Jít s dítětem do vážného vztahu?

anatanka
5. dub 2016

Mám osmiletou holčičku, od manžela jsem odešla, když jí byly 2 a od té doby jsme spolu samy a máme se spolu strašně fajn - tedy až na finance. Chci tím ale říct, že jsme sehraný tým a máme už zavedený život ve dvou. Nejsem typ, co vydrží dlouho bez muže, takže se jich samozřejmě za ty roky několik v mém životě vyskytlo, ale na druhou stranu zase nejsem typ, který muže nutně potřebuje ke každodennímu životu.
Tím se dostávám k problému: mám teď cca 7 měsíců skvělého partnera, který je vlastně ideální. Je hodný, zodpovědný, postará se o nás na maximum (dokonce tak, že bych ani nemusela pracovat), miluje mě k zbláznění, malou bere jako vlastní, navíc má podobně starého syna, se kterým si malá rozumí, přítele taky bere... Jenže partner chce logicky náš vztah posunout někam, kam už je to pro mě za hranice. Chce společné bydlení, chce si mě vzít a mít normální rodinný život. Pro mě to je ale naprosté sci-fi. Jsem už asi dlouho sama na to, abych se s někým sžívala nebo jsem prostě takový typ, vystačím si zkrátka sama. Mám spoustu vlastních zájmů a přátel, jsem se svým životem spokojená a partnera mi stačí vidět občas. On mě chce vídat každý den a vše chce dělat společně, nemůžeme najít kompromis - resp. jsme v kompromisu, který nevyhovuje ani jednomu - pro něj je to málo kontaktu, pro mě zase moc. Když se hádáme, tak jen kvůli tomu.

Nevím, jak to řešit, vím, že se to ve mně nezlomí. Nedovedu si časem představit společné bydlení a že ztratím svoji svobodu, naše denní rituály s malou, organizaci času jen podle sebe...Nechci ho ztratit, mám ho ráda, ale žít s ním v klasické rodině taky nedokážu....

sayast
5. dub 2016

@anatanka tak to potom chápu. To by i mě vadilo

bureska
6. dub 2016

@anatanka zamilovat se dá i později...mně by spíše vadilo, že je pořád doma a čeká, že bude jen s tebou. Partnerství není podlě mě o závislosti na druhém, ano je hezké být spolu, ale každý musí mít i svůj čas pro sebe a pro své blízké lidi ve svém okolí...sice zase ne pořád, ale tak jednou - dvakrát týdně. Být s někým furt, od rána do večera to musí být k zbláznění...zdá se mi, že tvůj partner se musí na toho druhého prostě navěsit - to je možná i důvod, proč bys nemusela ani chodit do práce - aby s tebou byl neustále. Vůbec nevím co ti poradit, je super mít partnera, který se o tebe a tvé dítě postará a je super mít milujícího partnera, ale zase trošku volnosti by neuškodilo

degial
6. dub 2016

@anatanka Omlouvám se, jestli se tě to dotklo...jen píšu, jak to na mně působí...Pokud je to tak, jak píšeš, a on s tebou zůstává, i přestože ví, že ho nemiluješ, tak to by pro mě byl znak toho, že je ten vztah značně neperspektivní....Perspektivní vztah je takový, kdy oba doufají, že se city toho druhého nezmění, a ne změní! Vždycky bude v tom vztahu v nevýhodě....Mně by ani takový chlap neimponoval, se přiznám... 😒 Mně je jasné, že ho nezneužíváš vědomě, a že nechceš po něm víc, než co nabízíš...ale problém je v tom, že to, co ty mu nabízíš, je pro něj málo...dáváš mu jen drobty a čekáš, jak dlouho na nich vydrží....až začne chtít víc, raději to ukončíš...Buď si najdi někoho, kdo to má stejně, nebo buď prostě sama, když ti to tak vyhovuje...

nunacek
6. dub 2016

@anatanka V tom Ti nikdo neporadí. Je na Tobě, co od vztahu a od života chceš. A co se týče chlapů, tak myslím, že vždycky je to jakoby sázka do loterie. Nikdy nevíš, co bude. Možná bys potkala někoho, kdo by Ti maximálně vyhovoval a byl by lepší, než Tvůj současný přítel, ale možná taky už nikdy nepotkáš nikoho lepšího, než je Tvůj současný přítel. Jste spolu 7 měsíců, takže pořád taková ta počáteční velká zamilovanost, tak se mu vlastně nedivím, že chce být co nejvíc s Tebou, že s Tebou chce bydlet, vzít si Tě... Až spolu budete bydlet, budete spolu třeba 5 let, budete mít dítě / děti, tak myslím, že taky bude rád, když na chvíli bude moci svůj volný čas vyplnit něčím jiným než jen Tebou a vašimi společnými koníčky.

danfal
6. dub 2016

@anatanka za mne pokud to vi, ze je situace takova a nemas strach byt uprimna, tak mu to rekni tak, jako tady holkam. Ze ho mas rada, ale na spolecne bydleni se necitis. A pkkud te bude stale nutit, nemusi vas vztah dopadnout dobre. Nemam rada lidi, kteri predpokladaji, ze vsechen cas musi nutne travit s partnerem. Za mne si spis myslim, ze to ze tve strany pujde do haje. Ale dulezite je, abys byla stastna ty a Miri 😀 😀 😀

tortojs
6. dub 2016

Pokud víš jistě že o takový život, který ti tvůj současný přítel nabízí nestojíš tak netrap ani sebe, ani jeho a nech ho jít. Ty budeš mít možnost užívat si života jak jsi zzvyklá a on bude mít možnost najít si ženu, která o něj bude stát. Beztak mu to jednou přestane stačit vidět vás jednou za čas...

duvi21
12. dub 2016

Ty tu odpoved znes. Az to bude ten pravy, nebudes pochybovat a pujdes do toho. Nebude s resit svobodu, finance... Proste budes s nim.... Vis, ze kdyz pochybujes...... Jsi silna zenska, ver sve intuici... 😉

anatanka
autor
12. dub 2016

@duvi21 Mas pravdu 😉 Jenze pak to vypada, jak to vypada a jsem s malou sama 7 let 😀

duvi21
12. dub 2016

@anatanka Je to tezky, no... Ale nez mit doma chlapa, se kterym to neklape, radsi byt sama. Zensky maji dat na intuici. Ja jsem nedala a ted to sice nejak zvladame, ale neni to nic moc. Mne se teda nevyplatilo zavirat oci, proto to pisu. V trvalem vztahu to pak ovlivnuje kazdodenni zivot fakt hodne. Necetla jsem celou diskuzi, tak se omlouvam, jestli jsem nekde mimo misu 🙂 Mam zkusenost, ze my zensky jsme casto hodne silny, u chlapu to bohuzel je jen zridka tak. Silna a sobestacna zenska si pak tezko hleda rovnocennyho partnera, kde by nemusela delat kompromisy, ve kterych ji neni dobre. Vidim to i v okoli. Temer vsechny zensky, co znam a maji rodiny, jsou fajn baby. U tech jejich partneru - no, skoda mluvit. Proste to tahnou, zensky. Chlapi by nam meli libat ruce. Tak jsme uzasny 😀😀

marcicek84
12. dub 2016

@anatanka - myslím, že jsi pořád neodpoutala od svého ex, prosím tě popojeď, ano nikdo už takový nebude, ale je na čase se před to přenést a vnitřně chítt začít budovat nový vztah...až tohle překonáš, pak možná otevřeš své srdce současnému příteli. Za sebe bych o takovou příležitost přijít nechtěla, tedy asi bych mu řekla, že tě trápí ztráta svobody, že potřebuješ i čas pro sebe a tím, že on má skoro celýá den volný, tak tolik se mu věnovat nemůžeš, že chceš chodit do práce atd., že tím sestěhováním máš strach, že ti ten prostor nedá. Momentálně bych to asi zkusila, ale do svatby bych se ještě nehrnula. Ono to sžívání taky asi jednoduché nebude, ale myslím, že ti to může hodně dát, i dceři, určitě bych od této příležitosti neutíkala a zkusila to...