Manžel kamarádky se dal na duchovno. Poraďte

fangi
21. únor 2011

Ahojky,
chtěl bych Vás poprosit o názor a o radu pro moji dobrou kamarádku. Kamarádka nečekaně zjistila, že její manžel již přes rok před ní tají to, že čte nejrůznější duchovní knihy, že rozhodování v práci řeší přes svého bratra, který mu prostřednictvím kyvadla říká, co má dělat a on se podle toho rozhoduje. Že ho bratr chce seznámit s jakýmsi Koso Rays - nevím, o co se jedná, ale je to nějaká další "duchovní" metoda. Kamarádka těmto věcem nevěří a je hodně v šoku. Zjistila, že jí všechno toto celou dobu zatajoval. Promluvili si, ale je jasné, že manžel tomu prostě věří. A kamarádka řeší, co s tím má dělat. Jednak o tom nic neví, tak má strach, jestli to není nějak nebezpečné. A prostě se jí to nelíbí. Pro vysvětlenou - její manžel je nadprůměrně inteligentní, vysokoškolák, manažer v jedné hodně úspěšné firmě, je to hodně optimistický a veselý člověk, který jí se vším pomáhá, mají po celou dobu hezký vztah, plánují dítě,... jemu se hrozně daří v práci, tráví hodně času spolu - výlety apod. Tedy má kamarádka hlavně pocit, že on nic takového nepotřebuje, že je schopen se rozhodovat sám. A vždycky si říkali vzájemně úplně všechno, tak ji dost překvapilo a je smutná z toho, že o tom celou dobu nic nevěděla. Jo a jak se to dozvěděla - neřekl jí nic, ale zapomněl si odhlásit email, tak kamarádka ho chtěla jen odhlásit (nemá důvod mu číst email a ani by to nedělala), ale zahlídla, že jeho emaily s bráchou začínají dost podivně a mají podivné předměty, tak jí to nedalo, přečetla si jeden a potom už se začetla...a tak si právě přečetla, že veškeré rozhodování v práci on řeší právě s bratrem, který mu odpovědi - co má dělat, píše do emailu, že je testoval pomocí kyvadla.
Budu vděčná za každý názor, co byste dělali vy. Kamarádka ode mne čeká pomoc a radu a já upřímně řečeno jsem z toho tak překvapená, že sama nevím, jak bych na to reagovala.
Děkuju!!

fangi
autor
21. únor 2011

A jinak mi taky kamarádka říkala, že si pamatuje, že dřív manžel taky třeba o někom řekl, že "je pošahanej", že se zabývá tím a tím....prý o nějakým sousedovi dřív, že on praktikuje to a to (neví už co, ale taky nějaký duchovní teorie z knížek)...Takže měla právě pocit, že on k tomu má taky přístup, že jsou "to blbosti".

Opravdu se nám to zdá, že to začalo fakt před tím rokem, že dřív ho nic takového nezajímalo. Ještě, co mi říkala, tak že snad mají nějakou příbuznou v rodině, co se zabývá kineziologií, tak že to snad kdysi v rodině na každým zkoušela, ale jinak prý nic.

fangi
autor
21. únor 2011

@veronika.h Ahoj, díky za příspěvek 😉 Pro jeho bratra je to taky jen koníček, je to normální chlap, jak chováním tak vzezřením, má normální práci, přítelkyni, život....i koníčky jako sport atp., taky vysokou školu...

lotosek
21. únor 2011

Ten článek o Koso Rays mi přijde minimálně ujetý a navíc jsou tam šílené hrubky. Za mne tedy nee. 🤐 Ráda si přečtu třeba něco o indigových dětech, ale na Koso Rays asi nejsem dostatečně na výši.
Ale to, že tomu nerozumíme, neznamená, že to neexistuje. 😅

veronika.h
21. únor 2011

@fangi mně osobně nevadí, když lidé zastávají různá vyznání a věří různým věcem, vadilo by mi to v případě, když by to zasahovalo do soukromého života. Pokud píšeš, že jsou oba pánové normální🙂), tak bych kamarádku spíš uklidnila, než abych ji děsila. Kyvadlo mi fakt přijde jako banalita-

marinka
21. únor 2011

@fangi Ono je normální, že k duchovním věcem člověk dospěje v průběhu života, je to přirozené, protože minimálně jak stárneme, tak nás víc a víc zajímá, co je po smrti, chceme vědět, že smrtí všechno nekončí, takže spousta lidí, která se celý život o nic takového nezajímala a připadalo jim to jako blbost, začnou časem měnit názor, začnou hledat odpovědi na své otázky a přivede je to i k jiným věcem.. No a někdo se k tomu dostane už dřív a každého zajímá něco jiného a časem se to mění, třeba typický příklad - kamarádka ti řekne, že byla u kartářky a řekla jí užasné věci, které sedí a ty, i když tomu nevěříš, si řekneš, že tam zajdeš taky a uvidíš. No a kartářka tě posadí na prdel 😀, protože ti řekne věci, které nikdo jiný neví 😉 Tak se o to začneš zajímat víc a přes karty se dostaneš k dalším věcem, začneš číst různé knížky, meditovat, pak třeba sama vykládat karty 🙂 I když jsi před pár lety tvrdila, že to jsou všechno nesmysly..Je to prostě normální 🙂

fangi
autor
21. únor 2011

Holky, díky moc za každej názor !!! Mám v tom teda pořád guláš, nikdy jsem takhle nepřemýšlela, neumim si představit, že by s tím přišel můj přítel, ale hrozně to pomáhá číst, co si myslíte vy, určitě to kamarádce dám přečíst ("koníka" nezná).

fangi
autor
21. únor 2011

Mně by třeba taky zajímalo, jak daleko či blízko to může mít k nějaké sektě. Jestli to je prostě něco tak jiného, že se nestává, že by někdo začal kyvadlem a skončil v nějaké šílené sektě. A nebo se to stát může a může to být jen první krok... Ale to asi nezjistíme 😖

marinka
21. únor 2011

@fangi Já nevím, ale mě přijde, že pravděpodobnost, že by se člověk přes kyvadlo dostal k nějaké šílené sektě je asi taková, jako že se k ní dostane člověk, který se o kyvadlo vůbec nezajímá 😉 Do sekty se většinou dostanou lidi, kteří mají nějaký problém a sekta se tváří, že nabízí řešení..¨Tohoto bych se opravdu vůbec nebála!

fangi
autor
21. únor 2011

@marinka To ráda čtu a doufám, že kamarádka se už nebude tolik bát, přijde mi fakt hodně vyděšená, ale je to asi ten prvotní šok.

majkali
21. únor 2011

Ahoj, zaujal mě příspěvek, tak sem taky písnu pár řádek. Tady je asi každá rada drahá. Blbé je, že to manžel před ní tajil, tak bych se asi zaměřila na to, proč to tajil. Jestli měl pocit, že mu tvoje kamarádka neporozumí, bál se její reakce apod. Pokud se ona o takové věci nezajímá, je přirozené, že má strach. Každý člověk má strach z neznámého, proto bych jí poradila, aby se o to zajímala. Ať ho nechá, ať jí do všeho zasvětí, jen tak tomu ona porozumí a třeba zjistí, že je to jen neškodný koníček. Samozřejmě se může jednat o počáteční závislost, to by bylo asi dobré konzultovat s odborníkem. Můj manžel se také zajímá o ezoteriku, má doma celou knihovnu plnou literatury na duchovní témata. Vždy si vyslechnu co je jak škodlivé a co jak dělat a nedělat, mávnu nad tím rukou a pochválím ho jak to hezky vyčetl. Hlavně ať se zaměří na komunikaci. Držím palce. Majka.

marinka
21. únor 2011

@fangi Opravdu chápu, že se lekla, když o tom nic neví, ale tak stačí, kolik holek tady má s kyvadlem zkušenosti a myslím, že to jsou všechno normální rozumné ženské 😉 Třeba já se tomu věnuju tak 2x týdně, když holky spí a ptám se hlavně na věci, o které mě poprosí jiní lidi, na sebe se třeba poptám, když mě něco bolí a nevím příčinu apod. 😉

lotosek
21. únor 2011

Sekty a závislosti souvisí s povahou člověka, jak je kdo manipulovatelný apod. Myslím že pan manžel to má v hlavě vpořádku a není v žádné vyhrocené situaci, že by se jako tonoucí chytal každého stébla. Přečte pár knížek, pokecá s bratrem a třeba ho to pak přestane bavit.
Mamka si udělala kurz na reiki (tuším, co to je, ale nerozumím tomu a nezajímá mne to), a myslíte, že to někdy soustavně používala? Vůbec. Ale v jednu dobu se o to zajímala a chtěla se tomu věnovat, tak proč ne.

fangi
autor
21. únor 2011

@lotosek Co jsem z odkazů pochopila, tak reiki je snad trochu něco takového jako to Koso Reys, ale stejně nemám tušení, v čem to spočívá.

lotosek
21. únor 2011

V tom článku právě psali, že se to nedá srovnávat s reiki, protože se pracuje s jinými energiemi a vůbec je to o úplně něčem jiném. 😀 Reiki je právě vhodné na zlepšování zdravotního stavu, mamka mne občas "projela" a zjistila, kde jsou energie v nepořádku. Je to příjemné, když ti někdo přiloží úplně horké ruce k tělu. Ale když je někdo opravdu nemocný, stejně musí k doktorovi.

fangi
autor
21. únor 2011

@lotosek Aha, no já se fakt nechytám, ani po přečtení pár odkazů, nechápu nic 😖

lotosek
21. únor 2011

To Koso Rays taky nechápu a vůbec nic mi to neříká, neoslovuje mne to, nemám se tam čeho chytit. Je to hrozně abstraktní. Fakt nevím, co si o tom mám myslet. V jednu chvíli mi to trochu připomnělo Vesmírné lidi, jen píšu, co mne napadlo, ne že to tak je.
Pan manžel má zřejmě v tuto chvíli nějakou potřebu se zabývat zrovna tímto, třeba najde, co hledá, nebo zjistí, že je to úplně mimo. Kámošce bych poradila, ať manžela nechá, ať mu doma nedělá kvůli tomu dusno, jinak by se ještě víc uzavřel a ona se už nedověděla nic. Jestli si tímto nějak nabije ústo, bude potřebovat její podporu.
Dokud se nic neděje, není co řešit.

simonceli
21. únor 2011

@fangi no vidíš, tak jí řekni, že není třeba, aby byla zbytečně ve stresu. Ve strasu bych byla, kdyby její manžel skončil v práci a doma si postavil věštící koutek, že tím bude živit rodinu......

fangi
autor
21. únor 2011

@simonceli Díky! No já doufám, že postupem času se to nebude už zdát tak hrozný a že se to u nich nějak vyřeší.

fangi
autor
21. únor 2011

Holky, ještě někdo přidá svůj názor, prosím 🙂