Jsem věčně nespokojená nebo na mě partner vážně kašle?

ejmate
3. črc 2018

Ahoj, potřebovala bych objektivní náhled na věc. Se současným partnerem jsme spolu 2 roky. Ze začátku bylo všechno (až na klasické drobnosti) ok, podnikali jsme spoustu výletů, jezdili na kolech atd., ale přibližně od Vánoc mi přijde, že na mě totálně kašle. Všechno je pro něj důležitější než já. Letos byl už x krát na víkend na rybách nebo s kamarády na kolech. Když se "domluvíme" na společném večeru, tak nakonec radši opravuje kolo a přijde domů v 9 a než se osprchuje, je bůhví kolik a já chodím spát kolem 9:30, protože ráno vstávám do práce ve 4:45. Takže z večera není nic....když jsem mu řekla, že by mohl jednou přijít trochu dřív, tak mi oznámil, že kvůli mě nebude chodit spát v 9 hodin...
Celý den se nevidíme a on prostě nemůže přijít ani večer o chvilku dřív...každou středu a pátek má s kamarády hospodu, kam jde třeba už v 19 hod. Ale já asi nemám nárok na to, aby se mi někdy od těch 19 hod věnoval... ☹
Když jsme byli na návštěvě u sestry, nejel se mnou, protože to není v jeho zájmu...když se ho ptám na dovolenou, tak mi řekne, že neví co bude (bude nastupovat do nového zaměstnání) nebo že nebude mít peníze (byl na nemocenské), ale přitom si koupí nový mobil za 12 000....Když mu řeknu, že mi tohle vadí, že se vůbec nevidíme a nic spolu neděláme, tak je hned naštvanej, že si na něco stěžuju....když teda zmlknu a neříkám nic, tak je naštvanej, že s ním nemluvím...už mi vážně začíná docházet trpělivost...A do toho všeho se baví o dítěti....já kmitám jak blb od rána do večera - po práci chodím ke koním, které mám doma. Tam za mnou nikdy nejde, za celý dva roky co jsme spolu mi tam pomohl asi třikrát. Nechci po něm žádnou práci, ale abysme byli chvíli spolu a je mi jedno, co u toho děláme. Já s ním taky jezdím na akce, který mě nebavěj, ale jedu, protože s ním chci být...Nechápu, jak může v téhle situaci přemýšlet nad dítětem. Víceméně celá domácnost je na mě - úklid, praní atd., on občas vytře (tak 1x za 2-3 týdny...). A ty koně mi samozřejmě nezapomene několikrát do měsíce vyčíst, že tam trávím moc času...i když je to čas, kdy on je v práci...Kolikrát tam vše rychle udělám a pospíchám domů v domnění, že si třeba pustíme film a pak sedím celý večer sama doma, protože má zase něco přednějšího...Nejde se mnou ani na blbou procházku, protože chodit ho nebaví...a když s ním jdu občas na kolo, tak nejede se mnou, ale jede půl kilometru před, protože on se chce projet...a já mu prostě nestačím, i když celou cestu šlapu jak blázen...
Nevíte, jestli se s tímhle dá něco dělat? Když mu něco řeknu, hned to bere jako výčitku a i když to třeba přizná, tak se týden chová normálně, nebo mě jednou vezme na večeři, ale tím to hasne. Má za to, že problém "opravil" a nemusí už nic dělat....Mě už z toho vážně hrabe ☹ Nikdy mě za nic nepochválí, nikdy není pyšnej na nic, co se mi povedlo a já si přijdu jak nějaká věc, kterou vytáhne jednou za měsíc, když si náhodou vzpomene, že tam někde je...
Promiňte za takový sloh, ale já u nás nikoho nemám, komu bych to řekla a kdo by mi poradil :-/

natysnovec
3. črc 2018

@journals presne...ma ho opustit kdyz je tak silene nezpokojena a je to.Nna tyhle diskuze sem uplne alergicka...

journals
3. črc 2018

@natysnovec Vidím to stejně 🙂 proto mi přijde vtipná rada, aby zkusila vztah oživit. Po dvou letech? Kdy to všechno má být vlastně ještě ideální? Podle mě je vztah po 2 letech pořád ještě v začátku a když to neklape, tak to klapat nebude asi ani za těch 5, nebo 10 let - a obzlášť, když přibude víc problémů, větší steretop (prostě známe, že?)...

natysnovec
3. črc 2018

@journals Preeesne....

lucinkaver
3. črc 2018

Ahoj! Četla jsem si tvuj příspěvek i par komentářů .
Taky jsem byla s chlapem,ktery byl hodně s kamarádama v hospodě,na akcich a do toho rozjížděl firmu. Ale on takovy byl od začátku . Čím vic jsem mu něco vyčítala a byla protivná,tim vic on nebyl doma. Pochopila jsem,ze me ma rad,ale ma jiné životní tempo a chce trávit život jinak něž ja. Ted mam chlapa,který je po praci s nami doma( snim mam teď miminko) večer si sedneme u pivka spolu. Sice taky vsude sbiram ponozky a uklizim,ale obcas i myčku zapne on. Ale proste mu musim rict domluvit se snim...
Je to na tobě. Ja si ujasnila priority a rekla jsem si,ze nejsem stastna a ja miminko chtela a vlastnr takovy rodinny zivot. Takze normalniho chlapa,ktery ma normalni praci a chce rodinu,ne kamarady. Nikde to neni ruzove,ale jsem stastna.
Preji Ti hodne stesti v rozhodování a hlavne zij a bud šťastná!.😊

clementina82
3. črc 2018

@ejmate Necetla jsem ostatni komentare,ale radim ti vzit nohy na ramena.Tohle vazne neni chlap do zivota.Vyplati se byt narocna, znat svoji cenu a pockat si na nekoho, kdo se k tobe podle toho chova.Zaklad je naucit se mit se rada a rici si,ze takovehle chovani nikomu nedovolis.Urcite se ten pravy objevi.A neboj se byt treba i chvili sama,je to obcas uzitecne.Drzim palce!

sahrazad1
3. črc 2018

@ejmate ahoj zakladatelko, necetla jsem vsechno, ale popisujes takove manželství po x letech - chlap vi, ze te ma tzv."jistou" a tak proc se snazit , ze? On tve vysvětlení vazne nechape, ale neboj, nejsi sama, chlapi jsou natvrdli. Vztah bych hned nezahazovala, ale normálně bych vyjadrila svou nespokojenost, a to nejlépe slovne, v klidu a vecne. Ze treba na dite mate vek oba, ale privezt ho do vztahu, kde momentálně nejsi spokojena, se ti nechce. Taky me jeste napadlo, chlapi vyjadruji city jinak, napr. Nosenim tasek, nekdo tak bere zamestnani, jiny se vzda konicku....promluv si s nim, ale vis jak, nejdriv podle hesla "nakrm tu bestii" :D

klea81
3. črc 2018

pro mě záhada, proč spolu vůbec jste, nám ještě zamilovanost nevyprchala ani po 12 letech od svatby a 21 letech chození, takže rozhodně si nenech od nikoho nakukat, že to takhle má být a lepší už to nebude, najdi si někoho jiného kdo s tebou bude chtít být 24 hodin denně a bude se na tebe těšit a ty na něho, přeji ať ti takový chlap přijde do cesty co nejdříve, s tímhle individuem dítě určitě neee

mates133
3. črc 2018

Ahoj,neda mi to,jen dve veci.Jeste jsem nepotkala vyjimku potvrzujici pravidlo,rekla bych,ze nekoho ma,vis nerikam,ze s ni uz rovnou je,ale zalaskoval se,z toho ten nezajem.Muze to odejit,jak to prislo,nebo z toho byt prusvih.Hlavne je dost zezke s tim neco udelat z tve strany ted..A dopis je dobry napad,i kdyz na meho nefunguje,napsala jsem mu za zivot nekolik takovych dopisu,kdyz jsem zjistila,ze nefunguji,psala jsem i dal a nechala si je pro sebe.Docela dobre je dopis napsat a jeste si ho druhy den precist,s odstupem a pak ho teprve dat,kdyz jsi s obsahem spokojena i pozdeji..ale tisic ruznych zivotu,co funguje nekde,jinde nemusi,souhlasim s holkama,ted dite blbost,nespravi se to,utikej zavcasu..

ariadna12
3. črc 2018

Zkus prijit na to, proc se to podelalo a promluvit si s nim, co vidi on za problem. Bud nekoho ma nebo je ve vztahu nespokojen a zaroven zpohodlnel. Co mu vadi doopravdy? Je divne, ze na tebe kasle a chce dite. Pokud nebude chtit vztah resit, promluvit si, ukoncila bych to. Zivot je moc kratkej. Navic, jak by se choval asi
po porodu? Stejne nebo hur nez ted. Takze nohy na ramena.

evakaspar
3. črc 2018

@babanci presne receno, ve finale v tom bude i dalsi zenska se kterou ten cas travi.

ejmate
autor
4. črc 2018

@natysnovec Tak nejde o to ho tady ponižovat, to jsem vůbec neměla v úmyslu a je jasný, že každý to vidíme jinýma očima, ale snažila jsem se to napsat objektivně a napsala jsem to sem, protože mě zajímalo, kdo to měl podobně, jak se to vyvinulo a jestli je šance, že se to změní. On má pořád i spoustu dobrých vlastností, pořád je vtipnej, hodnej, pracovitej, kdeco opraví atd.., ale jak už jsme to řešili výš, je to víceméně k ničemu, když to hlavní je najednou kdoví kde.

Jinak ještě pro ostatní, kterým není úplně jasné, proč s ním jsem, tak už jsem to myslím psala někde výš. První rok a půl byl naprosto parádní, dělali jsme spolu spoustu věcí, všímal si mě, bral mě každou chvilku na výlet atd....to tu teď nebudu vypisovat...Takže nebyl jediný důvod s ním nebýt...a můj primární zájem je tohle získat zpět. Třeba je i chyba ve mě, to já bohužel nezjistím, když mi to neřekne a pořád se tváří, jako by bylo všechno v největším pořádku...Ale kdybych se na každý vztah př prvním větším problému vykašlala, tak jsem sama nadosmrti 🙄 Podle mě vždycky přijde doba, kdy něco skřípe...jo, u nás je to dost brzy, ale pořád to pro mě není důvod hned s tím praštit... 😕

marcicek84
4. črc 2018

@journals bohuzel znam pary,ktere snad na vylety tim myslim spolecne nejezdi...a ano ma to odobny vyvoj a pprisre se spolu nudi...no pokud jeste maji odlisne zajmy,tak to je proste puser...taky kolem dvou let se lame faze zaamilovanosti do faze lasky,tak proste ted se pozna,jak to spolu zvladnou...

mates133
4. črc 2018

@ejmate prave ze tu zkusenost mam,od sebe,od kamaradek,od brachy,jak se chlap zacal takhle chovat,byla tam zenska,nekdy byl jen zakoukanej,nic se nestalo,casem to preslo,jindy se neco stalo.To jen profesionalni nevernici to hrajou tak,ze to zenska nepozna,ale takovy normalni chlapi,tem to ani nedojde,akorat pokud je jen zakoukanej a nic neni,tak promluva stejne neni k nicemu,protoze ti vlastne nebude mit co rict a jedine co s tim udelat muzes je "neprudit" a pockat az to bud prejde a nebo se to nekam vyvine.

ejmate
autor
4. črc 2018

@mates133 děkuji za názor...možné je vše, každopádně bych byla radši, kdyby mi tohle řekl rovnou. Šla bych a nemusela bych se v tom už dál patlat. I kdyby se zatím "nic nestalo fyzicky", stejně pokud tam ta láska ke mě už není, tak mi by tohle vědět stačilo.

tasmyska
4. črc 2018

Doporučuji zakladatelce si 2x po sobě přečíst její příspěvek a odpověď v něm určitě najde. O tak sobeckeho frajera, bych si neopřela ani kolo. Natož přemýšlela o miminku. Když se narodí dítě, musí jít všechno stranou a na prvním místě je především miminko. Tak si to přeber zda by místo hospody s kámošema Ti pomáhal koupat mimčo😉

ejmate
autor
4. črc 2018

@tasmyska Tak k utřídění myšlenek mi to tu pomohlo 🙂 Ale můj dotaz nesměřoval na dítě...to jsem psala, že za takové situace nechci 😉 Ale děkuji za příspěvek.

ariadna12
4. črc 2018

@ejmate jeste mne napadlo (treba to tak neni, nevim), ze oba cekate, jak to dopadne, nebo se bojite byt sami a minimalne jeden nic pritom resit v podstate ve vztahu uz nechce. Ukoncit to muze i jeden z vas, aniz by cekal na konkretni duvod. Uz jen z nespokojenosti.

ariadna12
4. črc 2018

@ejmate takze bych to zkusila s dotycnym bud resit a jak jsem uz psala, pokud nebude chtit, skoncila bych to. Ale ty se musis rozhodnout sama.

ejmate
autor
4. črc 2018

@ariadna12 No docela dlouho jsem byla celkem laxní, jsem docela v jednom kole, tak na řešení tohohle mi už moc nezbýval čas ani nálada, ale už mě to takhle fakt nebaví, takže do toho "šlápnu" přímo a nějak to dopadne 🙂 když nebude mít zájem, tak na to kašlu, to by vážně nemělo cenu :-/

benetka
4. črc 2018

@ejmate Z jeho strany opravdu nejde o lásku! Myslím, že si zasloužíš chlapa co tě bude milovat.❤️

denny27
4. črc 2018

S takovým chlapem dítě snad ani neměj... Teď má full servis a rád by si to pojistil ještě dítětem, protože ví, že s miminkem se jen tak někam nedostaneš..a jemu tak zbyde spousta volného času na aktivity

ariadna12
4. črc 2018

@ejmate nechtela jsem se te nijak dotknout, jen jsem tipovala. Sama jsem si prosla prave tim, ze obe strany byly cca dva roky nespokojene, ale neschopne to resit (strach byt sam, citova zavislost, neschopnost neco resit, pohodlnost a dalsi). Nakonec jsme s expritelem sli od sebe a jsem celkem rada😊. Ale trvalo to.....

ariadna12
4. črc 2018

@ejmate jinak nejvic na toho meho ex platila vecna logicka komunikace, zadne vycitky a brekot.

evee24
4. črc 2018

@ejmate dej mu nůž na krk. Tohle nemá moc smysl. Hlavně proc odbyvat kone. Stejne vis jak to dopadne. Proste natvrdo. Bud změna nebo konec. Neztrácej čas s někým. Život mas jen jeden.

priefi
4. črc 2018

@ejmate necetla jsem prispevky, az budu mit trochu vic casu, proctu. Jen bych rada napsala, ze mi prijde, ze chce s Tebou dite, aby on mel klid a zaplacl.tu diru, co je ve forme, ze chces, aby s Tebou byl. On povazuje dite jako hracku, se kterou si pohraje a cau. Nevim, pokud ho milujes, zabojuj, pokud nemilujes odejdi, nema to smysl. Kamaradi maji prednost pred Tebou a ver, ze ditetem se to nezpravi, prave naopak. Je to smutne, ale je to tak. Dite neni zaplata a uz vubec ne zaplata na nefunkcni vztah. Tohle obvykle nerada pisu, protoze jsem nazoru, ze za vztah je treba bojovat, ale tady evidentne moc neni za co bojovat. Z druhe strany nepises, jaka jsi Ty 😉

preiba
7. črc 2018

A proč na ty ryby nejedeš taky?
Já jezdím s mužem pořád i s dvouletým synem a teď i jako těhotná, jezdíme moc rádi. 🙂
Třeba ho nebaví ta denní rutina doma, tak si hledá raději něco jiného. Rozhodně není chyba nikdy jen v jednom, ale u obou. Přemýšlela jsi co je jinak?
Kdyz mluví o tom dítěti....napadá mě, jestli nemá nějakou krizi? Jako, že se nikam neposouvate, že jste pořád na stejné úrovni... Kolik mu je? Někdy to tak chlapi mají, vlastně i ženský (některý musí mít svatbu, jiné dítě)...
Třeba je toho na něj hodně, byl na té nemocenské, bude mít novou práci... Nebo už vypršel ten cit a žije ve zvyku, což nemá smysl udržovat.
Osobně by mi vadilo kdyby mě muž čas od času něčím nepřekvapil, kdyby mě nepochvalil, neuvařil...
Nemá nějaký deprese? 🤔

pulecp
12. črc 2018

@journals Nečetl jsem příspěvky od Tvé zmínky o potratu, ale nejde si nevšimnout, že se data potratu a "ochladnutí" od sebe moc neliší. Všimla jsi si toho?

journals
12. črc 2018

@pulecp ??? Nerozumim co tim chces rict?

pulecp
12. črc 2018

@journals Autorka píše, že před rokem měla potrat. A třičtvrtě roku "ochladnutí" vztahu. Může to souviset.

journals
12. črc 2018

@pulecp Nepleteš si diskuzi? Autorka tu nic o potratu nepsala, pokud dobře čtu. A nevím, proč to píšeš mě, já si za svými příspěvky stojím 😎