Manžel bere na rodinný výlet kamaráda, jely byste?

alenaholcakova
4. kvě 2015

Dobrý den maminky,
chtěla bych se zeptat jak by jste se zachovali. Mám doma manžela který není dvakrát společenský. Nedávno přišel z práce s tím jestli bychom nejeli o výkendu někam se podívat na hrad. Moje nadčení bylo neskutečné, on sám přišel a tohle navrhnul bez toho abych já ho nějak přemlouvala nebo mu nějakou alternativu dávala. Ovšem moje nadčení netrvalo dlouho s tím že dodal že s námi pojede i jeho kamarád z práce se kterým mají hodně společných zájmů-PC, hry, auta, motorky. Nejde o to že bych s ním nevycházela nebo nebyla ráda že má manžel kamaráda ale jak je nebaví poslouchat co jim pravím já tak mě zase nebaví je poslouchat jak básní o nejnovější hře na trhu a které auto je rychlejší než druhé. A co víc kamarád s námi pojede i v autě takže já budu sedět vzadu s dítětem a poslouchat to jejich blábolení. Jsem totálně znechucená že z rodinného výletu bude jejich výlet s tím že já tam budu jen do počtu.
Jak by jste se zachovali? Jeli by jste?

jancip
4. kvě 2015

@alenaholcakova Určitě bych jela. Obzvlášť pokud nikam nejezdíte a muž není společenský. Brala bych to jako začátek. Ten kamarád nemá třeba rodinu nebo přítelkyni, že byste jeli všichni?

rainbow_x
4. kvě 2015

Já bych především manželovi řekla, že chci jet pouze s ním. Nevím, jak ten Tvůj, ale ten můj by to kamarádovi vysvětlil. A další má otázka na něj by byla, proč má potřebu sebou tahat ještě někoho dalšího, když si spolu jen vy dva vyrážíte tak málo..

vendulka
4. kvě 2015

jela,ale pouze za předpokladu, že jen jako rodina, pokud chce brát kamaráda/kamarády, tak leda s dětmi 😝

panickatlamicka
4. kvě 2015

kdyžtak "nadšení" 😉 a "víkend" 🙂
Myslím,že tvuj přítel si chce vzít kámoše jako berličku. Asi má strach,že se bude s váma nudit. Promluv si s ním o tom .

lv
4. kvě 2015

výlet na hrad - u nás nereálné, protože dítě ve dvou letech z hradu nic nemá, házela v první místnosti hračku, rušila výklad - takže jsem to vzdala a šla courat do parku..
a jela bych, lepší, že sedět na zadku doma..jen ten program bych nějak upravila

hanyzka11
4. kvě 2015

@alenaholcakova tak si vem kamarádku. Já bych jela. Pokud jinak nechce moc nikam jezdit, využila bych situaci. Pokud odmítneš, bála bych se, aby ještě s něčím podobným někdy přišel. (jakože "když jsem naposledy chtěl, tak jsi nechtěla...." )
Hele ženy, ne každá máme doma ideálního akčního chlapa, že.
Takže za mě ber kámošku nebo ségru (pokud máš) a užij si to. Když nepojedete daleko do auta se vmáčknete. Dej vědět, jak ses rozmyslela a jak to dopadlo.

vendulka
4. kvě 2015

tak taky nemám nějak akčního muže co se tohoto týče,bereme někdy sebou známé a nebo jeho kolegu z práce na různé akce,ale má dítě, takže je to jiné,jak si brát někoho bezdětného....ale je pravda, že se může naštvat,že si dal tu práci něco vymyslet a ty pak odmítneš...ale otázka je, jestli si ho tam nebere jen proto, že si někde dají pivko a ty budeš mít na starosti dítě a manžel zábavu s kamarádem :-/ ...no ,asi bych to s ním probrala

toga25
4. kvě 2015

Asi bych jela, pokud nikam nejezdíte, tak se aspoň někam dostanete... A co kdyby sis i ty vzala nějakou kamarádku aby ses tam necítila jak páté kolo u vozu??
Nebo mu zkus říct, že super, aspoň si dáš konečně pivko a on se postará o dítě, přece na něj budou dva chlapi, tak by to snad měli zvládnout si s ním hrát 😀 😝

maki73
4. kvě 2015

@alenaholcakova no situaci naprosto chápu, já mám báječného manžela, ale co se výletů týče, tak jen s rodinou (myslím mne a dceru), to je zcela výjimečná situace a jinak mám problém získat jeho pozornost i na oběd během týdne, když s ním chci zajít do restaurace, dojedu za ním a on s sebou táhne kamaráda z práce - já 5. kolo u vozu, představa romantického oběda v troskách, ani na 30 minut během dne nemá člověk právo si udržet jeho pozornost, aniž bych očekávala zpoza rohu: "Mamí, kakalá..." nebo něco podobného, takže asi tak 😀. Kamarádi jsou důležití, asi bych to s ním probrala, když si bere kámoše, ve 3 je to fakt divné, znám, takže přiber ségru, kamarádku, nebo někoho pro svou zábavu, pokud ti nevadí věnovat se prckovi a být na ocet, protože když už kamaráda s sebou bere, tak se pravděpodobně bude věnovat jemu, protože je jednoznačně zábavnější že (sranda, ale ta jejich témata...), nebo řešení č. 2. Pošli jej s prckem a kamarádem na pánskou jízdu a udělej si s kámoškama vlastní program, oni si chlapi vystačí, to, že nechceš jet sama s ním a kamarádem určitě pochopí, jen ať si představí, že by měl jet někam s tebou a tvojí kamarádkou a dělat "hlídačku"...

alen_ka
4. kvě 2015

@alenaholcakova jeď taky a přiber si s sebou nějakou společnost, třeba se nakonec budete všichni dobře bavit

lu777
4. kvě 2015

jela bych, sice by mě to štvalo, ale pokud muž nikam nechce, tak bych brala všechno 😝 😅 (naprosto si neumím představit nikam nejezdit, já lezu po zdi když nikam nejdeme týden dva, pro mě je s dětmi těžké právě to omezení - výběr míst nebo shánění hlídání apod.)

jinak pokud se to chlapíkům osvědčí, tak dítě už není miminko jak koukám...takže bych jim příště dítě dala a udělala si volno... a oni ať si udělají den "chlapi sobě" 😉

a ten kamarád je nějaký mladší? nesmělý? nemá přítelkyni? je to spíš trošku zvláštní z jeho strany, že chce jet s vámi jako s rodinou na výlet 😕 😅

elvira
4. kvě 2015

Tak ať si udělá výlet s kamarádem sám, aby si mohli pokecat o těch "svých" tématech, jindy pouze rodinný výlet - tj. ty, manžel a dítě.
Kdybyste jezdili na výlety každý týden, tak neřeknu. Pokud s váma nejezdí prakticky vůbec, tak nevidím důvod, proč mít u rodinného výletu cizího chlapa - neřeknu společné známé s dětmi - ale takto?
Ev. ať taťka vyvede malýho sám - nebo s kamarádem. 😉

elvira
4. kvě 2015

Mj. být tím kamarádem, tak bych se nehnala s cizím dítětem a manželkou kamaráda na nějaký hrad - zvláštní...

lu777
4. kvě 2015

@alenaholcakova jinak pokud je muž hodně "chlapsky" zaměřený, tak se asi na výletě nudí - ono popravdě chlapi, kteří na malé děti nejsou, tak někdy je ty děti nudí až skoro do té doby než jdou do školy...
máte ale kluka, v tom máš plus, takže časem by se to mohlo zlepšit...
zkus vyhledat něco co by zajímalo muže i syna - např. náš malý byl okolo 2 let s tátou na výstavě motorek... nebo chodili okukovat nářadí do Bauhausu, na akce typu Letecký den, Police for people...
když byl starší tak pak muzeum hasičské techniky, muzeum železniční atd. atd...
podporuj muže, oni jsou chlapi někdy líní a nechápou, že když si najdou dobrou akci, tak by to mohlo bavit i je 😉

mě naštěstí ty klučičí věci docela baví, ale teda zase chci i ten oběd, zmrzku, divadlo atp... ale s věkem to je fakt lepší i pro mě, můžeme na výstavu o vesmíru, do kina na leccos atd... mě ty klukovské věci baví víc jak holčičí hraní si na domácí práce 🙄 🙄 😀 v podstatě až poslední rok si užívám, že mám holčičku... a tatínek se musel přizpůsobit i tomu a třeba plést copánky apod... těm chlapům to někdy trochu trvá no 😉
ono až půjdeš do práce, tak to bude lepší, člověk má zase svůj okruh kamarádů a má i víc témat na mluvení než jen domácnost a dítě 🙂

kachnanek
4. kvě 2015

Já bych to neviděla až tak tragicky. Mám doma něco podobného 🙂 Teda, ne že bysme nikam nejezdili sami jako rodina, ale můj chlap má nejlepšího kamaráda, který je zatím sám a tak ho občas taky bereme sebou třeba když jdeme na oběd nebo vyrážíme na nějakou společenskou akci typu hody atp. Kamarád je navíc kmotr našeho syna a ten ho zbožňuje, je nás tím pádem víc na hlídání a nemusím za ním lítat pořád jenom já 🙂 Nicméně nápad s kamarádkou nebo sestrou jak už tady holky psaly je super. Budeš mít taky někoho k sobě a chlap třeba uvidí, že výlet je fajn a pojede příště už jenom s váma 😉

lamarika
4. kvě 2015

@alenaholcakova a proč bys neměla jed? 😉 můžeš se někam podívat a kamaráda s manželem využít jako hlídače prcka. Nezatracovala bych ten výlet, třeba se ti nakonec bude líbit. Navíc sama píšeš, že muž na to není, tak ho tímhle můžeš popostrčit k tomu abyste si to příště zopakovali třeba jen vy dva a prcek 😉

kacca11
4. kvě 2015

Klidne bych jela. Predpokladam, ze tvuj muz neni hloupy a svou pozornost rozdeli mezi rodinu i kamarada primerene. Proberou sice nejake hry, ale budou se bavit i s tebou a na tva temata. Rekni muzi, z ceho mas obavy a uvidis, ze pokud ma vsech pet pohromade, bude to v pohode.

fallingstars
6. kvě 2015

@alenaholcakova Jasně, že bych jela! Kamarád může být fajn 😉

A teda nechápu, proč musí být pro některé hned divnej, když chce jet s mladou rodinou na výlet 😕 . Ono jestli je single a má kolem sebe všechny zadané nebo s dětmi, moc šancí mu nezbývá, leda koukat doma do zdi nebo by ještě mohl bloumat osamocen parkem. Ale to by byl zase jistojistě za úchyla 😀

silvapokorna
29. črc 2015
Uživatel silvapokorna je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od silvapokorna.

Já bych to taky nezavrhovala. Hlavní, že někam vyrazíte, třeba časem bude mít taky rodinku a bude to lepší. A manželovi taky pro příště můžeš navrhnout, že by si jela i bez kamaráda, prostě to střídat. A jednou by vám mohl pohlídat děti a vy vyrazíte jen tak ne véču ve dvou 😉 A když už o chlapech, zkuste i výlet do okolí pivovaru, třeba v Nošovicích, Radegast. Není to zrovna pro děti, ale určitě to lze nějak nakombinovat, aby byli všichni spokojení. Okouknout okolí, krásnou přírodu a tatínka pustit na prohlídku. Držím palce, ať se výlet vydaří 🙂

elllenka
30. črc 2015

Nevidím v tom problém, zvlášt jestli je to poprvé. Já doprovázela manžela i s dítětem na výletech na které bral firemní hosty se zahraničí a i když umím anglicky asi 2 slova tak jsem nikdy neodmítla. Program pak víceméně řídím já, aby to dítě zvládlo a rukama nohama jsem se s nimi domlouvala nebo manžel překládal. Bez problému, nevadilo mi že jsem jen doplněk. Byla to příjemná změna a oživení. Sami na výlet sami doma to je pro nás nuda, bereme jakoukoliv změnu a popravdě neuškodí když si chlap popovídá s kamarádem i když tebe to nezajímá, třeba pak bude chtít jezdívat častěji.

Já třeba výlety upravuji jak pro děti tak i pro manžela, jinak se nudí a je protivný, takže kdyby chtěl jet jeho kolega tak s tím problém nemám, spíš bych toho využila, děti mají chlapi rádi a se dvěma se vyblbnou ještě víc a ty můžeš odpočívat a s povzdálí sledovat mumraj a můžeš vypnout a nebo se k nim přidáš. Jen bych navrhla jiný výlet než hrad, nebo bych se podívala po něčem v okolí a našla i jinou zábavu- tak aby to bavilo vás všechny.

elllenka
30. črc 2015

No a osobně jsem se nikdy nenudila, každý jeho kamarád nebo i zahraniční návštěva se snaží semnou komunikovat, rozesmát, bavit .... ještě se mi nikdy nestalo, že bych se cítila jako 5té kolo u vozu a popravdě čím víc lidí tím větší zábava 🙂

ilonne
30. črc 2015

Řekla bych super, kachystala malého, s úsměvem jim ho dala do auta, popřála hezký výlet a udělala jim pápá. A pak bych si udělala fajn den jen pro sebe 😉

postolka007
30. črc 2015

@alenaholcakova proč bys měla sedět vzadu? Seděla bych normálně vepředu a výlet bych si užila.
Byla bych ráda, že nespolečenský manžel má kamaráda 🙂 Nakonec přeci není problém převést řeč na něco jiného, když bude aut a PC her už moc....

postolka007
30. črc 2015

a jinak mi přijde, že je to celé spíš nápad toho kamaráda .. něco ve stylu hele tamhle je zajímavej hrad, co kdybychom se tam koukli ... a spíš manželovi bylo blbé jet s ním sám tak to pojal jako rodinný výlet.
Nemusí to tak být, ale pokud s vámi normálně nejezdí, tak mi to skoro tak připadá....

silvapokorna
31. črc 2015
Uživatel silvapokorna je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od silvapokorna.

@ilonne i to je možné. každopádně bych to nezavrhovala. já bych jela, nenápadně bych jim malého šoupala a v klidu si užila výlet s pomocí dalších mužských rukou. a příště možná manžel sám navrhne, že vezmou jen dítko, nebo bych to prostě řekla. třeba to chlapi bude bavit. není na tom nic špatné. kamarádovi možná právě rodina a vlastní dítě chybí, možná příště fakt pohlídá. nevidím na tom nic špatné.