Jsem věčně nespokojená nebo na mě partner vážně kašle?

ejmate
3. črc 2018

Ahoj, potřebovala bych objektivní náhled na věc. Se současným partnerem jsme spolu 2 roky. Ze začátku bylo všechno (až na klasické drobnosti) ok, podnikali jsme spoustu výletů, jezdili na kolech atd., ale přibližně od Vánoc mi přijde, že na mě totálně kašle. Všechno je pro něj důležitější než já. Letos byl už x krát na víkend na rybách nebo s kamarády na kolech. Když se "domluvíme" na společném večeru, tak nakonec radši opravuje kolo a přijde domů v 9 a než se osprchuje, je bůhví kolik a já chodím spát kolem 9:30, protože ráno vstávám do práce ve 4:45. Takže z večera není nic....když jsem mu řekla, že by mohl jednou přijít trochu dřív, tak mi oznámil, že kvůli mě nebude chodit spát v 9 hodin...
Celý den se nevidíme a on prostě nemůže přijít ani večer o chvilku dřív...každou středu a pátek má s kamarády hospodu, kam jde třeba už v 19 hod. Ale já asi nemám nárok na to, aby se mi někdy od těch 19 hod věnoval... ☹
Když jsme byli na návštěvě u sestry, nejel se mnou, protože to není v jeho zájmu...když se ho ptám na dovolenou, tak mi řekne, že neví co bude (bude nastupovat do nového zaměstnání) nebo že nebude mít peníze (byl na nemocenské), ale přitom si koupí nový mobil za 12 000....Když mu řeknu, že mi tohle vadí, že se vůbec nevidíme a nic spolu neděláme, tak je hned naštvanej, že si na něco stěžuju....když teda zmlknu a neříkám nic, tak je naštvanej, že s ním nemluvím...už mi vážně začíná docházet trpělivost...A do toho všeho se baví o dítěti....já kmitám jak blb od rána do večera - po práci chodím ke koním, které mám doma. Tam za mnou nikdy nejde, za celý dva roky co jsme spolu mi tam pomohl asi třikrát. Nechci po něm žádnou práci, ale abysme byli chvíli spolu a je mi jedno, co u toho děláme. Já s ním taky jezdím na akce, který mě nebavěj, ale jedu, protože s ním chci být...Nechápu, jak může v téhle situaci přemýšlet nad dítětem. Víceméně celá domácnost je na mě - úklid, praní atd., on občas vytře (tak 1x za 2-3 týdny...). A ty koně mi samozřejmě nezapomene několikrát do měsíce vyčíst, že tam trávím moc času...i když je to čas, kdy on je v práci...Kolikrát tam vše rychle udělám a pospíchám domů v domnění, že si třeba pustíme film a pak sedím celý večer sama doma, protože má zase něco přednějšího...Nejde se mnou ani na blbou procházku, protože chodit ho nebaví...a když s ním jdu občas na kolo, tak nejede se mnou, ale jede půl kilometru před, protože on se chce projet...a já mu prostě nestačím, i když celou cestu šlapu jak blázen...
Nevíte, jestli se s tímhle dá něco dělat? Když mu něco řeknu, hned to bere jako výčitku a i když to třeba přizná, tak se týden chová normálně, nebo mě jednou vezme na večeři, ale tím to hasne. Má za to, že problém "opravil" a nemusí už nic dělat....Mě už z toho vážně hrabe ☹ Nikdy mě za nic nepochválí, nikdy není pyšnej na nic, co se mi povedlo a já si přijdu jak nějaká věc, kterou vytáhne jednou za měsíc, když si náhodou vzpomene, že tam někde je...
Promiňte za takový sloh, ale já u nás nikoho nemám, komu bych to řekla a kdo by mi poradil :-/

obla
3. črc 2018

@ejmate jen ještě doplněk .. pokud o tom nechce mluvit, pravděpodobně nebude a ničím ho nepřiměješ, navíc vydírání a “chudinkování” je ještě víc protivný. Můj ex partner o tom nemluvil ani ne tak proto, že by nechtěl .. ale on to neuměl pojmenovat. Jemu bylo dobře. Měl servis, měl oporu, měl mě kdykoli chtěl .. stačilo mu to. Moje zájmy nebral, měl své a nic, co jsem mu navrhovala ho nezaujalo, mě nic moc nezaujalo z jeho zálib. Nic mu nechybělo. Ale ani ho to extra nenaplňovalo. Prostě byl a bylo o něj postaráno. Jeho současná žena je blázen do psů, chodí s nimi na soutěže, prostě veškerý ty věci okolo .. a světe div se, jeho to baví a věnuje se tomu částečně s ní. Mám psy ráda, mám dokonce dva, ale nikdy bych s nimi takhle “nešaškovala” a nikdy by mě nenapadlo, že by ho to mohlo bavit 🤷🏻‍♀️ Tím chci říct, že někdy ti dva co spolu jsou k sobě zkrátka opravdu nepatří a musí si to uvědomit proto, aby potkali někoho jiného a věděli, co u něj hledat.

ejmate
autor
3. črc 2018

@obla No tak takového přístupu od něj asi nemám šanci se dočkat ☹

@blahova_andrea Také mi to tak přijde, že se pořád o něco snažíme jen my.

@normalnimatka Nee, to vážně nečekám, právě proto jsem si to fakt rozmyslela. Za téhle situace si pořídit dítě, to bych byla blázen. Vyšlo by to úplně na stejno, kdybych si to dítě pořídila s někým cizím...🙄 byla bych na to sama tak jako tak...

@kamste Ano, tak mi to přijde, jakoby vůbec neposlouchal, že chci řešit problém a ne na něj útočit. Já už jsem jeden dopis napsala, ale nakonec mi to přišlo hloupé, tak jsem mu ho nedala 😖 Ale napíšu to znovu, je pravda, že to bude mnohem "klidnější" než se dohadovat. Protože k tomu vždycky sklouzneme a já jsem tak vynervovaná z toho, že mi začne najednou vyčítat věci, který se vůbec netýkají daného problému a který nás vždycky zavedou úplně na jiná témata, že pak ani nevím, co jsem chtěla říct...

@blahova_andrea to mi ani neříkej 😀 ale tak za pokus to stojí

@codal U nás to je podobný, přijde mi, že s kamarádama plánuje první poslední a jak píšeš, dovolená je na mě a vlastně na ní ani možná nebude mít čas...ale když jsem na něj vylítla, že už mě tohle vážně nebaví, a ať mi řekne na rovinu, jestli se mnou chce být nebo ne, tak mi řekl akorát: Ježiš co zase blázníš??....a bylo po debatě...to by snad řekl, že ho to nebaví, ne? No toho já se taky bojím, já vím, že ještě nejsem stará a že dnes mají děti i po 30...ale docela mě chytá panika z toho, že bych měla vše začít znovu a že už bych nikoho nenašla. Bydlím na malé vesnici, víceméně všichni se tu známe, už tu vlastně ani nikdo svobodný snad není...a hlavně z mojí strany tam ty city (asi kupodivu) pořád prostě jsou...o to víc mě ten jeho nezájem totálně drtí 😖

hz
3. črc 2018

@codal tyjo, co to tu pises, to ted prozivam. Po 7 letech manzelstvi, ktere ma dalo 2 male deti mi skoncil najednou svet-manzel se zalaskoval do kamaradky. Nikdo by to do nej nerekl, je to totiz prototyp idealniho chlapa, presne,jak pise vyse @obla . taky byl nespokojeny, je velky introvert, sveril se sve kamosce, me ne no a ted jsem s detmi sama. On teda si uz uvedomuje, o co prisel, snazi se o navrat, ale najednou neni pro me chlap-neumi se od milenky odpoutat. v nedeli mi prinesl kytku a v pondeli meli spolu zase rande.neumi rici, koho chce, coz je pro me dulezite... najednou jsem si uvedomila, ze jsem vlastne tech 7 let byla nestatsna, ze jsem byla jen ve vleku, pristoupila jsem na jeho hru-neresit problemy. Mam touhu jit dal zivotem sama, protoze lidi se nemeni, ani kdyz do jejich zivota vstoupi deti..

dinushka00
3. črc 2018

@ejmate 😀 no beru to tak z jedineho důvodu. Ten je, že kdy jsem začala s mojim, byla jsem a nim rok a půl a on chodil furt pít a mne si nevsimal, nenapsal, byla tam spousta jinych holek kolem nej a tak jsem se jednoho dne naštvala no a dala mu na výběr "takhle to nejde, bud budes mit chlast mebo mne, tak si vyber, mas na to cas do večera" otocila sem se na podpadku a čekala do večera.. A ejhle chlap jako vyměněný. Byli jsme spolu pak ale 24 h /7d 😀🙄 coz taky nebylo úplně dobré, ale lepší nez vse ostatní. Najednou jsme spolu v práci, podnikame, jsme spolu 5 let a planujeme miminko. Jsme spolu od 14 ja/15 on. Prostě musí se chtít změnit, pokud nepristoupi na změny, tak prostě se netrap a kopni ho a najdi si chlapa co te bude mit opravdu rad. Nejste spolu tak dlouho, takže to není az taková hrůza. A jestli se k tobe chová takovou dobu skarede, vyprdla bych se na nej uz dávno. A děti 🙈 to vypusťte z hlavy. S takovym chlapem ani nahodou.

obla
3. črc 2018

@ejmate pokud tenhle přístup očekáváš a víš, že ho nedostaneš.. pak jsi nalezla odpověď. A co jsem četla dál - přesně tak jsem se cítila. Už nechci začínat znovu, nikoho nepotkám, nechci znovu řešit bydlení, řešit tohle, tamto, oťukávat se a zaplaťpánbůh, že jsem to udělala ! Takže tohle si hned zakaž !

obla
3. črc 2018

Ještě dodám, že i my jsme v manželství zahaprovali. Dokonce dvakrát, jednou já, jednou můj muž .. a s nadhledem mohu říci, že si toho vážím, byla to cenná lekce a u nás díky bohu vedla k uvědomění si toho, co v tom druhém máme. Ne všichni mají takové štěstí a věřím, že spoustu vztahů by to položilo. Jsme naštěstí ten pár, u kterého to celkové pouto znásobilo a s klidným svědomím dnes mohu řici, že vím, že spolu strávíme zbytek života, protože my jsme se našli.

ejmate
autor
3. črc 2018

@obla Vydírat ho mě ani nenapadlo...to by nikam nevedlo a hlavně já vážně nechci nikoho někam dokopávat, buď tam chce jít sám nebo ne...No pokud k sobě nepatříme, tak se s tím stejně nic dělat nedá, ale jsem z toho trochu překvapená, protože právě ze začátku jsme se dost vyblbli na stejných zájmech, pokud to teda z jeho strany nebylo strojený....ať už v tom sportu nebo sexu...i co se týče jen líbání...jako já nvm jak to máte vy ostatní, ale já to prostě mám ráda. Ze začátku to bylo úplně normální a poslední půlrok mi dá maximálně tak pusu a nějaký líbání ho nezajímá a zase mi přijde, že ho do něčeho musím tlačit nebo že to dělá s nechutí...
No mě jen při představě, že bych všechny svoje krámy měla tahat zpátky k rodičům - nikam jinam teď bohužel jít nemůžu - naskakuje husí kůže 😀 Dobrá, zakazuju si to 😀 Když ten rozhovor nedopadne, tak to zkusím brát pozitivně...jako novej začátek 🙂

@dinushka00 děkuji za názor 🙂 bohužel s ultimáty asi neuspěju, jednou jsem jen naznačila, že když ta situace zůstane taková, že nemám důvod s ním bydlet a seknul se ještě víc

journals
3. črc 2018

@dinushka00 Ale to je trochu jiná situace, ne? Byla jsi s ním od 14 a po roce a půl co chodil s kamarády pít jsi mu dala ultimátum a otočila se na podpatku? Promiň, ale musím se tomu smát. Nemůžeš srovnávat patnáctileté dítě a třicetiletého člověka 😃 v 15 bych nikoho "chlapem" fakt nenazývala 😃

obla
3. črc 2018

@ejmate zase stejné .. i já se pakovala zpět k rodičům 😂 a měla jsem kopřivku i na zadku, protože už jsem byla samostatná jednotka a měla svůj systém, fakt mi lechtalo mandle vracet se do režimu sobotních úklidů a nedělí ve znamení velkého prádla. Když já to dělám průběžně, abych měla víkend volný 🙂))

ejmate
autor
3. črc 2018

@obla Asi tak nějak 😀 Máma už má z našeho bývalého obýváku, co jsme měli se ségrou sušárnu, z kuchyně sklad na suchý pečivo a já jen si představím ty krámy všude kolem, tak mám sto chutí jít spát do stanu 😅

martina1317
3. črc 2018

@ejmate jediné, co mě po přečtení tvého příspěvku napadlo, bylo "uteč" ... 🙂 tak uvidíš, nějak se to vyvine...

ejmate
autor
3. črc 2018

Holky moc vám všem děkuju 🙂 parádně jsem si tu pročistila hlavu a docela i načerpala energii k dalšímu řešení téhle situace. Určitě si sednu a sepíšu dopis, a určitě si u toho projdu tuhle diskuzi a budu z ní čerpat podněty 🙂 Moc děkuju 🍀😉

sniper787
3. črc 2018

nejlepsi je mu dat pocit ze te ztraci a bud si to pak uvedomi nebo ne a kdyz ne tak nema smysl mit snim asi budoucnot pak uz je to na tobe jestli si ochotna to vse prehlizet

hz
3. črc 2018

@obla "Ještě dodám, že i my jsme v manželství zahaprovali. Dokonce dvakrát, jednou já, jednou můj muž .. a s nadhledem mohu říci, že si toho vážím, byla to cenná lekce a u nás díky bohu vedla k uvědomění si toho, co v tom druhém máme. Ne všichni mají takové štěstí a věřím, že spoustu vztahů by to položilo. Jsme naštěstí ten pár, u kterého to celkové pouto znásobilo a s klidným svědomím dnes mohu řici, že vím, že spolu strávíme zbytek života, protože my jsme se našli."
Diky... ale chapu dobre, ze po tom vsem co se stalo deje je potreba, abychom oba dosli k uvedomeni sami, zda spolu chceme byt? dle meho si to oba musime prozit-ty hnusy, abychom meli cistou hlavu a dosli k jasnemu uvedomeni, zda spolu chce dal byt...

orchidis
3. črc 2018

@ejmate Hele, já busu hnusná, ale řeknu to na plnou hubu. Tvůj partner někoho má. Skonči to zavčas a nech těch řečí, že si nikoho nenajdeš. Krize by byla, kdybys s takovým člověkem čekala dítě. Pošli ho k vodě. Nejsi vdaná, nemáš s ním děti, kašle na Tebe. Co čekáš do budoucna?

ejmate
autor
3. črc 2018

@orchidis Já myslím, že nemá...nemá totiž kdy, jak už jsem psala výš, pracuje na stavbě hned vedle našeho domu se svým tátou a švagrem. A u nás chodí jen do hospody s klukama nebo akce s těma samýma klukama ze vsi, ze kterýma se známe, tak snad by ze mě všichni nedělali blbce......jestli teda nemá kluka...to už mě popravdě taky napadlo 😕
Kdyby byl takovýhle od začátku, tak si s ním ani nic nezačnu, spíš nemám jasno v tom, jestli je takhle jeho změna dočasná a vrátí se k svému původnímu chování - což bych překousla a počkala bych, nebo jestli je to trvalý...a to jak píšeš, tak od toho bych do budoucna nečekala absolutně nic...Ale prvotně tomu chci dát šanci a pokusit se to dát dohromady.

sassanca
3. črc 2018

Se.re na tebe jak na placaty kamen a nema koule na to, to ukončit. Tak čeká, až to uděláš ty

nafuka
3. črc 2018

@ejmate už tě má ulovenou, tak co by se snažil. Lepší už to nebude. @sassanca to celkem vystihla.

dinushka00
3. črc 2018

@journals
No je skoda ze pritele neznáte. To co dokazal on, za to by srcil do kapsy dost těchto "radoby dospělych chlapů" kteří se chovají jako naprosti pubosi.. Jo, chtěla jsem vztah, proto mne prestalo bavit jak chodí chlastat. Dala jsem mu na výběr. On si vybral a od te doby je to krasny vztah, ustali jsme spolu situace a životní zkoušky, které by v nasem věku nikdo neřešil. Po škole práce, která taky nebyla jednoduchá (se rozhoupat na vlastnich nohach) nikdo nam nepomáhal. Všechno jsme si vydreli. Takže jsem jen napsala svůj pohled jak bych to udělala, aby tomu "chlapovi" dala ultimátum a pak se uvidí.
U nas to zabralo, jsme spolu 8 let mame krásného zdravého syna a čekáme další mimi, máme firmu, mame byt. Milujeme se. Sem tam je výměna názorů, tak jako v kazdem vztahu.
Taky se musim smát rádoby 30ti letym chlapkum co si myslí jak nejsou chlapi a pravda je, ze jsou to vic v dnesni dobe děcka. 🙊

obla
3. črc 2018

@hz klidně ip 🙂

rybamrazena
3. črc 2018

@pavlina212 Včera jsem o zrcadlení napsala do jiné diskuze a byla jsem nazvaná hlupákem, tak se připrav, na MK se sebereflexe moc nenosi 😂

journals
3. črc 2018

@dinushka00 Tak jistě, třicetiletí nezodpovědní muži jsou spíš k pláči, než k smíchu... ale 15letého chlapa jsem ještě opravdu nepotkala (ale možná je to tím, že jsem věkově někde jinde). To je úplně OT, jen mě ta dětská představa pobavila. Myslím, srovnávat to ale nejde. Ten partner zadavatelky je na tom daleko hůř.

natysnovec
3. črc 2018

Asi me ukamenujete ale musim.Jak vite co proziva ten chlap?Jak vite co se mu honi hlavou?Jak vite,ze ta slecna nepribarvuje scenu(nic proti vam @ejmate)Kazda mince ma svou stranu .A myslim,ze kdyby vedel jak se tady do nej poustite a
Jak ho soudite tak by me zajimala jeho reakce.Nerikam ze chlapy jsou svaty..taky sem si prosla svym a vse sem si musela vyresit sama.A nikdy by me nanapadlo ho takhle ponizovat.Zajimalo by me jak by bylo vam kdyz takhle treba on psal na nejakym fooru o vas....uplne si myslim odpoved:To by nepsal ja bych se nikdy takhle nachovala.Ja nevim prijde mi to..no vlastne ani nevim jak mi to prijde.Nezlib te se za muj nazor.

natysnovec
3. črc 2018

@ejmate A pokavad s nim nejsi stastna.Tak nechapu proc s nim jsi,kdyz nemate vubec nic co by vas pojilo,udrzovalo zachratit vztah.Jako jsou tu nektere maminky ktere zachranuji rodinu,deti,rodine stesti apod...to chapu...ale tohle😊

marcicek84
3. črc 2018

Zkusila bych to jinak,chce to oziveni vztahu...takze naplanovat nejakou zahranicni dovolenou,ted je nabidek plno,mit sve zajmy a kamaradky na ty vecery kdy nema cas a s ditetem min.2 roky jeste pockat,ted si hraje na sobce,mno musi mit strach,ze mu te nekdo vyfoukne...ho a nezapomen domu chodit pozdeji nez on,to zabere urcite😉A jedte jeden poznatek pokud chces zit spise domacky zivot tak tenhle muz neni rodinny typ,zbytecne ztracis cas...

journals
3. črc 2018

@marcicek84 Oživení vztahu po dvou letech? Co budou proboha dělat po 5, 10? Samozřejmě, dovča je vhodná vždycky, ale hledat něco abych oživila dvouletý vztah?

marcicek84
3. črc 2018

@journals no tak a ty bis jak se zakladatelka chova??? Js mam vztah vzdycky postaveny na spolecnych zazitcich,nesedime porad doma a navic na vyletech a dobolenych se partner venuje vzdy jen rodine...

journals
3. črc 2018

@marcicek84 To netuším. Výlety a společné věci jsou pro mě naprosto základem, takže ty beru nějak za samozřejmé. Opravdu nejsme s manželem typ páru, který by seděl doma. Ale ani po x letech ve vztahu s mým mužem nemusím hledat zábavu "pro oživení vztahu". Asi nechápeš, jak to myslím. Nepovažuju výlet/dovolenou primárně za oživení vztahu. Ale je průšvih, když má někdo po dvou letech pocit, že vztah potřebuje oživit. Proto píšu, co budou dělat po pěti, deseti a více letech?

natysnovec
3. črc 2018

@journals
@marcicek84 Holky co blaznite.Vzdyt nemaji ani dite.A vy se tu takhle.prete?2 roky bez zavazku to je jako nic.Mate zkusenosti ale taky 100%delsi vztahy!!

journals
3. črc 2018

@natysnovec Vždyť ano 😀 proto tu taky píšu, že na dítě, oživování vztahu a další věci je času dost 😉 a nikdo se tu nepere