Jsem k němu nespravedlivá?

19. kvě 2023

Potřebovala bych prosím nějaké nezaujaté názory...
Poslední dobou jsem dost často vytočená a nepříjemná na manžela kvůli jeho práci.
Chodí na klasické ranni směny. Ale denně je v práci cca 10hodin (6-16,někdy i déle). Přitom ve smlouvě má 40h/týdně. Hodiny přesčas mu zaplatí, to neni problém.
Problém je to, že já s dětmi na něj celý den čekáme než se uráčí dojet domů. Jenže než dojede, naji se, umyje je třeba 18hod a se mnou a dětmi téměř žádný čas nestráví než jdou spát.
Když se ptám proč chodí tak pozdě tak protože měl práci. Přitom je to fabrika o stovkách lidi a na stejné pozici jako on jich dělá několik, někteří i na odpolední směnu, takže tam jsou jiní co by mohli problém vyřešit. Jenže! Ti ostatní na to kašlou. Nezvedaj dělníkům telefon nebo se sbalej a jdou dom. Takže se dělníci naučili volat tomu mýmu, pač ten neřekne nikomu ne a jde pomoct... A takhle to je pořád. Dokud jsme spolu nebydleli tak tam chodil dokonce i o víkendu. To teď nedělá ale v týdnu je málokdy doma včas. Možná jednou do měsíce přijde ve tři... Jinak spíš pátá, šestá hodina...

A tento týden to vygradovalo. Měli jsme avizovanou návštěvu moji babičky ze zahraničí. Přijela do ČR po pěti letech, vnouče viděla poprvé. Věděl to dva týdny předem, že přijede v ten den a bude tu od 14 do 17hodin. Ani ten jedinej den nepřišel domů včas, ale v 16,45. Takže jsem bouchla. Přišlo mi to vůči babi neuctivé. Navíc když má trénink fotbalu, tak se NIKDY v práci nezdrží. To si to prostě dodělá další den ráno...
Jeho mamka říká, že takhle to bylo i když bydlel u nich. Jenže to mi to nevadilo. Teď mě to štve a on mi pořád argumentuje tím, že kdyby propouštěli a bla bla... Prostě se boji o práci.
Takže mame tichou domácnost.
Jsem hysterka nebo ne?







A twnto

kvetinka1985
23. kvě 2023

Mi to zas tak hrozné nepřijde. Pokud se tak choval už před dětmi, tak se dalo čekat že se jen tak nezmění. Navíc 18h není žádná tragédie přes týden, pokud s vámi tráví večery a víkendy a dovolené. V dnešní době se nedivím, že má strach o práci, navíc ty máš na rodičáku příjem minimální, živíte dalšího človíčka, takže možná se chce cítit jako že umí tu rodinu uživit a zajistit, proto i ty přesčasy. A pokud ho ta práce i baví, lepší, než aby po práci seděl s kamarády v hospodě nebo hrál hry, jak to dělá dnes spousta chlapů.

evik19
23. kvě 2023

Kdyby manžel chodil domů pravidelně mezi 17.-18. hodinou, tak by to byl pro mě luxus, a to má pracovní dobu volnou, žádné od-do. Takže v tomto ohledu fakt prudíš zbytečně - jestli mu ty přesčasy platí a on by odchodama včas vlastně najednou přišel o čtvrtinu nebo pětinu platu, tak byses zase za chvilku ptala, proč už nejsou peníze.
Co by mě teda fakt mrzelo, by byla ta návštěva babičky, to se teda opravdu z práce včas urvat mohl.

tereza0111
23. kvě 2023

Ja nevim, ale me rozciluje argument "choval se tak i driv, tak co cekas"? Ja jsem pred detmi chodila domu pravidelne v 10vecer, to jako porizenim deti se kompletne meni zivot pouze zene a chlap se preci nebude menit?
Spolecne souziti a spolecna pece o deti ma vyhovovat obema. Takze jestli ti to nevyhovuje, tak zbytecne neprudis. Libil se mi tu navrh co nekde v zacatku diskuze padl - vybrat si dva dny, kdy prescas delat nebude a opravdu prijde domu v ocekavany cas, stejne jako stihne jit na trenink...

Jeste by me zajimalo, na jakou hodinu chodi do prace manzele vsech, co 18h povazuji za luxus? Manzel tedy taky chodi 19-20, ale do kanclu jezdi na 8-9, takze se rano vyspi, mame cas jak vecer, tak rano na spolecnou snidani. Jestlize zakladatelcin jezdi do prace na 6rano, tak asi ani z jednoho moc nebude...

chaber
23. kvě 2023

Ten muj taky takhle hodne "pracoval" a pak se ukazalo, ze chodil jinam. Coz nerikam, ze je to zrovna vas pripad. Ale uz je divne, ze na svoje konicky konci v cas, ale aby plnil rodinne povinnosti, to uz se nezaridi.

V nasem pripade jsme sli od sebe. Me bylo hrozne lito, kdyz jsem videla jine tatinky, co se opravdu staraji. A kdyz praskla nekolikata nevera a pokazde s jinou, to uz se nedalo zaplatovat.

A muj kolega v praci, ten misto poledni pauzy, jde hlidat maleho, nebo utika koupit plinky, protoze jeho to nekoupi. A dnes dostal vynanadano, ze pred praci nevypral vsechno pradlo.

Takze asi tak. Hysterka nejste. Proste mate rodinu a ten muz tam chybi. A i vy pujdete do prace, abyste potom nevykryvala deti, svoji praci, nemoce a tatka prescasy.

autor
24. kvě 2023

@irmamala v tom případě jsi asi nečetla vše. Protože on nemá pracovní dobu do 17 hod. A přesčasy dělat nemusí ani z důvodu financí ani to po něm zamestnavatel nechce. On jen není schopen odejít domu aniž by měl všechno hotovo to je celý problém. Měl to tak i před dětmi, ale ty děti jsem si neudělala sama, on je chtěl taky a předpokládala bych, že až budoi děti, práce se trochu omezí přirozeně. Ne protože jsem mu to nařídila, ale protože je to prostě doma jinak když teď bydlí s dětmi než když bydlel sám. V důchodu taky nebude chodit do práce protože to dělal tak celý život. Je to podle mě postupný vývoj...

autor
24. kvě 2023

@evik19 už několikrát jsem tu psala, že o peníze nejde. Oba máme plné spořící účty, nemáme hypotéku a moje mateřská byla 40 tisíc měsíčně. Takže určitě kvůli penězům v práci zůstávat déle nemusí. On tam prostě je, protože dodělává práci aby mu nezůstala na další den. Jenže kolegové v kanclu jsou ve tři na parkingu a neřeší to. Ani se jim nevidím protože jim to zaměstnavatel nenařizuje. Když dodělaji předčasem, zaplatí ho. Když jdou dom, můžou práci dodělat druhý den a nikdo se nezlobí. Ten můj takhle dělá deset let, ale prostě jsem nějak doufala, že s příchodem děti se ta jeho práce přesune přirozeně do stejného módu jako těch kolegů. Pak dojde dom a je smutnej, že s námi nebyl tam a tam, a ze uz je moc hodin a doma nic nestíhá. Ale zároveň pro to není schopný nic udělat, protože mu svědomí nedovolí jít z práce, když nemá čistý stůl...

1janinka1
24. kvě 2023

To má prostě nějakou "nemoc". Já ze začátku v práci taky chtěla všechno mít ten den hotové, ale naštěstí se mi rychle rozsvítilo a přestala jsem s tím. Ale tady těžko radit. Zkusit nějakýho odborníka, zda nemá třeba OCD, aby s tím něco dělal nebo se zařídit podle sebe, jestli mu to docvakne....

autor
24. kvě 2023

@1janinka1 jemu se bohužel nerozsvitilo po 10letech. Má pořád utkvelou představu, že budou propouštět tak nechce být první na řadě 🙄 ale nikdo nikoho propouštět nechce, naopak maji inzeráty na nábor nových zaměstnanců...

exbordelar
25. kvě 2023

A neni to treba tak, ze chce mit i vyssi prijem nez ty? Jestli jsi mela materskou 40tis, tak jsi mela i slusnou vyplatu - tj. aspon 50tis. Kdyz budu tak smela a zeptam se: kolik vydelava manzel s temi prescasy? Treba se boji, aby se nahodou nevyplatilo vymenit se na rodicaku… a celkove nechce mit nizsi plat nez zena…

autor
25. kvě 2023

@exbordelar já mu výměnu na rodičáku nabízela, ale nechtěl. :D prý by to nezvládl s dvěma dětmi.... Přitom jeho kamarád na ní je, takže by nebyl sám. Každopádně vydělává víc než já. Ale před mojí první mateřskou jsme měli cca srovnatelné platy.