Jak často chodí váš manžel (přítel) na pivo?

suavinex
6. črc 2011

Mám dvě malé děti, mladší kojím a přestože mi manžel dost pomáhá, hodně trpím, když jde na pivo, nemůžu spát a nenávidím další den, kdy musím vstát a až do oběda (včetně jeho přípravy) musím být sama s dětmi a manžela nechat spát. Vidím to jako hroznou nespravedlnost, i když vím, že bych si neměla stěžovat a že jsem v tomhle směru velký sobec. Ráda bych se změnila a brala to s nadhledem a v noci klidně spala, ale prostě si to nedokážu nějak nastavit. Máte to některá taky tak? Případně poradíte, jak tuhle věc hodit za hlavu, stát se přejícnou a hodnou manželkou...? Díky moc za jakékoli rady 🙂

lumixii
8. črc 2011

Já vím, že jsem "blbka", ale tak nějak doufám, že se ještě změní. On když nepije, tak je fakt zlatej. Jen se nesmí napít. ☹

bufina
8. črc 2011

@karmenta Jo to u nás taky frčí Playstation. Když mu řeknu jestli to s tím hraním nepřehání, tak řekne že lepší než kdyby chodil do hospody 😀

bobina24
8. črc 2011

@suavinex Ahoj,
no na pivo chodíme spolu většinou v úterý večer tak od 8 do 10 a jdeme domů. Sám chodí přítel jednou za rok, když mají vánoční posezení z práce, ale to řekne ve 12 budu doma a taky to tak je.
Od té doby co se tenkrát strašně opil o velikonoce, že jsem ho sbírala na zemi, tak nemám ráda když by měl jít sám a on to ví, takže jdeme všude spolu, on je hodnej, jsme oba v klidu a ani o vánoční večírek nepřišel nijak extra opitý, jen vysmátý. Ale jak zde bylo psáno, miluje hokej, který hraje a je po večerech od září do dubna tak 3x - 4x večer na tréninku a domu jezdí kolem půlnoci, doteď jsem jezdila na tréninky s ním, ale jak čekáme miminko, tak už budu mít útrum

bobina24
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
sarlotta
8. črc 2011

@suavinex

Sám tak 3x za rok🙂 a jinak chodíme spolu i s dětma odpolko... a když jde sám, tak si doma udělám relax večer, dcerku dám spát, se synem si zahrajem nějakou hru a pak si dám klidně dvojku vína.... a manžela nechám ho druhý den přispat. 😉 Druhý den zas nechá on přispat mě a ráno vstane s dětma, udělá jim snídani, převleče je, prostě normálka. Stejně nějak extra netrávíme večery, že bysme seděli na gauči a drželi se za ručičku...🙂))) Já mám radši rodinné akce, výlety, tam si manžela užiju víc, nemusí nutně se mnou sedět doma.

Teď v létě přece můžeš jít s ním i když kojíš , ne ? Nebo nakoj a jdi s kamarádkama na večeři třeba někam , máš telefon, když bude mimi plakat, tak Ti zavolá.... nebo je problém jinde ???

Kdyby chodil každý týden , vracel se opilý až ráno vadilo by mi to 😠

Moje rada je jediná, musí to být něco za něco... jsou ve vztahu věci, které nám na druhém prostě vadí, ať jsou jakékoliv, jakkoliv zásadní nebo naopak malicherné..ale prostě vadí a nikdo Tě nebude soudit, nejsi sobec - to je normální.... tak je potřeba si taky něco najít a partnerovi jeho zálibu tolerovat.

jop
8. črc 2011

@lumixii blbka určitě nejsi, akorát mi vždycky přijde líto, když vidím ženy, které se po padesátce s takovým týpkem KONEČNĚ rozvedou a po pár měsících klidu konstatují, že tohle měly udělat opravdu dávno. Člověk, který pije je fakt nesnesitelný, všechno s tím pitím souvisí a všechno je kvůli tomu špatně. Podle toho co píšeš, tak ten tvůj nejenže pije na můj vkus dost často, ale i jinak je hnusný - nechápu, jak někdo může vyčítat ženské na MD, že nic nedělá a hnát ji do práce... děcka to všechno vidí, berou to tak, že řvát na sebe doma je normální, že chlastat (třeba jen o víkendu) je normální... Tak přeju hodně sil.

smithi
8. črc 2011

Manžel chodí na pivo tak jednou za půl roku, a to odejde v 8 večer a do půlnoci je doma. Já osobně alkohol nesnáším, sem abstinent a z chlastu v dechu se mi zvedá kufr... Vždy když příjde z hospody tak má naízeno spát v obýváku a to mu údajně za to nestojí, raději bude s náma v ložnici, takže taky nepije 🙂
Doma mi pomáhá a rodina je pro něj vše. mám doma poklad a pořádně si ho hýčkám 🙂

michaela_2
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
bobina24
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
michaela_2
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
lukava
8. črc 2011

dobré téma diskuse 😀 😀 😀 můj muž pivo nepije a nesnáší zahulený hospody, takže tam prostě nechodí, raději si dáme doma třeba i spolu dobrý víno a vůbec nám ten hospodský život nechybí 😉

martinka.pida
8. črc 2011

Ahoj holky, skvělé téma 😀. Manžel na pivo zajde velice rád a teď už naštěstí ne tak často. Ale když jde, tak většinou přijde za světla 😀. Dřív jsme chodili vždycky spolu, co jsem byla těhu, tak byl na zabití a chodil každou sobotu sám a já byla doma rudá vzteky, že pořád sedim doma na zadku sama. Že by mě vzal třeba na kafe nebo někam, to ne. Co se malá narodila, je to mnohem lepší, jakoby se probudil 🙂. I když mu zůstala ta jeho hrozná nespolehlivost. Mě hrozně vytáčí, že mi řekne, že je za hodinu doma (což po něm ale nikdo nechce!!!) a přitáhne domu ráno a druhý den je samozřejmě nepoužitelnej. Kdyby teda aspoň řekl, že neví, kdy přijde, tak dobrý, ale on si vždycky dá tři piva a kdyby nám hořel barák, tak on se prostě teď baví a všechno ostatní jde stranou. Pak půl dne spí, vstane a stejně se celý den válí, protože není schopnej nic dělat.
Do toho v týdnu fotbal - trénink, o víkendu zápas, doma máme věčně zelenou televizi (fotbal), když neni fotbal, tak je hokej atd. Jo a abych nezapomněla, tak na zabití je Hockey Arena - manželova závislost na pc.
V práci je taky skoro pořád, ještě teď v létě je to o to horší. KDyž je doma dřív, tak se snaží udělat něco kolem baráku, takže malou v týdnu vidí ráno v postýlce a večer taky v postýlce.
Jinak je ale zlatej, malou zbožňuje, když je doma, tak si s ní hraje a vždycky jednou za 14 dní si ji bere v neděli do kočárku na fotbal na dorost 😀

@michaela_2
@bobina24 Holky, máte na mimčo ideální věk 🙂. Mě bylo 23, když jsem plánovaně otěhotněla. V těhu jsem si teda kolikrát řikala, jak jsem blbá, že jsem měla počkat, že všechny ostatní holky v mém věku si užívaj a já dřepim doma a ještě k tomu byl manžel fakt na tečku, ale teď jsem nejšťastnější na světě a za nic na světě bych neměnila! S malou si to fakt užívám a přijde mi, že mi až teď začal život 🙂. A to jsem si předtim neměla na co stěžovat

martinka.pida
8. črc 2011

@lumixii Mně to nedá, abych na tohle nereagovala. Můj otec byl alkoholik (uchlastal se ve svých 42 letech), z dětství si nepamatuju nic jiného, než jeho návraty z hospody a to jak jsem se klepala, abych usnula dřív, než se vrátí a abych neslyšela, jak se s mámou hádaj. Nepamatuju si jedinou hezkou chvilku, pamatuju si jen všechen ten hnus, jak jsem se za něj styděla, protože byl pak už neustále nalitej. KDyž od něj máma odešla, tak to bylo vysvobození!!!! A bohužel to vždycky nejvíc odnesou děti a už proto bych to kvůli nim netrpěla.

primissi
8. črc 2011

Můj manžel nechodí na pivo do hospody, ale jednou až 2x v týdnu si posedí s kolegou v pracovně a hrají playstation. Jsou tu tak do deseti hodin a pak jdou spát, takže mi to tak nevadí. Mají hodně stresovou práci, proto chápu, že potřebují upustit páru. Dceru neruší, vždy ztlumí hudbu, když jde spát a chovají se slušně 🙂

wsmoulinkaa
8. črc 2011

@lucifer1987 néééé neházej flintu do žita....prostě tomu nech zatím volný průběh...aby lidi od sebe odcházeli jen proto, že teda nechce moc pomoct doma a nechce nikam jít do společnosti...to se mi zdá na hlavu....to je právě ted to...že dnes nic ti mladí neustojí...
jsi zatím na to sama....vydrž ty to zvládneš....a to je vše tím,že toho je právě na tebe ted moc a jsi vyčerpaná...ale já si třeba jen vzpomenu na to jak to bylo dřív: neměli pračky,hotová jídla(skleničky),plíny pampers...atd a ty musely být hotový a ještě chodily na poleeééé jéééé to by mě piclo 😀

miarosa
8. črc 2011

@suavinex ahoj, nečetla sem celou diskuzi,jen tak letmo. Můj přítel na pivo nechodí, ale když občas vyrazí s klukama tak mi to nevadí a nechávám ho vyspat ikdyž nikde nebyl, něak to neřeším, jindy spím zase já, tak se tak střídáme a když sem kojila, tak sem si říkala že se těším až nebudu že budu zase chodit já. Vyřešila bych to tak že jednou za týden nebo za 14 dni bych mu odstříkal mlíko a měla by si určitě aspoň 6 hodin času, můžeš jít s kamarádkama nebo sama po nákupech, cokoliv a pak by ti nevadilo že on šel napivo. Já to tak taky dělám, sice sem s tím začala až po kojení, protože do té doby přítel nevědel ani jak ho pořádně převlíknout. A sme spokojení oba, nebo si seženem hlídání a večer vyrazíme spolu. Tohle období přejde děti vyrostou a bude všechno jinak 😉

lucifer1987
8. črc 2011

@martinka.pida Jako by si popsala moje dětství ☹. Fotr věčně nalitej, s mámou každý večer hádka. Když neseděl v hospodě, tak na nás doma řval. Nosil si domů líh a chlastal ho ve sklepě. Pak se naštěstí mamka vzpamatovala a rozvedla se s ním. On si navíc před rozvodem našel čůzu, která chlastá ještě víc než on. Nestýkám se s ním a jsem ráda, že mi zmizel ze života. Hrozně jsem se bála, abych nenatrefila na někoho jako je on. Naštěstí i když manžel chodí na pivko, tak nikdy nepřijde opilý. Za těch 7 let, co jsme spolu, jsem ho neviděla společensky unaveného 😀. On je na tom spíš časově špatně. Dokáže vypadnout v 6 večer a přijít až druhý den ráno ☹. Teď pořád pracuje, takže moc s klukama nechodí. Ale když jde, tak si ten čas vynahradí!!!
Pokud by začal s chlastem nebo bednama (automaty) nebo s něčím horším, okamžitě jdu od něj i s malou!!!!!!! Stačí, že jsem alkohol v rodině prožila jako pozorovatel, nechtěla bych být jednou z hlavních postav.

lucifer1987
8. črc 2011

@lumixii Jak dlouho si tohle chceš říkat??? Moje máme to snášela 17 let!!!!! Denně nalitej, jezdil autem. Tenkrát to s celou naší rodinou málem napálil do náklaďáku. Taky byl úžasnej, když nepil. Jenže to se stalo tak jednou za měsíc... Pořád jsme se za něj celá rodina museli stydět. Občas měl splín a přišel mi mezi moje kamarády říct, jak je smutnej atd. a brečel u toho. Já se propadala hanbou. Pokud si chlap postaví alkohol na první místo a je mu pak fuk, jak se chová k rodině a vůbec při tom neuvažuje, že by o ni měl přijít, tak je to v háji. Jak dopadl můj fotr??? Žije s alkoholičkou, denně nalitej, v 50ti vypadá na 70 a zůstal úplně sám. Má ještě rodiče, ale už nikoho... A ty jeho rodiče jsou největší hyeny světa. Mají zase jen svýho synáčka alkoholika, kterej je nade všechno svatej a za nic nemůže. Za to, že pije, může podle nich jen a jen moje mamka. Ještě 3 roky po rozvodu ji všude pomlouvali a udělali z ní největší mrchu na planetě. Jestli hodláš čekat na to, až všechny peníze propije a nebude mít už vůbec žádnou úctu ani k Tobě a ani k dětem, tak věř, že pak to může být i chvílema dost hnusný!!!
Neber to ode mně nijak zle. Jen Ti chci trošku pomoct otevřít oči a přehodnotit Tvou dosavadní situaci. Přeji hodně sil do budoucna, ať už se rozhodneš jakkoli. 😉

primissi
9. črc 2011

@lumixii nemůžeme ti radit ani jedna. Dovnitř nevidíme. Ty víš nejlíp, jak to mezi sebou s manželem máte. Ale z toho, co píšeš bych s ním nebyla už ani minutu. Je to asi těžké s dvěma dětma odejít od manžela, ale toto bych opravdu netrpěla.

dendaz
9. črc 2011

Manžel nechodí...a když má někdy nějakou "pánskou jízdu" tak mi to nevadí, protože já si čas od času s holkama také vyrazim... 🙂

bobina24
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
michaela_2
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
bobina24
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
michaela_2
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
anidomi
18. črc 2011

diky za tuhle diskuzi.. Ja jsem taky vztekla,kdyz jde pritel sam-nema totiz klapku a prijde domu ko.. Hadali jsme se kvuli tomu,i kdyz jsem byla tehu.. Nevadilo by mi,kdyby sel a vratil se normalne(v normalni hodinu,v normalnim stavu).. Ale tohle me pekne stve.. Snazim se mu to pivko doprat-kdyz je hezky,tak na nej s malym pockame venku,az se vrati z prace a jdeme na terasku do my bejvaly prace a tak.. Jenze pak to zacne-kamaradi,panaky.. Taky si pripadam jak sobec,ale chci,aby si uzil malej taty-i kdyz mu jeste nejsou ani 2m,tak je na nem videt,jak tatku zboznuje(obcas mam pocit,ze vic nez me 😀).. Jinak je ten muj obrovsky zlato-pomaha uplne se vsim(domacnost i mimis-kdyby mohl,tak i koji 😀 ) jen je s nama malo doma kvuli praci a i to malo by chtel delit mezi nas a hospu.. ☹

koogi69
10. říj 2013

@lumixii tak to je teda pěknej debil. promin ale jo. bych se na nej vykaslala. sbal deti a vypadni. 🙂

miranda77
11. říj 2013

@anidomi ... trošku silný komentář @koogi69 ... život není černobílý ...

lumixii
12. říj 2013

@koogi69 Už jsem rok a půl šťastně rozvedená 😀

edeltraut
12. říj 2013

Zrovna na něm sedí se švagrem v kotelně 😀. Jinak do hospody chodí max. 3x ročně a tak 5x zajde za bratrancem, kde si dá pivko a opečou si nějaký masíko. U televize si dá pivčo skoro každý den - musím říct, že zasloužené - celé dny (vč. víkendů) dře od pěti ráno do cca. sedmi večer - v létě i do devíti .... 🙂

koogi69
13. říj 2013

@miranda77 jo asi je. vim ze zivot neni cernobily ale tohle se proste nedela.