Bratr se nezajímá o syna. Myslíte, že se to změní?

20. dub 2021

Zdravím,
asi ani nehledám radu, respektive v tomhle případě se ani moc poradit nedá, ale potřebuju se z toho nějak vypovídat a třeba i najít útěchu u někoho kdo zažil totéž nebo něco podobného.
Mám bratra, kterému se v jeho 19ti letech narodil syn. Jeho tehdy, ani nevím jestli bych měla říkat přítelkyně, spíš kamarádka s výhodami, protože spolu v podstatě jen spali, otěhotněla a on by zásadně proti a ze všech sil se snažil aby šla na potrat (dá se to asi v téhle situaci pochopit). Nicméně ona se rozhodla, že si malého nechá a tak se k tomu postavil jako chlap a řekl jí, že teda zkusí kvůli němu nějak fungovat jako rodina. Moc dlouho jim to nevydrželo, protože ona je taková řekněme zvláštní povaha, to by bylo na jiné povídání. Takže nakonec se ona odstěhovala ke své mámě (asi 180 km od bráchy) a domluvili se, že se bude brácha s malým vídat každý víkend s tím, že až bude starší tak si ho bude brát i na víkendy k sobě. Domluvili se i na alimentech 10 tis měsíčně, které brácha platil poctivě. Až na pár výjimek tak nějak všechno šlapalo 6 let skvěle, brácha se hodně dobře staral, pro malého dělal první poslední až donedávna kdy jsem si uvědomila, ze svého bratra vlastně vůbec neznám. Brácha zjistil, že malý není jeho (nechal si udělat testy otcovství poté, co do něj kamarádi hučeli, že není jeho), přijel ke své ex a udělal tak scénu což je pochopitelné, ale to co se začalo dít pak mě šokovalo. Brácha se absolutně přestal o malého starat i zajímat se slovy cituji "nevím proč bych se měl dál starat o cizího parchanta". Já chápu, že je naštvaný, kdo by nebyl, ale přeci nemůže trestat malého, který ho má rád a brácha je pro něj tatínek se vším všudy. Ex "švagrová" mi denně volá, že je malý nešťastný, že chce mluvit s tátou, proč za ním táta nepřijede atd... je mi z toho opravdu hrozně, protože i přesto, že do bráchy denně všichni hučíme tak si vede pořád svou a je absolutně bez zájmu. Nechápu to, vůbec nerozumím tomu, že mu alespoň toho dítěte není líto. Nevím, co mám dělat. Pro mě je malý prostě synovec, rodina a pro mámu je to vnouček i když nevlastní. Jenom bratr pořád tvrdí, že to nemáš řešit, že už to není naše věc a ať se stará skutečný otec a jeho rodina. Trvá to celé už skoro měsíc a on názor nezměnil. Myslíte, že se to nakonec změní? Nedokážu si vůbec představit, co ten malý teď musí prožívat ...

te_reza
20. dub 2021

Ex švagrová sklízí, co si zasela. Já ho chápu, dítě nechtěl, roky platil (víc než slušně) a najednou se dozví, že není jeho. Musí být v šoku a dala bych mu čas. Co švagrová? Celou dobu to věděla, že není syn jeho?

pampeliska1313
20. dub 2021

Já teda absolutně chápu jeho rozhořčení. Bude to znít blbě, ale několik let poctivě platí na dítě o kterým si myslí, že je jeho a pak nic? Proč to jeho slečna zamlčela? Protože by se pravý otec nestaral a nevyšla by? To musí bejt strašná rána a třeba mu to ani jedno není, ale prostě se cítí podvedený. S dětma bych kontakt na jeho místě nepřerušila, to je škoda, ale zavinila to maminka. Neobhajuje to přerušení kontaktu, to ne. Ale nezaplatila bych už ani korunu. Třeba vychladne, děti mu budou chybět, budou nakonec v kontaktu aspoň.

autor
20. dub 2021

@te_reza já to taky chápu, to je jasný, ale myslím si, že malý by za to neměl trpět ...jinak nevím jestli se tomu dá věřit (jak říkám ona je taková složitá povaha), ale já s ní vcelku vycházela vždycky dobře a z toho, co mi říkala tak když udržovala milenecký vztah s bratrem tak měla ještě jednoho takového "kamaráda", ale říkala, že si byla jistá, že je malý bratrův, protože s tím kamarádem se vyspala jen jednou 🤷‍♀️ a protože věděla, že tamten by se na ni vykašlal a ona by to sama s mámou finančně neutáhla tak prostě o tomhle mlčela a nenapadlo jí, že by se to mohlo někdy provalit 🙄🤦🏼‍♀️

autor
20. dub 2021

@pampeliska1313 ano víceméně to byl ten důvod proč o tom, že měla i jiného chlapa než bratra mlčela a já samozřejmě také rozumím tomu, jak se brácha cítí a že to je hrozná rána, ale nic to nemění na tom, že malý to teď vše odnáší a za nic nemůže

te_reza
20. dub 2021

Takových, co tu psaly "nevím čí to je" už tu bylo. Já chápu, že ti je líto synovce, ale brácha to musí prostě zpracovat, jak říkám, já se mu nedivím a ty ani nikdo jiný v jeho kůži není

autor
20. dub 2021

@te_reza já vím, bohužel je to smutné, že na to má nějaká ženská žaludek 🙄 nejvíc mě mrzí, že na tomhle jsou pak nejvíc biti děti 😥já jsem zrovna těhotná a synovec pořád říkal, jak se hrozně těší až se narodí bratránek a jestli bude moct pomáhat atd... a já teď vůbec nevim, co se bude dít dál ☹️ jsem z toho fakt hotová a chování bratra mě opravdu hrozně mrzí i když tomu na jednu stranu rozumím, doufám, že se nakonec umoudří

vladenkamaminka
20. dub 2021

Dej mu čas... ja myslím, že je parádně v šoku pořád, naštvaný na cely svět a nedochází mu to ještě pořádně... pokud měl kluka rád, začne mu časem chybět a najdou nějakou schudnou cestu... hlavně je to chlap a tady řádně utrpělo jeho ego... udělala z něj vola před celým světem i rodinou.. držím palce, je mi maleho lito, jsou to smutné příběhy....

margriet
20. dub 2021

Tohle byla na bráchu dost podpásovka. Navíc se chlapi všeobecně s malou “kukačkou” hůř srovnávají. Obzvlášť když do dítěte investují nemalé peníze. Zkusila bych na bráchu netlačit. Musí si to srovnat. Pořád lepší, když se teď na nějakou dobu odmlčí a pak si k sobě s klučinou zase najdou cestu, než aby si na něm teď třeba vylíval zlost... Chce to čas.

codal
20. dub 2021

Pro bráchu je to šok a velká zrada. Jak říkali v kukackach, chlapi si hodně potrpí na vlastní krev a tohle je prostě obrovský podraz. Pokud s švagrovou vycházíš, jed za malým sama, zkuste malému alespoň zatím vysvětlit, že je táta nemocný, tahle doba se k tomu hodí a že za ním teď nemůže, že je mu špatně a dejte tím bráchovi čas na to, aby to zpracoval. Třeba pak změní názor. Jak dlouhou to bracha ví?

mandala
20. dub 2021

Hele nechte to být, potřebuje čas se s tím srovnat. Je možné, že až jeho emoce opadnou, změní názor, ale dokud je v afektu, tak ho asi nepřemluvíte, možná tím přemlouváním ještě zhoršujete...
Držím pěsti, ať to dobře dopadne...

merope
20. dub 2021

Já si podobnou situaci asi ani neumím představit. Tohle musí být prostě šílené. Takže těžko radit. Otázkou je, zda jezdil primárně za tátou nebo třeba i za babičkou, za tebou. Nemusíte utnout kontakty, pokud malého berete, že patří do rodiny, tak si ho klidně dál berte na víkendy. A ano, varianta, že by ženská zkusila vrátit aspoň část z těch alimentů, co jí takhle naposílal, by možná mohla situaci zlepšit aspoň natolik, že by byl ochoten si ho dál brát a chovat se jako táta.

deaneira29
20. dub 2021

Znám podobný příběh od bývalého kolegy, dceru vychovával 5 let jeho ex ho i v té době 2x podvedla, ale nechtěl rozbijet rodinu. Nakonec to prasklo v momentě kdy malá musela do nemocnice a krevní skupiny to prozradily, pak už jen test otcovství potvrdil že není jeho. Okamžitě odešel, bohužel ani na malou se podívat nedokázal, byl úplně na dně, vztek zloba, nenávist lítost, to vše se v něm michalo. Bylo nám ho líto, nucenim nedokážeš vůbec nic upřímně to jen zhoršíš. Teď bude ve stavu kdy se bude cítit povedený a už vůbec nemluvím jak utrpělo jeho ego. Prostě ho musíš nechat. Nerada to uslyšíš, ale kolega už se s tou malou nikdy neviděl nestal o to.

tulikiss
20. dub 2021

Ja se mu vubec nedivim. Musi to byt sileny sok a bolest. A na tu mrchu fakt nemam slov, sproste ho okradla o skoro trictvrte mega. Jako vzdy to bohuzel ods.re dite. Obavam se, ze pres tohle se dostat bude tezke, kdykoliv maleho uvidi, tak si na to vzpomene.
Urcite na nej netlac, tohle si musi v sobe srovnat sam. I kdyby se rozhodl jinak nez vy chcete, je to jeho pravo a vam nezbyde nez to respektovat.

amazonkajanik
20. dub 2021

Musíte mu dát čas,než to zpracuje a než mu začne (jestli vůbec)malý chybět. Ono je něco jiného,přijmout cizí za své,než nechtit dítě,mít ho a pak zjistit,že je to kukacka... To je strašný zahul na psychiku ...

bramarfi
20. dub 2021

Nech ho být. Má právo cítit se zrazeně, podvedeně, ublíženě. Musí si to zpracovat v sobě a musí se rozhodnout on. Můj bratr má dítě, bojuje o ně, lítá po soudech, platí, ale expartnerka se rozhodla se mu přes dítě mstít. Táhne se to. Synovce jsem ještě neviděla. A možná ani neuvidím. Hrozně to bolí. Protože nedokážu uchránit sebe, nedokáže uchránit svého bratra a nedokážu zabránit tomu, aby nás to dítě jednou skrze svou pošahanou matku nezačalo nenávidět. Ale moje psychoterapeutka, moudrá žena, mi jednou řekla: Není to váš příběh. Můžeme jenom přihlížet, ale právo zasáhnout a zkusit zvrátit osudy jiných nemáme.

avadake
20. dub 2021

O jakýho syna se nezajímá, když vyšlo najevo že žádného nemá? Tys teda věděla, že nemusí být jeho? Je to hnus a ne každý je na kukačku zvědavý. Na co investovat do cizího když může do vlastního jednou.

zelenaesmolda
20. dub 2021

Svagrova muze byt rada,ze se nechxe soudit o vraceni alimentu a vymazani z RL.Uprimne se mu nedivim a asi bych se v jeho situaci aspon na cas chovala stejne.

jako_mala_holka
20. dub 2021

Naprosto ho chápu, a vy byste se do toho plést neměli... Určitě bych i žádala o vrácení alimentů, byt chlapem

emamaira
20. dub 2021

Dej mu čas, měsíc není dlouhá doba zpracovat takovou zprávu. A že byste se s malým stýkaly jen ty a babička? To by bráchovi nevadilo?

jako_mala_holka
20. dub 2021

A vymazání z RL taky, na to jsem zapomněla... Vždyť na tohle by jednou doplacela jeho opravdová rodina

kmarie81
20. dub 2021

Bracha na tom asi ted taky neni uplne dobre, potrebuje cas. A neni to jeho vina, ze maly trpi - muze za to jeho vykutalena maminka, takze jakypak na brachu me mrzi. Ono se taky muze stat, ze do nej tak dlouho budete hučet, až se za klucinou rozjede, znovu ten otcovsky vztah slepi a maminka si nabrnkne jinyho, s kterym bude chtit byt a tvymu brachovi zlomi srdce podruhy, protoze na ciziho kluka bracha nebude mit zadny pravni pravo a pak svyho brachu budete videt zlomenyho podruhy a to uz bude i vase vina, ze ste ho do toho uvrtali vedome. Jestli se ti a vasi mamce styska, jste dospele a s maminkou mate dobry vztah i po tom co to prasklo, nikdo vam nemuze branit se s nim vidat i bez bratra.

martt
20. dub 2021

Upřímně tvému bratrovi se nedivím. A je možné, že už názor ani nezmění.Nijak na něj netlacte a pokud se o tom nechce bavit tak ho nechte byt. Musi si to v sobe srovnat sám , jak to chce on. Říkáš , ze by jste chtěli, aby ho navštívil, ale mysleli jste na to , jak by se při tom mohl cítit? Že pokaždé, když ho uvidí se mu připomene ta zrada možná i citová bolest co jeho matka udělala? Ono taková zrada jen tak nepřebolí. Na víc co do budoucna az bude mít tvůj bratr vlastní deti? Myslíš, že se bude chtít stále starat o "syna", který není jeho. Myslím, že ne. Ted co napíšu bude hnusný, ale možná lepší, ze s nim pretrha vztahy dřív než-li později , kdy by to mohlo byt pro to dítko jeste bolestivejší. Nevím kolik je klukovi , ale jeho matka by mu mela říct pravdu, proč tvůj bratr za nim nejezdi.

klokanka31
20. dub 2021

Je to smutné, protože tady trpí nejvíc to dítě. A nechápu to, pokud si za ty roky k malému nějaký cit vytvořil, tak ho najednou ignorovat? Chudák malý...

veruuu_kubesovic
20. dub 2021

tak samozřejmě když "vypečená" maminka přišla o 10tisíc měsíčně tak se bude angažovat a hrát na city jak prckovi tatínek chybí...tvůj bratr udělal jen dobře, že si nechal udělat test otcovství a teď to má "černé na bílém" a není povinen cizímu dítěti nic vysvětlovat....jinak bych žádala o výmaz z RL a navrácení alimentů...
jooo a být tebou tak se přestanu starat o něco, po čem ti nic není...

madbetka
20. dub 2021

A nenapadlo tě třeba stát na straně bráchy? Místo, aby ho někdo pochopil, podpořil, do něj hučíte, že se má starat o "cizí dítě".
Je mi líto, že to odnese to dítě a byla bych rozhodně pro, aby se mu to nějak citlivě vysvětlilo a aby se s ním časem aspoň trochu vídal.
Ale to musí chtít on sám. Z toho, co čtu, mi připadá, že je ti úplně jedno, jak se cítí brácha a jde ti jen o toho malého. Já tomu rozumím, je to nevinné dítě a kdoví, jestli už mu jeho matka řekla pravdu a vysvětlila, proč ho tatínek nechce vidět... Ale já tvého bráchu naprosto chápu a podpořila bych rozhodně především jeho. Třeba by se mu pak cesta, jak malého vídat, hledala snáz.

bramarfi
20. dub 2021

@veruuu_kubesovic Ono to s tím výmazem z RL nebude tak snadný. Soud totiž může dojít k závěru, že je v zájmu dítěte otce, byť nebiologického, mít. Takže to může být ještě velmi bolavé ☹ Každopádně, tak či tak, vinna tím vším je matka dítěte, nikoli otec. Takže stejně jako ostatní, jeho postoji více než rozumím.

jarla
20. dub 2021

Předpokládám, že jsi mu svůj názor řekla a teď ho nechej být, tohle musí být strašný šok, ať se rozhodne jak chce, respektuj to, švagrovou pošli do h-ajzlu, ať tebou přestane manipulovat, neumí se domluvit s tvým bratrem, tak to bere hákem přes tebe, asi ví, že na bratra budeš tlačit, co si nadrobila ať si vyžene, ten malej bobek, tak toho je mi moc líto, to opravdu ano. Celkově by ses neměla vměšovat, jakkoliv ti to trhá srdce, protože tohle opravdu není tvoje věc.

nikinelinaty
20. dub 2021

Neskutecne a tojste jeste na nej nazlobeni? Ja toto zazit nuj syn, by se obrátil na vraceni alimentu a nasel si poradnou a čestnou divku. A maleho by mohl obcas navsivit...tim by ti haslo!!!!! Chudak vas bratr, jsi na nej tedy dost zlá...byste meli nenavidet ji, co ku za 6 let zpusobila. Mohk byt iinde a šťastný. Peníze at požádá...neskutecne co nekdo dokaze.

somalicats
20. dub 2021

Bráchu byste měli jako rodina podpořit, tohle musí být neskutečně těžký. Ano, dítě to odskáče, ale ne kvůli Tvému bráchovi, ale kvůli své matce rozhoďnožce. Brácha má právo na to být naštvaný, má dokonce právo na to vymazat svou ex a dítě ze svého života. Pokud to udělá, Ty ani zbytek Tvé rodiny nemáte právo ho za to soudit.

misina321
20. dub 2021

Ty vado to je jak z filmu 😯 Vůbec se mu nedivím. Na jeho místě bych byla asi hodně ukřivděná. Je mi ho líto, myslím, že byste měli být spíš na jeho straně. Ještě štěstí, že my ženy víme moc dobře, jestli je dítě naše. Kromě toho, že dítě primárně nechtěl, tak se aspoň trochu staral a platil hodně velkorysé alimenty a ta paní mu nebyla ani schopná říct, že je šance, že není jeho 😔. Jako 10 tis. měsíčně v 19 letech a ještě před 6 lety, to neplatí někteří dnes ani na 2 děti. Když to vemu zaplatil 720 tis., které si mohl prošetřit na svojí budoucí šťastnou rodinu. K tomu ten čas strávený. Nedá se to samozřejmě všechno měřit v penězích, ale je to hodně hodně smutné a paní je vypočítává a zlá.