny nesmysly😀 vzala si milionare, takze to bud mit mimco vymodeny 😀 se na nem na chudackovi tetka vyradi

romca13
3. led 2012

no třeba já vím, že zatím rozhodně nebudu kupovat přebalovák, max nějakou podložku, ale to ještě nevím,,, taky nebudou chůvičky,, nevidím důvod, když jsme v bytě,, do baráku samo ano, když ho dáš spát třeba ven a budeš doma nebo naopak,,,,,

camelinka
3. led 2012

@romca13 tak treba ja beru prebalovak jako dulezity, kdyz sme nekde mimo domov a prebaluju napr na posteli nebo nekde,tak z toho ukrutne boli zada a v bazarku se daji sehnat levny,ktery jeste poslouzi a je to mnohem pohodlnejsi.

kacenka1111
autor
3. led 2012

@ferinka dalsi nakopnuti🙂 to me tak vlije energii do zil, potrebuju kolem sebe akcni lidi, takova jsem taky byvala a stal ze me frflal a pecival.....
jo zkusim tu hlidacku....🙂 jo a tu servirku, nevadi ti to zakoureny? mam ted moznost ale sam kluk co to nabidl se divil, ze bych jako tehotna sla byt jako vypomoc do hospudky, to me zajima, pac ja bych to brala, dostanu se mezi lidi, je to muj obor, to me bavi, penizky na ruku, nacerno, vsechno co potrebuju

kacenka1111
autor
3. led 2012

@romca13 ven pujde s babi a doma mame balkon...muzu ho dat na balkon? 🙂
takze chuvicky asi teda ne, ten prebalovak si vydupal MM tak mu ho nechame....prave ten bazarek je uplnbe super, hodlam tu kupit ten kocik....urco ne monitor dechu a podobny.. jo a ten teplomer je pry nej jen ten normalni, jak tu nekdo psal...

pisu s chybama a na preskacku, beru to vzdycky odspoda🙂D asi mi odpadnou prsty 😅 ale bavííí me to 😎

milada2
3. led 2012

@kacenka1111 Kočko, už to tu delší čas pročítám... a je to síla.

Rybilka je mast na zadeček. Nanny je monitor dechu, ne klasická chůvička. Ten je spíš na noc. Používá se kvůli prevenci syndromu náhlého úmrtí novorozence. Když spíš, i když dva metry od mimča, tak tohle neuhlídáš. Chůvičku máš na to, abys mimčo slyšela, když nejsi s ním v místnosti.

Rady moc dávat nebudu, padlo jich tu už spousta... jen musím říct, že Tě obdivuju, já bych tohle nedala... aby si chlap v podstatě válel zadek a Tobě těhotný nadával do flákačů, že nemakáš, tak to je už fakt týrání... a do tohohle přivést dítě... fakt si myslím, že by Ti bylo s prckem líp samotný, ale to asi slyšet nechceš. Jak to čtu, tak si zase uvědomuju, jak moc si vážím svého manžela 🙂 Tobě moc držím pěsti, ať se situace vyvine ke Tvé spokojenosti a můžeš si užívat pohody a radosti ze zdravého miminka!

kacenka1111
autor
3. led 2012

@ferinka jo jeste jo, mel by dostat na zuby jak se choval a taky dostal....fakt, to jsem tu zapomenla zminit, jak tu nekdo psal, ze me jednou uhodi....to ja uhodila jeho....s stydim se velmi, al uz si to zaslouzil-....bylo to jak z akcnaku, dostal zezadu na budku, ted se smeju ale mela jsem fakt bobky. se mi zatmelo a bylo to.....jen odesel beze slova, ja mu volala, omluvila se a on prisel....bylo to prave kvuli tem vecem jak me terorizoval s tim jidlem, jsem si chtela promluvit a on me takhle jednou zase odsekl a odpalkoval a ve me to bouchlo jak vepr a bum

kacenka1111
autor
3. led 2012

jsem si na to ted vzpomnela a od ty doby klid az na tu pripitomnelou kojici podprdu, ale on to srovnal s jeho ex, ze ona ji taky nemela, proto si myslel, ze je to blbost
no mlatit se nema, fakt se stydim, ale od ty doby v tomhle klid na fronte

marselina
3. led 2012

těžko soudit,pokud bych ale neviděla z chlapské strany žádnou snahu,zařídila bych se podle svého.vzala bych si svých pár švestek a odešla od něj.
Já jsem třeba na mateřské,máme dvě děti,manžel práci a já k mateřské brigádu,zabije mi cca 90minut denně a vydělám si za měsíc necelých 5tisíc.
peníze jsou potřeba a pokud je ta možnost,proč ji nevyužít,manžel ptž pracuje 4dny a 4dny má volno a tak i během těch 4dnů chodíval na brigády,teď nechodí a užíváme si jeho volné dny společně.jsem zastáncem toho,pokud člověk chce práci si najde vždycky ať je jaká koli,i kdyby měl slevit ze svého vzdělání,důležité jsou peníze.

kocicinka
3. led 2012

@kacenka1111 Nanny je monitor dechu, ne chůvička ( to jsme neměli). Monitor dechu nám doporučili v porodnici, protože Jonáš měl problémy s dýcháním. Je to dobré pro tvůj klid, nikoliv nutnost.
Ferinka to napsala výstižně 🙂

kacenka1111
autor
3. led 2012

@camelinka no to neee☹ ale zas bych si odbyla ty tezky noci s malym sama a mela na to klid a on taky....
jo babi ma jeste nekde pamatni desku v chrudimi jako parasutistka - vsechny historky zname nazpamet, skazala snad od 17😀 babca je velice akcni-) prave za chrudim

maruja
3. led 2012

ahoj už musím reagovat, neříkej mě že kdýž je MM na UP a ty nemáš nic že nedosáhnete na social nebo příspěvek na bydlení. Jste manželé a musíte se snažit oba. On by měl se sebou něco udělat protože ty jsi těhotná a do práce tě asi nikdo nevezme a pokud je tak laxní, asi bych s ním taky nebyla protože až bude mimi na světě tak je to o hoidně peněz víc, jen plíny stojej ranec. Hodně štěstí a ať to brzo rozlouskneš 😉

kacenka1111
autor
3. led 2012

@kocicinka aha😀 ja myslela ze jako nany chuva😀D

kacenka1111
autor
3. led 2012

@maruja ahoj, moc dekuju🙂 nedosahneme z jednoho blbyho duvodu uz jsem tam byla...pac mame oba trvaly na meste...on kvuli rozvodu, ex delala naschvaly a ja kvuli mame, jeste nez jsem sla do prahy a uz to tak zustalo a jedna buuu mi na socialce natvrdo rekla, ze mi nic neda, pokud si na najemni byt nenapisu trvaly bydliste....coz nemuzu.....jsme tu pres mesic, rodina pravniku, manzelka bytnyho je psycho apod., takze jakmile to udelame, vyhodi nas...
ze pry je bydleni prvni a pak se teprve priznava hmotna nouze ci jak to presne rikala, uz jsem tam prave byla kdyz jsem zjistila ze me po vyhozeni v tehu nikdo nezamestna,...chtela jsem jit na osvc a makat, ale to jaksi nevyslo a tak jsem zkusila socku a ta me tak vypakovala, ze jsem se nestihla ani prdnout

kacenka1111
autor
3. led 2012

@milada2 ahoj, dekuju🙂 vynasnazim se aby se mimi melo nejlip na svete at uz s tatkou nebo bez ......jo takze monitor dechu asi ano, ze? ha, ta rybilka🙂 musim vic studovat...cim vic se rozhlizim, tim vic vim, ze nic nevim😀

sedivka
3. led 2012

@kacenka1111 eshop je dobra vec, ale do vseho potrebuzjes prvotni investici - jak na rozjezd a provoz, tak musis nekde skladovat to co prodavas...

ferinka
3. led 2012

@kacenka1111 jako on ti dal facku a ty ses mu ještě omluvila????? Teda i když si mu jí oplatila,jako promiň,ale to už mi normální nepřijde,v tu chvíli by měl sbaleno svých pár švestek a už by ke mě nesměl ☹
S tou prací...být v tvé situaci,tak to moc neřeším,jako ke konci jsem už byla spíš jen v kuchyni a vyřila,ale peníze byly prostě potřeba,tak jsem makala,já tohle nikdy neřešila,doma bych se nikdy neválela,klidně bych tam jen myla hajzly nebo nádobí,hlavně že by byly nějaké peníze...

zmrz_lina
3. led 2012

Já k dané diskusi jen jedno - jestli si myslí, že se přihlásí do Chrudimi a všichni z něj sednou na prdel a vezmou ho, tak je docela na omylu. Od letoška jsou do Chrudimi týdenní výběrovky (skoro jako do Prostějova) + zdravotní, na kterých vypadne velká většina uchazečů. A druhá věc je ta, že jako v normálních firmách, i v armádě se začíná přihlížet k tomu, jestli ten někdo už pro firmu dělal nebo ne a navrátilci už nemají takové šance jako dřív. Jince asi nejsou úplně ideálka, ale on je voják a se stěhováním musí počítat. Kde je psané, že by za pár roků nemusel i z Chrudimi? To pak taky odejde?
A další věc je, že armáda sice teď začala nabírat, ale oslovuje jen ty, kteří mají dlouhodobě podanou žádost na KVV.
Omlouvám se, ale jeho jednání a myšlení (aspoň tak, jak jsem to pochopila) mě fakt nas***o. Já jsem taky nechtěla do Rakovníka a jsem tu, protože tu dostal místo muž (mj. studoval voj. školu od 15), takže co mi zbylo?

marselina
3. led 2012

@ferinka neeee ona mu dala na budku 😀

kacenka1111
autor
3. led 2012

@marselina prave proto nechapu proc jede smer armada a nic jineho nevidi.....rikala jsem mu, at nastoupi nekam a ze kdyz odejde, aspon mu pojedou porad prachy....ale on se vzdycky na neco upne a pres to vlak nejede,,,,,jakoby zil ve snech...
ale zas kdyz je melouch v podobe hlidacek ( herny, plesy atd ) jde vzdycky...i kdyz prijde z prace vsest, v sedm uz jde, prijde v sest rano a zas hned jde...a vzdycky ty prachy pouzil na nas...( trosku to ma pomotany v hlave ), jednou nesmim kure, pak jebneme 600 za jidlo😀

kacenka1111
autor
3. led 2012

@marselina jo zaslouzila bych si ja, jak v matrixu, vyskok ( je vysokej a ma zada jak stehovak ) no pac na nej jinak nedosahnu a dostal orecha a po hlave 😀 jak rikam, chechtam se tomu, ale tole teda civilizovany lidi nedelaj 😀 jak v dobe kameny

kacenka1111
autor
3. led 2012

@zmrz_lina aha....tak tyhle informace asi nema ani on o tech vyberkach....me to taky nasr....pustila jsem dobrou praci a sla s nim do berouna kvuli jincim a on si po 14 dnech skonci...takze jsem prisla o druhou praci a to jsem kvuli ni prvni tyden dojizdela do praglu a projela majlant ( cas nepocitam, ten vem cert )...po zkusebce bych mela 22 cistyho v advokatce )....klido tam mohl rok vydrzet a jit bud do praglu anebo ho mohli dat treba zas do chrudimi co ja vim

kacenka1111
autor
3. led 2012

@zmrz_lina jo neco ma podanyho na KVV v brne podle trvalyho a jede po znamejch ale co jsem ted cetla, tak nema ani prda sanci....jenze jak mu to vysvetlit, aby se na to tak neupinal? nekdo mu ma zavolat a on si maluje jak bude mit zivot☹

kacenka1111
autor
3. led 2012

@ferinka ne, ja mu ji dala....nepsala jsem ze on mi ji dal, nebo jo?