Manžel mě podvádí, poraďte

anty
25. únor 2015

Jsem úplně bezradná a proto Vám tady píšu máme malé děti 2 a 4 roky a tak před měsícem jsem objevila manželovi v telefonu, jak si píše s kolegyní z práce, volají si. Nevím, jak mu to říct, že to vím, protože chci, aby mi to celé vysvětli, jenže nemám nic proti němu jen ten telefon. už mě napadlo, že bych ho nechala sledovat, protože se někdy z ničeho nic sebere a jede pryč, teď nedávno mi hlásil, že musí jet s jedním chlápkem za prací a my že klidně můžeme jet za babičkou. Je mi z toho ze všeho strašně smutno, neustále brečím, ale nevím jak mu to poddat. Nechci brát dětem tátu, ale zase nechci být za tu blbku, která tady bude na něj neustále čekat až se vrátí domů. Prosím, kdo si prošel nevěrou poraďte . Díky

shine2015
25. únor 2015

@anty tak si ulívej peníze, ted ne abys mu naznačila, že neco vís....ani omylem nebo z tebe bude onuce....

a pekne at doma dělá....a i sex s ním měj....

ilaura100
25. únor 2015

@anty Pak manzel pekne keca, pokud jste dum za spolecneho souziti zrekonstruovali, mas narok na vyplaceni pomerne casti a to i v pripade, ze je dum v jeho vyhradnim vlastnictvi.Snazi se te zastrasovat.

shine2015
25. únor 2015

@anty v manželství jde vše na půl....když dojde k rozvodu, vše co jste si koupili, platili...nezalezí z jakeho uctu...vše je společně

anty
autor
25. únor 2015

všechno zvladnu, ale ten sex se mi opravdu s ním hnusí, navíc se ještě bojím, abych od něho něco nechytla☹

shine2015
25. únor 2015

@anty vysad prášky a nechej at si bere prezervativ....pokud nepočítáš s tím, že od neho do roka odejdeš....pokud ano, tak s ním nespi....ale pokud s ním chceš být, pokud s ním přestaneš spát, víš ke komu pujde???

anty
autor
25. únor 2015

holky já právě nevím, jak to je , oni mu ten barák kupovali rodiče ještě , když jsme nebyli svoji, takže ho vlastně nabyl před manželstvím, když jsme byla od něho pryč, tak mi ségra zjištovala na co bych měla nárok a prý by mi měl sehnat bydlení a když jsem mu to řekla v hádkách , tak mi řekl a co já bych ti hledal.

merilinka
25. únor 2015

Přesně jak říkaj holky, neboj se toho, pěkně si vše připrav a pak do toho bouchni,myslím,že tohle nikam nevede,pokud se i když jednou,ale zachoval jako dobytek 😢 A on Tě musí alespoň poměrnou částí vyplatit,budeš mít nárok na alimenty atd..

guinea
25. únor 2015

@anty Taky jsem si nejdřív myslela, že tvoje situace třeba půjde ustát... ale jestli tě zbil těhotnou!?!????? Tak to tedy pryč! Podle toho, co jsi napsala, by tě sestra k sobě určitě vzala. Já jí naprosto chápu, že s tebou nemluví, když ti poskytla azyl a ty ses k němu stejně vrátila. Když jí teď ale zavoláš, a řekneš, že měla pravdu a že chceš opravdu a napořád odejít, určitě se usmíříte.

ilaura100
25. únor 2015

@anty Pokud dostal dum darem nebo jej koupil pred manzelstvim, tak na podil z nej narok nemas.Nac mas ale narok je vyplaceni z toho, co jste do domu vlozili v dobe trvani manzelstvi, tedy jakakoliv nasledna investice ci rekonstrukce atd.To dnes, dle NOZ, plati i pro druha a druzku sdilejici spolu domacnost dele nez pet let.Mmch podle NOZ te opravdu vyhodit nemuze, muze ovsem po tobe chtit trzni najemne v dane oblasti.Jak to ale funguje v praxi netusim.

merilinka
25. únor 2015

@anty hlavně si sama v sobě ujisti,jak chceš asi žít dál,hoď si na papír plusy a mínusy toho,když zůstaneš a toho,když odejdeš. Jak moc ho máš po tom všem ráda,jestli to není jen zvyk ne láska proč s ním seš a jestli to není strach z neznáma který při odchodu bude.Mysli na děti,budeš muset pro ně být velkou oporou,ale vše se dá!! Vše si nech pořádně projít hlavou,ale už sebou nenech vláčet,vše má svoje hranice!!!

elvira
25. únor 2015

No - ještě by nebylo marné zajít na sociálku poptat se, nač máš nárok, pokud odejdeš... Ať máš představu, jaké peníze budeš mít v ruce.

klarkak
25. únor 2015

@anty no po dlouhe dobe jsem najela do diskuze a jeste v pulce prispevku jsem si rikala,ze to tak hrozne nebude,ze zatim tak "nevinne" svadi kolegyni a ze treba jen ma nejskou svoji vnitrni krizi a dokazuje si,ze jeste neni starik a jen tata od deti...jako vsechno tohle bych mozna skrz zuby precedila a opet mozna i po case odpustila...ale v okamziku,kdy jsem si precetla proc si od nej uz jednou odesla se mi z tohoto chlapa udelalo zle...vubec vztahnout ruku na svoji zenu je hnus a na zenu,ktera ceka jeho dite? To uz je fakt vrchol....pokud ti navic neustale predhazuje,ze nic nemas a tak,tak ma proste pocit,ze jsi na lopatkach...jenze ono to tak jednoduche neni a milostiveho bude tvuj odchod neco stat a to dost...NOZ umoznuje uplatnit mnohem vice prav nez si on vubec dokaze predstavit!!! Tve segre se vlastne nedivim,me stacilo videt takhle na lopatkach kamaradku,ktera u nas tyden prespavala,protoze ji zbil a cely tyden jsme se snazili zjistit co vse muze a ona se k nemu po tom vsem vratila a za blbce jsme byli my,ze jsme se ji vlastne snazili od manzela oddelit a on to preci vubec tak nemyslel...je to smutny,ale co s takovym tatou...vzor pro deti?

anty
autor
25. únor 2015

Holky máte všechny pravdu není to ideální táta pro děti, vím to, ale chci se prvně finančně zajistit a potom odsud odejít. Nechám ho ať mi doplatí ještě stavebko, protože zrušením nehodlám přijít o podpory, sama si budu šetřit, aby jsme s dětmi moc nestrádaly do budoucna. Mrzí mě, jak to dopadlo, ale takhle to dál nejde. Mám 35 roků a kromě 2 skvělých dětí jsem v životě s ním měla zatím jen smůlu, prošla jsem si opravdu za těch 15 roků doslova peklem.

guinea
25. únor 2015

@anty Jen nezapomeň, že pokud nemáte soudně zúžené SJM, tak všechno nabyté v době trvání manželství se při rozvodu dělí na půl. Takže i tvoje stavebko. Proto se v některých případech doporučuje, šetřit si peníze, ale ne na svém účte (v těch případech, kdy se dá očekávat, že movitý manžel začne majetek převádět před rozvodem na známé, aby se nemusel dělit o nic)...

pe.martina
25. únor 2015

Nechceš brát dětem tátu, ale sebereš jim mámu ☹ Buď si to vyříkáte a "nějak" vyřešíte a nebo jděte od sebe. Dělat, že nic nevíš je těžké a stejně jednou pohár přeteče a bude to ještě horší.

Vlastní zkušenost bohužel mám, ale naštěstí ještě před dětma. Překousla jsem to, odpustila, ale nikdy nezapomenu a červík pochybností pořád hlodá 😅

Pokud by to chtěl manžel řešit a vaše manželství zachránit, tak doporučuju "odbornou pomoc", jinak se v tom budete plácat.

anty
autor
25. únor 2015

@guinea to stavebko bude za chvíli končit, takže ještě chvilku vydržím a jj je mi jasné, že půlka by byla jeho.

anty
autor
9. bře 2015

Pro všechny , kdo jste tady psali a sledovali můj problém s manželem, tak jsem před 14ti dny na něho uhodila ať mi řekne pravdu a on to samozřejmě popřel, nicméně mě už došla trpělivost a stěhuji se, moje obrovské dík patří mým rodičům, kteří se o mě a mé děti postarají a finančně mi vypomůžou nebýt jich tak jsem v háji. Pořád se z toho nemůžu probrat proč to udělal, ale jedno vím jistě mám své děti ráda a už je nenechám vyrůstat v hádkách 🙂

guinea
9. bře 2015

@anty To je dobře, moc ti držím palce!!!

anty
autor
9. bře 2015

děkuji, dneska mi šel otec zaplatit můůůj nový byt . Chci si tady co nejvíce věcí zbalit, protože už nebudu za tu blbku, která s sebou nechá orat vláčet.

guinea
9. bře 2015

@anty To máš kliku, že ti rodiče můžou (a chtějí) pomoct. Co sestra, už jste se usmířily? A jak se cítíš? A co na to manžel?

anty
autor
9. bře 2015

sestra řekla mamce, že mi do začátku dá sedačku, ještě jsme se neviděli. Manžel je v háji, asi ho to mrzí, jak to dopadlo, říkal, že to tady prodá a půjde pryč, ale mě už neoblafne

magdalenax
19. bře 2015

A je to tu zas, nevěra..., to je téma, které bylo je a bude, naprosto stejně, jako včera, dnes a zítra, jako letos, loni, předloni. Vykašli se na to, - myšleno v dobrém. Zachovej klidnou a čistou hlavu, i když to jde těžce, já vím. Ale jakmile začneš, najednou..., z ničehož nic... bojovat, - tím nemusíš říkat vůbec nic, dojde mu to. Ale když to necháš plavat, fakt je to hrozné, ale máš velkou šanci, že zůstane s rodinou. Chlapi jsou svým způsobem hrozně konzervativní, chtějí mít to teplo domova, ale zároveň si rádi něco dokazují. Jakmile jdou ženy do protiútoku, dávají mužskýmu najevo, že o ně stojí a oni mají další žezlo v ruce. Nic takového. A nebo potom extrém..., krásný - pusť si Dámu na kolejích

emisekkk
19. bře 2015

@magdalenax no něco na tomto názoru opravdu bude 😀

magdalenax
19. bře 2015

@emisekkk Ahoj, to víš, že je... . Nebudu psát konkrétně, o koho v rodině jde. Ale podstatu. Krásná, štíhlá, udržovaná ženská, byt jak ze škatulky, vařila, starala se, měla dobré peníze v práci. Najednou co, on si našel jinou, - kolegyni, vlastně nadřízenou, která s ním nikdy nebude, ale hlavně že se kvůli ní vlastně rozvedl, naivka bláznivej. Co ztratil? Ztratil fungující rodinu, zázemí a možná i nějaké přátele. Ona, - ona je v klidu. Rozvodovým vyrovnáním má vlastní byt. V práci slušný plat a kdyby se chovala dle možností, musela by kupovat rohožku každý týden, protože by ji měla prošoupanou.... 😀

trezalkal
8. dub 2015

Ahoj holky, jdu se přidat se svým příběhem. S přítelem jsme spolu skoro 14 let, bydlíme spolu 3 roky, máme 3 letou dceru a syna do měsíce na světě. Mě je 30, jemu 34. Před 3 měsíci si něco začal s čerstvě 17letou zrzkou. Přišla jsem na to po týdnu, oni to tehdy na oko ukončili, ale po týdnu jsem přišla na to, že to pokračuje. On mi vysvětloval, že to je jen úlet, že chce pocíti tu vášeň, kterou semnou neprožívá a že by litoval, kdyby to nezkusil. To bych dokázala pochopit, protože v tomto ohledu mám problémy. Na druhou stanu, jsem mu nikdy nic nezakazovala, ale s tím, že to nechci zjistit. Te'ď jsem ale ve fázi, kdy byl schopen přiznat, že by možná za 7 let, až ona dostuduje žili spolu. Mluvila jsem i sní, taky to brala jako úlet, ale taky je teď do něj naprosto zblázněná. Nejhorší totiž je, že všichni tančíme společně v jednom souboru, takže ji vídám každý pátek na zkouškách, sice se snaží, ale i tak vnímám ty jejich pohledy, sem, tam letmý dotek. Samy víte, jakou zradu v sobě člověk cítí. Hrozně se ve mně bije, kolik toho zvládnu vydržet pro udržení rodiny a kde už vyhraje má hrdost a sebeúcta. Vzhledem k mému stavu teď nemůžu dělat nic jiného, než se to snažit v klidu zvládat, do měsíce porodím, pak šestinedělí a kolotoč kolem mimča. Začala jsem chodit k raděj psycholožce. On má o mě i o děti zájem, chová se moc pěkně, vlastně je vše při starém, jen s mým vědomím, že si sem, tak odskočí za tou, do které je zblázněný a že byl schopny byť jen uvažovat o tom, že opustí svoje děti po 3 měsíční známosti ☹

smallinka
8. dub 2015

@trezalkal no nedokážu se moc vžít do takové situace a ani bych nechtěla toto řešit ☹ ale moje intuice mi říká, že já bych s takovým chlapem nezůstala..... ani kvůli dětem.

trezalkal
9. dub 2015

Než jsem v něčem podobném začala žít, myslela jsem si to taky. Hlavně bych nikdy nevěřila, že by mi to on mohl udělat, protože je to fakt hodný člověk, který mě vždy miloval. Četla jsem, že byl zamilovaný, je jako být na pervitinu, tak se to tak zatím snažím brát.

smallinka
9. dub 2015

@trezalkal Tak neznám vás ani jednoho osobě, ale většinou je chyba v komunikaci. Co jeden od druhého očekáváte a promluvit si o tom.... aby člověk to něco jiného nehledal jinde..... vztah bez komunikace nemůže dlouhodobě přece fungovat. Vím, myslíte si, jak jsem chytrá, ale co mám zkušenost z okolí, kdy chlap ženskou podvádí, tak spolu prostě nekomunikují. Jasně, zamilovanost brzy vyprchá, to je známá věc a na vztahu je potřeba pracovat. Jeden i druhý se musí něčeho vzdát a obětovat to druhému....prostě si nemůže ani jeden dělat co chce, dělat si naschvály, když si to ten druhý nepřeje....to je válka a ne soužití v harmonii. Pokud to nesvedete bez pomoci, existují manželské poradny. Je to jen o tom, jestli chci žít plnohodnotný vztah nebo ne. Říká se, že vztah je silný tak jak slabý je muž. A pokud je chlap zbabělec a neumí si doma udělat pořádek, tak selže to je jasné.

trezalkal
9. dub 2015

Váš názor je naprosto správný, málo jsem spolu mluvili a toho jsme si vědomi. Jen jsme momentálně v situaci, kdy on si našel "řešení" a momentálně není schopen myslet racionálně a já se s tím v ším mám poprat jak chci. Navíc narvaná všemi možnýmy těhotenskými hormony, kdy bych se měla těšit na společný život s našim dítětem. Do poradny se chystáme. Nemám žádná velká očekávání, jen doufám, že si uvědomí, že tohle není normální a že by se měl opravdu zamyslet nad tím, jestli mu stojí tenhle snad úlet za nežití se svými dětmi a nekým, koho 14 let miloval a má rád pořád.

evinda12345
9. dub 2015

@trezalkal třezalko z mé zkušenosti vím, že pokud to udělá jednou, udělá to zas. odpustit, to je jako když mu dáš druhý náboj, protože se prvním netrefil.
moje rada je: vypakovat, odtrpět si to a začít znova. i když ho miluješ - miluješ jen představu o něm. nemiluješ realitu - slabocha kterého nic nezastavilo před "vášní". s ním to nikdy nebude ono, bude pro ženy trápením - hodný romantik, ti jsou nejhorší. zbav se ho a bude ti po čase líp.
a už nikdy nevěř žádnému chlapovi. chráníš tím sebe. když přejde zamilovanost. jsou všichni stejní.
a vůbec nekomunikuj s ní!!! to dělají chudinky. lezou za novou partnerkou, bojují nebo škodí, to je jedno, přej jí ho. udělá jí to samé. jsou výjimky, že ta nová je opravdu ta pravá, ale to je vyjímečné. to by se ti ani nepřiznala, zapřela by ho, protože by chtěla čas, chtěla by nechat rozruch vychladnout, vše zvážit, popřemýšlet jestli neubližuje ... a pak se rozhodnout zda s ním být.
ale 17 leté tele si myslí jak je vyjímečné když ho zmagořilo. a on je debil.
drž se, je to velmi těžká životní situace - ale ty zažíváme proto, abychom byly silnější a moudřejší. i když to teď tak nevidíš.
také jsem se rozešla protože mě navštívila manželka a nemíním ubližovat - bylo to těžké rozhodnutí a ejhle - objevil se staronový přítel. mnohem lepší. je super nemít výčitky svědomí!!! a to on mít bude - je blázen, začít si se 17 ti letým děckem!!! ta mu dá, dočká se odměny za "vášeň"