Máme 4 deti a čakáme trojčatá

brego112
12. bře 2013

Ahojte potrebujem radu kvôli mojej manželke. Pochádzam z jednovaječných dvojčat mám brata ktorý ma tiež deti. S partnerkou máme 4 deti dve sú adoptované a dve naše z toho vo veku (16,8,4,1 rok). Problém je v tom, že mi včera manželka oznámila, že čakame trojčatá čo ma dosť zaskočilo pretože je to dosť. Kebyže máme dvojčata pochopim ale trojčatá? Nie sme na tom finančne zle vždy sme chceli mať veľku rodinu ale problém je v tom, že si neviem predstaviť ako manželka zvládne tri male detičky keď najmladšia dcérka ma iba 1 rok. SNažim sa jej pomáhať ako viem deťom sa venujem vždy keď manželka musí postarať o malu. Maly Johnny je pomerne samostatný (4r) ale David je dosť hyperaktívny a máme s nim veľké problémy. Aniko mi tiež dosť pomáha ale aj tak sa bojim,že to bude obrovská zátaž pre manželku pretože mám dosť náročnu prácu kedy som mimo domu aj týždeň. Moja rodina teda otac aj mama sú na Slovensku no ja žijem od 16 v Mnichove takže nepripada do úvahy aby naši jej jazdily pomôcť a manželkiny rodičia bohužiaľ už nežiju. Neviete poradiť? O potrate neuvažujeme

vendullka
12. bře 2013

Když na tom nejste finančně špatně, co tak pořídit manželce k ruce nějakou paní?

brego112
autor
12. bře 2013

@vendullka bohužial s tým nemáme dobre skúsenosti po tom čo sme zistili, že nám miznu veci z domu. Vymenili sme opatrovateľku a keď sme si dali druhú tá pre istotu deťom trestala. Manželke rupli nervy a povedala, že viac v našom dome takú ženu nechce. Je pravda, že máme dom zo zahradu a no máme ešte 7 psov. Máme totiž velkého pastierskeho psa a prednedávnom vrhal mladé takže nám po dome lieta 1 teliatko a 6 dalších a pochybujem,že nejaka žena yb chcela venčiť vonku deti a 7 psov.

vendullka
12. bře 2013

@brego112 Tak to nejsou dorbé zkušenosti:( Ale třeba by se našla nějaká přes známé, která by byla schopná a ochotná🙂

berenika39
12. bře 2013

nechať alebo....o potratě neuvažujeme.
něco z toho bude špatně.

brego112
autor
12. bře 2013

@vendullka neviem manželka nechce o tom počuť vraj že to už ten pes by vedel decka vyvenčiť 😀

brego112
autor
12. bře 2013

@berenika39 už sa neviem vysomariť 🙂

llluckaaa
12. bře 2013

@berenika39 Jsou ještě jiné možnosti 😒 Jako bys neznala koníka 😉 Snad se z toho nevyklube "inzerát na prodej dítěte" ☹

berenika39
12. bře 2013

🙂 v pohodě. jsem si myslela, že jsi bratr od yogino, protože se jmenuješ Michael a jsi z dvojvaječných dvojčat a má bratra z dvojvaječných dvojčat a ty mají jména , kde je taky Michael. mimochodem odpovídal na otázku a vůbec jí nepochopil🙂 no nevadí, bratr není moc chytrý, ale ty to zvládneš.

berenika39
12. bře 2013

@llluckaaa no nemysli si, že si nemyslím. 😀

natalie77
12. bře 2013

Zdravím,
tak tady je každá rada drahá....ve kterém týdnu žena je?
Tak a to mi řekněte, jaká je na světě spravedlnost? 😉. Někde nedá ani jedno a někde dá rovnoutři🙂.
Já bych brala všechny tři 😵 .

Jedna pacientka v porodnici, když jsem tam ležela po operaci tak byla na redukci cca ve 12.týdnu. Čekala dvojčata, byla krátce po porodu sekcí a lékaři jí dvojčata nedoporučili, že je to hrozné riziko...Byla z toho nešťastná, ale uvělala to, protože doma měla dvě krásné a hlavně zdravé děti.....po tom zákroku je prý riziko potratu i pro zbývající plod (y)...ale myslím, že to v pořádku donosila, viděla jsem jí po cca čtvrt roce na kontrole v Podolí a bříško měla...
Ale hrozně na pokoji brečela, nějak se s tím neuměla psychicky srovnat....

Držím pěsti, ať se rozhodnete co nejlépe, myslím, že se vše dá zvládnout 😉 . Když pomůže rodina, manžel, děti větší už také mají větší rozum....bude to určitě náročné, ale věřím, že to společně zvládnete....myslím, že důležitou jsou finance, zvládnout to po této stránce, lásku rozdělit na další tři díly nebude problém 😉 .
Hodně štěstí.

llluckaaa
12. bře 2013

Moje švagrová má trojčata - kluky. V Čechách je nárok na opatrovatelku či jak se to jmenuje. Chodí vypomáhat na 8 hodin denně. Třeba existuje i něco takového v Mnichově. Jestli ne, asi bych uvažovala o nějaké au-pairce nebo něčem podobném 😉

brego112
autor
12. bře 2013

@natalie77 manželka horko ťažko vynosila Johnnyho a mala už 7 potratov deti sú v podstate vymodlené len sme nečakali že sa zrovna zadaria trojčatá. Problém je aj v tom,že doktor jej toto tehotenstvo neodporuča pretože je riziko, že deti nedonosi ale zaťala sa. Bojim sa o ňu pretože pri synovi musela preležať celé tehotenstvo a aj tak len tak tak, že o syna neprišla. Myslel som to tak či nemám skôr manželku nahovoriť, že by sme deti nechali u brata. Lenže tam je zas ten rpoblém, že brat ma rovnaku prácu ako ja, jeho manželka ma tiež dvojčata ešte maju len pol roka a zavesiť jej na krk dalších 4 harantov tak sa asi zblázni. Popravde som zufali lebo nechce počuť o tom, že by nám po dome chodila cuzdia osoba nedôveruje ľuďom a opatrovateľku nechce a nedôveruje ani známim. Premýšlam dokonca, že by som zostal doma s deťmi aby som jej pomohol.

brego112
autor
12. bře 2013

@berenika39 joo som jeho bracho ale my sme s bratom jednovaječne dvojčata ja som Michael a brat je Thomas a yogino je nevlastný brat (ale nema ani jedna z našich mien) 😉

berenika39
12. bře 2013

@brego112 hlavně se do toho nezamotej a pamatuj si, co píše yogino a co brego112🙂. zvláštní, jak píšete oba úplně jako vlastní bratři, tolika společného máte. 😎

kacenka1111
12. bře 2013

dalsi fake??

yogino
12. bře 2013

@berenika39 hej ale oni su starsi ja mam len 26 oni 32. To by si mala stretnut Thomasa pochybujem, ze by si ich uz rozoznala.

berenika39
12. bře 2013

@yogino no tvůj bratr je vyloženě typ, co bych chtěla stretnúť. sedm dětí, sedm potratů manželky, ted momentálně sedm psů a dotazy, které nenechají nikoho v klidu 😀 😀 😀

camelinka
12. bře 2013

@berenika39 detektiv v akci 😉 😉 😉 😎 😎 😎

berenika39
12. bře 2013

@camelinka no spíš Televarieté. 😎

yogino
12. bře 2013

@berenika39 to je michael ja som hovoril o Thomasovi

berenika39
12. bře 2013

@yogino já ti říkala, že to spleteš 😀

camelinka
12. bře 2013

@berenika39 😀 😀 😀 😀 😀 clovek se zase jednou pri uterku nestaci divit co 😉

brego112
autor
12. bře 2013

Mato radsej uz nic nehovor lebo nasu rodinu by asi nepochopil nikto

brego112
autor
12. bře 2013

Ja len neviem pochopit co je take divne, ze mame 4 deti a cakame dalsie tri? Sice je nezvikle v dnesnejdobe mat tolko deti.... Mimochodom tych 7 psov nebolo planovanych. Nasli sme psa teda fenu a teraz mame 6 stenat ale dufam, ze sa ich coskoro zbavime lebo nenormalny bordel!

berenika39
12. bře 2013

@brego112 tak jo. trochu jsem to tvoje sedmkrát a dost chtěla odlehčit, aby zase nebyla srdceryvná diskuse a ráno prázdný fotoblog. jinak chápu, chápu...

brego112
autor
12. bře 2013

@berenika39 pochopil ale na vysvetlenie pre druhych. Ja sa divim, ze mi este s toho nepreskocilo total chaos v celom dome. Idem upratat lebo to vyzera akoby tu padla bomba!

berenika39
12. bře 2013

@brego112 tak zase může chíli psát yogino...ty budeš jako pryč a yogino zrovna náhodou přijde, jo? jako před chvílí, náhoda, že tu zrovna byl a když jsem ho zmínila, hned se ozval...v tu samou chvíli...asi tu čekal🙂)))) 😀 😀

brego112
autor
12. bře 2013

@berenika39 neviem preco by sa moj vlastny brat nemohol vyjadrit? Neviem co je na tom take divne ale neriesim

berenika39
12. bře 2013

@brego112 jsi ještě před chvílí psal, že je nevlastní. tak si to ujasněte, vy dva 😀

tady jsi to psal, před chvílí🙂)
oo som jeho bracho ale my sme s bratom jednovaječne dvojčata ja som Michael a brat je Thomas a yogino je nevlastný brat (ale nema ani jedna z našich mien) emoticon

hojda
12. bře 2013

@berenika39 Tady je to veselé, sedmička je asi oblíbené číslo, buďme tedy rády, že řešíme jen trojčata a ne sedmerčata🙂. Já navrhuju přihlásit se do TV a nabídnout realityshow, jako to vyřešila ta matka nevímkolikaterčat v Americe 😉