Jak přesvědčit manžela, ať neutrácí za dárky pro svoji rodinu?

poupe
23. črc 2017

Mam takový problém, nesouhlasím s drahými dary k narozkám, svátkům.. pro příbuzný, nejsem úplně proti když se koupí maličkost za pár stovek, ale kolem tisícovky to už mi příjde ujetý. Oni dávají taky velký dary, tak je mu to asi blbý, ale mi se vždy kvůli tomu chytneme, vím že s tím asi nic neudělám, ale štve mě to, asi jsem se chtěla jen vykecat🙂

bamishop
23. črc 2017

@poupe mas specificky styl psani a prijde mi, ze tu kazdy rok zakladas diskusi na darky, kde tchyne je nepritel a manzel asi tvuj vlastnik, takze ono je to tezke si to nepamatovat. Zvlast ten paragliding mi prislo, ze se snad bojis ho pustit z domu ci co to bylo za vystup... (chtela sem manzelovi taky koupit, tak si to pamatuju velmi dobre )
@shine2015 tam byla dost aktivni, tak se divim, ze ji to hned necinklo do nosu 🙂. Fakt bych se domluvila hlavne doma, tak si udelejte nejake hranice, co je pro Vasi rodinu jeste unosne a co ne, spolecne, s manzelelm ,vklidu, bez diktovani si podminek, pak nahore mas pekny tip, ze se do vybirani darku muzes zapojit a nelpela bych na zbytecnostech. Zijete jenom jednou a manzelova rodina k nemu vzdy bude trochu patrit. Proc nezvolnis, proc jedes takhle na hranu? Vzdyt to musi delat doma dusno, roky a roky byt nastvana na tchyni a furt dokola resit darky, asi by to chtelo v sobe uz nejak uzavrit a hlavne slusne komunikovat na vsechny strany, shine15 to pise docela bezobalu, ale fakt to jde se v rodin domluvit. i v te nasi sme si nasli kompromis, i kdyz bylo taky kolem kecu, ale vyresili sme to, ono nikoho nebavi se bavit roky furt o tom stejnem, to tu pak budes priste zakladat diskusi, ze manzel se s tebou uz ani neni o darcich ochotny bavit...

shine2015
23. črc 2017

@bamishop nebo to skončí rozvodem a handrkovanim o dítě

kolibricek36
23. črc 2017

@poupe a kolik má bratrů, sester? a kolik máš ty? - hele já bych fakt nejančila a nehádala se, bo to může u vás skončit taky rozvodem - pokud ty i on dostanete dárky od každého ve stejné ceně - v čem je problém - jestli to narušuje rozpočet tak snad to manžel či přítel dokáže akceptovat - pokud je rozpočet v pohodě - tak nač vyvolávat hádky ....

shine2015
23. črc 2017

@poupe jestli se pořad handrkujete skrze jeho rodinu tak to je blby....to kdykoliv ty odejdes tak bude rad ze má chvíli klid...není lepší to zkousnot chvilku to j nich vydržet a manžela nechat ať si koupi co chce?? Návštěvu vydrž bez kecu a na vše normálně .... zkus se s nimi usmířit a brát je no tak jsou takový já se z toho neposeru, je to jejich syn tak ať sk ho chvíli užijí vždyť já ho doma mam pořad?? Kvůli němu ze ho mas rada....udělej to pro nej....návštěvu vydrzis a doma zase jedete po svým a v klidu, sranda.....
Jak často se smejes doma s chlapem? To je totiž tak trochu ukazatel spokojeně ho vztahu- pro mě tedy.....
Já vím ze to někdy není snadný ale na druhou stranu vztah je o kompromisech a pro ne to je jejich dítě....
Zkus se na to dívat i jinak ...jako matka která má dítě které taky vyroste...založí rodinu....ty by jsi jim nebo svymu dítěti nechtěla dat dražší dárek?? Aby mělo radost??

Zkus doma nastolit klid a pohodu .... bez řeči tolerovat jeho rodinu...

kolibricek36
23. črc 2017

hm, tak se odpovědi nedočkáme, protože si zakladatelka zrušila účet

shine2015
23. črc 2017

@kolibricek36 tak to tady brzy bude pod novým nickem abychom neznali historii a mohla zvesela nadávat a handrkovat se....ze ji to baví cely život toto...

kolibricek36
23. črc 2017

@shine2015 já nevím, ale něco mi na tom nesedí, ale co se v tom ještě patlat, stejně si bude mlít své a u nich to skončí rozvodem

journals
23. črc 2017

Asi jsem divna, ale v dnesni dobe nazyvat dar za 1000,- velkorysym? To tedy nevim... prijde mi, ze dnes jen obyc kytka stoji 400,- a dar za 300,- aby opravdu potesil musi clovek hodne dobre vybirat.
Nechapu co ti vadi, ale o castku jako takovou asi nepujde tipuju... za 1000,- se dnes nesezene skoro nic. Zrovna vcera jsem kupovala kamaradce darek ke svatku a bylo to 500,- ani jsem nemrkla.

jezz1e
24. črc 2017

Tyhle zvyky se hlavně asi blbě předělávají a nemá cenu se kvůli tomu hádat. Já svým blízkým dávám dárky ráda a o vánocích se fakt musím krotit. I v naší rodině se dávají spíše drahé dárky (resp. nejčastěji poukazy na nějaké aktivity, zážitky) a dává každý každému. U přítele se dárky nedávají skoro vůbec a třeba tradičním společným dárkem jeho rodičů jemu je plechovka Nivey.
O prvních vánocích tedy vznikl mezi množstvím a hodnotou našich dárků navzájem nepoměr, ale přítel to zaregistroval a od té doby si na výběru dárku pro mě dává dost záležet, přestože se svojí rodinou tohle nadále neřeší.
Na druhé straně když moje sestra požádala, abychom toho jim a jejich dětem nekupovali tolik, respektujeme to a kupujeme jen jeden společný dárek.

zuzineckah
25. črc 2017

@jezz1e přesně takhle to může fungovat, když se dokáží lidé respektovat a domluvit. Musí být ale vůle na obou stranách, což se u zakladatelky evidentně neděje...
Taky jsme se vzájemně přizpůsobili.