Manžel mě opustil dva měsíce před porodem

janca011
25. lis 2018

S manželem jsme spolu byli téměř 7 let, vztah byl naprosto v pořádku, bez hádek, plný radosti a smíchu. O to větší je to pro mě rána. Čekám druhou holčičku, jsem ve 34.tt, doma mám 1,5 letou cácorku. Druhé miminko jsme si moc přáli, chtěli jsme je brzo po sobě, aby měli k sobě blíž. Jsou tomu 4 týdny, co jsem zjistila, že mě manžel podvádí. Měsíc před tím začal jezdit z práce pozdě domů, dělá balíkáře, takže na tom není až tak nic divného, když se blíží Vánoce, ale já měla prostě zvláštní pocit. Nevím, jestli to je v těhotenství šestý smysl, nebo co, ale zeptala jsem se ho, jestli se něco neděje. Nejdřív mlžil, zapiral, ale nakonec se přiznal. Řekl mi, že před měsícem poznal na zábavě jednu slečnu a zamiloval se do ní, že spolu spí a chtěl počkat, až porodim a pak mi to říct, že budou spolu. Okamžitě jsem mu sbalila věci a vyhodila z domu. Za 14 dní přišel s tím, že to s ní ukončil a chtěl by to dát zase dohromady, že ho to mrzí, co udělal. Vzala jsem ho zpátky, hlavně kvůli malé a miminku, že to já snad nějak zvládnu a odpustim mu. Opravdu se snažil a měla jsem pocit, že to myslí vážně a chce to všechno napravit. Vydrželo mu to 5 dní, než mě zase zklamal. Celou dobu mi tvrdil, že chce být už jen s námi, že to zvládneme. Jenže, v pátek se nevrátil na noc domů a ráno mi jen řekl, že byl s ní a že ten návrat ke mě uspěchal a že se vrátil jen kvůli tomu, že nechtěl být sám, protože slečna to předtím s ním ukončila. A teď si o tom promluvili a chtějí být zase spolu. Absolutně nechápu s jakým sobcem jsem to vůbec žila. Jsem mu ukradená jak já, tak naše první dcerka i miminko. Vůbec nevím, jak se s tím srovnat a žít dál. Naštěstí mám skvělou rodinu, hlavně mamku, která mi teď se vším pomáhá, hlavně se starat o malou, protože nejsem schopna normálně fungovat. Snažím se nebrečet a myslet na miminko, aby bylo v pořádku, ale moc to nejde........

že nechtěl být sám, protože slečna to ukončila s ním. o udělal.

fly80
25. lis 2018

@janca011 tak tedy to je hrozný ☹️ co je to proboha za chlapa 🐗 co tohle udělá. Tobě přeju hodně síly, protože ji budeš potřebovat. Hlavně se opatruj. A neboj, mlýny melou jistě.

toluma
25. lis 2018

Život prostě může přinést cokoliv,no...i takovýhle smutný věci ☹️.Přeji ti hodně sil ,kór tady v tom období.Je to dmutný,co na to říct.Sobecký je to hodně,on nechtěl být sám a tak se vrátil...No kdyby aspoň přiznal,že udělal blbost,mrzí ho to,ale chce být s váma.Ale tohle?To se jako celou dobu přetvařoval?Ještě jednou ti přeju hodně sil,hlavně,že se.máš o koho opřít.A ať ste všichni i s miminkem v pořádku a šťastní!

vitezove
25. lis 2018

To je strašný, úplně mě z toho bolí srdce. Člověk toho druhého ani po 7 letech nezná.... nejspíš je to sedmi letá krize :(. Změnil se, a ne k lepšímu. Má pocit ,že mu něco uniklo. Drž se. Kdyby se náhodou někdy chtěl vrátit, tak doporučuji nejdřív jít na pořádnou terapii. Ať zjistíte, co opravdu chce, co se stalo, co se děje... Ale jinak bych řekla, že se neboj... sice je to parchant, ale najdeš si lepšího.

evusk
25. lis 2018

Přesně tak...Mně se něco podobného stalo před 10 lety. Chodila jsem s klukem 11 let. Moje 1. velká láska. Pan doktor...Milovala jsem ho nade vše. Jednoho dne jsem také pocítila, že něco není ok..Prý má depresi a když jsem na něj uhodila, dozvěděla jsem se, že se vyspal na noční službe se svou kolegyní....Teď prý neví, se kterou chce být....Týden chtěl být se mnou a pak zase s ní. nakonec jsem to utla já. Sbalil si věci a šel...Děti jsme naštěstí neměli...Já truchlila skoro rok...Zhubla jsem 10 kg, ztratila ms...Bylo to jedno z nejhorších období v mém životě. Dnes má s paní doktorkou 2 syny....Já mám také 2 děti, našla jsem si prima manžela. I u Tebe to bude chtít hodně času, ale nikdy nezapomeň, že pro jedno kvítí slunce nesvítí. Měj svou hrdost . Znám to, bolí to hodně, ale život jde dál. Chce to čas. Řekne ti to více lidí. Hlavně už broboho toho haj...neber zpět. Bude to začarovaný kruh...Nenech sebou orat a vláčet. Bude zase lépe...Zvládnete to....Moc Ti držím palce. Vím jak Ti je. Ale věř v lepší zítřky a uvidíš, že jednou přijde den, kdy zjistíš, že i bez něj můžes spokojene žít....

ariadna12
25. lis 2018

@janca011 bude lip, prekonas to a najdes super chlapa. Tenhle bude za par let uplne v haji, to je karma😀

sudylichozrout
26. lis 2018

@janca011 ty brdo, tak to je silna kava. Je mi moc lito, co prozivas. Mrazi z toho. Lide se obcas chovaji strasne sobecky a pres hormonalni bouri nevidi, neslysi. Mozna si vubec neuvedomuje, jak priserne se chova. Neni to ale omluva, ma rodinu a mel by udrzet ptaka v kalhotach. Ale jedno pozitivum to ma, pokud se zase bude chtit vratit, uz vis, s kym mas tu cest a muzes si dobre rozmyslet, jestli ti takovy clovek stoji za to. Mne osobne uz by to za to nestalo.
Snaz se myslet na miminko, tes se na nej, uzivej i druhe dcerky a rodiny. Az porodis, budes mit jine starosti, to te trochu rozptyli a pomuze ti prestat tu nejvetsi krizi.
Moc ti drzim palce a preji hodne sil.
Kdybys potrebovala, klidne napis soukromou zpravu.

zuzekk
26. lis 2018

Jakože se lidi zakoukaj jinde, stará láska vyprcha, vášeň je silná, nový vztah prostě přijde, to beru, stává se to, nejsme primárně monogamni. Ale vždycky jsem měla za to, že v těhotenství , s malinkymi dětmi, se to prostě nedělá... To je snad i proti přírodě! A vůbec.
Za jiné situace (bezdetni, starší děti) bych to přešla, lidi se prostě schází a rozchází, ale teď má být s tebou a uvědomovat si zodpovědnost za vás všechny.

konidana
26. lis 2018

@zuzekk ja si naopak myslim,ze tyto veci se stavaji predevsim kdyz je druhy oslaben a v nevyhode. Prave kdyz je zena tehotna nebo s malym mimi. Nemuze se totiz tak ucinne branit. Je to smutne ale je to tak.

@janca011 Drz se😘

sahrazad1
26. lis 2018

@zuzekk jenže tohle je manžel! Slibil v dobrém i ve zlém! Hajzlik jeden, pověsit do průvanu je málo! :(
janca011 zakladatelko, vydrz! Ono se mu to vrátí! Kamaradka mela to same pred cca 14 lety, stresem nemohla porodit, cele ty mesice do porodu jen brecela a syn sel císařem. Jemu se to vratilo od syna, ten ho nechce ani videt, za to, jak se zachoval k mamince.
Obklop se kamaradkami, rodinou, nech si pomoct, jeho res jen na urovni alimentu a majetkového vyrovnání. Co nejdříve, dokud ma pocit viny a maslo na hlavě.
Zij ted pritomnosti, dětmi, i pro ne , ac jsou male, to bude těžké. A tva budoucnost bude lepší , uvidíš....

xxx3d
26. lis 2018

@janca011 ahoj,
to je teda silná káva. Manžel se zachoval naprosto nedospěle, vrátil se, protože nechtěl být sám a ještě ti to řekne, prostě idiot! To se jinak nedá říct. Když odhlídnu od toho, že má s tebou děti, jedno doma druhé na cestě a od toho se dá odhlídnout těžko, tak prostě to, jaký byl důvod jeho návratu k tobě, k vám jen ukazuje na totální nedospělost, rozmazlenost, neempatičnost k blízkým, k tobě.
Máš ohromnou výhodu, že máš rodinu, maminku, k ruce. Jsou holky, které jsou na tom podobně blbě jako ty teď a jsou na to všechno úplně sami. Tak mysli na to, že máš kolem sebe lidi, kteří tě mají rádi, jsou a budou pro tebe nějakou dobu záchranným kruhem. Je to moc dobře. Tohle si říkej a pak taky to, že mohlo být hůř, jediná jistota, která se osvědčila.
Průchod smutku dej, poplač si, bude to lepší pro tebe i miminko, když necháš odplavat nával smutku.
Drž se děvče.

marketa1218
26. lis 2018

@janca011, Posílám velké obejmutí a lásku pro vaše dvě princezny. Já ty chlapy někdy opravdu nepochopím, mozek v rozkroku. Určitě budeš skvělá máma, těš se na miminko a buď se svojí rodinou. Chlapovi se to jednou všechno vrátí, karma je zdarma. Posílám mnoho sil

lilienelli
26. lis 2018

to je hovado.. promiň... přeji Ti hodně síly, fakt hodně, budeš ji potřebovat... je skvělé, že se můžeš opřít o svou maminku... k tomu člověku nemám vůbec slov, vůbec prostě....

makronka222
26. lis 2018

Ty chlapi dneska fakt nic nevydrzej. Vojnu na ne, by byli rok pryc z mama hotelu a rozmysleli by si, ceho si maj vazit. Tohle dela ale kazdej ted. 50% z nich to umi ututlat

cherris
26. lis 2018

Známé se stalo něco podobného, rozešli se před porodem druhého kvůli nevěře, byl na ni neuvěřitelně hnusný, do dnes nechápu, jak je možné, že se k sobě vrátili. Teď mají třetí dítě, manželství snad ok, ale rodinné vztahy už dohromady nedají, přestože mu žena odpustila, tak ostatní nezapomenou, na všechny rodinné akce i oslavy kamarádek atd. chodí sama.
Pokud je tedy nějaká šance, že bys mu někdy byla schopná odpustit, tak neříkej všechny detaily rodině. Svěř se kamarádce, prober to na koníku.
Já bych ale asi tak silná nebyla, myslím že bych byla šílený palič mostů a budovatel zdí a příkopů s krokodýly🙂

karoczde
26. lis 2018

@janca011 tak to mě upřímně mrzí kvůli Vám i dětem😞. Nevím co bych na Vašem místě dělala...takového chlapa nechápu, ožení se, založí si rodinu a pak vezme nohy na ramena? A tu slečnu taky nechapu, jak někomu může takhle rozbít rodinu..
Jako je jasný, že pokud vztah nefunguje, pak nemá cenu v něm zůstávat jen kvůli dětem, ale pokud říkáte,že byl vztah v pořádku ..😞
Jediné co můžu, tak je Vám popřát hodně sil...za chvíli se Vám narodí druhé dítě, které Vás bude hodně potřebovat, stejně jako to první... doufám, že budete zase jednou šťastná a budete mít hodně důvodu k radosti...

codal
26. lis 2018

Tohle je prostě ubohost nejvyššího kalibru, člověk jen zírá, koho si to vzal. Znám to, u nás v tom naštěstí nebyly děti. Na to není žádná rada, jen čas, přátelé, rodina, hromada kapesníků. Neboj se plakat, radši ty emoce pusť ven, než abys je v sobě dusila. Miminku tim neublížíš! Máš na ně právo.Vim,že chceš být silná kvůli starší holčičce,ale děti to stejně vycítí.Maminka je prostě smutná, víc vědět nepotřebuje, a uvidíš, že to bude právě ona, která ti pomůže to všechno zvládnout.Deti jsou láska na celý život ❤️!

martaskaaa
26. lis 2018

To je strašné! Chtel čekat až porodis? To by me polozilo snasd jeste vic. To se na vas vykašle kvuli mesici znamosti? Jasne, ze zakázány ovoce nejlip chutna. Tak hlavně, aby mu ta chuť nezhořkla, az to vyprchá. Pak si může mazat máslo na hlavu! Blbec. Jeste by me zajimalo, co je to za kravu,kdyz si začne se ženatým chlapem s ditetem a navic dalsi co nevidet se narodi?

ruzenka95
26. lis 2018

Ahoj,
Pri cteni prispevku jsem se vratila v case a musim taky prispet zakladatelce k diskuzi, protoze se mi stalo skoro uplne to same, touhle dobou pred rokem jsem si prozila temer totez. Jediny rozdil je v tom, ze manzel od nas neodesel, i kdyz to bylo hodne nahnute a vypadalo to na konec vztahu.
Bylo to opravdu nejhorsi obdobi v zivote. Moc te chapu a je mi lito, co prozivas, vim jak to boli, a mrzi me, ze na to neni zadny ucinna rada, protoze to proste musi jen prebolet. Souhlasim s prispevkem vyse, neztracej hrdost, i kdyz je to narocne obdobi, nebude trvat vecne.
Mesic je kratka doba, tvuj muz ma jeste hodne ruzove bryle. A kravu co se sere jinym do rodiny ani nemuzu komentovat, protoze to ja taky nepochopim, jak nekdo muze byt takovy bezcitny tvor, bez spetky moralni hodnoty.
Janco, je to jeste kratka doba. Pockej az se ti narodi miminko 🙂

ester_davidova
Autor odpověď smazal
Zobraz
ester_davidova
26. lis 2018

Dobrý den. Ano, život je právě i takový - ale vždy spravedlivý. To, co se děje, se děje z nějakého důvodu, který ale člověk ve své omezenosti povětšinou nezjistí... Z fyzického hlediska: to chlapské tělo je prostě slabší, nevydrží toho tolik - čímž muže neomlouvám, ale taková krize se povětšinou prostě dostaví a záleží na muži, jak se k ní postaví. Vím to z vlastní zkušenosti, odcházela jsem i s ročním synkem do jednopokojového bytu, nic jsem nechápala, stále jsem si kladla otázku, jak může odeslat pryč i dítě a scházet se s nějakou xxx a jak ta může žít s tím, že odtáhla tátu od rodiny - ale muži nemají takový vztah k dětem jako ženy.

Myslím, že jste ho vzala příliš brzo zpět, chtělo to, aby si snědl tu navařenou kaši až do dna... Manželé se totiž povětšinou vracejí, vracejí se, protože "každá ženská je stejná", s novou ženou přichází nové problémy i věci, které vy už máte za sebou, navíc máte za sebou pěkný vztah, společné zážitky a děti. To nová žena nemá. Teď máte dvě možnosti: nechat to plynout, nechat muže být a neuzavírat se plně minulosti, nebo minulost uzavřít, ale opravdu, pevně se rozhodnout. Moc vám držím palce. Je dobré, že nejste sama. Máte rodinu a hlavně svoje holčičky, krásné, chytré, voňavoučké, milované! Už teď jste vyhrála všechno!

boodie
29. lis 2018

Strašné, je mi to líto, přeji hodně sil!!!🍀🙏

leymea
29. lis 2018

Moc me to mrzi ☹ musi to byt pro Tebe tezke, preju hodne sil a drz se. Zvladnete to i bez chlapa, on si Te nezaslouzi. Mas uz doma jednu princeznu a za chvili budes mit v naruci druhou princeznu, to jsou lasky na cely zivot a takovej chlap at jde do prdele. Zachoval se opravdu hnusne.