Mám skvělou tchyni. Máte taky?

setba
18. srp 2019

Maminky, diskuzí o hrozných tchýních je zde hromada. Já ale toto neznám. Mám prostě skvělou tchýni. Věřím však že nejsem jediná. Pojďme si zde ty naše hodné tchýně pochválit. Ať je ve vesmíru trochu rovnováhy a aby ostatní viděli, že tchýně neznamená automaticky peklo na zemi 😎
S tchýní vycházím odjakživa dobře, dokonce jsem se dobrovolně přestěhovala do vesnice kde bydlí manželovi rodiče, máme to k sobě cca 500m. Sice ještě pracuje ale ochotně pomáhá s vnoučaty jak jen může. Častokrát se k nim stavím je tak sama s dětmi, i bez manžela. Voláme si cca ob den (chlap se neozve jak je týden dlouhý 😁 ) a ikdyz se občas na něčem neshodneme tak se respektujeme a snad nikdy jsme se nepohádaly. Prostě je to druhá mamka. A jsem za to moc ráda, obecně máme v rodině dobré vztahy. A doufám že to tak i nadále zůstane.
Tak co, přidá se někdo ke mě?

barulina
18. srp 2019

Ja mam taky fajn tchyni. Sice trosku ukecana, ale moc hodna a neublizna. Nemuzu si ztezovat absoluttne

denca033
18. srp 2019

@setba taky to tak mám. Moje tchyně je taková kamarádka. Mužu si s ní povídat o všem možným i nemožným. Je to nejlepší tchyně co jsem kdy měla.

codal
18. srp 2019

Mám to stejně... Ona je prostě skvělá, pomůže, když poprosím, nic mi nevnucuje, zbytečně neradí, je neskutečně tolerantní a nekonfliktní člověk. Jezdím za ní i sama bez manžela třeba během týdne na hoďku, dvě, aby si uzila holky, protože ještě pracuje, pravidelně ji dávám starší dceru v sobotu na noc, protože si ji chce užít. Je hrozně hodná, skvěle se s ní povídá, má rozumné názory, s dcerou si to vždycky hrozně užívají, skvěle se o ní stará. Mám ji moc ráda!

vevero13
18. srp 2019

My máme dobrý vztah. Já se nastěhovala dokonce přímo do jejího domu. Ona se ale odstěhovala po pár letech k příteli. Ne že bychom si bůhvíjak rozuměly. Ona neumí moc mluvit s lidmi. Neposlouchá. Ale je to hodná ženská a pomáhá nám s dětmi. Ještě raději mám její maminku. Moji pratchyni. S tou si i popovídám. Obě bydlí kousek od nás. Pratchyně je sousedka, takže za ní chodím i sama s dětmi. Často mi ale někdo řekne, že to s ním nemám lehké. Nebo že sem to s tchyni nevyhrála. Ale s tím nesouhlasím. Ona dělá věci, protože se tak mají dělat. A mrzí mě poznámky na děti (třeba že už by měl syn psát čísla apod.) Ale věřím, že jí zas vadí, jak dělám některé věci já. Syna rozhodně vychovala dobře a jsem jí vděčná za to, že mám díky ní to nejlepší, co jsem mohla od života dostat.

neomenia
18. srp 2019

Taky mam moc fajn tchyni. Hlida ochotne obe deti, je pozitivní, veselá. Je jina povaha a jejich zivotni styl je odlišný, ale respektuje ten nas, nic nam nevnucuje a nekritizuje. Jsem za ni vděčná.

misicka1988
18. srp 2019

@setba Taky jsem měla fajn tchyni. Bohužel teď v květnu náhle zemřela, v 51 letech. Fakt mi strašně chybí. Nejen na pokec, a všeobecně. Najednou vypadlo hlídání, dcerka nezažije takové ty bezva prázdniny s babičkou, prostě už nic.. 😔 Moje maminka bydlí daleko, navíc je jí už 70 a má zdravotní potíže. Teď strašně závidím těm co mají tchyni, navíc prima tchyni. Fakt si toho važte..

atevi7
18. srp 2019

Já mám taky hodnou tchyni 😊 mám dokonce dvě! 😁 A obě jsou super, když můžou tak pohlidaji, často nás zvou na obědy, grilování atd. A i moji rodiče bydlí v jedné vesnici, takže má syn 3 babičky a 3 dedecky v jedné vsi 😂 je to bezva.

nikkossek
18. srp 2019

Já to mám trochu složité. Manželova maminka umřela a vychovávala ho jeho teta nebolí její sestra. Takže beru tchýni jako ji a též si nemůžu stěžovat vztah mezi sebou máme úžasný. S manželovou rodinou úplně v pohodě vycházím .Díky bohu, protože z minulého vztahu jsem měla takovou pipku🤦‍♀️

dura175
18. srp 2019

Taky mám skvělou tchýni. I tchána. Nejsme sice jako kamarádky, že bychom si jen tak povídaly, ale je prostě fajn. Jezdíme s tchánovci na výlety, byli jsme s nima i na dovolené. Nepletou se nám do života, nemají zbytečné "moudré" rady. Občas je i tchyně na mé straně, pokud má můj muž rozdílné názory než já.

drep
18. srp 2019

Mám moc hodnou tchýni i tchána. Tchýně ještě pracuje, tchán už ne, oba se snaží trávit s mou dcerou čas, jak to jen jde (hlídají ještě další vnoučata), tchán mi celkem pravidelně vozí jídlo (hrozně rád vaří a trochu už nemá pro koho). Nejsou to moji druzí rodiče, to ale ani nečekám (s mámou malm naprosto extrémně dobrý vztah), ale jsou to úplně rovnocenní a moc fajn prarodiče mého dítěte.

veveruse22
18. srp 2019

Též mám úžasnou budoucí tchýni. Je pro mě víc než vlastní máma která se na me vybodla když jsem jí nejvíc potřebovala. Aspoň ze tu byla moje budoucí tchýně která mě vzala pod svá ochranná křídla ona je pro mě maminkou a nejlepší kamarádkou moc jí mám ráda

kackacka37
18. srp 2019

Taky mám dobrou tchýni i tchána. Vzala i mého syna z prvního manželství a počítá si ho mezi svoje vnoučata ,kterých má 10🙂
Pomůže, pohlídá, když potřebuju, i večer, abych mohla občas taky někam, kluci jsou ještě malý ale myslím,že už třeba za rok to dáme i přez noc. Po porodu mi nosila jídlo, často nás zve na oběd, lítá kolem kluků, jasně občas mame jiný názor na něco ale tak ona řekne svoje já ji na to řeknu třeba proč to mám jinak a je to. Lituju, že nejsme ze stejného města, myslím,že bych to měla o dost jednodušší, a e by pomohla a pohlídala častěji. Často s nimi trávím i sama čas , když manžel se věnuje svému koníčku hudbě a já jsem u nich. Když odjíždíme tak nám ještě naloží vejsluzku. Když jsem u nich cejtim se tam jako doma, nemusím si na nic hrát, žádnou pózu, klidně se po obědě natáhnu na gauč.

ariadna12
18. srp 2019

Moje skorotchyne mne suprove prijala do rodiny, chovala se vzdy velmi hezky, mela velky prehled ve vsech moznych oblastech, dost jsme si rozumely. Mela svoje chyby, ale vychazely jsme dobre. Bohuzel jsme ji ztratili, tento rok zemrela. Ale zazila jeste narozeni a batoleci vek naseho prcka, byla z nej nadsena.

estersi
19. srp 2019

Já jsem měla skvělou tchýni. Hodnějšího člověka aby jeden pohledal. Bohužel, vzala nám ji na začátku roku rakovina. Zbyl nám jen tchán, ten typický, jako ze vtipů o tchyních... Kdyby to šlo vyměnit :/

babanci
19. srp 2019

Já mám celkem hodnou tchyni. Do ničeho nemluví, často nám peče na přání, dělá nám domácí nudle a flíčky, knedlíky... Nikdy neškodila. Co mě ale mrzelo, že taky se nikdy moc nezajímala o vnoučata. Pokud jsem my sami nepřišli, ona se nepřišla podívat nikdy. Naší společnou dceru nikdy nehlídala. Kdysi jsem z toho byla nešťastná, ale dneska si už umím říct, že prostě nebyla babička z přesvědčení. To se holt nedá vynutit.

teeerez
19. srp 2019

Občas mě strašně štve a mysl mám plnou nadávek na tchyne, občas se i chytnem, je úplně, ale úplně jiná než ja, ale zároveň je k nezaplacení. Krom toho, že teda vychovala toho mého muže, tak má celou naši rodinu moc ráda a udělala by pro nás všechno na světě - a pevně věřím, že včetně mě. Kdykoli potřebujeme s něčím pomoci, nikdy neodmítne, hlídá děti, uvaří "mističky", pomůže mi v domácnosti a dokáže nekomentoval můj bordel 😅 Dělá všechno proto, abychom se všichni pravidelně scházeli, organizuje grilovacky, ale zároveň nijak neprudi a nemá problém respektovat naše soukromi. Fakt si ji chválím 🙂

lenatko91
19. srp 2019

Taky mám super tchýni, které nemám problém říkat mami 🙂 ona je hodně pečovací typ, takže když je to na mě moc, tak k nim třeba týden nejedem ať mám svůj prostor a je to. Hlavně se jí můžu svěřit se vším, nikdy mi neodmítne pomoct, do ničeho nám nekecá.. naopak když máme s manželem neshodu, tak je v drtivé většině na mé straně, až se někdy smějeme, že si manžel vzal mladší verzi svojí mámy 😃 a věřím, že jako babička bude taky super 😊

palacinka_marmeladova
19. srp 2019

Taky se hlásím do klubu.Pomůže s dětma,do ničeho nekecá,je rozumná,prostě skvělá.Ráda za ní jezdím jen tak na pokec,když už mi to doma padá na hlavu.

sar87
19. srp 2019

Taky se hlásím mezi spokojené snachy 🙂 Samozřejmě, občas máme na něco jiný názor, ale v zásadních věcech se shodneme a na prkotinách se domluvíme. Je to zkrátka hodná, rozumná ženská. Čeho si na ní cením je, že malého ráda a ochotně hlídá a přesto mi necpe své názory. Máme to zavedené i s mojí mámou tak, že babičky řeknou (jednou) svůj názor, ale my s manželem jako rodiče máme konečné slovo. Zatím to funguje 😁

sudylichozrout
19. srp 2019

Pridavam se do klubu. Manzelova maminka je sice sveraz, ale je to hodna zenska a respektujeme se. Volame si, je hodne hlidaci, zajima se, ale neprehani to a do vychovy nam keca jen velmi zvolna. Jako kazdy v nasem okoli 🙂

krtcice
20. srp 2019

Taky jsem měla super tchyni. Jenže, už víc než rok tu není ☹ zemřela na rakovinu, s kterou bojovala 9 let. Rok a něco před tím jsme se nastěhovali do bytu o patro nad ní. Dcery tam byly denně... syn ji bohužel pamatovat nebude, byl moc maličký. Obecně nemám ráda nadávání na tchyně, vždyť vychovaly muže které si ty ženy dobrovolně vybrali, a my taky jednou budeme tchyně... jasný že i mezi tchyněmi jsou extrémy, o tom žádná. Ale když vidím jak to chodí, tak doufám že můj syn si jednou vybere dobrou, normální ženu která bude s náma vycházet v pohodě. U dcer strach tolik nemám, přece jen dcera - matka je něco jiného než snacha - dcera.

kamcaajirka
20. srp 2019

Ano, také mám super tchýní 🥰

martiina_k
20. srp 2019

Trošku vám holky závidím... taky bych chtěla super tchýni. Teda jako mohlo by být hůř, o tom žádná. Moje tchýně není žádná mstivá, nebo zákeřná ženská. Jen je strašně jednoduchá, až bych řekla hloupá. Bere miliardu léků na všechno (ne že by byla tak nemocná, ale má psychiatrické problémy, takže má pocit, že má všechno, často bývá hospitalizovaná, ale lékaři nikdy nic nenajdou, je to vše od psychiky), tyto léky jí ještě víc ničí kognitivní funkce, takže ta inteligence jde dolů i tím ☹ Nedá se s ní bavit, ale opravdu vůbec o ničem. Nikdy ale neudělala nic, co by bylo proti mým názorům (třeba co se týče jídla pro malého nebo tak)... vždycky se zeptá, co může nebo nemůže. Mrzí mě ale, že jsem v tchýni nenašla druhou mamku. Doufám jen, že budu jednou pro snachu dobrou tchýní a taky doufám, že se nám ještě podaří dcerka 🙂

sar87
20. srp 2019

@martiina_k Jestli jsi neměla až moc vysoké očekávání - jako druhou mamku bych svou tchyni nenazvala a ani bych to tak nechtěla 😉 Máma je máma, tchyně je máma mého manžela.
Prostě jsem ráda, že spolu bez problémů vycházíme, potlacháme nad kafíčkem, respektujeme se a těší mě, že má krásný vztah s mým synem. Drobné mouchy by se samozřejmě našly (ani ona mě určitě nevidí jako perfektní, i když myslím, že mě má fakt docela ráda).
Po té, co jsem zažila herdekbabu "tchyni" (nepravou, od přítele) u jednoho mého ex, tak si té své současné vážím dvojnásob.
Ono i ty vztahy to chce pěstovat, třeba se snažím nedělat rozdíly mezi ní a mojí máti, co se týká malého. Samozřejmě, něco pramení z toho, že tchyně ještě pracuje a moje maminka je už v důchodu, tak má víc času. Občas ale schválně požádám o hlídání tchyni, i když by mohla moje mamka, aby jí to nebylo líto 😘 (U nás babičky hlídají rády, snad jim to vydrží :D )

grifinka
20. srp 2019

Souhlasim - pri kazde diskuzi o “hrozne tchyni” dekuju za to, jak to mame my 🙂. A mysleno z obou stran, tedy moje mamka jakozto tchyne pro muze. Mame pekne vztahy, jsou to hodny zensky, navstevujeme se (nebydlime blizko), nikdy nebyl problem a hlavne - do niceho nam nemluvi 🙂. To ocenuji nejvic. Zadny namysleny “no to ja bych udelala jinak” apod.

blueyonder
20. srp 2019

@teeerez Tak jsme na tom podobně s tím hlídáním, sama od sebe nepříjde nebo jen na chvilku. Když si ale řeknu, tak vždycky pohlídá nebo když jedem na nákup s manželem taky hlídá. Jinak je hodná, sice jsme si ani nepotykaly, ale je fajn. Bydlíme spolu v dvojdomku, ona dole my nahoře, každý máme svou domácnost, do ničeho se nám neplete. Jinak je sama, rozvedená. Dceru vozila každý den do školky a od toho co jsem otěhotněla ( jsem na neschopence) a ji propustili z práce ( je na pracáku nyní), tak malou ze školky i vozila, většinou nám vaří, víkendy běžně, těd co je doma i v týdnu, to se střídáme dle poteby 🙂 No stěžovat si nemůžu.

marky232
20. srp 2019

No holky dík za diskuzi. Je fajn si uvědomit že ty tchýňky na které někdy nadáváme mají i hodně dobrého. Moje mi zrovna hlídá synka 2,5 a moc mi pomohla když se narodil a já byla psychicky mimo z hormonů v šestinedělí. I když u ní už nebydlím, stále máme pěkný vztah.

littlenymfadora
20. srp 2019

Také se připojuji 😊 z tchyně jsem měla obrovský strach, jelikož jsem rozvedená, mám dvě děti a současný manžel je o 9 let mladší než já. Tchyně i tchán mě bez problémů přijali, moje děti mají moc rádi. Tchyně si děti vezme i do cukrárny. Bydlíme od sebe 100 km, vídáme se často, nebo si zavoláme, píšeme na face. Mě je 35 tchyni o 10 více takže si máme o čem povídat, rozumíme si. A já jsem šťastná, že jsou tchyně i tchán tak fajn.

radkaem
20. srp 2019

Moje tchyně mě umí moc pěkně vytočit. Soptím ale jen v duchu. Vím, že je to hodná ženská, vždy ochotná pomoct. Nejlepší kámošky nikdy nebudeme, ale vycházíme spolu dobře.

rebe
20. srp 2019

Tahle diskuse se hezky čte. Já to mám s manželovou matkou bohužel úplně jinak, ale je to hezké vidět, jak to jinde funguje!