Jak doma udržujete pořádek, abyste pořád neuklízeli?

iveta93
16. zář 2015

Ahoj, chci se zeptat jak doma udržujete pořádek? Já mám doma uklizeno, večer přijde přítel z práce a ráno můžu uklízet všechno znovu. Máte nějáký "fígl" aby to doma vydrželo chvíli uklizené? Nemusím mít doma naklizeno, ale každé ráno nosit tunu hrnečků a obalů od všeho možného mi už docela vadí. Místo toho abych měla doma uklizeno a další den šla například umývat okna tak jdu dělat zase to co den před tím. A neukamenujte mě za otázku třeba má někdo nějáký fígl který by se mi hodil. 😀

loafeer
16. zář 2015

@socialm a můžu se zeptat, kolik taková věc stojí? to by se mi taky líblo, ale s ohledem na to, že jsem doma s dětmi, tak by ani po paní ten pořádek dlouho nevydržel:o)

milmic
16. zář 2015

Ano ano, muži to vidí jinak.
Oni prostě nevidí, že mají na stole v pracovně papírky od sušenek. Oni tam nevidí ten špinavej hrnek, k,terej už skoro mluví. Vidí ho, až tam ty hrnky jsou 4.
Anebo když děti nadrobí pod stůl, tak je tam sice pokryto jak sněhem, ale to taky nevidí.

Já to nechápu,, ale manžel zase nechápe, že já to vidím. A hlavně že si toho všímám. 😀 No nemají oni jednodušší život? 😀

socialm
16. zář 2015

@loafeer v Praze uklizecky prumerne berou 120 -150 na hodinu. U nas to zvladne za 4 hodiny tydne (100m2 3+kk) takze max za 600 za tyden. Nekolik jsme jich vyzkouseli a nasli jsme pani co uklidi stejne jak bych si to uklidila ja, je rychla a spolehliva, ma klice od bytu a vetsinou dojde kdyz nejsme doma takze se vracime uz do uklizeneho (pocit k nezaplaceni).
Mame velkeho psa a dite se nam ma narodit kazdym tydnem takze pocitame s tim, ze uplny poradek nebude udrzitelny.. i tak ten uklid stoji za to si nechat udelat protoze dle meho a) muj cas je cennejsi i kdybych ho stravila ne v praci ale 'jen' cetbou knizky nebo hrou s ditetem, b) cloveka to proste min stve kdyz se dela neporadek protoze vi, ze uklid neni jen na nem.
Lidi utraceji i 100kc denne za cigara, pivo, klubka a prize ci fitko.. 600tydne mi jako investice do rodiny a hlavne dusevniho zdravi prijde super

victress
16. zář 2015

@loafeer tchýně ho sice k pořádku vedla, ale nedovedla 😀 ten můj si za svobodna uklízel, po svatbě na to jaksi rezignoval 😠

alen_ka
16. zář 2015

@loafeer moje první dítko se sice narodí až na jaře, ale paní na úklid taky mám a nehodlám se jí vzdát, myslím, že dítě sice rozháže hračky a jiné různé věci, nadrobí na zem, pomaže nábytek kdečím, ale nenaháže prach do poliček a všech koutů domu, nezašpiní sprchový kout a umyvadla od usazenin, nezašpiní okna zvenku (a ne do plné výšky) a nezanese bordel (pokud teda není extra šikovné) do sifonů 🙂 jinak ta moje bere stovku na hodinu, ale bydlím na východní Moravě, tady je celkem levno

buldrik
16. zář 2015

@barborka09
Hehe, tuhle "hru" - aneb nechat vyhnit nadobi nez to manzelovi zacne vadit - jsem hrala xkrat a vzdycky jsem to vzdala jako prvni (a ze mam vydrz) 😀 po trech dnech si ani nevsimne, ze je neco spatne. Jakmile dojde nadobi, tak si oplachne ten hrnicek, co potrebuje a zbytek vesele hnije dal. Chlapi maji vydrz 😀
Mne se osvedcilo, ze po veceri ho proste chnapnu a delame nadobi spolu nebo ho zaukoluju jinak. Obleceni taky peru jen to, co je v kosi.

Ale celkove je to boj, nejvic se mi osvedcila pani na uklid 😝

luj_89
16. zář 2015

Tak mě by teda asi ani nenapadlo po manželovi uklízet špinavé nádobí 😀. Když si např. neuklidíme skleničku, znamená to, že ji ještě použijeme a není potřeba ji umýt. Jaké domácí práce jsou u vás na partnerovi?

svetlus_pepca
16. zář 2015

Já mám asi doma chlapa exota 😀 Někdy totiž z jeho pořádkumilovnosti šílím! A rozhodně to není o tom, že by to vyžadoval po mně. Není mu cizí pračka, dřez, koště ani prachovka. Ale takhle vychovaný už přišel od maminky 🙂 O péči o domácnost se rozhodně umíme podělit. A i přesto mám dennodenně dojem, že nám sem někdo hází bomby 😀 Jak už bylo psáno, skončím na jednom konci a na druhém můžu zase začít. A to je stále jen ten "běžný úklid". Ale jeden fígl mám. Zapálím vonnou svíčku, nejviditelnější nábytek vezmu leštěnkou, na vanu, umyvadlo, záchod a dřez nastříkám nějaký voňavý uklízecí sprej a vše, co se někde válí, nastrkám, kam to patří 😀

loafeer
16. zář 2015

@alen_ka tak to bych řekla, že bude horší....a ona dělá jakože povrchovky nebo třeba uklidí i v lince / ja nevím, vytřít všechny šuplíky a tak? )

elu
16. zář 2015

holky buďte rády za bordeláře, horší by bylo, kdyby po vás šel jak slepice po flusu, že je doma prach 🙂

blahova_andrea
16. zář 2015

@hadeline souhlasím. nesnáším doma věci, které se nepoužívají. všechno letí. dělám čistku docela pravidelně. co jde ještě prodat, tak prodám, co jde darovat, tak daruji a zbytek prostě letí do popelnice. naši jsou tak trošku sběrači a vetešníci a od dětství jsem to nesnášela, takže touto nemocí sama fakt netrpím 😅

loafeer
16. zář 2015

@socialm svatá pravda, naprostou souhlasím. Mě nejvíc vysírá uklid baráku. Bydlíme ve čtyřbytovce, tudíž úklid tří pater co měsíc....ono to těch 45minut zabere, ale jako toto je pro mě uplně zabitý čas, nejraději bych tu někomu nabídla, at to za 150 kč za měsíc udělá za mě, ale nějak jsem si netroufla....A paní by se mi hodila už jen pro to, že já na pořádný úklid nemám prostě prostor ( v tom smyslu, že neustále někdo za zadkem, na jednom konci se uklidí, druhý už je ulepený a tak pořád dokola )...takže já jako závidím jak hrom:o)

loafeer
16. zář 2015

@victress no on je takový nedomestikovatelný :D

blahova_andrea
16. zář 2015

@socialm no myslím, že mít paní na úklid 2x týdně je super věc, ale pro většinu domácností luxus, který si nemůže dovolit ☹

blahova_andrea
16. zář 2015

@loafeer úklidy jsou o domluvě. já jednu dobu takto uklízela, když jsem nemohla sehnat normální práci, tak jako brigošku. domluvili jsme se co, jak často a za kolik a pokud bylo potřeba něco na víc, nárazově nebo tak, tak jsme se zase domluvili 😉 myslím, že běžné jsou týdně povrchovky a třeba co dva týdny nebo jednou měsíčně pak dle domluvy třeba ta linka, postele, okna apod.

blahova_andrea
16. zář 2015

@loafeer s nikým si nejsi blíž, komu by sis to troufla navrhnout? nebo se domluvit s ostatními, že na to rovnou někoho najmete jako dům? 😅 nebo to nenabízej v domě a rovnou požádej nějakou slečnu nebo mamču na mateřské, co si ráda přivydělá 😉

alen_ka
16. zář 2015

@loafeer to ne, dělá jenom povrchovky, takové to důkladné uklízení šuplíků apod. se většinou dělá v rámci placených předvánočních úklidů, zatím jsem to nevyužila, ale možná letos bude premiéra 🙂

loafeer
16. zář 2015

@blahova_andrea tady bydlí samí důchodci, ( tři rodiny ), takže si říkám, že třeba by se to někomu hodilo, ale aby se jako někdo neurazil...a taky řeším, aby si pak neřekli, že jsem na RD ,,nic,, nedělám a nechci ani uklízet barák....v tomto mám takové zábrany... ani nevím, jak to navrhnout...

loafeer
16. zář 2015

@alen_ka tak to by se mi hodilo nejvíc....prach, vysát a vytřít- to zvládnu v klidu ( jde o to, že to bohužel nevydrží....ale to je těma dětma )....tím, jak furt vařím a chystám někomu jídlo, tak bych potřebovala ty šuplata, naleštit linku a tak:o)...to jsou věci, které uklízím nadstandartně, když jsem sama a mám na to klid...a to moc často není:o)

alen_ka
16. zář 2015

@loafeer naše šuplíky už by taky potřebovaly.... ale naštěstí jsou zavřít, tak mě to tolik netrápí 🙂

anelamates
16. zář 2015

Sniž na sebe nároky a je hotovo. Pečlivě naklizená domácnost, ve které se žije, je protimluv. Třeba to vysávání dvakrát denně, no to mě dostalo.

ilonne
16. zář 2015

@loafeer Přesně, ještě by jsi ji ho nakonec nechala doma 😀

socialm
16. zář 2015

@blahova_andrea Dokonce jsem se setkala s nazorem ze by nekomu primo vadilo, ze jeho neporadek uklizi nekdo jiny.. Jak rikam, konkretne 600 tydne ( mluvime o cenach Prazskych, podle mne to jde jinde i za mene) pro mne neni tak vysoka cena a ani luxus, znam domacnosti controu bidu z nouzi ale 2 krabky denne si doprejou..

victress
16. zář 2015

@loafeer škoda, že se to neprojevilo před svatbou, viď? no s tím úklidem baráku si piš, že by tě důchodci pomluvili až na půdu, že si na RD válíš šunky a nevytřeš ani barák 😝 😝 oni v jejich věku chodili do práce, pak na pole, večer navařili, poklidili dobytek, napsali s dětma úkoly a šli spát někdy hluboko v noci 😀 😀 😀

loafeer
16. zář 2015

@victress já sem to věděla, ale říkala jsem si, že to je tím, že žijem v podnájmových strašných podmínkách a že až budem ve svojem, bude to jiné...blbka, no 😀 ....a s těma důchodcama jsi to řekla uplně dokonale:o)

victress
16. zář 2015

@anelamates mě taky, já šílím, když mám vysávat 1x týdně, ne tak 2x denně , s dětma úklid nemá cenu..
udržuju pouze provozní pořádek - vysát, vytřít, utřít prach, umýt koupelnu a WC, 3x ročně umýt okna, 1x měsíčně přerovnám zásoby v kuch.lince a umyju ledničku vevnitř...

@loafeer "uklízet, když jsou doma děti je jako čistit si zuby a jíst při tom makový závin" tak to kočko nepřeháněj, buď ráda, že nemáš naleštěnou linku, protože děti by ti ji stejně hned "zaťápaly" 😀

loafeer
16. zář 2015

@victress dneska jsem vysávala 5x....ale ne jako celý byt, ale kuchyn a obývýk, protože pořád se po zemi válel nějaký chlív...No jára říká, že s tím vysáváním už jsem nemocná...tak vysávám jen než dojde dom 😀

marton
16. zář 2015

@svetlus_pepca máme hodně společného 😉 .Vlastně vše,kromě té leštěnky 😀 .Ale nápad tu byl.Zhruba před 2 měsíci jsem ji koupila,naleštila co se dalo a nesetkalo se to s úspěchem.Prý si pořád musí mýt ruce,jak je vše na co sáhnou mastné 😀 .

dokument
16. zář 2015

podle me se takovy chlap nikdy nezmeni. Mam ho totiz doma a vim... Tolikrat jsme se na toto tema pohadali. Dokud nebylo dite, nevadilo mi to tolik. Taky jsme meli lepsi vztah. Ja jsem nebyla unavena a nelpela jsem na nekterych vecech, na kterych, kvuli diteti,lpim dnes. Bylo mi jedno, ze nebyla vytrena podlaha a valely se po ni sem tam vlasy a prach. Jak se dite zacalo plazit,vadilo mi to hodne a tak dale. Jenze u nas (to je i polohou bytu, jsme v prizemi, kolem prasna silnice, pred nasimi dvermi do bytu naspini cely barak) bych musela vytirat i 3x denne, aby to vypadalo ciste. Nebo 2x a na to ja proste ted nemam silu. Kdyz prave delam ty jine drobnosti.Posledni dobou uz nedelam ani je a kaslu na to. Ale co chci napsat o domluve s muzem. Zaver hadek byl vzdy takovy, ze mu mam rict, aby udelal to a to a to. Ze to teda udela. Ale ja nepochopim, proc mu to mam rikat porad dokola, proc se to uz jednou nenauci, ze to ma delat automaticky. Dospela jsem k zaveru, ze se to proste nenauci nikdy, protoze ho tak jeho matka vychovala. A to na nem uz nikdy nikdo nezmeni.

baraz
16. zář 2015

@loafeer taky luxuji tak 4-5x obyvak a kuchyn,jinak cely dum 170m2 1x denne.. koupelny myju 1x tydne, periny 1x14.dnu,okna 2x rocne asi..