Manžel mě opouští. Jak se s tím vyrovnat?

benjamin
13. únor 2007

Ahoj holky,dnes mám nejhorší den ve svém životě. Nevím jak nastalou situaci řesit... Manžel mi dnes po 9letém vztahu,přičemž máme půl roku po svatbě a 4měsíční miminko řekl,že odchází k jiné... Nevím jak dál, jak toto řešit,jestli prosit,křičet nebo se v klidu rozejít. Prosím o radu,budu ráda za každý příspěvek

pepibubu
15. čer 2007

benji, zkus to s tou paní, ale buď opatrná. vyskytuje se řada šarlatánů, kteří ti sice nabídnou "pomoc" ale je tam ALE - buďto si tě chtějí přetáhnout a ovládnout tě, přinejlepším z tebe vydojit peníze.

Já víceméně pracuju na principu "pošli to dál," já pomůžu tobě, ty pomoz jinému, v tvém případě bych nechtěla absolutně nic dokud se nesrovnáš - víš, beru to tak, dostala jsem zhůry dar, tak musím toho daru využívat pro pomoc druhejm, kdybych ho chtěla zneužít, nejvíc by se to vymstilo hlavně mně - viz moje motto. Peníze bych si za to vzít nemohla. Jo, kdyby za překlad z aj nebo šj, to klidně, to je moje vlastní znalost, ale tohle jsem já dostala, tak to nemůžu peněžit.... snad je to srozumitelný.

mirka414
15. čer 2007

benjamin a co neskor chcela by si ho este nazad,trebarz za pol roka?vedela by si mu dat este raz druhu sancu??

hanelka
15. čer 2007

prijde mi hrozne, kdyz jsou chlapi (nebo zenske) slabosi, nedokazou se sami rozhodnout, jenom okoli trapi, lzou a cekaji az to ostatni vyresi za ne...
stejne jako ten tvuj, ben - to musel delat ti peklo a psychicke problemy a cekat, az si ho totalne znechutis, prijdes mu na lzi (viz neschopenka) a az mu sbalis kufry???
taky znam takovy pripad - pritel moji zname na ni byl neprijemny, same lzi a pretvarky, nekomunikoval a kdyz mu sbalila kufry, priznal se, ze na to cekal, ze chtel, at ho vyhodi a nechce zpatky...sam to rozhodnuti udelat neumel a zbytecne se tak nekolik mesicu trapili...

pepibubu
15. čer 2007

napadá mě, jestli tu neschopenku "nenastrčil" - rozumějte "přijde mi na to, rozvede se, a nebudu to muset podávat já..." fakt jen přemýšlím jak něco takového uvažuje...

hanelka
15. čer 2007

presne tak! at zkratka to rozhodne za nej...to je prave tak zbabele

andik
15. čer 2007

Proč muži nechtějí nic řešit? 😠

benjamin
autor
15. čer 2007

Mirka, nevím, teď jsou v tom strašně velký emoce a v současné době se mi další soužití jeví jako nemožné.Teď by to absolutně nefungovalo, pořád bych ho z něčeho podezírala, kontrolovala, … Ne, to by nešlo.
Jestli je někde nějaké zrnko naděje, že někdy v životě bysme ještě spolu mohli být, tak to že jsme od sebe je nejideálnější stav. A jestli ne, tak je to dobrý taky, už jenom proto, abychom si k sobě zachovali aspoň takovej vztah jako je teď, protože kdybychom tu spolu byli tak by se to všechno jenom stupňovalo.

pepibubu
15. čer 2007

Benji, zkus na sebe nechat pusobit zlutou barvu - je to cakra solar plexu, cakra emoci, tam se mestnaji vsechny strachy a neg. emoce. Vcera jsem Honzovi rekla, at ze vsech tech strachu udela kulicku, jedno jak velkou, zda jako tresen ci jako dyni, proste at do ni da vsechno co ho tizi, a pak mi ji "protlaci" do ruky - a ja ji zlikviduju. nenechavam si to "natahnout" do sebe, nemejte strach, mam svuj "filtr". Povedlo se mu to, skoncil pry na velikosti "jablka" ale nesmirne se mu ulevilo....

dludli
15. čer 2007

neda mi to nenapsat i kdyz jsem tu vlastne cizi, jen mam potrebu se k tomu vsemu vyjadrit.
Sledovala jsem diskusi kdyz ji ben zakladala, pak se na nejaky cas ztratila tak jsem doufala ze se problem vyresil, situace se zpravila. Vsimla jsem si sice ze diskuse "zije" ale myslela jsem ze se probiraji uz jine problemy, jine osudy. No a kdyz jsem si vsimla ze stale jde o ben tak jsem si procetla zpatky vsechny jeji prispevky.
Je to proste neuveritelne, zustava nad tim vsim rozum stat. No myslim ze jste vsechny radily uz Ben vsechno mozne i nemozne takze nebudu opakovat uz vyrcene, navic jste tu s ni celou dobu tak se do toho nebudu michat.

Jen jsem chtela vyjadrit Benjamin, jak moc Tobe a Lucce drzim palce a uprimne si preju aby sis za cas mohla rict: Je dobre ze se to tak vsechno stalo, protoze ted jsem mnohem stastnejsi!

Preju ti silu, i kdyz ty opravdu obrovskou silu a vuli mas, kdyz jsi to vydrzela tak moc dlouho.

Lucka mam stesti ze ma tak uzasnou maminku 🙂

benjamin
autor
15. čer 2007

Pepi, jak to mám udělat. Stačí žluté tričko, nebo nějaký kus papíru?

pepibubu
15. čer 2007

benji, tričko, kalhotky, šátek, co budeš chtít..... a zkus tu vizualizaci z tou "kuličkou" - až na to že ty si rovnou tu "kouli" představ hotovou - tak velkou jak potřebuješ, a postupně z ní upouštěj vzduch jako z nafukovací hračky. Funguje to, fakt....

benjamin
autor
15. čer 2007

pepi, a to tričko nebo něco vzít na sebe nebo na tu žlutou koukat a představovat si tu kouli? Asi se ptám jako blbec, viď? ale opravdu nevím jak na to...

pepibubu
15. čer 2007

Benji - tu kouli si představuj nejlíp před spaním....
A můžeš mít žlutou noční košili 😀

Jinak si vezmi cokoliv žlutého na sebe, nebo si kup žlutou kytičku, cokoliv

benjamin
autor
15. čer 2007

pepi, určitě zkusím. Dík moc 🙂

pepibubu
15. čer 2007

je toho víc co bych ti v téhle oblasti mohla poradit, budeš-li chtít, všechno jsou to způsoby jak si pomoct sama

andik
15. čer 2007

je nutná víra?musí se tomu věřit? 🙂

pepibubu
15. čer 2007

vzhledem k tomu, že víceméně aktivuješ svou představivost a své podvědomí... pokud nevěříš sama sobě, je to trabl... Není to nic jiného než že aktivuješ své vnitřní síly, které do té doby nečinně spí...

benjamin
autor
15. čer 2007

pepi, určitě bych chtěla. Moc mě tyhle věci zajímají.
Teď jsem si uvědomila, že spím ve žlutém tričku...

mirka414
15. čer 2007

benji poznam ten pocit mozno budete moct fungovat na dialku a ak navrhol stretavky a platenie mozno s toho nieco bude..mas krasnu dcerku,zostan silna bude ta potrebovat.idem strazit snicky mojej dcerke.prajem ti pokojnu kludnu noc.mirka

andik
15. čer 2007

Aha a Ty umíš tyhle vnitřní síly v lidech aktivovat? 🙂

benji,vidíš,máš žluté triko 😀

pepibubu
15. čer 2007

benji, aspoň vidíš, že podvědomí funguje 🙂 a když ho ještě aktivuješ cíleně, bylo by to lepší, ne?

pepibubu
15. čer 2007

andik, dostkrát už se mi to podařilo 🙂

elliana
15. čer 2007

no, som rada, ze to tak dopadlo...az mi to pripada zvlastne, ze nevyviedol nejaku kravinu....dufam, ze sa nechysta na nieco, cim benj ublizi, ked odisiel tak kludne

alebo sa mu nechcelo samemu balit????

sue
16. čer 2007

Pepibubu, môžem sa ti ozvať keď budem v Prahe? Niekedy na prelome júla a augusta by sme tam mali ísť...

kitty68
16. čer 2007

Pepi a co strach, od te doby, co js oteh, tak me napadajisame cerne myslenky?

evaje
16. čer 2007

Ahojte, Uff to jsem ráda Beni, že to s tak bezpečně dopadlo. Nemůžu říct dobře, bo na rozchodech manželů nic dobrého není. Ale snad už se teď vše bude řešit klidněji, když tě nebude trápit svou přítomností. Určitě ti bude po něm smutno, ale nebudeš ve stresu co vyvede dnes a nebudeš to pak přenášet na malou. To je hlavní, Lucinka. Tak se drž, ještě tě čeká dlouhá cesta.

pepibubu
16. čer 2007

Sue, ach jaj, zrovna ten týden kdy se to láme jedeme na dovolenou - a zrovna na Slovensko, Velký Medér... kdybyste tu byli dva týdny tak by se to zvládlo ale zrovna 27/7 - 4/8 nejsem v Praze....

Kitty, a čeho se ten strach týká? ale spíš IP ať tu nejsme moc offtopic... 😉

benjamin
autor
16. čer 2007

Holky, tak jsem se dnes dozvěděla, co říkají jeho rodiče. Prej: „ona to taky všem řekla, všem těm kamarádkám! To co se doma uvaří , to se má taky sníst! No, nebude první ani poslední!“
Jsem z toho dost hotová. Vím, že jsou to staromodní názory, ale člověka to hodně zamrzí.
Taky vím, že nemůžu čekat, že jeho rodiče budou na mojí straně, ale bolí to…
Vždyť jsem přece nic neudělala. On mě začal podvádět týden či 14 dní po svatbě, pak celé těhotenství a i když jsem ležela s malou v porodnici a dělá to doteď.
Je mi bídně, ale musím to vydržet a přísahám, že to vydržim. MUSIM!!!!!

sue
16. čer 2007

Benji, na to sa vykašli, aj keď je to ťažké... (pri mne moc nestoja ani moji rodičia (teda mamina 🤐 ))

silente
16. čer 2007

Benji - jsem ráda, že odešel tak v klidu. Určitě ale bohužel přijde z jeho strany nějaká sviňárna nebo aspoň pomluvy, aby zakryl nějak to, že ho jeho žena vyrazila z bytu. Můj ex mě pomlouvá asi ještě teď. Ale kašli na to! Existuje krásné přísloví - Vykašli se na to, co si o Tobě lidi myslí, ti mají plnou hlavu toho, co si o nich myslíš Ty 😉
Drž se! Udělala jsi dobře!