Má váš chlap každý den navařeno?

19. pro 2020

Dámy, prosím vás, zvládáte na mateřské každý den přivítat muže jídlem? Mám roční dítě, které se mi neustále motá pod nohama nebo někde leze do výšek, takže když vařím jsem ve stresu, že ho opařím, protože se mi pořád natahuje na věci na plotně nebo stahuje věci z linky nebo ho co 2 minuty odbíhám sundávat z různých míst, aby nespadlo. A muž přijde domů a představuje si, že bude mít uvařeno, bude uklizeno a budu ho vítat s úsměvem, protože udájně to tak všichni mají a takhle to prostě na MD vypadá. Všude kam přijde se ho prý ptají jak vařím, jestli mu chutná apod. Já už jsem z toho totálně ve stresu, připadám si pak neschopně, že jiné to teda v pohodě zvládají a nedělá jim to problémy. Ještě je to zjevně i těší a servírují muži teplé jídlo jakmile dorazí z práce. Zároveň si ale nepřipadám, že jsem vystudovala VŠ a teď bych měla dělat domácí puťku, která má neustále naklizeno a navařeno a klepe se na chlapa až dorazí domů a podle toho se hodnotí její kvalita.

lv
20. pro 2020

Jo, varim denne. Jak na MD, tak pri práci, coz je ještě větší hukot.

alicie_k
20. pro 2020

Vaření odjakživa nemám ráda, nebaví mě to, radši budu uklízet, prát, žehlit, čančat domov, ale vaření fakt ne... Už jsem na MD skoro 4 roky a nejvíc nesnáším to vymýšlení co budem jíst. To bych už fakt ocenila, kdyby mi manžel aspoň řekl, co chce. Hodně jsem si oblíbila elektrický tlakový hrnec, dělám tam polévky, maso, přílohy. Manžel je celkem náročný, třeba rajskou, šunkofleky nebo brguláš sní jen opravdu ve stavu nouze, ale holt to občas uvařím a buď jí nebo ne. Hodně chodí na pracovní obědy, takže má teplé jídlo pořád (když pominu coronu a zavření restsurací). Syn teď chodí do školky a tam vaří skvěle, všimla jsem si že si maminky i berou odtud jídlo do jídlonosičů. Teplé večeře u nás nejsou zvykem.

kikca88
20. pro 2020

Ano, vařím každý den , taky mám roční dítě a k tomu 4 leté, když jdu vařit, tak malé pustim Fihu tralala u toho vydrží se dívat i hodinu u ničeho jiného nevydrží... tak mám čas vklidu navarit... Ale je fakt, ze ty písničky zná od mala od starsi... zkuste vyzkoušet pohádky , písničky, popřípadě vařit jak spí, mala mi spi přes den tak hodku, hodku a půl tak se dá též dost věcí zvládnout

karkulka63
20. pro 2020

Nee, to opravdu nemá a s úsměvem ho nevitam 😃

vladienka
20. pro 2020

Obedy vacsinou varim, teraz cez koronu je na homeoffice.. obcas si ale objedname z restiky. Sme zvyknuti na studene vecere, len vynimocne nieco varim ale jeme zbytok obeda. Cez vikend sa vo vareni striedame.. uklizim vacsinou ja ale ked poviem ze nieco treba spravit tak to spravi, on sa stara napr o separovany odpad

izz76
20. pro 2020

Manželovi jídlo chystám, do práce mu vařím obědy, večeře různé, někdy teplá, někdy studená.. Občas vařím na dva dny nebo, často jen nějakou rychlovku jako třeba maso, zelenina, kuskus, naštěstí mám chlapa který sní cokoli.. Když bylo dítě v náročném věku a nestíhalo se, tak jsem většinou navarila když byl manžel doma a dítěti se věnoval on.. Jinak my se o domácnost staráme oba, manžel automaticky dělá co je potřeba co se týká úklidu, ale vařit vůbec neumí a pro mě je normální se starat o jídlo.

goovana
20. pro 2020

Dobrý den, ano manžel má každý den navareno, jelikož vařím pro nás všechny včetně pro dcerku
Když udělám třeba nějakou omáčku máme i dva dny
Ale každý den máme teple jidlo

petula.bir
20. pro 2020

Ahoj, mám 3 děti (12,9 a 4m) a většinou má teplé jídlo když přijde domů. Manžel pracuje na stavbě a teď jak jsou zavřené hospody a nemůže si dojít na normální jídlo snažím se víc ale taky se stane, že nestíhám tak když jde z práce mu zavolám, že prostě vařeno není tak zda si něco objednáme nebo ať koupí něco co se jen ohřeje 🤷🏼‍♀️
Ráno prostě uklidím celý byt když malej spí pak děti přijdou ze školy a jdeme na nákup a já hned začínám vařit. Vždy tak nějak zbyde pro děti na oběd na druhý den. K večeři si buď ohřejí oběd a nebo rohlík, salám, sýr a čaj nebo kakao.

Taky se stalo, že přišel domů naštvaný z práce a vařeno prostě nebylo - začal byt hnusný, jako, že proč není uvařeno když jsem cely den doma a on chodí do práce, že ostatní to taky stíhají .... tak jsem mu řekla, že toho taky mám plný zuby, že doma fakt neležím jak si myslí. A pokud si myslí, že nic nestíhám a nezvládám ať si jde za jinou která to bude stíhat a bude na nej ještě v pohodě. Pokud je nasraný z práce tak ať nevříská laskavě po me, že já na to taky nemam náladu. A takhke ať si křičí na kluky ze stavby a ne na mě. Pak si uvědomil co řekl a hned se omluvil, že to tak nemyslel, že ví, že vstávám v noci k malému a vždy je tu uklizeno a, že dojde do obchodu a něco uvaří. A ano, od té doby neřekl nikdy půl slova, že by něco nebylo hotové. Prostě jak říká - lehni si, vždyť se to neposere 🤷🏼‍♀️
Buď se to uklidí zítra nebo ti pomůžu a budeme to mít rychle a pak můžeme byt spolu 🥰

lovemusicsun
20. pro 2020

Já se snažím vařit každý den večeři. Manžel má pak část na oběd druhý den. Zvládám to tak 4x do týdne, občas dáme studenou večeři a občas objednáme jídlo z restaurace. Mám dvě děti (necelé 3 roky a 9 měsíců). K obědu pro holky dělám většinou polévky (odděluju pro mladší před dochucením). I pro to pak vařím večeři, u nás je to vlastně nejdůležitější jídlo dne. Ale abyste si nemysleli - nejíme žádná složitá jídla, většinou jsou to těstoviny s něčím, čína se zeleninou, rychlé plátky masa na přírodno, jídla z jednoho hrnce, zapečené těstoviny nebo brambory atp.
Jinak pokud navařeno není, tak manžel neřekne ani slovo. Vezme si párky nebo si udělá vajíčka a je to. Stejně tak s úklidem. Za prvé já jsem trochu pedant na úklid, tak nemá moc na co nadávat. A za druhé kdyby něco řekl, tak odpověď by byla, ať popadne vysavač/mop/hadr a běží to udělat.
Jinak já jsem zastánce všech pomocníků do bytu - robotický vysavač, robotický mop, polévkovač, vysavač na okna, pomalý hrnec atp., tak to tu starost o jídlo a úklid hodně usnadňuje. Až se vrátím do práce, plánuji najmout paní na úklid.

surikata131
20. pro 2020

Manžel má home office, takže vařím denně pro nás dva oběd, občas si něco objednáme. Někdy má k večeři co zbyde od oběda. Vaření jsem moc nemusela, ani jsem to pořádně neuměla, ale on na tom trval, tak jsem se na to dala a naučila se to, už mi to ani tolik nevadí. Ale teď jsme se pohádali, udělala jsem si večeři (nevařenou) v 8h poté co jsem uspala malou, přijdu do obýváku a on, že chce taky, proč jsem mu neudělala. Tak jednak jsem myslela, že už jedl, když tam minimálně hodinu leží u televize a pak už jsem taky byla unavená a fakt se mi nechtělo mu nic chystat (večeře si řešíme každý sám). A on spustil, že maká od rána do večera a já mu ani neudělám svačinu. No řekla jsem mu, že nejsme v 19.století, má taky ruce, jak tady ženské na koni píšou, že chlapi doma dělají všecko atd :D ale prostě jsme se dohadovali. Bohužel je tak asi naučený z domu od své maminky, i když vařit umí a bydlel dřív sám, žádný mamahotel, ale v manželství nějak zpohodlněl. Chápu, že má hodně práce, takže po ném nechci domácí práce, teď ještě vyráběl dceři dárek na vánoce, není nějaký nemakačenko, ale v tomhle nemíním ustoupit, protože nechci, ať si na to zvyká, až budem mít 2 děti, tak nevím jak to budu stíhat, natož pak až budu chodit do práce, nechci lítat kolem dětí a ještě chlapa. No nic méně je to boj. Máme 21.století a v hodně chlapech je to prostě ještě pořád zažrané a může mít žena VŠ, náročné povolání, ale jakmile se dostane na MD, tak se prostě čeká, že bude vzorná hospodyňka, což mě teda nebaví.

felixfelicis
20. pro 2020

@surikata131 Souhlas...v tomhle vidim vychovu jako naprosto zasadni. Tchyne mela narocnou praci, takze manzela nijak neobskakovala, pak byl na koleji a v zahranici, kde se musel o sebe taky postarat sam. Vareni chapu, ale abych mu mazala chleba, to mi prijde k smichu 🙂 Tohle vidim jako naprosto zasadni ukol pro vsechny, kdo mame doma kluky 🙂

nekiaxy
20. pro 2020

@kikca88 ja, dokud nezvladali varit se mnou, jsem vareni sidila. Nez rocnimu diteti pustit na celou hodinu nebo dyl TV, to radsi ozelime teplou veceri. A omezuju i ted, kdyz jsou starsi, nemyslim, ze je pro male deti vhodna. Je to o prioritach, kazdy je ma jinde. Nam jedbo teple jidlo denne staci. Varim obed, manzel ma v praci. Teple vecere vyjimecne, kdyz se mi chce. A za teplou veceri povazuju i knedlik s vajickem, kasi, vafle, rizotto.
A zakladatelcina manzela bych asi prizabila, to bych nezvladla.

jakreb
20. pro 2020

@katebk Kde ma jako teplou veceri? A rypat? No by som sa ho spytala ak navaril ci zostane aj pre mna.
A ano stíhala som varit ked som chcela a mala chuť. Nie z dôvodu ze ma bude nebodaj niekto buzerovat. Taktiež partner vari.

surikata131
20. pro 2020

@felixfelicis souhlas, taky bych apelovala na maminky chlapečků, jinak se to snad nikdy nezmění :D i ženské co kolem chlapa lítají a štve je to, pak kolikrát syna vychovávají úplně stejně, takže obsluhují ještě i jeho, fakt nechápu. Vypadá to, že budem mít děti 22 měsíců od sebe, takže teď fakt nechci zavádět takové pořádky, abych se z toho pak zbláznila. Kámoška má 2 malé děti krátce po sobě, vaří, péče, ale zanedbává sebe, za mě to teda není dobře.

jakreb
20. pro 2020

@kobliha300 Vyžaduje, je to tvoja povinnost?! A to je chlapec odkial?! To akoze nemate spoločnú domácnosť a spolocne deti a ty si jeho služka? Prepac preco si to necháš? Ty nemáš chlapa ale ďalšie dieta. Dufam,ze tak isto nevychovavas svoje deti ale vlastne to vidia doma.... Celé zle...
Inak to keby ta "vyžadovana buchta" nebola tak co?

jakreb
20. pro 2020

@hezz17 Bohuzial to ale je hlavne problem tej ženy. Nie hlupe nazory muza. Necha totiz zo seba robiť sluzku a otroka. A a "pan tvorstva" este vyzaduje.

jannym
20. pro 2020

Kdyz neni navareno protoze jsem nestihla nebo delala treba rybu a tu manzel neji tak si uvari sam, nekdy vari pro nas vsechny sam, chodi do prace 6 dni v tydnu, svaciny do prace mu nekdy chystam ja nekdy on, nakupy obstaravame taky oba a nejlepsi lek na vetu jakto ze nic doma s detmi nestihas je nechat je muzi na krku a zmizet kamsi na par hodin

nita1984
20. pro 2020

Má. Protože vaří on. U nás se na tohle nehraje. Dítě a domácnost máme spolu do práce chodíme taky oba 🤷 navíc teď čekáme druhé mimco, takže mám prostě dny, kdy jsem hotová a zalezu se synem do postele klidně v sest.

nita1984
20. pro 2020

@surikata131 my budeme mít děti 18 měsíců od sebe a už se těším. Chlap funguje na 100%, jinak bychom ani druhé neměli. Já potřebuji každý den chvíli pro sebe a je to paráda

jakreb
20. pro 2020

@jajulin Ale to je niečo ine. Ako pises záleží od situacie. Tiez mam muza co robi od nevidím do nevidím a ťažko. Cez den žiadny teplý obed. Takže ano stihala som variť a rada varim. Tiez nie každý den, vzdy na 2-3dni. Ale tu ide skor o tych co pisu ako muz "vyzaduje" a este sa oduje ked ma niečo spraviť.
Ja mam muza co navari, postará sa o deti, domácnosť. Totiz su to nase deti a nasa domácnosť. Nikdy by som nebola s chlapom co nic nespraví a všetko vyžaduje od ženy v style *je to jej povinnost". A jeho povinnosť je co??

neomenia
20. pro 2020

Rozhodně nema.

michaela666
20. pro 2020

Tyhle řeči kamarádka vyřešila dovážkou uvařených obědů z jídelny. Má dva hodně živé kluky a když nestíhala vařit denně chlap vyváděl. Bohužel si ho naučila blbě a nesní jí jedno jídlo dvakrát po sobě. Takže vaření na víc dní neexistuje. 3 dny v týdnu si s klukama chodí procházkou pro obědy a jinak se snaží vařit...U nás mám naštěstí manžela, který má vaření jako relax, takže už teď v těhotenství se střídáme. I když se snažím, tak u nás převládají studené večeře nebo si obstará na co má zrovna chuť.

drzticka81
20. pro 2020

Tak na Rd jsem proste varila-snazila jsem se na dva dny (vzdy polivku i druhe, plus co dva dny peceni na snidani). Muz jedl obed s nami, v praci nema obed. Obcas uvaril muz - to zas on varit taky umi .-) Ted chodim do prace, po praci kazdy den chystam svacinu do skoly pro 2 deti, sebe, kdyz ma muz denni tak pro nej dopo svacinku, odpo svacinku a pro nas oba dva obed (snazim se zas na dva dny 🙂)), obcas uvari on-kdyz ma volno. Plus pecu k snidani. Nastesti treti ma svacinky ve skolce 🙂)) trva mi to pres hodinu denne 🙂 K veceri maji deti obcas ten nas obed. Jinak je studena vecere -detem chystam ja, sobe taky, muz si udela-ma ruce. Obcas je pizza pro vsechny -delam ja, obcas mi veceri udela muz 🙂)) On zas chodi nakupovat 🙂) to nedelam ja 🙂

tinaprofi
20. pro 2020

Přečetla jsem to teď chlapovi, rveme smíchy 😅

any2any
20. pro 2020

Ne. Nekdy mame studenou veceri, nekdy teplou, nekdy ji chystam ja, nekdy manzel, obcas jidlo objedname.

(A ano, fakt nemam rada pristup: ty jsi muz, mel bys... ty jsi zena, mela bys... My se ve vztahu na vsem domlouvame, aby to ± vyhovovalo obema, a abychom byli oba ± spokojeni.)

orisek56
20. pro 2020

U nás je to obracene. Muž to ani nevyžaduje, dokonce má ruce a je šikovný, tak umí uvarit on. Ale vzhledem k jeho práci, kdy v podstatě stíhá jediné jídlo večer a jinak jen celý den pomalu o hladu chci, aby měl aspoň teplou večeři, takže snažím se každý den vařit i když... Se samozřejmě stane že taky není. Nejsem klasický furt doma a lítám a zařizuji x, dalších věcí.

korin
20. pro 2020

Když jsem byla na RD s jedním, dvěma, třemi dětmi, tak jsme teplé večeře nikdy neměli. Manžel chodil na oběd na meníčko a vůbec ho nenapadlo tohle po mně chtít. Večeře máme i nadále studené a chystá je převážně muž. Přeji ti mít možnost odjet na víkend pryč a dítko nechat manželovi, aniž bys mu cokoli nachystala. Viděl by, jestli zvládne oběd a na teplou večeři by ho třeba přešla chuť 😉

kikca88
20. pro 2020

@nekiaxy ja rozhodně večeře teplé nevarim, jen obědy , já teda preferuji též teplé jídlo jednou denně a roční dítě a vařit fakt nejde, leze vsude, šahá všude... pro me je teda lepší na nezbytně nutnou dobu pustit pohádku a musím říct, ze malá uz v roce podle Fiha tančí, napodobuje ji a i si zpívá její ( melodie jde poznat) ...starsi dcera též koukala a následky nemá 😉

te_reza
20. pro 2020

Pokud má chlap teplý oběd, nevidím důvod dělat ještě teplou večeři. Jinak byla teplá večeře, když zbyl oběd. Speciálně vařit večeři teplou by mě nenapadlo

jade85
20. pro 2020

Já to pro chlapa občas ráda udělám. Když mám čas, chuť, náladu. Dělá mi to radost, když ho můžu jednou za čas přivítat teplou večeří, udělat mu radost, když třeba vím, že měl těžký den a neměl pořádný oběd. ALE rozhodně to není standard, necítím to jako svoji povinnost a on ode mě nic takového neočekává, natož aby to vyžadoval a podle toho mě hodnotil. Žijeme snad v 21. století, manželé jsou rovnocenní partneři, bez ohledu na to, kdo se primárně stará o děti a kdo vydělává.