Jak vysvětlit tchýni, že je moc aktivní?

0508
5. bře 2016

Holky mám problém, jak vysvětlit tchýni, která by s námi a naší roční dcerou nejraději chodila všude s námi - tím myslím různé dětské akce, že chceme prostě chodit sami - jako rodina?´Bude u nás maškarní ples, na který jdeme a tchýně hned, že se přijde taky podívat, jak malá vypadá. Sice jen podívat, ale bude tam! Já na to nejsem z naší rodiny zvyklá, aby s námi moje babička někam chodila, prostě jsme byli sami a bylo to.

solinka1974
5. bře 2016

Nic ji nevysvetluj. Proste se nezminuj, kam se chystste, co mate v planu a je to... Kdyby chtela jit s vami, normalne bych ji rekla, ze dnes ne.

hapovab
5. bře 2016

Moje mamka se taky chodi divat na vnoucata na vsechny besidky a karnevaly a ja jako jejich teta jsem se na ne chodila taky divat dokud jsem nemela svoje mimco.Pokud se ti nemota do vychovy atd. tak bud rada ze ma zajem.

olga_
5. bře 2016

Souhlasím s @hapovab i @solinka1974. Zavedla bych kombinaci obého. Říct to natvrdo - tebe tam nechceme - to bych zvážila. Hodně to raní a může to poškodit vaše třeba jinak fajn vztahy. Nechala bych to kdyžtak na partnerovi, od kterého to vyzní zase jinak. A konkrétně karneval je hodně lákavá akce - u té se vůbec nedivím, že chce být 🙂.

shine2015
5. bře 2016

Pokud nechces,rilej o akci zpetne - ne pujdeme v nedeli ale byli jsme ;) jinak otazka je co deti zda by byly rady aby tam byly....ale chapu i tebe ze nekdy chce a je potreba byt jen mama tata deti. A pokud bude problem tak z psychologickeho hlediska je lepsi kdyz ty si veci resis se svyma rodicema a manzel zase svyma....i kdyz to vadi tobe a jemu ne...tak se drzte..

domca89
5. bře 2016

Nic bych jí neříkala, na tchýně se musí z ostra hned od začátku, jak si je pustíte trochu k tělu, je pak pozdě na nápravu, vím o čem mluvím.

datela
5. bře 2016

Pokud máte fajn vztahy a dcera ji má ráda a myslis, že by ji tam chtěla,tak buď ráda, že má tchýně zájem.Nebránila bych ji. Evidentně ji zbožňuje a chce ji vidět na 1.maškarním. Nedivim se

bylinka36
6. bře 2016

U nás v rodině je naprosto normální, že se na akce chodí spolu. Pro mě je moje rodina nejen můj manžel a dcerka, ale i taky mamka, taťka, tchýně, tchán, švagrová a neteř. Teď po narození dcerky se naopak scházíme ještě více a dokonce my sem vždy na pár dní jezdí některá s maminek vypomáhat. Teď tu mám tchýni a je to hrozně fajn 😉 . Tak být tebou bych se tchýni snažila pochopit, asi je také z rodiny, kde drží všichni pohromadě ....

japona
6. bře 2016

Nepřijde mi nic špatného na tom, že se přijde podivat na maškarní. Budte rada, ze se zajímá. Pokud nemá prehnane vychovne úmysly, brala bych ji s sebou. Ji to potesi, dcerka si na ni zvykne, a vy si budete moci časem odpočinout🙂 Horší tchyně je: "dcerka má karneval a tchyne se ani nepřijde podivat!" ..nemají to tchyně jednoduche🙂
Když ji někde nechcete, tak ji o akci neříkejte.
Ale za mě budte rada, ze se zajímá..

kacenka1111
6. bře 2016

Mam to jako bylinka... Ale s prvni jsem se taky nechtela delit, asi to tak maminky maji, ze najednou je to jen jejich dite a jen ony maji pravo... Je to smutne, ale uprimne jsem taky takova byla a ted me to mrzi, jak jsem mamu odstrkovala...

drakenn
6. bře 2016

My chodime zrovna na maskarni ve velkem. Zabereme vzdy velky stul! A krasne se pobavime. Nevidela bych v tom problem..proc bys tam jako chtela trcet jen s ditetem.. evidentne si chce tchyne tyhle akce s vnuckou uzit, proc ji to nedoprat

terinda
6. bře 2016

Představ si sebe na jejím místě.
Chce se jen podívat, nehrotila bych to.

baysha
6. bře 2016

Mně přijde vcelku normální, že se chce podívat na malou na maškarní. Ale chápu, že na to třeba nejsi zvyklá - každý jsme jiný a vnímáme to jinak.
Na tvém místě bych udělala kompromis. Vybrala bych některé akce, na které ji pozvete a užijete si to všichni jako širší rodina. A zbylé akce jí hlásit nebudete a užijete si je jen s manželem.

marinka
6. bře 2016

Mně to přijde naopak moc hezké ♥ Že má zájem a chce s malou a s vámi trávit čas ♥ Kolik je rodin, kde babičky o vnoučata zájem nejeví a rodiče to trápí.. Jako je jasné, že někdy chcete být i sami, ale rozhodně bych babičku z těchto akcí nevyřazovala úplně, zkuste najít nějaký kompromis, aby byly obě strany spokojené ♥

babulinkab
6. bře 2016

Mně by to třeba vůbec nevadilo a nevadí. Prarodiče se chodí dívat na spoustu věcí - maškarní, akce ve školce, ve škole atd. A většinou na takových akcích je spousta dědečků a babiček.

andrejka3741
6. bře 2016

Dokud se chce jen dívat na karnevaly nebo besídky je to dobrý. Až jí budeš mít celé dny doma za zadkem a bude vychovávat tvé dítě bude to horší 🙂

kacca11
6. bře 2016

Tychyne to fakt nemaji jednoduche, bud se zajimaji moc nebo naopak malo, mam povit, ze se kolikrat nemaji sanci zavdecit. Jak bylo psano vys o tom, ze se na tchyne musi zostra a nepoustet si je k telu, to je tedy velmi stupidni nazor, tchyne neni nejaky ohavny zivocisny druh, jak to naznacuje, ale lidska bytost. Pokud neni ona vyslovene neprijemna a zla, tak nevidim duvod k nejakemu agresivnimu chovani... Nepises, ze bys s ni mela nejake dalsi problemy, tak bych to moc nehrotila. Bud bych navrhovala ji o nejakych akcich nerikat, abyste meli prostor i pro sebe s muzem, nebo ji to slusne a citlive rict. At na nektere akce chodi a na nektere ne.

codal
6. bře 2016

Asi je potreba si uvedomit,ze i my budeme jednou tchynemi a budeme sva vnoucata chtit videt jako piraty nebo muchomurky,budeme chtit zazit jejich besidky a dalsi dulezite okamziky...dokud se babicky nepletou do vychovy a dulezitych rozhodnuti,tak je to vic nez v poradku...

anelamates
7. bře 2016

Není na tom nic zlého, že je chce vidět a myslím si, že i děti jsou rády, že tam babička je. Mají víc obdivovatelů - a babičky umí obdivovat všechno, i škrábanec, natož pak kostým princezny Elsy třeba. Přejte nám tu radost a pýchu. Aby bylo jasno, nikdo na světě nemá totiž lepší vnoučata než zrovna tahle vaše babička ( ale to nepočítám sebe samozřejmě).

carmilla
20. bře 2016

Úplně jednoduchý - pokud si nepřejete, aby s vámi na nějakou akci šla, tak jí to prostě předem netrubte. 🙂 Jinak v tom v zásadě neshledávám nic špatného, pokud tchyňka není nějak vlezlá, neuděluje nevyžádané rady a podobné lahůdky, tak bych v jejím chování neviděla nic víc, než zájem o vnoučátka...Pochopte, že už v životě moc "projektů", ve kterých by se mohla realizovat, nemá - pokud tedy třeba ještě nepracuje...Ale na rozdíl od jiných pisatelek vás i chápu...každý je z rodiny zvyklý na něco jiného a myslím si, že některé věci by občas měla sdílet jen ta nejužší rodinka - taťka, mamka, děti. Prarodiče nemusí být u všeho. 😉

ija1
20. bře 2016

taky jsem z rodiny, kde jsme chodili jen my......... a dneska to podle toho vypada, moje mama snama odmita kamkoli jit........a tchyne by se pretrhla, ac mi to moc prijemne neni.....takze chapu.....
bud ji to proste nerikejte, nebo rovnou rict, ze treba tady pujdete sami a spolu nekam jinam.......
je to o odomluve, kazdy je z jineho prostredi a vidi to jinak.......
nema cenu se nejak premahat, udelejte to, co si sama prejete, pokud mate dobre vztahy, vemte ji, pokud moc nevychazite, tak je lepsi veci nehlasit, usetrite si vzajemne treci plochy......