• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Mám přijmout přidělený byt? Přítel se mnou do něj nepůjde

23. listopadu 2013 
Jestli jsi příteli ukradená, jak jsem z úvodního příspěvku pochopila, tak bych šla do toho přiděleného bytu. Pokud zůstaneš sama, dostaneš alimenty asi i na sebe, příspěvek na bydlení, možná i nějaké dávky v hmotné nouzi...
A tam kde máš ten byt - to je tvoje rodiště? Máš tam příbuzné, kamarády?
21. lis 2013 ve 13:39  • Odpověz  • To se mi líbí
Rozhodovala bych se podle vztahu, pořádně bych si promluvila s přítelem, jestli ho chce zachránit a něco proto udělat nebo ne... A v případě, že byste se měli rozejít, tak bych se nastěhovala do městského bytu, jak jsem pochopila, tak je to v místě tvého rodiště, tak předpokládám, že tam máš nějaké příbuzné, kamarády atd, což je vždycky lepší, než zůstat sama v místě, kde takové vazby nejsou....
21. lis 2013 v 18:28  • Odpověz  • To se mi líbí
Ja za svym muzem odesla 700km od domova, do ciziny...a pokud on neni schopnej pro vas obetovat 300km, tak vas nema dostatecne rad...praci jsem tu taky nasla...opustila svoji rodinu a kamarada jen pro nej...Byt tebou bych vzala byt.
21. lis 2013 v 19:20  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
autor
Tak od nej jen vim že by se nikam nestehoval. Ma tady matku a kamarady.
21. lis 2013 v 19:36  •  čeká miminko, termín má v prosinci 2013  • Odpověz  • To se mi líbí
já bych ho brala hned, většinou tam bývají dost rozdílné nájmy od ostatních bytů. pravděpodobě dřív nebo později budeš asi sama, tak se bude byt hodit.
21. lis 2013 v 19:37  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
a ješte dotaz:jake je životni min.pro 2dospele a dite? Pokud je naj.sml a trv.pobyt tak muzu zadat i na bydleni?
21. lis 2013 v 19:38  •  čeká miminko, termín má v prosinci 2013  • Odpověz  • To se mi líbí
@tricunici Z toho, co popisujes je zřejmé, ze o tebe přítel nemá zájem. Bydlis v podnájmu, tak asi nemovitost nevlastnis. Nemáš jedinou jistotu, jak dítě zajistit. Odpovez si sama. Budeš matka.
21. lis 2013 v 19:52  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
podle me sam nevi co chce
21. lis 2013 v 19:59  •  čeká miminko, termín má v prosinci 2013  • Odpověz  • To se mi líbí
@tricunici Životní minimum pro dva dospělé a dítě do 6 let je 7710,-, zkus použít Google a kalkulačku MPSV.Nechápu, že si někdo dospělý v tvém věku pořídí dítě a pak řeší, kolik dostane na sociálních dávkách.To bych pochopila u dvacetileté a ne třicetileté.
21. lis 2013 ve 20:42  • Odpověz  • To se mi líbí (2)
autor
ja se neptala pro sebe,jak sem vyše psala tak muj delá. No a dik
za přednášku
21. lis 2013 ve 21:03  •  čeká miminko, termín má v prosinci 2013  • Odpověz  • To se mi líbí
@tricunici třeba v praze nájem za státní byt dělá skoro stejně jako podnájem nebo hypotéka... tak jen aby jsi se pak nedivila, že po tobě bude chtít město 8 tisíc měsíčně třeba :slight_smile: máš to všechno zjištěné? víš jak ten byt vypadá? aby to nebyla vybydlená díra po feťácích...
23. lis 2013 v 16:21  • Odpověz  • To se mi líbí
Rozhodně bych byt vzala a od takovýcho chlapa, co neví co chce, bych co nejdřív odešla. Ono takové "radikální" řešení často bývá to nejlepší.
Buď se ozve, přijede nebo projeví nějaký jiný zájem - pak bych to s ním zkusila probrat (vztah, budoucnost, nějaké jiné řešení bydlení či práce).
Nebo se neozve a pak to máš vyřešeno jednou pro vždy - uvědomíš si, že takovej chlap za nic nestojí a že jsi vlastně udělala dobře. Začneš nový život.
Radím - seber všechnu sílu. sbal se a odejdi, zbytek nech na něm. Hodně štěstí!!! :slight_smile:
PS: Já taky měla před manželem takového přítele, uměl vydělat akorát desítku, kterou propil, utratil za benzín do svého fára a na nic víc se nevzmohl. Já naštěstí dost brzy procitla a uvědomila si, že s takovým člověkem svůj život promarnit nechci. Toužil po dítěti, já po studiu. Jsem ráda, že jsem ho odkopla zavčas. Dnes je z něj vožrala první třídy. Chudák, na kterýho si lidi ukazují prstem.
23. lis 2013 v 16:39  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
byt je to v panelaku,pekny a čisty a najem neni vysoky
23. lis 2013 v 17:53  •  čeká miminko, termín má v prosinci 2013  • Odpověz  • To se mi líbí
Tvůj příspěvek