Mám mít dítě nebo ne?

inaris
27. zář 2016

Zdravím všechny. Řeším momentálně otázku rodičovství. Jsme s mužem tři roky spolu. Mě je mírně přes 30, on je o 6 let mladší. Ve vztahu nám to klape, jsme spokojení. Povahově jsme docela rozdílní a někdy se neshodneme a je to náročnější, ale nakonec se vždy domluvíme. Jediné, co mě na něm mrzí je, že má sklony k tomu být občas morous.Já i on jsme poměrně aktivní, máme každý spoustu vlastních i společných koníčků, hodně cestujeme. V nedávné době se mým kamarádkám začaly rodit děti. Já jsem nikdy po dětech netoužila, donedávna jsem si dokonce myslela, že žádné nechci. Ale mám pocit, že mi začínají tikat biologické hodiny. Partner chtěl dítě už od začátku našeho vztahu a čím dál víc po něm touží, nikdy mě však do toho nenutil. Já se teď cítím hrozně rozpolcená. Na jednu stranu bych dítě chtěla, na druhou stranu, když si to představím tak dostávám panické záchvaty. Příliš tomu ani nepomáhá ani to, že moje kamarádka, která po dítěti opravdu toužila trpí poporodními depresemi. A já mám svůj bezdětný život ráda. Nechci být zavřená s dítětem doma. Předběžně jsme se dohodli, že by partner byl na mateřské, ale to stejně nejde, když bude malé. Dalším důvodem je to, že muž má vážný exém a alergii. Podle doktorky jesice šance přenosu na dítě malá, ale je tam. Vzhledem k tomu, jak s obojím neustále bojujem, nedokážu si představit, že by tím trpělo moje dítě. Nechi mateřsrví příliš odkládat, vím, že čas je neúprosný a muže to trápí, že jsme bezdětní. Vím, že z něj bude skvělý otec, děti, i miminka má velmi rád, ale bojím se, že se budeme hodně hádat kvůli výchově. Na některé věci máme oslišný názor a oba jsme dost tvrdohlaví. Už několikrát jsem se rozhodla, že dítě chci, ale druhý den vždy dostanu strach a rozmyslím si to ☹ Říkám si, jestli není něco špatně když nechi mít se svým mužem dítě a jestli mám poslouchat svoji intuici nebo se spolehnout na to, že zafungují hormony ☹

journals
29. zář 2016

@tulena Jistě, je to tak jednoduché. Mít ekzém je vlastně jen otázka toho, že se rozhodneš, že do dobrovolně mít budeš, že? 🙄

tulena
Autor odpověď smazal
Zobraz
journals
29. zář 2016

@tulena Znovu píšu - manžel už vyzkoušel vše - včetně homeopatik, čínské medicíny atd. Vzhledem k tomu, že máme opravdu dobré kontakty, manžel nepatří mezi "normální" pacienty a přístup k němu je taky dost jiný. Takže prosím - nepouštěj tu věty ve smyslu že ekzém je vyléčitelný se smyslem pro kohokoliv. Ty jsi ho měla 20 let a máš štěstí. On ho má téměř jednou tak dlouho a fakt to není o tom, že by nechtěl být uzdraven.... 🙄

tulena
Autor odpověď smazal
Zobraz
journals
29. zář 2016

@tulena 😕 Znovu... to, že máš takové štěstí, je individuální. Nejde tvrdit to, že se ráno vzbudíš, vezmeš si hemeo a jsi vyléčená. Prostě máš štěstí, přeji vám to. Ale netvrď tu prosím to, že to jde jen tak, že si vezmeš homeo a bude to. Takže tvrdit tu, že pro to člověk musí něco dělat a pak to půjde je fakt zcela, ale zcela mimo... Máš štěstí, važ si toho! 🙂 Manžel by prostě bez léků a speciálních mastí nevydržel, bohužel. A zbytek testoval a bylo to po něm buď nijaké, nebo horší... takže za mě tak.

tulena
Autor odpověď smazal
Zobraz
journals
29. zář 2016

@tulena pravda, neshodneme, byť já tvrdím, že za těch 35 let vyzkoušel zřejmě i víc věcí než ty za 20 let a taky to, že přístup, který pomohl tobě není pro každého a neznamená to, že zaručeně pomůže každému. Kdyby to tak bylo, ekzém neexistuje... Zbytek dál nehodlám řešit, protože si tvrdíš svou...

mejbellina
29. zář 2016

@inaris Já patřím mezi ty ženy co po dítěti nikdy netoužily...Dokonce jsme s partnerem ani jeden dítě nechtěli, nikdy. Nikdy mi děti nic neříkaly, vyhýbala jsem se jim, neměla je ráda. Bylo nám dobře ve dvou, s našima kočkama... Já jsem dle doktorů otěhotnět ani nemohla, no ale stalo se. Pak přišlo rozhodování, zda to dítě mít budeme...no a máme. Je mu půl roku. Jestli mám být upřímná, šťastná z toho začínám být až teprv teď..Začátek jsem si neskutečně protrpěla a opravdu dlouho mi trvalo najít si k němu cestu. Až teď jsme dospěla do fáze, že bych to nevyměnila a jsem šťastná, že ho máme. Ona už se mění z mimina v dítě, které reaguje, dělá pokroky a je úžasné tomu přihlížet. Takže pokud cítíš, že jsi na mateřství zralá, že bys dítě mít chtěla a že máš partnera, který tě v tom podpoří, pak se toho neboj a skoč do toho. Náročné to je, ale to hlavně ze začátku než ti to začne všechno vynahrazovat, než příjdou úsměvy, slova, mazlení, poznávání světa...stojí to všechno za to

lajla
29. zář 2016

@journals ad exemy a různé jiné nemoci...vše je o přístupu lidí, někdo věří chemii někdo homeopatii nebo jiné alternativní metodě, a ano fungují a nejsou zadarmo.. stojí většinou tisíce kdežto léčba u západního lékaře kortikoidy je mnohem méně finančně náročná a výsledky i rychlejší...
Ano exemy a jiné nemoci by prakticky nebyly kdyby lidí měli snahu něco změnit a nechtít výsledky hned...hodně dělá strava ale málokdo je ochoten do toho jít
Moje malá trávila měsíc co měsíc na jipce od roku,lekari atb do jedné ruky kortikoidy do druhé ruky,n a puse dychatka...po 8atb a řečem ze z toho vyroste...jsme ji vzali a hledali jinou cestu,alternativni, nebylo to easy a vůbec ne levné...ale změna byla ihned vidět a doktoři cumeli
Vše je o přístupu a hledání té určité a správné cesty,...
Kolikrát vidím chrchlajici a exematicke deti cpat se takovým sajrajtem...matky mažou a diví se ,jak.to že to nefunguje...
Exem je problém jater a střev,odtamad je potřeba začít...teď mluvím o fyzicnu

journals
29. zář 2016

@lajla Holky, čtete co jsem psala??? Koukám, že toho všichni ví o mém manželovi líp než já/my...
Naposledy - tchýně se velmi zajímala o všechny alternativní a východní směry v medicíně - takže ano, vše jsme vyzkoušeli. Manžel roky docházel do nějakého speciálního centra východní medicíny. Podstoupil sezení s odorníkem z USA, když byl v Čechách. Zkusil speciální masáže, lymfo, akupunkturu, akupresuru, pravidelně podstupuje detoxikační kúry. Psychika je v pořádku - stres víceméně není žádný. Co se týče stravy - dieta je samozřejmostí + samozřejmě přírodní doplňky stravy na pročištění (Pupalka, lichořešnice, kustovnice...). I přes tohle všchechno to prostě nezafungovalo, bohužel. Takže mi o tom ještě chvíli vyprávějte 🙄 😀
Proboha - já netvrdím, že to nefunguje. Já tvrdím, že v našem případě se prostě víc osvědčuje klasická léčba DOPLNĚNÁ tou alternativní, ale že manžel nenašel způsob jak ekzém zdárně vyléčit. Proto tu tvrdím, že to, že někdo ekzém vyléčil bohužel neznamená, že je vyléčitelný u každého. Už jen proto, že příznaků je mraky a tak jsou i jiné důsledky a procesy, které zabírají. Stres - jasně, to jde odbrourat, dieta - samozřejmě velká věc, ale když má někdo třeba způsobený ekzém díky prenatálnímu vlivu, tak to má tělo zažité, že se to bohužel léčí/neléčí hůř než stresová záležitost. Nic víc nic míň netvrdím.

caverina
29. zář 2016

@journals tady přece nikdo nikdy neposlouchá....každý si tu mele jen tu svou a neuhne ani o píď i kdyby to byla sebevětší kravina

evulina77
29. zář 2016

@journals ano, tak jsme si přečetli, co všechno nejde. Možná by to chtělo změnit přístup a zkusit to tak, aby to fungovalo...

lajla
29. zář 2016

@journals nikdo nepíše o vašem manželovi, reagovala jsem pouze na větu..... blablabla exem neexistuje...
Jinak nevěřím že neexistuje řešení...manžel mě sestry trpí RS, byl na tom hodně špatně...a momentálně nebere prakticky žádné léky a je na tom velmi velmi.dobre, a to podle doktorů je RS doživotně nevyléčitelna...ano stojí to spoustu odříkání...myslím...že manžel by měl dlouhodobě vyzkoušet makrobiotickou stravu s vyhledat někoho kdo mu opravdu pomůže...ne žádná dieta a doplňky,a proto říkám že to je hodně těžké...
Ale dost,at tu nejsem za mentora,at je líp

journals
29. zář 2016

@caverina 😀 tady je takových odborníků, že koukám! 😀

caverina
29. zář 2016

@journals to já taky☺a chvílemi už nevím jestli se tomu mám ještě pořád smát nebo už začít brecet😢

journals
29. zář 2016

@caverina já se bavím 😀

lajla
29. zář 2016

@caverina Brečet,treba se Vám ulevi
.
Zadní odborníci ale ZK a to je to nejlepší co můžete předat dál, když Vám doktoři při několika případech řeknou,ze neví a není pomocí a máte brát léky...a pak jděte jinam a ejhle ono to funguje, tak kdo je tady z těch dvou odborník? Pouze předávám dál a když se chce a hledá tak to funguje, někdo najde dřív někdo později...
Ono by nebylo od věci si udělat měsíční soupis jídla,piti a chemie co do sebe běžný člověk dostane...a pak se není čemu divit,ze je 90% národa na hromade,ci má nějaké potíže
Ale každého věc, mohla jsem i předat kontakt...není to žádná samanka z východu ale neurolozka, která se zabývá i jinými směry...a neznam.cloveka,ktery kdyz poslouchá její "kroky" není na tom mnohem mnohem líp
Hezký den

caverina
29. zář 2016

@lajla třeba jo😅

tulena
Autor odpověď smazal
Zobraz
journals
29. zář 2016

@tulena Dětství harmonické (fakt bez křivd), rodina perfektní a fungující, stravuje se líp než já - je disciplinovaný a sportovec, takže venku někdy víc než doma, v Rakousku a ve Švýcarsku v horách trávíme podstatnou část roku. Samozřejmě že se tělo odvděčí při dobrém přístupu, ale u něj to je jen o zlepšení/zhoršení, nikoliv vyléčení. Věřte mi, že vim co píšu.
Třeba na to zabírá bylinka trhaná jen 13. dubna přesně o půlnoci a ještě určitým způsobem. Ale na to my prostě zatím nenarazili. Takže když mi tu někdo říká jak on zkusil to a to, jeho kamarádka zkusila, švagr zkusil, tak se můžu jen hořce usmát jak někdo může být naivní a myslet si, že "zná a ví"... nic ve zlém, je mi jasné, že i vy jste si s vašimi případy užily své, ale já mám prostě jeden žijící exemplář doma a vidím jeho testování na vlastní oči.