Má váš chlap každý den navařeno?

19. pro 2020

Dámy, prosím vás, zvládáte na mateřské každý den přivítat muže jídlem? Mám roční dítě, které se mi neustále motá pod nohama nebo někde leze do výšek, takže když vařím jsem ve stresu, že ho opařím, protože se mi pořád natahuje na věci na plotně nebo stahuje věci z linky nebo ho co 2 minuty odbíhám sundávat z různých míst, aby nespadlo. A muž přijde domů a představuje si, že bude mít uvařeno, bude uklizeno a budu ho vítat s úsměvem, protože udájně to tak všichni mají a takhle to prostě na MD vypadá. Všude kam přijde se ho prý ptají jak vařím, jestli mu chutná apod. Já už jsem z toho totálně ve stresu, připadám si pak neschopně, že jiné to teda v pohodě zvládají a nedělá jim to problémy. Ještě je to zjevně i těší a servírují muži teplé jídlo jakmile dorazí z práce. Zároveň si ale nepřipadám, že jsem vystudovala VŠ a teď bych měla dělat domácí puťku, která má neustále naklizeno a navařeno a klepe se na chlapa až dorazí domů a podle toho se hodnotí její kvalita.

teeerez
20. pro 2020

vetsinou ano, ale spis protoze varim rada a ja i deti chceme teplou veceri - tak tatinkovi taky nechame. Ale on je super vybiravy, takze zatimco ja si s detma rada pochutnam na spagetach na 1000 zpusobu tak on to nerad a nakonec si to dojidam sama druhy den o obedu 😒 se nezavdecis :D tvemu drahemu bych ditko sverila na vikend, takovehle predstavy me opravdu rozciluji. U nas je sice vareno, ale navstevu bez ohlaseni bych asi vpustit nemohla - hracky vsude. A okna jsem letos jeste umyt nestihla. Tak asi tak

radulka57
20. pro 2020

Můj muž uvařeno má, ovšem není to tak, že bych se třásla honem ať se chudáček nají, já prostě vařím denně pro rodinu, taky přece chci jíst a děti, takže máme oběd všichni, není to oběd navařen speciálně pro manžela. A existují i rychlá jídla, takže myslím, že ukuchtit se dá vždy něco 😉 Nebo ty jsi hladem??

rkozakova
20. pro 2020

Ja mam doma deti dve. A od té doby,co jsem doma,vždy muze vítám s teplým obedem(jezdi na něj domu)A to se ráno nasnidam,vypadnu s dětmi ven,občas nakoupím a pak varim. Uklízí podle toho,kdy je čas. Naštěstí manželovi stačí studené večeře. A až začnu chodit do práce,tak si to ohřeje. Zadny stres 🙃

nekiaxy
20. pro 2020

@kikca88 jasne ze z obcasne TV nemaji nasledky, taky detem pustim pohadku. Jen mne se to proste prvidelne a casto prici, a Fiha absolutne, tu jsem ani jednou detem nepustila:D No a kvuli namrcenymu manzelovi s teplou veceri (jako to ma akladatelka) by mi to za to nestalo. Proste priorita u nas neni slozite jidlo, o jen obcas, kdyz je manzel doma a treba vezme deti ven... ale je to o vzajemnem pochopeni partneru, o prioritach a nazoru na traveni casu. To ma kazdy jinak a nerikam, ze to mame jedine spravne, jen to mame tak, jak nam to nejvic vyhovuje obema🙂

nekiaxy
20. pro 2020

Jinak zakladatelko, zadny chlap neni bez chyby. Ale snazit se si vynutit full servis, to je velmi ponizujici, byl by u mas konflikt. Sdili s tebou manzel vychovu a peci o dite? Je s nim nekdy sam aspon pul dne? Spi s vami v loznici a zna probdene noci? Pokud ne, je neco spatne a mur nabyt dojmu, ze nic nedelas. Pokud opravdu nestihas, mel by to preci videt, ne? Prvni dyn byl extremni nespavec, padala jsem na pusu a celou noc casto nespi ani ted ve 4 letech. Ac nemaji kluci volnou vychovu, jsou od sebe 2 roky a jsou velmi temperamentni. A manzel to vi. Vi, ze delam, co umim a co muzu. Kdyz prijde domu, vsude je binec a neni jidlo, je mu jasny, ze byl.den na houby a sam.nachysta neco mne, vezme si deti. (Ale zase neuklizi, proste je neporadny, nedela spinu, ale chaos a proste to nevidi, netrkne ho to. Ale po mne o taky nevyzaduje) Kdyz jidlo je, je to pro nej mila pozornost. Zkuste travit vic casu vsichni spolu a vic casu on a dite spolu.

drep
20. pro 2020

Vaříme denně, muž má dietu a já a dítě doma taky musíme něco jíst, vaří ten, kdo má víc času nebo sil a anebo ten, kdo vymyslel, co vařit. Ale maximálně jednoduchá jídla a na dva dny. Teplé večeře jsme nevedli ani za svobodna, nevedeme je dál. Muž ví, že si inteligentní a ambiciózní holku a že stepfordskou paničku ze mě nikdy neudělá, takže čekat, že na něj budu čekat s gulášem v naklizeném bytě je kravina, naopak, dneska já sloužím, muž a dcera u byli na nákupu a nepichybně na zítra uvaří.

kikca88
20. pro 2020

@nekiaxy jasně, všechno s rozumem 😉

zmrzlinka
20. pro 2020

Když jsem byla na mateřské,tak jsem se snažila mít každý den navařeno,ale ne vždy to klaplo.
Další věc je jak se k Tobě chová.To bych si s ním vydiskutovala asi na prvním místě.
Když jsem byla na druhé mateřské ,tak manžel taky začal mít taky nějaké narážky na úklid atd. Našla jsem si brigádu a po víkendu s dětma neřekl ani slovo 😂😂😂

bonulinka
20. pro 2020

Ano, dokud nezačaly být starší děti na distanční výuce doma. V poledne teď ve všední den vařím pro 5 lidí a to už pak nezbyde k večeři. Dokud jsem vařila k obědu jen pro mne a mladší děti, tak jsem toho dělala více, aby zbylo k večeři. Alespoň teplá polévka vždy byla. A jestli mě to těší, nevím, ale najedený chlap je spokojenější.

zrzeckas
20. pro 2020

@berenika39 ja doma nesedim na zadku a necumim na telku... Mam toho dost na práci i bez vareni... Nereknu, kdybych opravdu nic nedelala.... Letam od rana do vecera, delam doma, venku. S malou do skolky, odpo zabavit deti dve, deti mam velmi zive a furt nekde lozi, vyvadi, neposedi ani u jidla... Kdyz jsem mela jedno bylo to neco jineho a byla i jinaci, vypadalo to i u nas jinak. Nenasla bys nikde prach, navarene bylo kazdy den, ale s malym to proste nejde. Muj dojde a nemusi nic, kdyz se mu nechce... Ja litam furt

zrzeckas
20. pro 2020

Ja do nej taky nerypu, ze mame to nebo ono... A jsou to veci na par minut

nicol22
20. pro 2020

Pokud je doma, tak ano a to i když já jsem v práci. Když doma není, pracuje v Německu a jezdí domů jen na víkend, tak mu v neděli vařím na celý týden s sebou aby se nestravoval bagetama z benzinky. Když jsme spolu doma o víkendech nebo máme dovolenou, tak vařím obědy i večeře. Baví mě to.

veruuu_kubesovic
20. pro 2020

@jannym já vařím, že se mi chce, ne abych to stihla 🤣🤣🤣

veruuu_kubesovic
20. pro 2020

@surikata131 kámoška takhle "pekla, vařila, snažila, uklizela, vše tip tip" a rozvádí se...bohuzel to tomu jejímu "expertovi" nestačilo...
To bych v životě neudělala, takhle posluhovat v 21.stoleti?

somalicats
20. pro 2020

Ano, muj manzel ma kazdy den navareno, kdyz prijdu z prace, ceka na mne tepla vecere. Rano mi casto chysta snidani.

elencze
20. pro 2020

Asi takhle, manžel je na rodičovské, pracuji já. Ne, nemám každý den navařeno, i když často ano. Střídáme se, někdy to vyjde jednomu, jindy druhému, někdy není chuť, čas, tak se objedná rozvážka. Obvykle máme oběd i teplou večeři, vaří, komu to vyjde, občas spolu.

martiniquest
20. pro 2020

Ne nema a ani to nechce, ma teply obed z restaurace. Teplou veceri delame jen kdyz se odbydeme pres den. Ja sice obden varim pro sebe a rocni dceru, ale casto varim jidlo, ktere nechce, takze toho ani nevarim vic, protože to nehodlam vyhazovat.

daasqua
20. pro 2020

Já vařím 2x denně čerstvé jídlo (nic neohřívám, to výjimečně), někdy i 3x, když dcera něco nejí. V jejím roce jsme měli už učící věž, tu jsem šoupla dál od vařicího jídla a stejně jsem jí pořád vysvětlovala, že tam se sahat nemá. Pochopila hned, pak mi sama ukazovala, abych byla opatrná. Nevařím převratně a většinou mě to nebaví (zvlášť pořád něco vymýšlet, aby se to hodilo), není ho knedlo-vepřo-zelo pořád, protože málokdy vařím česká jídla, spíš hodně vegetariánská, zdravější, italská, asijská či z "blízkého východu". Manželovi to celkem chutná. Jíst pořád studené jídlo by nikoho z nás nebavilo a nebylo by nám po tom ani dobře většinou. Člověk je to, co jí.
Jinak mám ale celkem hodné dítě, zvládám s ním občas i pracovat, svoje koníčky, normální úklidy, občas jsem si někam sama vyrazila (než byl covid). Neberu, že vaření a běžný úklid je posluhování (taky mám VŠ a něco jako kariéru, své zájmy), dělám to i pro sebe a dceru. Manžel holt těch 8 a více hodin pracuje a potom má i další vyřizování (SVJ, nakladatelství, chalupa, auto...), takže logicky má na domácnost méně času. Samozřejmě taky uklízí, vysává apod.

terezz29
20. pro 2020

Navařeno nemá. Teplé večeře nevaříme, max. vajíčka, párek, toast.

romi85
20. pro 2020

Když jsem byla na mateřské ve 20,nezvladala jsem to..ale i proto,ze moc vařit jsem neuměla 😂..a dceruska byla klasické dítě,co nevyrostlo v postýlce,ale na mých rukách 😂
V posledních x letech,co chodím do práce a mam jiného partnera už jsem většinou uvarila po práci,nejen kvůli příteli,ale i sobě a dceři samozřejmě..takže teple večeře minimálně 5x-7x týdne určitě..Někdy uvaří i partner..vaří dobře a někdy i rad..😉
V únoru mam termín porodu (druhé dítě po 15letech ☺️)a upřímně mam spoustu planu,co a jak si chci zorganizovat a jak zaridit den..nějaký trochu režim (vycházky s kocarkem,úklid,vaření,cviceni).. upřímně je mi úplně jasne ze teď něco plánuju a pak bude úplně vše jinak 😂😂😂 a budu rada když zmaknu třeba půlku z toho 😂 ale zas na druhou stranu.. to vaření mi přijde docela důležité..

Za prve přeci chci jist také, a chci “nakrmit” 😉 i mou 15-ti letou dceru..nejen partnera a jelikož jsem tenkrát kojila přes 2 roky a snad to vyjde nějak i teď v jídle bych se neměla odbyvat sama..takže varit určitě chci i nadále kvůli cele své rodině..

Za druhé přijde mi fer vůči chlapovi,který je přes den v práci (netvrdím ze mateřská je prochazka růžovou zahradou) ale aby nás živil,nosil domu peníze,zatímco já tolika penězi nepřispěji z mateřské..aby ještě přišel domu a sedl si k prázdnému stolu..mě by to přišlo docela hloupé upřímně..samozřejmě budu chtít pomoci s hlidanim a jinými věcmi doma třeba od nej..ale aby přišel domu hladový a já mu po celém dni doma řekla..sorry jdi si jidlo udělat sám..hmm..asi bych byla tím chlapem naštvaná taky...když jsme pracovali oba,on měl zrovna volno a já v práci,též mě stvalo když neuvařil udelal si cely den pro sebe a já pak blbka po práci honem honem delala jidlo..

A je fakt,ze se dá vymyslet aspoň par jednoduchých jídel obměňovat je,co nejsou úplně náročné ani na čas nebo na přípravu..hodit do pekace nějaké maso,kure,ochutit..trvá 10minut..někdy k tomu hodit zapect brambory a skoro se o to člověk nemusí starat..jindy k tomu jen uvařit rýži,gnochi,těstoviny,nebo knedliky se zelím a vypomoci si,ze se koupi knedliky hotové...jindy zas způsob číny,hodit na pánev zeleninu,maso,rýži..nebo jen bolonsky s testovinou..nevím je spousta jídel,které možná nejsou do masterchefa,ale je to teple jidlo,celkem bez práce,které se dá udělat i s prckem za zady,..myslím ze se to dá 😉 Ale tak každá rodina to má jinak..jak vyhovuje a ctu ze spousta rodin to tu má úplně jinak ..tak třeba kompromis..obden teple,obden studené..nebo třeba uvařit víc když je partner dóma a pohlídá a sup do mrazáku a jindy vyndavat 😉

surikata131
20. pro 2020

@veruuu_kubesovic já taky ne, bála bych se, že zatímco já s mastnýma vlasama vyvařuju, peču, uklízím do roztrhání těla, tak chlap si nabrnkne atraktivnější, nejlépe bezdětnou se spoustou času...ale chápu to pokud má někdo už třeba větší děti, má na to čas a baví ji to

surikata131
20. pro 2020

@romi85 ale matka má tu šichtu mnohem delší než chlap, pokud si odkroutí standardních 8 hodin (i kdyby 9,10). Já kolikrát vzpomínám jak to bylo před mateřskou, po práci odpočinek, pohoda :D teď se kolikrát už těším, až dám dítě večer spát a budu mít po celém dni konečně klid. Pokračujeme nočním vstáváním a budíčkem klidně v 5 ráno. Takže mi fakt není blbé, že nevařím teplé večeře

baraskaska
20. pro 2020

Kdyz chci udelat nejaky vetsi uklid tak ne. Proste mu reknu nestihlo se a hotovo. Taky teda ma kecu tisice. Ale kaslu na neho. Nejsem jeho sluzka. 🤣 Ale u nas je to bezny, on by nejradsi aby bylo uvareno a jeste pred obedem vsechno uklizeno a kdyz si hrajou deti tak nejlip s imaginarnima hrackama aby nebyl bordel. Nebavi me varit nebavi me to vymejslet a nebavi me kdyz jediny co clovek slysi jakej tady je furt bordel. Varim dva obedy nekdy i tri protoze manzel ma rad klasiky a detem nektery ty jidla nechutnaji a ja jsem vegetarianka takze uz tuplem mam jine chute. Ja bych to tem chlapum vazne strasne prala aby si to zkusili.

jirovapa
20. pro 2020

S tímto problémem jsme se s chlapem taky chvilku přeli, protože on byl z domova zvyklý, že má teplý oběd a večeři a pokaždé něco jiného. Zbytky se vyhazovaly a nedojídaly. Já jsem z rodiny, kde se zbytky dojídaly a večeře byl většinou studená, protože se šetřili peníze. Já jsem od začátku spolubydlení s manželem odmítala vařit dvě rozdílná jídla za den a vyhazovat zbytky (peníze z okna). Po pár letech to chlap pochopil a nyní s dětmi vařím jednou za den a k večeři jsou zbytky nebo studené jídlo. Když si chce udělat něco jiného a teplého, tak se obslouží sám. Většinou i uvaří pro nás, takže jsme spokojený všichni 🙂.

sudylichozrout
20. pro 2020

@baraskaska Jaky si to nastavis, takove to mas.

loylii
20. pro 2020

Varim každý den teplý obed sobě (musím mít teplý jidlo), dětem a jemu schovam porci do kastrulku, který si večer ohřeje sám. Když jsem přes den v terénu a s detma obedvame venku, udělá si sám studenou veceri, nebo vynda něco z mrazaku. Tam mám navareno v zásobách a zamrazeno po jedné porci omáčky vseho druhu. A k tomu chleba.

petrasipkova1
20. pro 2020

mám dvě děti, takže ano, většinou jednou až dvakrát denně vařím nějaké jídlo. K večeri nám často stačí polévka. Chodim na poloviční úvazek do práce a když je manžel doma tak je s malým synkem, tak si oběd ohřívají, to vařím předchozí den večer. Když jsem doma, tak vařím normálně oběd, co zbyde se sní k večeři nebo další den k večeři. Prostě pořád je v ledniččce něco vařeného, manžel když přijde z práce, to už většinou koupu děti, tak si to ohřeje, Není problém. Nevím co jiného bych dávala dětem k večeři, když bych nevařila 😀 Když byl druhý miminko tak jsem si nechávala vozit obědy od tety ze školní jídelny a jedly jsme to všichni k večeři. To bylo asi první 4 měsíce. Byla to super pomoc. JInak máme už od první dcery takovou tu věž do kuchyně, manžel to udělal ze dřeva a je to super, od té doby co si stoupnuly tak bezpečně pomáhají v kuchyni.

baraskaska
20. pro 2020

@sudylichozrout to bohuzel vim.

tynka9
20. pro 2020

@romi85 Když třeba u nás to, že nemáme teplé večeře, neznamená, že nemáme teplé jídlo. Manžel chodí v práci s kolegama na meníčka a vyhovuje mu to tak - dá si na co má zrovna chuť , já se mu ne vždy trefím do noty tím, co zrovna vařím. A já uvařím pro sebe s dětmi oběd. Když zbyde a muž má na to chuť, dá si klidně i k večeři, ale sám říká, že 2 teplá jídla za den nepotřebuje, že by byl tlustý 😀 Jenže jsme oba navyklí i z našich původních rodin na studené večeře. Samozřejmě, že jiná by byla, kdyby např. v práci neměl, kde se najíst, nebo na to neměl tolik času... to bych samozřejmě vařila větší množství a bral by si sebou do krabičky/dal by si doma, jak přijde z práce. Ale mám pocit, že se to tu místy (a teď nemyslím jen tebe) špatně pochopilo, tam kde nejsou teplé večeře, to nemusí zákonitě znamenat, že není teplé jídlo.

alkuska
20. pro 2020

Já jsem to vyřešila rozvázeným jídlem z místní jídelny při zemědělském družstvu. Vaří tam opravdu dobře, z vlastních surovin co vypěstují na poli. Oběd s polévkou mě vyjde na 99 Kč, nají se dcerka, něco málo uzobnu já a dorazím se zeleninou dušenou na pánvi (konstantně hubnu, takže tento režim je moje dieta) a manželovi zůstane něco na večer. Jsem spokojená, jídlo je chutné a všichni jsou najezení. Manžel má ale obědy v práci, takže teplé večeře nikdy nevyžadoval, tohle je bonus co jsem na RD 🤣 o víkendech vařím já, většinou aby vyšlo na dva nebo i na tři dny. Když má manžel chuť, udělá něco teplého on, ale jelikož moc vařit neumí, je to jen něco na pánvi, ryba, vajíčka nebo tak něco.