Kdy do školy na mateřské?

shenara
7. únor 2016

Ahojte! V srpnu čekáme první mimčo a já uvažuju jestli jít do školy...Vysoká mi nedopadla a s gymplem je to takové...no nic moc 😀 takže bych si ráda něco dodělala. Uvažuju jestli na VŠ nebo VOŠ. Říkala jsem si, že bych si dodělala bakaláře, ale většinou jsou ty výšky hrozně drahé (mám vyčerpané roky) , tak uvažuju, že možná zkusím tu VOŠku. Nad čím přemýšlím je, jestli to zvládnu už letos...přece jenom mimčo se má narodit v srpnu a hned v září by mě čekal nástup...Co myslíte? Mám jít do toho letos nebo to radši trochu odložit?

jamia
7. únor 2016

Měla jsem to úplně stejně a o rok jsem to odložila, protože od ročního dítěte přeci jen člověk odchází snáze než od měsíčního. Dopředu člověk neodhadne, jak bude péči o dítě a nevyspání zvládat, fakt už pro tebe ten rok nebude hrát takovou roli. Moje kamarádka třeba v červnu porodila a v říjnu nastoupila na práva, a i když si všechna povinná cvičení dala na jeden den, měla to velmi komplikované, protože její malá byla kojená a odstříkané mléko nechtěla.

sixtynka
7. únor 2016

Určitě to ještě o rok odlož. Ne jen, že se ti bude od mimi těžko odcházet, ale takhle maličký tě bude potřebovat - jsi jeho jediná jistota. Taky bude chvíli trvat, než se sehrajete. I tak bude změn až až

anatanka
7. únor 2016

@shenara
Ja bych s novorozencem do skoly nenastupovala...První rok byva pro maminky hodne narocny a samo o sobe to nese hodne zmen do života, tak bych se nechtěla ještě stresovat skolou...

shenara
autor
7. únor 2016

Chci asi stejne jenom dalkove o sobotách, ale asi to opravdu odlozim. Taky si rikam, ze i když bych ho nechavala s manželem, nebylo by to pro me uplne jednoduche a z toho kojeni mam taky trochu obavy, kor ze zacatku...asi fakt rok pockam. Díky za rady 🙂

teraolli
7. únor 2016

@shenara Já jsem na magisterské studium nastupovala v 8. měsíci těhotenství a na konci šestinedělí už jsem byla na předtermínu zk. Teď budu státnicovat v červnu 2016 a k tomu budu mít 18ti měsíční princeznu. Náročné to je hodně, ale dá se to 🙂. Důležitá je podpora v rodině, bez toho by to moc nešlo.

23363
7. únor 2016

Já dodělávala poslední ročník s miminkem a můžu říct, že jsem si sáhla na dno. Nemáme babičky, takže před státnicemi, které jsem si stejně odložila, jsem si platila chůvu, abych se mohla učit.

gracinka7
7. únor 2016

Když už budeš tři roky chodit do školy, tak je lepší mít Bc. než DiS. 😉

j.a.n.i
8. únor 2016

@gracinka7 Pokud si bude muset tu vysokou platit, tak si tím nejsem tak úplně jistá.

karlajasmine
8. únor 2016

Co mam zkusenosti z praxe, tak ve vetsine oboru je uplne jedno jestli Bc. nebo DiS, takze bych spis sla na VOS, kdyz si to budes platit sama.
A taky bych to na 100% o rok odlozila 🙂 mam kamaradku, ktera tohle s rocnim ditetem uplne zvlada, ale od mesicniho bych teda nezvladla odejit, navic hormony jsou fakt desny a me to treba vubec tedka nemysli..takze skolu bych nedala :D (mam 3 mesicniho syna)

matla8
8. únor 2016

Chodím dálkově na Mgr. studium a je tam většina spolužáků, kteří pracují a mají rodiny při tom. A zvládají to 🙂 někdy je to na bednu to je jasný, ale dá se to zvládnout. Takže bych volila asi školu radši na mateřský než při práci. Při práci je dle mýho mnohem méně času (taky při škole pracuju a jsem těhotná). A ROZHODNĚ ne VOŠ!! to je zbytečný...strávíš tam stejnak tři roky a učení nebude zas tolika rozdílný. Akorát teda nevím, jak je to s cenou no...ale je to investice do budoucnosti 😀 😀

lavita
8. únor 2016

já studuju na TUL, mgr učitelství, už mám Mgr speciální pedagogiky tak taky platím, ale ,jen, 3tis za semestr, což se ještě dá. nastoupila jsem když byl synovi přesně rok a jde to, jen musíš mít hlídání...

j.a.n.i
8. únor 2016

@lavita Jojo, platba za druhý obor se dá, za neukončený a tedy nadbytečné roky to bývá podstatně horší...

shine2015
8. únor 2016

Ja bych to zkusila. Prerusit na rok muzes vzdy a pak se vratit. A urcite Bc...Bc je porad lepsi nezli Dis...

mysicka_lb
8. únor 2016

Ahojky, já jsem začala dálkově studovat ještě bez dítěte při práci a studovala jsem bez přerušení až do synových 18ti měsíců. Je potřeba řešit tam dvě věci: Jednak hlídání dítěte, odcházení od něj. A jednak možnost učení se na zkoušky. To odcházení od dítěte je v prvních měsíích určitě horší (neříkám, že nemožné), ale zase se v tom období výrazně lépe učí. Veškeré kojení je čas, kdy můžeš namísto do zdi zírat do papírů. Dělala jsem zkoušku krátce po šestinedělí a byla to pro mě snad nejjednodušší zkouška, co jsem kdy na které škole měla. Prostě jsem tomu mohla věnovat ten čas, který byl potřeba. Čím je pak dítě starší, tím jednodušší je od něj odejít, ale tím náročnější je zase to učení. Okolo roku dítěte, v období, kdy ještě neumí chodit, ale už se to učí a pořád padá a nemá ještě z ničeho rozum, ale vše ho zajímá, je učení s dítětem prakticky nemožné. Dá se učit jedině, když spí, ale v tom období už zase tolik nespí. Před druhým rokem dítěte je to pak už zase malinko lepší v tom, že není potřeba stát mu neustále za zadkem. Takže jestli můžu radit, já bych šla rozhodně studovat hned s malým miminkem a nezačínala bych až s ročním dítětem. Miminko není potřeba opouštět, může tam s Tebou být v autosedačce nebo v šátku, nebyla bys první ani poslední. Fakt bych to radši řešila takhle a kojila o přestávce na koleně, hlavně abych měla co nejvíc látky v hlavě, dokud to ještě jde. Ten poslední půlrok mého studia byl tak nesmírně náročný, že kdybych se mohla rozhodovat znovu, nestudovala bych snad radši vůbec.

mysicka_lb
8. únor 2016

@matla8 Tak to Tě musím zklamat. Kam se hrabe náročnost studia v těhotenství při práci na náročnost studia s malým dítětem. A věř mi, že jsem to zažila obojí....

olga_
Autor odpověď smazal
Zobraz
matla8
9. únor 2016

@mysicka_lb no já teď končim magisterský....termín porodu mám v červnu, takže stihnu asi jen půlku státnic, pokud stihnu odevzdat diplomku- což se mi zdá jako čím dál tím větší scifi- a zbytek státnice nebo celý státnice v srpnu. Řikám si, že když malý budou dva tři měsíce, že budu mít čas se učit....ale jako nevim 😅 každopádně už mi chyběj jen ty státnice a diplomka a s veškerym studováním končim, takže se to prostě MUSIM našprtat 😀

mysicka_lb
9. únor 2016

@matla8 To dáš! S takhle malým miminkem to půjde. Budeš sice asi unavená, ale zvládneš to. Držím pěsti.

matla8
9. únor 2016

@mysicka_lb těsim se na ten pocit: Už nikdy....žádný seminárky, zkoušky, stresy...... 😅 Nebo až za hooodně dlouho až zapomenu jak náročný to bylo 😅