Jsem hysterka, stíhačka nebo obojí?

moja88
17. led 2018

holky dotaz, jsem podruhé těhotná, s manželem jsme spolu 13let. chlapův kamarád se v létě rozešel s partnerkou a od té doby je to šílený. jsem od začátku na rizikovém, v srpnu mi hrozil potrat a ten blbec (s prominutím) si chodil každý pátek s tím kamarádem ven. přicházel kolem 2-3hod. co tam dělal kamarád? jojo, seznamoval se takže logicky i ten můj. dokonce mi pak říkal, že si k nějakým holkám přisedli, že zjišťoval kamarádovi číslo a bla bla. to už jsem vypěnila a prostě jsem udělala scénu, že já jsem doma jak blbec, bojím se a on si někde užívá. každopádně to dopadlo tak, že měli firemní večerek v práci, tam skončil dřív a na tajnačku samozřejmě šel s tím kamarádem (asi si myslel, že to nezjistím, ale nejsem blbá, že jo). ale chodil už aspoň 1x za 2-3 týdny. domluvili jsme se aspoň, že může chodit dřív, aby byl dřív doma (když si jdou teda jen pokecat) no vydrželo to chvilku, posledně taky došel kolem 2 hod, něčím smrděl (prý jak ho ten jeho kamarád s někým seznámil), druhej den blil (protože mu kámoška koupila rum - a to je zvyklej pít, takže kdoví co tam lemtal). v sms samý, že ho pozdravuje ta a ta, že se ta a ta ptá po kolegovi, jestli má vycházky a jde ven a tak (v tom srpnu ještě hodnotil tomu kámošovi holky, jakože ta je dobrá a tak), že by ho J. chtěla s tím kámošem do trojky (když jsem se na tu J. ptala, tak prý ji nezná, že to je kamarádova kámoška, tak jsem se zeptala proč jí má v přátelích na fb, no prý ji tam ten kamarád přidal - on nemá fb, tak čumí na holky přes mužův profil a že je hrozná, že jí vzali děcka a bla bla). jinak fb si pak z mobilu vymazal, abych se nemohla nejspíš podívat. mám chvilku do porodu a sere mě to naprosto neskutečně. tak nevím jestli jsem hysterka, stíhačka, obojí a nebo nepřeháním. už mi z toho hrabe fakt. jen upřesňuji, že do mobilu se semtam podívám, protože něco obdobného tu bylo, když jsem byla těhotná s prvním, pak chvilku po porodu (psal si s holkama, že je hrozný ji vidět a nic nemoct, že chce zkusit zralou ženu, u jedné byl i na kafi). prý nikdy k ničemu nedošlo a jen si zvedal sebevědomí. sekal latinu, než se tento kamarád rozešel s přítelkyní (kamaráda nesnáším, když jsme spolu byli s mužem cca rok, tak se nás snažil rozdělit, od té doby ho nesnesu, ale bydlí kousek od nás, takže se vídají teď často :-/ ). nechci mu zakazovat někam chodit, nemám problém, když jde cvičit, do sauny, s jiným kámošem, ale tohle nesu teda hodně špatně a poslouchat kecy, že teda nebude chodit nikam, mě fakt nebaví. včera mi dokonce řekl, že kdyby mě chtěl podvést, tak na to nepotřebuje chodit s tím kamarádem ven. což je pravda, skončí o hodinu dřív v práci a vím prd. prosím o střízlivý náhled nestranných osob, děkuji.

shine2015
17. led 2018

@moja88 je těžké ale nedá mi to napsat proč sis porizivala druhé dítě s nim když se dřív choval jak blbec... nicméně třeba se srovnal a teď začal nanovo???
Ale - důležitá a nejdůležitější věc co teď ... v rovni rade se premoz a nelez mu do telefonu - to nikomu s ničemu nepomůže. Ty musíš donosit zdravé dítě. Jasné stručně mu řekni ať si chodí cvičit ale nestresuje té akcema do rána. Jednou a víc to neřeš, udrž se. On si je tebou teď jistý což spousta chlapů když má doma těhotnou manželku a navíc kamose který loví baby....
A ty musíš porodit přežít sestinedeli a pokud nemáš nikoho kdo by ti pomohl jako rodiče apod tak se postavit na vlastní nohy co nejdřív. A pak mu dat nůž na krk a nebo odejít. Ale to můžeš udělat v situaci kdy budeš mít kam jít a kdy se nebudes nervovat ze jsi sama a ze to nezvládnes....

odula
17. led 2018

@moja88 hele já si myslím že to moc řešíš. jednou za 2-3tydny venku do dvou? na pohodu. ale asi bych se neudržela s poznámkami že v baru po pulnoci a radne nalitej si ten kamos slušnou ženskou na peknej vztah asi tezko nabrnkne 😁 jinak až se mimo narodi tak bych ho upozornila na to že budu potřebovat pomoct,ať si klidně jde ale ráno ať počítá s prckem abych mohla dospat noci. 😁

kajalka
17. led 2018

Takhle se fakt zodpovědnej milující táta od rodiny nechová. Co k tomu dalšího říct..

pasiba
17. led 2018

Příznak klasického pubertalniho chování ..... nezávidím ti to. Bud se vyřadí a pak se uklidní a nebo se mu nebude chtít sedět doma s rodinou a zdrhne ti. Já jsem hodně hrda ženská a na blbce bych doma rozhodně nečekala 🙂

zuzineckah
17. led 2018

Opravdu takovi existuji, jo? 😨 co chces delat, kdyz si nepoucitelna? Chlap se nezmění, tak hlavne si s nim neporizuj dalsi dite. To je tak asi jedina rada.

dominika1986
17. led 2018

Nejsi hysterka, ani stíhačka, ani nepřeháníš. Mě by to asi štvalo a řešila bych to ještě mnohem víc, a to bych ani nemusela být těhotná. Kamarád se jeví jako pěkné pako, které možná ještě i těší, že má někdo problémy ve vztahu...asi by bylo dobré si vše bez okolků vyříkat a stanovit si hranice, co je ok (posilovna, sauna) a co už ne. Mně to přijde teda docela přes čáru ty popisované věci.

smudlinka24
17. led 2018

Odpověď na tvoji otázku v názvu NEJSI ANI JEDNO! No co teď s tím, empatie mu asi nic neříká. Tak jak tu bylo řečeno, společensky se realizovat rozumne, do půlnoci doma, má doma tehuli, tak ať se zklidni.

klaraslavickova
17. led 2018

Taky bych se ve tvé situaci zlobila.. nevím z jakého důvodu maj někteří chlapy pocit ze dítě je jen ženské problém a když je něco zle ze to ta zenskamprpste musí vytrpět a zvládnout sama a on bude litat.. tak jednou s tebou čeká druhé dítě tak by se snad měl trosku starat o tebe ne..! Blbec.. u vás vidím chybu spis u něho než u tebe

moja88
autor
17. led 2018

díky za názory, já jen poznamenám, že jsem před cca 2 lety byla na operaci kvůli bolestem při styku a po probuzení mi bylo řečeno, že přirozeně mít děti už nebudu, jen umělé oplodnění (endometrióza, adenomyoza atd), takže toto miminko je opravdu zázrak. sice jsme druhé chtěli, ale nějak jsem od toho opouštěla a pak buch toto. a ano srovnal se. na 4 roky a teď toto, jinak bych s ním nespala, mám taky svou hrdost. povoleno má vše, nezakazuju opravdu. jen tenhle kamarád se mi nelíbí, takže jsem pak protivná, hnusná, zlá. snažím se s ním nedohadovat před prvním synem, ale ne vždy to vyjde. hormony teď se mnou dost cloumají, takže kolikrát vybuchnu i před ním. holky odpovím pak postupně, musím pro malého do školky a pak jedeme pryč. každopádně všem děkuji. momentálně mám sebevědomí na bodu mrazu a připadám si opravdu jak hysterka - což mi přijde, že je mi i nenápadně podsouváno, tak mi pomáhá střízlivý názor.

innocence
17. led 2018

Chová se jako, s prominutim, de*il, ne jako nastávající otec. Kolik že mu je?

babanci
17. led 2018

Ty, jo. Ty, že jsi hysterka? Tak to bys viděla, co bych udělala já. V tomhle se teda neznám a už by měl dávno kufr na klice. Už před lety.

zuzineckah
17. led 2018

@moja88 na tvém chování není nic nenormálního. Nenormálně se chová on. Evidentně si neuvědomuje, že kvůli kamarádovi bortí svoji vlastní rodinu. Když mu to nedochází, tak mu to nejspíš budeš muset dát důrazně najevo. Hlavně v klidu pokud možno. Ale otevřeně říkám, že bych se s ním nesrala, tohle je daleko za hranici únosnosti a hormony s tím nemají co dělat...

hribek
17. led 2018

Nejsem tu abych te hodnotila, ale jaky asi je manzelstvi kdyz svyho manzela titulujes debil, blbec a podobne, jak si muzete verit kdyz mu lezes do mobilu? Kdyz si chci pujcit manzeluv telefon vzdy se zeptam, me by taky vadilo kdyby mi projizdel mobil, ikdyz tam tajnosti nemam... A to ze ti neco provedl driv... to to neospravedlnuje. Proc si v klidu nepromluvite? Bez vycitek bez hadek, proste rekni mu co ti vadi a pokud je rozumnej pochopi. Ja i manzel mame sve kamarady se kteryma se stykame dohromady, ale je dulezity si jit pokecat ja s kamoskama a on se svyma kamosema. Clovek potrebuje upustit paru. My mame babinec jednou mesicne. On mi nevycita ze jdu a ja mu nevycitam kdyz jde on. Naopak poprejeme si peknou zabavu a obcas se navzajem vyzvedneme kdyz se nam nechce cekat na bus. Verime si. Kdbyy me chtel podvest, udela to aniz bych se to dovedela.....

moja88
autor
17. led 2018

@shine2015 nelezu, od toho srpna co začal chodit ven, tak to bylo 2x. už se měsíc držím. s tím fb to vím, že mi to řekl, bylo mi divný, že sebou ten mobil už netahá jak kočka koťata (se psem, na záchod, na sprchování, fakt všude), což předtím nedělal, pak jo a teď zas asi 2-3týdny ne. prý aspoň už pořád nečučí na ty auta. heh :D s tou jistotou je to bohužel pravda, od června jsem bohužel nonstop doma (rizikáč, neschopenka, teď už se mi ani nikam nechce, všude se kouří atd - myslím večer, přes den nemám problém, to si jdu taky s holkama sednout), takže dojde z práce, je uvařeno, uklizeno (to dle toho jak mi je :D) a je spokojenej. jít kam mám, barák a hypo je na mě, sice by to bylo finančně hodně náročné, ale podnájem a toto prodat je nereálné. budu mít 2 děti a 3 psy. kde by mě chtěli jako podnájemníka, že jo :-/
@odula ať si chodí klidně každý týden, mě vadí jen ten kamarád a ani to asi ne, kdyby byl zadanej :D jo no..kamarád chce rodinu a děti, ale loví tam kde loví. nemluvě o tom, že to je co týden nějaká jiná + x bab ze seznamek. kamarád vypadá dobře, je finančně zajištěný, takže je o něj zájem, není to zoufalec, ač teda tím chováním, názorama a vybíráním proč s ženskou být nebo ne mi přijde jak dítě. každopádně když byl zadaný, tak spolu chodili ven tak 1x za 5měsíců a to fakt nepřeháním. najednou je jak urvanej ze řetězu a stahuje s sebou i toho mýho. to s tím ranním fungováním provozuju i teď, průser je, že já neusnu dokud nedojde, takže jsme jak zombie oba :D
@kajalka je to těžký no :( nikdy jsem nic nechtěla zakazovat, ale teď mi přijde, že je mi to fakt podsouváno, že zakazuju. to jak kdybych se chodila já ven seznamovat a pak smrděla chlapským parfémem a on doma s dětma.
@pasiba děkuju, vidím to stejně. prostě si nic neužil a teď chytá druhej dech. bohužel hodně blbým způsobem :-/

@zuzineckah už jsem tu vysvětlovala, proč tu čekáme druhé dítko. kdyby tohle dělal před otěhotněním, tak se chovám taky jinak jako netěhotná. rozhodně bych nebyla nonstop doma a prostě bych dělala co mě baví. takhle jsem musela jen ležet, abych nepotratila, ven jen na pár hod denně - když mi bylo dobře. hrozný období :(
@dominika1986 děkuju za názor. my to probírali. proto začal chodit dřív ven a dřív domů (žádala jsem ho o to aspoň, když jsem teď těhotná, že to prostě snáším špatně), pak se to vracelo do starých kolejí a vygradovalo to teď v lednu, jak smrděl od parfému a druhý den zvracel. kamarád nevím co z toho má. říkala jsem mu furt, že je zajímavý, že když měl kamarád partnerku, tak pořád nemohl, byli spolu venku fakt jednou za čas a teď ho tahá víkend co víkend do rána a jen sedět a popíjet tam fakt nejdou.
@smudlinka24 děkuji za názor. kamarád ho vyzvedává nejdřív v 22hod, nejdřív co byl tak v21hod. prý dřív nikdo nikde není, že to je o ničem. kdyby šli po práci (kolem té 16-18hod) a byl doma rozumně, tak neřeším ani takhle nic. mě vadí, že chodí na bar do rána se seznamovat :-/. protože tam nikdo dřív jak v 23hod není, že jo :-/
@klaraslavickova děkuji za názor. uvidíme jak to bude po porodu, s prvním mi dost pomáhal, tak jsem zvědavá. už se každopádně těším, až se vrátím ke svým koníčkům, které teď dělat nemůžu.
@innocence letos 36, mě bude 30 a kamarádovi tuším 34-35. to nevím přesně.
@babanci ano, to byla chyba, že jsem to v podstatě přešla. dala jsem druhou šanci a takhle to dopadlo. teď už vím, že bych se zachovala jinak, každopádně se teď snažím hodně krotit hlavně kvůli porodu. chci být relativně v pohodě a ne řešit zásadní rozhodnutí, na ty se dostane po šestinedělí pokud se nic nezmění.
@zuzineckah v klidu už dlouho nejsem, snažím se držet, ale opravdu mi to dost často utíká. potřebovala jsem jen ujistit nebo vyvrátit jestli je tohle ještě normální nebo už je to za čáru. on je super táta, malému se dost věnuje a v tom je to těžší. ale jak píšu, uvidíme po šestinedělí, teď se na zásadní rozhodnutí necítím, ať jsou jakákoliv.
@hribek v pořádku a děkuji za názor 🙂 proto jsem se tu ptala. ono je to složitější. blbec jsem ho nazvala jen v tom případě, kdy mi hrozil reálný potrat (krvácení, hematom, spousta prášků, musela jsem jen ležet) a on si chodil každý pátek ven, vracel se ráno a pak mi vyprávěl o těch holkách, víš. tohle mi prostě přijde hodně přes čáru a nazváním blbec (ano, tohle udělá jen blbec. místo toho aby byl se mnou a podporoval mě psychicky, tak mě deptalo myšlení na to, že se někde baví, seznamuje s holkama, ty pak hodnotí, pak ho pozdravují a já můžu každou chvíli potratit). šlo v podstatě zrovna o dobu, kdy jsem skončila s krvácením na pohotovosti v 5-6tt až do prvního screeningu cca v tom 13tt. prostě to nejhorší období na psychiku. s tím mobilem mě to taky štve, od srpna to bylo 2x (předtím sporadicky, nebyl důvod) a ač mám fakt chtění, tak už na ten mobil ani nemáknu. v klidu jsem se snažila, na to mi odpověděl, že teda nebude chodit nikam, ale takovým tónem, jak kdybych mu zakázala dýchat. jak už jsem psala, vadí mi jen ten kamarád, jinak ať si chodí každý týden jestli chce. ale jemu se nechce, protože ho to jinýma nebaví. proč asi, že jo. když byl kamarád zadaný, tak měl na muže čas tak 2x za půl roku a to nepřeháním, najednou to bylo 1x týdně a byl jak urvanej ze řetězu. proto to řeším a ptám se.

ariadna12
17. led 2018

Nejsi hysterka ani stihacka. Jen uz mu neveris, asi opravnene, neb on se k tobe chova s prominutim jako hovado. Zamysli se, zda chces tohle i dal, jestli si te vazi, a podle toho se zarid. Ja bych asi radila jako pominuta teda 😊 nebo bych se sla nekam zklidnit a pak prisla s nozem na krk. Prestanes? Ok. Neprestanes? Nekdo z nas se vystehuje.

kacka_m
18. led 2018

Záleží ti na něm proto takhle reaguješ a necítíš se dobře

luckavolosyn
18. led 2018

Asi se nebude tady líbit ta odpověď. Ale takovýho kokota jsem se před pár lety šťastně zbavila, Protože oni tvrdí že to je neviný, ale to co jsem se dozvěděla potom, no fuj. Taky s ním mám dítě, ale jsem ráda, že ho nevidím. Takovýhle typy se totiž časem mění pouze k horšímu.

ariadna12
18. led 2018

@luckavolosyn lip bych to nerekla. Ja osobne bych se s nim trapila.

zuzineckah
18. led 2018

@moja88 zásadní rozhodnutí by měl udělat hlavně on pokud mu na rodině záleží. Je ale otázka do jaké míry si jej idealizuješ a obhajuješ ho. Já vím, že být těhotná, řešit tohle a ještě se kouknout pravdě do očí není zrovna dobrá kombinace. Ale čím dál to necháš zajít, tím hůř. Přeji ti hodně sil. Umím si představit jak je to svízelná situace...

dominikaromanova
18. led 2018

@moja88, upřímně? Nevím, proč jsi šla do dítěte, když už něco obdobného zde bylo, to jen tak na okraj. Jinak si myslím, ze hysterka a stíhačka jsi, navíc nectis ani soukromí druhého. Ušetřila by sis tím nervy a možná některé souvislosti můžeš chápat jinak než jsou psané a taky se to nedělá. Je to ubohé a detinske. Kdyz Te bude chtít podvadet, udělá to i když půjde ven s odpadkový košem, tot můj názor.
Já bych s takovým volem tedy nebyla.

galikl
18. led 2018

Bylo to tu mockrát řečeno.....taky jsem zažila podobný typ chlapa ....taky jsem plně důvěřovala...a taky jsem se pak nestačila divit až mi konečně někdo otevřel oči. Nezlob se, ale viděla bych to na jediný řešení....prostě mu dát nůž na krk!Chápu, že být se dvěma dětmi pak třeba sama určitě není jednoduché, ale zase mít strach o to co, kde a s kým muj chlap dělá? Takhle bych žít taky nechtěla. A nechci ti kazit iluze, ale pokud ho ta a ta pozdravuje, zavírá se s mobilem i když jde do sprchy...promiň, ale to jsou jasná gesta. Neměla by si tohle teď řešit a zažívat. ˇ
Podle mě máš dve varianty - 1) říct mu hned, že pokud se do porodu(šestinedělí) nezmění, že je konec...2) teď to neřešit a věnovat se sobě a porodu a až se mimčo narodí tak mu říct něco podobného. On se buď probere a zjistí o co by mohl přijít a nebo ti bude dál bulíkovat nesmysly. Drž se!!! Ale nenech si tohle líbit.

lucbra06
18. led 2018

Co na to napsat 😒
Bud silna a preji ti pohodovej porod a zdrave a hodne miminko👼O zbytek uz se musis postarat ty sama.Ja bych snim nebyla uz ani minutu .✊😉

marketa11112
18. led 2018

Uf. Sila. Drzim palce..ja bych zakrocila hned a dala mu nuz na krk...tohle bych nesnesla...

guinea
18. led 2018

@moja88 Nečetlas jsem úplně všechny příspěvky, ale já bych to až tak černě neviděla. Jestli chodí jednou za pár týdnů, tak je to ok. Samozřejmě to, s jakým kamarádem chodí, je trochu rizikové. Tady bych asi jen nekompromisně trvala na tom, že jestli si ten kamarád chce vypisovat s kdejakou nádherou, kterou potkal v hospodě, tak ať si ale pořídí vlastní FB. To, že by to šlo přes manželův FB, by mě taky hrozně točilo. Jinak jsi těhotná, to hormony pracujou, v šestinedělí je to taky horská dráha (a já byla mentálně mimo ještě půl roku po porodu). Teď je opravdu nejdůležitější porod a péče o novorozence, takže to ostatní ohledně manžela hoď za hlavu. Dávej mu úkoly, které ti ulehčí péči o domácnost a chlapečka, co máte, po porodu asi budeš potřebovat od něj ještě víc pomoci. A stanov si v hlavě, že znovu to budeš řešit třeba za půl roku, nebo za rok. Myslím, že hrotit situaci by ti teď jedině uškodilo...

zuzineckah
18. led 2018

@dominikaromanova už psala, že druhé dítko bylo překvapení.

jaanicce
18. led 2018

Nechci rict, ze jsem na tom stejne, ale chovam se podobne. Mam par tydnu do porodu a mlati to se mnou strasne. Vztek, litost, atd. Chovam se absolutne iracionalne. Takze tezko radit. Kazdopadne jestli vi, ze Ti to vadi a dela to dal, tak je neco spatne..

moja88
autor
18. led 2018

takže to holky ukončíme. teď na to ale kašlu, budu to řešit po šestinedělí, teď potřebuji být v klidu a né řešit takové věci. ono to tak nevinné nakonec opravdu nebude.. platila jsem přes kartu něco v eshopu a byl potřeba kod přes sms, tak jsem mu to říkala a prý se mám kouknout (koupal malého) no a konverzace s kamarádem v prdeli (nešmírovala jsem, prostě to šlo vidět, že to je pryč, když se najelo na sms). takže je to asi jasné. podezřele mi i teď vše kupuje - nový kočárek, nové nádobí, nový foťák..předtím bylo vše zbytečné (i u prvního jsem měla jen použitý a to jsme vydělávali oba), takže sundávám růžové brýle a budu realista 🙂 díky všem za váš čas. jsem překvapivě klidná, možná byla nejhorší ta nejistota.

bayt
18. led 2018

@moja88 Na začátku jsem s si říkala, že fakt hysterčíš. Jako já tě chápu, tak asi hormony, rizikáč, strach o miminko a chlap si dovolí si chvíli vyrazit. Asi tak nějak chceš, aby trpěl taky :D Jenže pak to pokračovalo, jak si vypisuje o nějakých trojkách s bůhví kým, nebo (jestli to dobře chápu) někomu psal, že chce zralou ženu a to těsně po tvém porodu. Takže já bych to vyřešila tak, že jste padlí na hlavu trochu oba. On se chová jako hovado a u tebe nechápu, že s ním si. Nikomu takovému bych nemohla věřit.

bayt
18. led 2018

@moja88 Dočetla jsem poslední příspěvek..hodně sil!

guinea
18. led 2018

@moja88 Tak to mě moc mrzí! Co bylo v těch sms? Opravdu důkaz? Jinak ty nákupy věcí, to by bohužel odpovídalo jisté "provinilosti".... ☹