Manžel nechce, abych chodila do práce

sylvka
18. kvě 2015

ahoj,máme dvě děti ve věku skoro sedm a tři roky.sedm let jsem byla doma a starala se o kluky,přítel se nikdy moc nestaral,chodil do práce a přivydělával kšeftama.musím upř.přiznat,že posl.rok na mateřský byl horzný.věčné výčitky m. že musí vydělávat,abych se mohla válet doma,neustále s dětma sama,denně stejný kolotoč.v březnu Adámek oslavil tři roky,tedy mi zkončil rodičák a já měla nastupovat zpět do práce.m.to nesl špatně,že mám práci daleko,časově náročnou atd. mě se tam taky nelíbilo,vyměnilo se vedení,nepříjemní lidé...takže jsem podala výpověď a ten samý den si našla práci sice v úplně jiném oboru,ale v místě bydliště.práce je sice naprosto hrozně placená,ale prima kolektiv,skvělá vedoucí,která se mi snaží vyjít vstříc...m.trochu utichl,než nastala reality,služby,víkendy...a už byl oheň na střaše,ať jdu na dávky,že bude vydělávat on a uživí nás atd...nechtěla jsem,ptž v práci je mi dobře...jenže to mám denně na talíři,že otročim za pár korun,že děti mě potřebujou,dokonce že chci žít svůj život,že už mě nazajímají (názor jeho matky),že mě přestaly bavit a proto jsem šla do práce.je to vyčerpávající,na ranní vstávám ve čtyři,přijdu ve dvě ,doma bordel,mladší spí na koberci,staršího odmítá vodit do školky,že se chce vyspat (dělá krátkej dlouhej tejden)...nedej bože když vybouchne hlídání,jeho matka hlídat odmítá,má stejnej názor jako on.doma nesmim kňournout že jsem unavená,hned je řev a hádka.holky,nevím už jestli jsem normální,jsem sobecká,když chci alespoň trošku svého času?když chci oživit mozek a dělat něco jiného,než prát ,žehlit a utírat unudlané nosy?sedm let,jsem se poctivě starala a starám se dál,tak aby bylo stále ukluizeno atd...ale bez podpory to prostě asi nedám.jen se bojím,že když půjdu na dávky,jednak bych se strašně styděla a jednak by mi zase vyčítal,že mě musí živit,ptž jsem líná pracovat.co mám dělat?jak z toho ven?????

andrrriiik
19. kvě 2015

@brunetka11 Já si taky nechala líbit kdeco od exmanžela,přesto jsem od něj odešla.

agne
19. kvě 2015

No, mě už to ten můj taky navrhl, ale spíš z praktického hlediska, když viděl kolik jsem vydělávala a kolik stojí školka, tak že se to pomalu ani nevyplatí, abych do práce chodila... 😀 Jenže to je jiná situace. A zatím nadsázka.
No, myslím, že je to spíš strach z toho, že to u vás doma nebude jako dřív 🙂 - nenavařeno, neuklizeno, případně že bude muset přiložit ruku k dílu... Takže bych se snažila neslevit z tohoto, respektive uvařit víc třeba na dva dny (a jíst to případně obden), vyhnat děti s manželem do parku a udělat si něco většího nebo pořádného, když se nechytá v domácnosti (a ty to sneseš nebo raději sama), snažit se to řešit bez tchýně (snad nemusí vědět tvoji výplatu do koruny jako), můžeš argumentovat i tím, že dáváš příklad dětem, že bez práce nejsou koláče..., a že si nepřeješ, aby tvoji práci (potažmo mzdu zesměšňoval). Můžeš uvést i to, že ti dával najevo, že tě (vás) má živit, a když se chceš zapojit zpátky taky to není dobře, že ti to nebylo příjemné - komu by bylo, že jo, ale že jsi spokojená a že tě to naplňuje, ale jinak než mateřství... Nebo si zkusit domluvit třeba jen částečný či zkrácený úvazek... Ale záleží jak moc potřebuješ peníze (splátky, utrácení, kapesné, nároky) a jak máte nastavený rozpočet... Tak snadno bych nevycouvala - "ona byla neschopná - nezvládala to - neuměla - nechtěla - a už je zase doma" , respektive vždycky se něco najde... Domluva, komunikace, představy, realita... Známá to vyřešila tak, že si s nástupem do práce prosadila paní na úklid, taky cesta... Nebo za tím můžou být jeho problémy v práci, propouštění, snížení platu, stres či zdravotní stránka... Takže bych zvážila zda potřebuji/chci/musím pracovat - respektive zda to zvládáte táhnout z jednoho příjmu, zda máš svoje kapesné (účet), zda můžeš třeba na koníček jednou za 14 dní či na kafe, jestli ti třeba platí penzijní spoření (šetří) nebo že vypadneš do práce více méně mezi lidi a odpočinout si - prostě ostatní okolnosti...
Držím palečky nebo pěstičky 😉

idiska
22. kvě 2015

šmankote, co to máte doma za vola 🤐 ...no já bych vzala nohy na ramena, což by pro mě byla jediná cesta ven, pokud bych si chtěla zachovat důstojnost a zdravý rozum...bývalá si pomalu ulívala peníze bokem, aby po čase mohla od manžela odejít (byl to alkoholik a sama s malým dítětem se bála zůstat - což chápu)...a nebojte se, na světě jsou i normální chlapi 😉

misimisi
6. čer 2015

Největší problém je prostě to, že ztratil full servis, a ještě se musí starat o děti. K tomu pěkně nepříjemná povaha, kdy si vylévá nálady na ženě... Asi je fakt lépe mít v tomto případě nějaká ta zadní vrátka otevřená. Snad jestli by to šlo ještě ten úvazek zkrátit, a kdyby bylo zle, tak zase zvednout. Doporučuji utnout tyto výlevy netolerance, a nasměrovat muže trochu lepším směrem, ať nemusíte ztratit jak vy tak on a děti rodinu. Netroufám si radit, jak to udělat, to asi lépe projednat v poradně ☹ Něčí povaha se těžko mění, a manžel asi ani nebude mít zájem, to vy děláte maximum. Možná to mu dává křídla v tom, že si může dělat, co chce, domov bere jako hotel se servisem. Maminka ho k tomu i vychovala. Když na ni tolik dá, zkuste jí vysvětlit pojem nového tisíciletí, jak vám dělá medvědí službu, že i chlap by měl umět nějaké minimum domácích prací, jestli by vám s ním nepomohla (alespoň tím nasměrujete reklamace rovnou k "výrobci" 😀 ).

shine2015
6. čer 2015

@misimisi já bych nekratila úvazek.....pro ni je prace relax, chodi tam rada, ma dobrý kolektiv a peníze se hodit budou....a pochybují,ze doma by odpočívala s nohama nahoře nebo spala,naopak, její muž by nedělal nic a ona by makala......ta at si chlap zvyká,ze ona je holt taky v práci a starat něj pomáhat musí i on. A druha věc v práci taky nebude nikd o zvědavý na krácení a pak zase zvyšování úvazku.....

misimisi
6. čer 2015

@shine2015 To by, sakra, pomáhat měl, ale jak ho k tomu donutit, když mu není nic dobré ☹

shine2015
6. čer 2015

@misimisi nedat se a byt nekompromisní....

halina0101
6. čer 2015

Osobne nemam nic proti zenam v domacnosti, pokud se jedna o chytre baby chytrych a uspesnych muzu.Tady ale nejde o zenu zajisteneho muze, ale o zenu lineho hovada, ktere nechce prijit o svuj full servis a moznost chodit nadratovany nad ranem a o nic se nestarat.A nechce zenu ze sveho platu zivit, ale posila ji na socialku pro davky.

misimisi
6. čer 2015

@shine2015 Kéž by to bylo tak jednoduché. Že chlap neumeje nádobí, dokonale neuklidí, se dá v klidu přejít, a vyřešit i jinak, ale když to bojkotuje na dětech 😠 , tak je to patová situace, ještě když ta, co ho špatně vychovala, ho v tom podporuje, místo aby mu domluvila. Kdo by se na to vydržel dívat, a být nekompromisní. Ale jinak by to tak nějak udělat chtělo, to jasně, ovšem fakt si to v praxi nedokážu představit ☹

halina0101
6. čer 2015

@misimisi Ono moc neni co radit, bohuzel.Pokud mu sedm let fungoval full servis, tak bohuzel plati, ze zajete poradky se tezko meni.Zvlast v situaci, kdy i tchyne je proti snase, asi ma stazeny zadek, ze by se ji tento darecek vratil do rodneho hnizda.
Zakladatelce fandim, je to sikovna kocena, ktera nehleda vymluvy a pracuje.

misimisi
6. čer 2015

@halina0101 Taky jí fandím, hlavně ať jí to neodrovná - doma i v práci.

shine2015
6. čer 2015

@misimisi jiná cesta ale není....jinak ji to znici

ladyhacek
7. čer 2015

@sylvka můj názor na to když muž pije? Pryč od něj a okamžitě!!!!! A že děti netrpí? To si jenom myslíš. Sice o tom mluvím nerada, ale rozepíši se o tom. A předám svojí zkušenost.
Děti třeba jen podvědomě cítí že není něco v pořádku - cítí, že nejsi šťastná, slyší vaše hádky.
Můj otec je alkoholik (nebo byl nejsme v kontaktu) byl věčně nalitý dokonce chodil spát k nám do pokoje a smrděl tam. Mamce nadával a nedával, jí skoro žádné peníze skoro všechno prochlastal a mamka si přivydělávala doma (je kadeřnice) aby nám vůbec mohla něco koupit. Doma občas i něco rozbil - rozmlátil sklo u domovních dveří - asi se nemohl trefit do zámku. Děti to vycítí a mě je úzko ještě po letech! ☹ Mamka si také říkala abychom asi měli tátu nebo co - vydržela to do mých 10 letech kdy přišel zlom (na tu noc si pamatuji do dneška - a dlouho se mi o ní zdálo - šel přiložit do kotle myslím a on vybouch - začal na mamku řvát - já seběhla dolů a vše pozorovala ze schodů - došel do sklepa a v chodbě vysypal piliny že to podpálí - mamka mě uviděla vzala na horu k sestře vzbudila jí a chystali jsme se že zase půjdeme k babičce a najednou slyšíme křupání - mysleli jsme si že to podpálil - nejhorší noc v mém životě! Naštěstí ten zvuk byl jak uklízel piliny,ale v mamce se to pohnulo a podala žádost o rozvod > nejlepší rozhodnutí v životě. Nikdy jsme jí nevyčítali, že se rozvedla a žili jsme si skvěle a vše zvládala - ano finančně to bylo náročné a trochu nám pomáhala babička s dědou, ale nikdy nám nic nechybělo a v tomto jí obdivuji- protože jako máme vím kolik co stojí a jak je to těžké a to jsme dva.
Se sestrou se do jejích cca 16 let 1x za rok viděli (je mladší) teď jí 1-2x za rok zavolá já ho neviděla od 11 let (je mi 27). Otec mi schází, ale né ten koho mám.
Vypadá to, že tebou manžel manipuluje - snaží se v tobě vyvolat pocit nejistoty a toho, že ho potřebuješ. Nikdy se nezmění - nevěř tomu. Poslouchá se to špatně,ale když nesdi dobrá ani když jsi v práci ani když nejsi a ještě ho v tom maminka podporuje. Nikdy se nezmění jedině k horšímu a časem na to můžou doplatit i děti ☹.
Můžeš si s ním zkusit promluvit že to takhle dál nejde třeba se v něm pohne - stát se to může.

alen_ka
8. čer 2015

@sylvka vysvětli mu, že je rok 2015 a ne 1915, v žádném případě neodcházej z práce, když se rozvedete (a jak to čtu, tak jeho bych si ani nebrala), tak s dírou v živopise budeš pořádnou práci shánět velice těžko
pořád dokola se řeší to, že společnost upadá, jak se lidi rozvádějí, nechtějí řešit problémy, blablabla....
ale dřív se lidi nerozváděli jednoduše proto, že to nešlo anebo šlo velice blbě, ženská neměla kam jít, a když už tak leda bez dětí, sama by se neuživila, protože zaměstnání by nenašla, dneska je sice víc rozvodů, ale taky víc svobody a než žít s nějakým kreténem, co mi denně předhazuje, že na mě vydělává, a ještě do toho chlastá, tak bych se radši sebrala a šla

andelka
8. čer 2015

@sylvka s podobným blbcem jsem žila taky, trochu se vzpamatoval po rozchodu, ale v některých zásadních věcech je stejný. Ale už nemusím zuby nehty s ním udržovat partnerský vztah. Pokud to nechceš teď radikálně řešit, vytvoř si polštář (finanční, psychické a právní podpory), ať to můžeš řešit ve chvíli, kdy už nebudeš moct. Jednou ta kapka přijde. Drž se.

kammka
8. čer 2015

rozhodně zůstaň v práci.. a při nejbližší příležitosti , až nebude schopen ráno vstát, protože se někde picne, bych ho upozornila, že nikdo není dokonalý a pokud on nechce, abys ho dusila kvůli hospodě, tak on bude tolerovat, že občas není doma vše stoprocentní a místo toho, abys doma leštila, jdeš si třeba dřív lehnout.. děti musí být zajištěné, takže bych určitě chystala na ráno všechno na hromádky: oblečení, boty.. na stůl něco k snídani, termosku s čajem.. prostě abys udělala maximum pro to, aby děti byly zajištěné.. pak mu můžeš říct, že chlap, který není schopen ráno oblíct dítě do připravených věcí, dát mu připravenou snídani a dovést ho do školky je tele, který ti nemá co vyčítat..
já mám takové scény už za sebou.. ne že by byl můj muž schopen mně uživit, ani omylem, je učitel. ale když začne remcat, že je tu binec, že jeho matka měla doma vždy naklizíno, usadím ho slovy, že jeho matka neběhala půlku dopoledne kolem drůbeže, prasat atd., jeho matka v zimě netopila v kotli, že jeho matka to měla do práce 5 minut.. a taky nemusela v životě vyměnit žárovku, čistit odpady, zařizovat cokoli na úřadech a měla tchýni, která převzala vnoučata, sorva se jim udělala u nosu nudle.. takže až on mi bude zajišťovat takový servis, jaký měla jeho máti, potom to možná bude u nás podobně vyleštěné, jako u ní. tečka.. je klid.. když se občas ozve, doporučím mu, aby se odstěhoval k matce. 😀

sylvka
autor
28. čer 2015

Ahoj,pročetla jsem vaše názory.já samoz.už dávno vím,že není normální...ale sama ty děti prostě neuživím...do práce chodím dál,jsem opravdu spokojená,už jen z toho důvodu,že třeba jsem se měla učit na kase a strašně jsem se bála a holky,já jsem to zvláááádla!!! strašně mě to potěšilo.to víte ,sedm let jsem poslouchala,jakej jsem lempl....tak si dokazuji,že to tak není.doma se nic nezměnilo.m.má asi týden dovolenou,děti sám neměl venku ani jednou,vždycky je odveze máti a dělá ty pos...ý auta.v pátek přišel,že vydělá celou mojí výplatu do neděle-omluvila jsem ho z oslavy nar.mojí maminky-stejně ho tam nikdo moc nechtěl.dneska se ho ptám,jestli mi teda něco dá a zase scéna jako prase,že to jsou peníze vydělané v jeho volném čase a že jiné ženy taky žijou jenom z vejplaty a jestli jsem tak blbá a nedokážu to pochopit ať si najdu taky vedlejšák atd atd....no naštěstí šel do hospody (jak jinak) a mám klid. holky,já se snažim,udržet to aspoň jako přátelství,prostě fungovat...ale nějak mi to nejde....vlastně ani nevím,co se divim,jasně mi řekl,že jak nastoupim do práce,nedostanu korunu a to tedy plní.

andelka
28. čer 2015

@sylvka opravdu bys to neutahla? S nějakými příspěvky,alimenty..tohle není k žití,nezasloužís si to.
Každá nová dovednost potěší že jo? 😵 zvedne sebevědomí

misimisi
28. čer 2015

Asi je zbytečné říkat, že společné jmění manželů mu nic neříká... Drž se, přemýšlej, jak to udělat, aby to šlo i bez něj ☹

sylvka
autor
30. čer 2015

@misimisi nejsme manželé.

andrrriiik
30. čer 2015

@sylvka O to to budeš mít jednodužší 🙂 Držím palce.

andelka
30. čer 2015

@sylvka a máš nějaké rezervy?
Pokud nejste manželé, měl by být rozchod trochu snazší. I když dohady a problémy jsou asi všude stejné.
Přijde mi, že on to tak bere, že k sobě snad ani nepatříte, že jedete každý za svoje, ty se máš postarat o sebe..Je to na hlavu a tohle bych nesnesla.To není partnerství.

misimisi
30. čer 2015

@sylvka Já bych taky nevěděla, jak to udělat. Ten krok do neznáma a do nejistoty...

andelka
30. čer 2015

@misimisi někdy je nejistota lepší než toto.

misimisi
30. čer 2015

Jo, jo, jen ten pohár musí nejdříve přetéct, aby člověk dokázal udělat ten první krok, a prásknul za sebou dveřma. Musí to být blbej pocit, když člověk nemůže dopředu ani zpět...

andelka
30. čer 2015

@misimisi to rozhodně. Dost často se člověku uleví,když konečně začne jednat. Ale musí vědět,že není jiná možnost,že to chce a musí zvládnout.

andrrriiik
1. črc 2015

@andelka Přesně 🙂

sylvka
autor
5. črc 2015

holky moje.dneska přetekl.byla jsem s dětma u našich,adý začal blít-střavní chřipka tady řádí,tak jsem mu to volala,jestli by nebylo možné aby šel do práce zítra od 12h,co jsem si vyslechla,tady psát nebudu.za cca půl hodky měla moje máma nepřij.hovor,pak volal mě ať se matka připraví,že jí vynadá.myslí si,že je to její chba že zvrací.přijel,mámě teda nevynadal,za to mě,že vydělává na celej byt a že ode mě neviděl z vejplaty ani korunu (to není pravda) a že on prostě doma nebude a že se nestarám o děti.máma mu řekla,že se jí zdá že se staram dobře...no hrozná scéna,od té doby tady sedim a vím,že nemůžu dál.zbláznila bych se.jsem taaaaak unavená! zjišťuju situaci a jsem připravena jít pryč.kamarádka pronajímá přístavek 1KK + přísl.za dva až tři tisíce měsíčně.je to u ní,tak snad by byla ochotná děti odvézt do školky a školy,když bych měla ranní.čekám až přijde martin a zkusim to s nim v klidu probrat.já už nemůžu.

halina0101
5. črc 2015

@sylvka Jsi uzasna a nenechej se zdeptat 😉 .Mel by na tebe byt hrdy...

andrrriiik
5. črc 2015

@sylvka Tak hodně štěstí,bude ti bez něj lépe 🙂