Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Manžel nechce další dítě, protože se léčím na deprese

asusena
26. srp 2013

ahoj,
mám super manželství, krásnou dcerku ale nyní se objevil doma "problem" . ani nevím jak začít. Asi rok se léčím na deprese, docházím 1x za měsíc k psychiatrovi a 1x týdně k psychologovi. beru léky. Můj základní problém je z mého dětství (otec alkoholic,bití matky apod.) a to že jsem se z počátku nemohla ztotožnit, s tím že jsem matka. Trvalo mi delší dobu než jsem dcerku přijala - děsila mě skutečnost, že je na mě závisla, bála jsem se že nebudu dobrá máma. S manželem jsme se domluvili, že zůstaneme u 1 dítěte ale já teď toužím po dalším prckovi. Když jsem to oznamila manželovi "zdesil" se. Nechce. Důvod je moje nemoc a riziko jak by se těhotenství a další mateřství promitne do mé nemoci... nedivím se mu,prožili jsme si opravdu krušné chvilky - moje stavy úzkosti, myšlenky na sebevraždu apod. nic jiného v těhotenství nebrání... bydlení máme, oba dobré zaměstnání ze super peníze. ALE...

speedygon
26. srp 2013

@asusena no, zajímal by mě i názor psychiatra a psychologa-nejen kvůli tomu, zda to je vhodné při této nemoci, ale i kvůli medikaci-léky jsou dost silný a vysadit je bych se bála...ale pokud manžel nechce a názor nezmění ani případná zelená od specialistů, nic nenaděláš ☹

uztotakbude
26. srp 2013

Dokud nebudeš mít od lékařů jasně danou zelenou, tak nic nepodnikej. Dokud jsi medikována, tak se to ani nedá. A až nebudeš, může se stav zase rapidně zhoršit. Pokud ti dají zelenou, vysadíš léky a bude ti dobře, tak vem muže ke svým doktorům, ať slyší od nich, že v tomto směru už problém není. I když si osobně myslím, že psychotických stavů se prostě zbavit nedá. Jen je utlumit a zmírnit...vrátit se mohou kdykoliv.

tvarohacek
26. srp 2013

@uztotakbude psychotických jistě ne.

tvarohacek
26. srp 2013

@asusena

tak zkušenost z prvního těhotenství již máš, zvládla si jej a zvládla si též roli mámy, bylo by ale dobrý mít podporu manžela a dostupnou odbornou pomoc.

jsou určitá antidepresiva, která se mohou užívat v těhotenství

k tomu psychologovi chodíš na psychoterapii? vidíš výsledky?

martiluca
3. zář 2013

Dovolím si přidat jednu zkušenost. Můj budoucí manžel má babičku, která se taky léčí s depresemi. V podstatě to u ní nastartovala druhá babička snoubence, která je mizerný psycholog a tak řekla něco co říci neměla, ale není to tedy její vina, ono by se to u ní dříve či později objevilo stejně. Babička má manžela, který ji i po 50 letech manželství miluje a udělal by pro ni hodně, ale občas je trochu cholerický (vždy byl) a ani to pochopitelně moc nepomáhá. Snoubencova babička byla k depresím náchylná vždy a proto byla chyba, že měli jen jedno dítě. O druhé přišli a pak se už o další nepokoušeli. Takže snoubencův táta je jedináček a když se odstěhoval za manželkou pryč z Prahy, tak to babička brala od syna jako zradu. Přitom měla také dobrou práci a byla tam velmi oblíbená. Jenže bohužel neměla žádné zájmy a tak to dopadlo tak, že si začal čím dál víc uvědomovat, že bude muset jednou do důchodu. A to byl další důvod proč se u ní ty deprese spustily. Byla několik týdnů v nemocnici, dokonce se pokusila i o sebevraždu. Ono se to snad dalo i řešit, ale bohužel nešla k doktorům včas a snoubencův děda nebyl schopen ji tam dokopat. Takže nakonec se tedy vrátila po pár týdnech domů, ale byla jen stínem té kdysi veselé ženy. Její muž ji musel nutit jíst a podobně. Postupně se to začalo mírně zlepšovat, ale už nikdy to samozřejmě nebude jako dřív. Už to trvá 10 let. I přesto, že už je na tom lépe, tak stále jen sedí doma i nic nedělá. Bohužel snoubencův děda a její manžel má čím dál větší zdravotní problémy (jednou ho oživovali z klinické smrti). A co bude až umře to je otázka, protože si nemyslíme, že by babička byla schopná se sama o sebe postarat.

Větší část příběhu mám jen od snoubence, přestože jsem starší, tak jsem ho v té době neznala. Ale píšu to jen proto, abyste viděli jak to taky bohužel může skončit.

mitote
3. zář 2013

@asusena no ja se s depresema lecim cca 8 let a nevidim duvod proc by to melo branit v porizeni si ditete... me psychiatr i rikal, ze casto v tehotenstvi jsou na tom zeny lip, ze hormony udelaji sve...
@speedygon ne kazde leky na depresi jsou silny, pokud jsou ze skupiny SSRI tak moc silny az tak nejsou... a neni pravda, ze se nedaji brat, je spousta antidepresiv, ktera se daji jak v tehotentvi tak pri kojeni normalne uzivat! Dokonce i takovy Lexaurin, tim me cpali pred porodem dva tydny v porodnici a uplne bez problemu, pry se muze normalne brat a na miminko nema vliv.

Sem začni psát odpověď...

Odešli