Manžel mě opouští. Jak se s tím vyrovnat?

benjamin
13. únor 2007

Ahoj holky,dnes mám nejhorší den ve svém životě. Nevím jak nastalou situaci řesit... Manžel mi dnes po 9letém vztahu,přičemž máme půl roku po svatbě a 4měsíční miminko řekl,že odchází k jiné... Nevím jak dál, jak toto řešit,jestli prosit,křičet nebo se v klidu rozejít. Prosím o radu,budu ráda za každý příspěvek

lienka26
20. říj 2008

Tolik o "nastavení zdrcadla" 😉

kikina30
20. říj 2008

No tak som tu baby. Lienka26 na tie IP sa už teším, som zvedavá ako to pôsobilo na tvojho M. Noo mala si pravdu jeden pochod do cukrárne to nezmenil, ale celý čas bol mužíček v pozore. Obletoval mňa a malú, bol sama ochota a dokonca nezdvihol mobil keď mu volal kolega z roboty. Pravda, že som sa na tu "udalosť" aj patrične nahodila, nič vulgárne a ani vyzývavé, len klasické veci čo podčiarkujú moje predností. Výsledok som mu videla na očiach, no proste to bol pohľad, ako sa hovori " za mlada". Aj to mi dosť chýbalo, pre sebavedomie ako žene a manželke. Dobré že mala bola s nami, tak sme museli všetky veci preberať kvôli nej v kľude. Aj keď som badala že mužíček sem tam bol nervózny. Konečne uznal že sa voči mne choval ako hovädo, a aj malej dlhuje veľa, veľa spoločných chvíľ. Juuj baby ako sa to dobré počúvalo, ale z predošlých sľubov viem, že od sľubov k činu je u môjho mužíčka dosť ďaleko.Tak dúfam že tento ráz sa to pohne dobrým smerom, držte mi všetky prsty a aj na nohách 😉. Pravda je že som nepoľavila v správaní, hoci som mu uznala že sa snaží. Povedala som mu ako si to ty Lienka povedala mne, že jeden pochod do cukrárne ešte nič neznamená. Že nehrám mu na city, ale že nech pochopí že kvôli tomu ako sa ku nám s malou správal, sa to ťažšie odpúšťa. Uznal aj to. Jooj pevne dúfam že sa to na dobro obratí. 🙂 To zrkadlo funguje...
😠 😠 😠 😵

kikina30
20. říj 2008

A ešte. Nehnevaj sa Caira ,ale zarábaním peniazov sa hrubosť a ľahostajnosť, voči mne, ospravedlniť nedá. To akože ťa mám chápať tak, že ku príkladu keď tvoj muž zarába tak môže všetko ostatne zavesiť na teba bez výčitiek svedomia a ešte si povoliť urážať ťa slovne a deptať ťa psychycky. Tak u mňa systém: Ja zarábam a ty drž hubu.: nefungoval by. 😔 😔 😔 . Máš super muža? Tak sa ho drž, ale neposudzuj podľa neho všetkých ostatných chlapov. Na slovensku je dosť povaľačov čo sa tvária ako živitelia rodiny ( tým teraz ale nemyslím svojho M ), naschvál ostávajú dlhšie v práci aby nemuseli absolvovať denný domáci kolotoč. Poznám minimálne dvoch, ale nie podľa nich súdim svojho. Ta tak to.... A ešte ráz zdôrazňujem, viem čo je zarábanie. Ale nemusí kvôli tomu byť nikto ukrátený. Sorry, moja filozofia.

sue
20. říj 2008

Kiki,no ja neviem, ale myslím,že v tvojej vete z predošlej strany je to, prečo vám to nefunguje - "pred necelým rokom sme boli navýlete v trojici a po mesiaci sa to dalo zas do starých koľají"...podľa mňa rodina potrebuje výlety mimo domu (nemyslím honosné dovolenky) každý týždeň, nie raz za mesiac alebo raz za rok 🤐

kikina30
20. říj 2008

HMM Sue práve o tom to je že môj mužíček nemá na nás čas a to väčšinou kvôli práci. A tie výlety by som uvítala aj každý deň, len manžel sa ne činí . A aj prekážkou je kam a za koľko, ten predošlý výlet bol do neďalekých kúpeľov a stal ne malo. Boli sme vtedy nútení kvôli výmene okien v celom dome. A aj kvôli malej musím vyberať dôsledne aby bolo čisté a teple prostredie na výlete. Daj typ kam....

kveta
20. říj 2008

Kikina, Caira Ti chcela pomôcť. Caira nikde nepísala, že keď muž zarába, tak má právo urážať manželku. Caira Ťa len upozornila, že chodiť zarábať peniaze pre rodinu je tiež spôsob starostlivosti o rodinu a muž si za to zaslúži uznanie a prípadne poďakovanie a nie výčitky.

lienka26
22. říj 2008

Kiki - máš IP 😉

lienka26
22. říj 2008

Mluvit s mužem
je jako snažit se osedlat krávu.
Strašně se při tom nadřete-
a k čemu je to vlastně dobré?

halienka
22. říj 2008

No a čakať kým mu niečo dôjde, tak to už vôbec nie je šanca 😀 (z vlastnej skúsenosti 😉 ) Tak čo s tým plemenom ? 😕 😀

aleda
26. říj 2008

Ahoj všem,
tak dnes jsem úplnou náhodou zjistila, že si tento víkend mm objednal dvojlůžkový luxusní pokoj někdě v hotelu v Jičíně. Má milenku. To mě nikdy nenapadlo. Všechny moje naděje na záchranu manželství padly. 😢 ☹
Minulý týden mě po sms naháněl, že si chce promluvit a vidět malou. Nakonec jsme se sešli ve středu 22. Přišel, pozdravil mě 😨 a hodinu si hrál s malou. No a když odcházel tak se mě zeptal jestli by mohl přijít i ve čtvrtek 23. Já jsem to zamítla, protože už jsem měla jiný program a řekla jsem mu ať přijde v neděli. Na to nereagoval. No a zeptal se mě jestli by mi moje mamka nepohlídala příští týden malou a my bysme si šli někam sednout a promluvit, že už to musíme vyřešit. Já jsem se ho zeptala proč se o tom nechce bavit teď a tady? No a on se najednou naježil a řekl mi že bude po jeho, že na rozvodu trvá a žít se mnou nebude. Pak utekl a od té doby se neozval.
Úplně jsem se sesypala a pořád brečím, pořád dokola si říkám proč??? ☹ ☹ 😢
Malá je naštěstí už v pořádku, ale když se jí něco nelíbí, nebo když jí něco zakážu tak volá tátu. Přijde mi to jako bych byla já ta špatná a tatínek, který se tady ukáže jednou za měsíc a hodinu si s ní hraje, nechá jí dělat co chce je pro ní lepší. ☹

kveta
27. říj 2008

Ahoj, Aleda, je mi to ľúto.

Povedala si už o tom svojim rodičom, kamarátkam, aby Ťa podržali?

Máš z čoho žiť? Nezabudni si robiť tajné finančné úspory pre prípad, že by Ti manžel prestal prispievať.

Neoplatilo by sa poslať do toho hotela súkromného detektíva, aby si mala pred súdom dôkazy, že na vine rozvodu je manžel /neviem aké máte rodinné právo v ČR/ ?

Moja, v prvom rade obmedz myslenie na to, čo sa Ti stalo, lebo sa utrápiš. Vymedz si polhodinu denne na premýšľanie a plakanie nad rozvodom a zvyšok času sa snaž na to nemyslieť. O dvadsaťštyri hodín zase venuj polhodinu denne na plakanie, zúrenie,... Ak na to budeš v kuse myslieť, budeš v kuse plakať a cítiť sa čím ďalej tým horšie a to Ti nepomôže.

Nezabudni si dopriavať malé radosti - napríklad dnes pri prechádzke s malou si kúp malú čokoládku a podobne, aby si mala aj troška malej radosti v živote.

A ešte si uvedom, že za chlapom, ktorý si s obrúčkou na ruke objedná hotel pre milenku, sa plakať moc neoplatí. Lebo si to nezaslúži.

Opatruj sa a hlavne sa snaž držať nad vodou. Pod vodou je to blbé... 🙄 😅

aleda
27. říj 2008

Ahoj
já vím, že máš pravdu. Naši i moji kamarádi/ky o tom vědí a trápí se se mnou, ale u nás je to trochu složitější. Manžel mě opustil už před 3měsíci. Prvních 14dní po svém odchodu za námi chodil téměř denně, hrál si s malou, pomáhal mi s ní, co slíbil to dodržel. Já jsem ho prosila ať si promluvíme a vyřešíme to. Vždyť jsme spolu 9let a máme krásnou 2letou dcerku, ale on nic. Nejdřív, že potřebuje čas a pak už jen mluvil o rozvodu.
A pak najednou jakokdyž utne. 6týdnů!!!!!!! se vůbec neozval, žádná sms, návštěva, nic. Do toho začali chodit upomínky, že neplatí a já jen trnula kdy mi něco odpojí a potom mi i odpojili mobil, protože na něm byl vysoký dluh. Naši mi půjčili náhradní telefon, aby jsem byla s nimi ve spojení, protože na začátku jsem na tom byla velice špatně. Jak píšeš pořád jsem brečela, přemýšlela kde se stala chyba a vyčítala si, co jsem měla a neudělala. Pak se ozval až v polovině září, že si potřebuje něco najít na PC a vyzvednout nějaké smlouvy, protože jsou nějaké problémy v bance. A ten člověk který přišel byl pro mě někdo úplně cizí, ne ten milující chlap a nejlepší táta pro naši malou, ale studený, bezcitný zbabělec, který když jsem šla uspat malou a čekala než usne bez rozloučení odešel. No a pak mi přišlo ve dvou sms, že je strašně rád, že problémy budeme řešit, ale jedině rozvodem, protože on chce odejít k armádě a až bude pryč, vše za něj budou řešit jeho rodiče (alimenty a splátky). No a pak se zase měsíc neozval když jsem na toto nereagovala, protože já si chtěla promluvit a ne ťukat pár písmenek do mobilu a tím skončit náš vztah. A teď jak už jsem psala se ozval 22.10.hrál si s malou jakoby nic a při svém odchodu zase na mě vypustil ty svoje jedy. No a od té doby o něm oficiálně nic nevím. Až včera večer jsem na naší emalové adrese našla žádost o ubytování v luxusním apartmá pro 2 osoby od neděle do úterka. Jinak prstýnek už nenosí dávno a pro mě neměl nikdy čas, protože měl vždycky moc práce a teď si klidně čas udělá na 3 dny. Zkoušela jsem na recepci toho hotelu volat, ale tam mě odbili, že mi žádné informace po telefonu nemůžou zdělit,ale jen mě přepojit na pokoj. No a to jsem samozřejmě nechtěla. Takže teď se snažím zaměstnat, abych byla co nejvíc mezi lidmi, ale i když jsem z domu tak pořád myslím na to co se stalo. Manžel neplatí složenky, ale na hotel za 3tisíce za 3dny má. A peníze mi taky nedal žádné. No a ještě lahůdka. Právě probíhá privatizace našeho bytu a teda nevím jak ho zapatím z mateřské. ☹ 😢

emilyz
27. říj 2008

aleda sucitim s Tebou

kveta velmi sa mi pacia Tvoje rozumne slova. Vidno, ze sa vies pozerat na veci s nadhladom

Kikina precitala som si diskusiu. Tazko posudzovat, ked Ta nepoznam. Je super, ze manzel si uvedomil svoje chyby. Ale nastav kriticke zrkadlo aj Ty sama sebe. Je tazke, ked sa niekto snazi, ze ten druhy je stale hrdy urazeny. Niekedy sa v zivote musime aj upokorit a ponizit, ked chceme nieco vyriesit. Treba hladat, ako spolu zit, a nie ako nezit.

Co sa tyka chodenia niekam - pozeram, ze zijes v Presove. Nechce sa mi verit, ze tam nie je materske centrum alebo kopec inych mladych mamiciek, s kt. by ste si mohli pomahat. Ved nezijes dakde v zapadakove. (PO poznam a som z vychodu)

kveta
27. říj 2008

Aleda, v prvom rade: čo sú to za problémy v banke, kvôli ktorým potreboval zmluvy? Si spolumajiteľka Vašich účtov? Máš k nim ešte vôbec prístup? Môžeš ich vybrať? Máš schované šperky? Ak máte nejaký majetok, nezabudni, že ho môžeš darovať Tvojim rodičom a tým sa nebude tento majetok počítať do spoločného majetku pri rozvode. Over si to ale u právnika...

Kým si jeho manželka, máš právo žiť na rovnakej ekonomickej úrovni ako on a teda sa môžeš obrátiť na súd, aby Ťa manžel vyživoval a prispieval na dieťa.

Keď Ťa manžel opustil a nedáva Ti peniaze, máš právo /v Čechách/ na veľmi slušné peniaze od štátu. Neváhaj a choď sa informovať na sociálne oddelenie na čo máš právo a na aké dávky má právo Tvoja dcéra. Tie peniaze budeš minimálne potrebovať na právnika, takže sa nehanbi a choď si o ne požiadať.

Zisti si aký veľký máte majetok, potrebuješ túto info kvôli deleniu majetku po rozvode a koľko z neho ste nadobudli po sobáši. Dúfam, že nemáte predmanželskú zmluvu. /Opäť otázka na čo potreboval zmluvy o účtoch v bankách? Abi si nemala dôkaz, že nejaké účty má?/
Má Vaše dieťa účet v banke? Sú na ňom ešte peniaze?

Privatizácia Vášho bytu: chceš ho sprivatizovať ešte počas manželstva? V takom prípade bude patriť polovica manželovi. Kto ten byt priniesol a v akom právnom stave do manželstva? O akej sume /aspoň rádovo: desaťtisíce alebo milióny?/ sa bavíme - teda koľko potrebuješ na privatizáciu bytu?

Napíš nám, možno nás napadne ešte viac vecí, čo by si mohla urobiť.

aleda
27. říj 2008

Děkuju,
problémy v bance mi nevysvětlil. Jen v září sem naběhnul a vyhrkl na mě jestli jsem nedělala něco s účtem? Já jsem mu řekla, že ne, že je to jeho účet tak jsem si myslela, že k němu nemám přístup a on mi naštvaně řekl, že účet je to nás obou. (kartu na výběr máme pouze jednu, na jeho jméno a má jí u sebe).

Ve středu se chystám zajít na sociální odbor, sepsat žádost o svěření dítěte do mé péče a zeptat se na jaké finance mám vůbec nárok, když manžel neplatí a nejeví zájem.

Náš majetek je jen auto, které si manžel nechal a zařízení bytu v kterém žiju já s dcerkou. Předmanželskou smlouvu nemáme. Nikdy nás to nenapadlo na to NIC něco sepisovat. Taky mě nikdy nenapadlo že budu něco takového řešit.

Teď totiž ani nevím kde mm pracuje a jestli vůbec pracuje. 10byl policistou a k 1.7.2008 odešel na 3měsíční kurz jako městský strážník. Jinak od policie dostává doživotní rentu v hodnotě 6000,- a dál nevím, protože když tady minulý týden byl tak mi řekl, že ještě chodí do školy a ta by mu už zprávně měla na konci září skončit, ale já jsem zjistila, že neudělal nějaké zkoušky tak je možné, že mu jí o ten měsíc prodloužili. Ale to nevím jistě.

No a privatizace už je v běhu. Musím se jí účastnit a také hlavně chci aby měla malá kde v budoucnu bydlet. Byt by se měl pohybovat kolem miliónu, ale pevně stanovené částky ještě nejsou. Když jsem to mm říkala tak prý to zaplatí a nechá přepsat na malou, ale to nevím teda z čeho, když neplatí na nás a skoro 3 měsíce neplatí složenky. Jinak ten byt jsem dostala já od policie, když jsem otěhotněla.

Tak to je asi všechno. Jinak se vás chci zeptat máte někdo zkušenosti s nevěrou? Kdo jí odpustil? A jak se s tím dokázal vyrovnat? A hlavně jak žijete dál? Děláte, že nic nevidíte, nebo už je tam vždycky semínko pochybností?

Děkuju 😢

aleda
27. říj 2008

Tam mi vypadlo, že "10let byl policistou".

kveta
27. říj 2008

Aleda,

1/zisti si, či máš ešte prístup k tomu Vášmu spoločnému účtu. Ak áno, vyber peniaze.

2/Nedovoľ napísať byt na dcéru: kto získa do opatrovania dcéru, získa tak byt. Neviem aké sú zákony u Vás, ale ak je legálna možnosť získať byt do Tvojho vlastníctva a nie do manželovho napísaného v prospech dcéry, tak bojuj za to, aby si ten byt získala do Tvojho vlastníctva. Napríklad na Slovensku by si mala právo na tento byt Ty a nie Tvoj manžel. Tak si to over a rob na tom, aby si ten byt získala Ty. Robíš asi u polície. Obráť sa na banku, či by Ti dali hypotekárny úver s odloženým splácaním na čas, keď budeš po materskej. Alebo zváž, či by nebolo rozumné nastúpiť do práce a získať tak hypotekárny úver.

Mám pocit, že už začína Tvoj manžel finančne Tebou riadne mávať. Zvlášť to vidieť v tom ako sa plaší, či si využila prístup k Vášmu účtu a zobral Ti aj papiere k nemu.

K tomu odpúšťaniu nevery: ja Ťa nechcem citovo doraziť, len Ti chcem otvoriť oči: Plzák hovorí, že muž definitívne od ženy odchádza, keď jej prestane finančne prispievať. Podľa tohto je už Tvoj partner skutočne z Vášho vzťahu odídený.

A stojí on o odpúšťanie nevery? Je šesť týždňov preč bez ozvania sa. Cez víkend bude v hotely a Ty sa chystáš odpúšťať neveru. Aký to má zmysel mu odpúšťať neveru? Partnerovi, ktorý nehovorí nič iné, len že chce rozvod. Uvedom si, že ak mu povieš, že mu odpúšťaš neveru, tak ho akurát pobavíš. Jemu je zjavne jedno, čo cítiš a odpúšťaš alebo neodpúšťaš...

Hlavu hore. Si určite fajn baba, s dobrým srdcom a milujúca mamina. Tak buď na seba hrdá a "neplaz" sa k niekomu, kto o to /momentálne/ nestojí. Viem, že ilúzia, že by všetko mohlo byť ako pred tým, je lákavá, ale to je len ilúzia, ktorá sa nestane realitou. Nie s chlapom, ktorý je schopný nechať manželku bez mobilu, peňazí, bez otázky, ako zvláda malú. Tak sa sústreď na minimalizovanie škôd /teda vyber tie peniaze z banky, ak tam ešte nejaké nechal/ a prípravu na ďalší život /v Tvojom byte/. Ak sa k Tebe pripojí v Tvojom živote, fajn. Ak nie, aspoň neodídeš s holou ..., lebo Ty si premýšľala ako mu odpustiť, v čase keď on premýšľal ako na Vás neminúť už ani floka.

Prepáč, ale snažím sa sledovať Tvoje záujmy, keď už ich ani Ty poriadne nesleduješ. Držím Ti palce. Máš to teraz veľmi ťažké... ☹

kveta
27. říj 2008

A ešte jedna vec, ak si Tvoj manžel momentálne požičiava peniaze na jeho živobytie, tak Ty si spoludlžník, takže si to veľmi rýchlo pozisťuj, čo je v tej banke a tak, aby si nemusela aj po rozvode splácať jeho dlhy. Ak si začína požičiavať peniaze, obráť sa na právnika, aby si sa poradila ako zrušiť pred rozvodom bezpodielové spoluvlastníctvo.

emilyz
27. říj 2008

aleda je mi luto, lebo mi to pripada fakt tak, ako pise kveta, ze to je jeden nezodpovedny zbabelec, sorry. Uz ked chce mat milenku, ale keby sa aspon o vas postaral a bol k Tebe ferovy - sorry, nechcem uz s tebou zit, ale postaram sa o vas, ako len budem vediet. Ale on podraza este aj teba - zenu na materskej, kt. je nanho odkazana, a nezodpovedne mina peniaze urcene rodine a malemu dietatu. Je to chudacke. Drzim Ti palce a ver, ze Bozie mlyny melu pomaly, ale isto, a este sa moze stat, ze on velmi spadne na hubu. A bude to velmi bolestny pad.

kveta
28. říj 2008

Aleda, ako sa cítiš? Bojuješ alebo smútiš? Ozvi sa, prosím. Myslím na Teba. 😕

norik1
28. říj 2008

Kvetka Ty si profik, vsak? Citam tu Tvoje rady uz nejaky cas (paci sa mi Tvoj vecny a chladnokrvny pristup) a nezda sa mi ze len tak vytiahnes nieco z rukava....

Aleda, drzim Ti palce. Nikdy nevieme, kedy bude jedna z nas riesit takuto situaciu, tak sa drz (hlavne Kvetinych rad) aby si TY bola ta, kto zo vztahu vykroci so vztycenou hlavou...a mozno "vstříc" muzovi, ktory za to bude stat...sorry som nevedela najst vhodny slovensky vyraz 😵

miriel
28. říj 2008

Ahoj Kikina,

ak si mu uz parkrat pohrozila a vydrzalo mu to zakazdym tak mesiac, tak asi si je vedomy toho, ze to takto moze robit donekonecna...ono, najlepsie fungje tak 1 sanca a dost. Ale to je velmi radikalne riesenie a ja sama by som na to asi nemala silu, keby som ho jednak stale mala rada a jednak mala drobca. Pre mna by ale bolo podstatne to, ze nejak nevnima tu potrebu dlhodobej zmeny 😖

kikina30
30. říj 2008

Ahojte žienky. Na úvod chcem povedať že mnou otriasol osud Aledy. Prajem jej pevné nervy a nateraz kalkulovať a kalkulovať ako z toho parchanta (sory za silný vyraz, ale tak to cítim) vyťažiť čo najviac pre seba a malú. Rady Kvety sa mi zdajú dosť trefne, počúvni a budeš dobré nasmerovaná. Čo sa týka môjho osudu... Neviem baby, možno sa niekomu môj spôsob riešenia nepozdával ale musím povedať že zatiaľ chvála bohu zaberá. Manžel seká dobrotu, ja som popustila z odmeraností a čuduj sa svete mužíček si našiel čas aj na mňa a malú. Odkedy som zmenila taktiku, nebola z jeho strany ani jedna nadávka a ani ponižovanie sa nekonalo. Vo vnútri triumfujem, sú tu podstatné zmeny ale aj sa trocha obávam dokedy. Zatiaľ je to fajn, zdá sa mi že tento raz naozaj je to na dobrej ceste. OCH ženy držte mi palce. A odkazik pre Kvetu: Pravda že si cením manželovu prácu, ale u nás to skôr vyzeralo, že do nej uteká od rodiny. Môj názor je, že účty treba platiť ale na výchovu sú potrebný obidvaja rodičia. A čo je to za výchovu keď dieťa skoro nevidí. A pred Ciarou sa ospravedlňujem možno že som ju naozaj zle pochopila ale mne to tak vyznelo.
Miriel no možno že si robím ilúzie ale tento raz to naozaj vyzerá sľubne. A keby nebodaj nie, tak som mu dala (aj keď tiež z ťažkým srdcom) už na vedomie že je to preňho posledná šanca.
Emilyz....Hmm vieš doteraz som sa snažila vždy ja, nehovorím že som bez chyb, každý ma svoje muchy. Ale nadávať mi a ponižovať ma nemá pravo. Milujúca žena znesie veľa aj keď postupne ten jej vysnívaný idol sa pred očami mení na hovädo. Tých receptov na spoločný dobrý život som už vyskúšala moc, a ponížená a pokorená som už bola taktiež nie raz. Teraz to zaberá po "hrdom a urazenom" a pri tom dočasne aj ostanem. Už sa s ním dá aj normálne porozprávať, tak že sa schyľuje ku vážnej diskusii o našej rodine. Noo uvidíme...Čo sa týka chodenia niekam.... mamičky naokolo sú nie veľmi ochotný pomôcť, každý čuší za svojim plotom 😒 . Centrum som našla ale to nie je realizovatelné. Ta tak.

norik1
31. říj 2008

Kiki drz sa 😀

emilyz
31. říj 2008

kikina tesim sa z tvojho pokroku a verim a drzim palce, aby to tak bolo aj nadalej. Podla mna aj tak zivot je taky, ze raz je burka a raz slnko a tak to treba aj brat a aj vo vztahu je to tak, proste nie vzdy je to ruzova zahrada. Poznam pary, kt. mali velke problemy a po case to prehrmelo a teraz, v zrelom veku, sa tesia a ziju normalne.
Inac som sa pobavila na tej vete, jak sa napisala, ze idol sa meni na hovädo 😀 😎 dobre

aleda
13. lis 2008

Ahoj holky, 😵
omlouvám se, že jsem se tak dlouho neozvala, ale odpojili mi internet. 😠
U nás spousta nových věcí. Od minulého týdne k nám manžel chodí několikrát týdně a každý den píše sms, má zájem o malou, dělá nám nákupy a konečně začal platit složenky. Já na něj v ničem netlačím a nechávám tomu volný průběh. Jinak milenku nemá a nikdy neměl (hotel si pronajal kvůli kurzu horolezectví a vstupu do armády) a dle slov tchýně se mu ty návštěvy líbí, ale ještě to je dlouhá cesta než se všechno vrátí k normálu, jestli vůbec. Byla jsem už i u psycholožky a moc mi to pomohlo. Sice pořád brečím, když na mě padne depka, ale doufám, že bude brzy vše v pořádku.
Kiki drž se, myslím na tebe. 🙂

halienka
13. lis 2008

Ahoj Aleda, moc sa teším, že sa to zlepšuje a prajem ti, nech sa to čo najskôr dá do poriadku aby si bola znovu šťastná a spokojná 🙂 Nespomínam si už, prečo sa tvoj manžel rozhodol odísť do armády, ale som rada, že si uvedomil, že už má záväzky a nenechal vás samé 🙂

kveta
13. lis 2008

Aleda, nemusíš to sem písať, ale zaujíma ma, či si prišla na dôvod prečo sa zrazu šesť týždňov neozval a či ste ten dôvod/problém prediskutovali.

aleda
13. lis 2008

Kvetka možná se ti bude zdát, že jsem hloupá, ale já jsem se na to neptala a zatím ani ptát nebudu. Já jsem ráda, že po tak dlouhé době jsme spolu schopni komunikovat bez obviňování a hádek. Třeba časem se o tom budeme bavit, ale teď si myslím, že to není důležité. Já jsem ráda, že má zájem o malou, o to jak se máme a jestli něco nepotřebujeme. Jsem ráda, že se na něj můžu obrátit když něco potřebuju. Jak to bude dál se uvidí.

kikina30
20. lis 2008

No ahojte ženy. Aj ja som sa vám dlho neozvala. Tichučko som sa tešila zmenám tak, až som sa bála o tom písať aby som to nezakríkla. U nás všetko sa vracia do tých čias keď sme sa zobrali, z výnimkou toho že máme plus pri sebe naše slniečko Kristinku. Aj som si poplakala tichučko v kúpeľni, ale teraz chvála Bohu od šťastia. Od šťastia že sa niekedy dá zachrániť a vrátiť to krásne, čo po čase vie to vzťahu vyprchať. Som šťastná že patrím medzi tie šťastné výnimky 😀 😀 😀 😀 Pred včerom sa malá hrala so mnou v detskej a v rádiu hrali pekný slaďak, prišiel manžel, chvíľu nás pozoroval a potom a zobral do naručia a tichučko sa so mnou kolísal pod zvuky hudby po detskej. Mala bola zaujatá kockami a ja sa musím priznať, že som vychutnávala jeho blízkosť. V tu chvíľu som zabudla na všetky urážky. Bolo to ako by sme sa vrátili v čase. Po tom čo doznela hudba mi z úsmevom povedal: " Ďakujem mamka za krásnu chvíľu." Bolo to naozaj veľmi prijemne, potom zobral chichuňajucu sa malú na ruky a išiel sa s ňou hrať. Jooj dievčatá prepáčte, možno sa vám tato scéna bude zdať ako t lacného románu, ale pre mňa bol to naozaj šťastný okamih. Ja už nie som viac "ľadová kráľovná", a som rada že sa k nám vrátil pokoj. Prajem všetkým vám, kto ma smútok v srdci i tým kto čaká na prijateľne zmeny- Pevné nervy ( pokiaľ sa dá) a nezúfajte. Všetko raz bude dobré. Ďakujem všetkým ženám za cenne rady a morálnu podporu, pevne dúfam že sem budem písať už len s radami. Veľa šťastia vám všetkým... 🙂