Manžel s ničím nepomáhá, rozčiluje se kvůli blbostem

marjama
7. únor 2011

Ahoj holky, doufám, že vás tímhle tématem nebudu moc otravovat, ale musím si aspoň postěžovat. Manžel mi prostě skoro vůbec nepomáhá a ještě je pěkně protivnej! Hlavně rána jsou u nás šílený. Naše malá vstává běžně kolem 5 h, takže jsem se chtěla s manželem dohodnout, že se budeme střídat ve vstávání. Protože když vstávám pořád já, tak jsem pak úplně hotová. Do práce odchází až v 8 h, takže nikam ráno nepospíchá a může si s malou klidně hrát. Kdyby fungovalo to střídání, byla by to pohoda. Jenomže on je prostě ráno úplně nepoužitelnej, z postele se hrabe 15 minut, než vůbec vstane. To už malá skáče po ložnici a chce si hrát. Takže stejně vstanu já a nechám ho spát. Nebo když teda vyjímečně vstane, tak je na malou akorát protivnej a kvůli každé blbosti na ni řve. Přitom spí klidně těch 6 až 7 hodin, takže normální délka spánku a tvrdí, že je nevyspalej. Já každý večer vařím, jdu do postele tak o půlnoci, takže já spím denně 5 hodin! Ráno dělám všem snídani, malou krmím (sama by se pořádně nenajedla), stelu postele, prostě všechno ráno dělám já. Manžel akorát sedí zhrouceně na židli a kouká "do blba". Připadá mi to nenormální, to se nedokáže ovládat!? Přece nemůže být tak unavenej! Asi je tak sobeckej 😠 Včera šel spát ve 21 h a dnes vstával v 7 h a tvrdil, že je celej rozlámanej a nevyspalej. Vždyť spí jak malý dítě! Já měla opět budíček v 5 h, pak jsem si hrála s malou a pak jsem dělala snídani a takhle to je každý ráno, pán tvorstva vyspává a já makám 😠 Moc mě mrzí, že se takhle chová. Těšila jsem se, že až nebudu kojit, že se konečně vyspím a smůla. Chceme druhé dítě, ale s tím jeho přístupem fakt nevim, jestli do toho mám jít. To bych pak asi byla v blázinci. Ještě musím napsat, že se rozčiluje kvůli blbosti, když malá dělá něco, co se mu nelíbí, tak nedokáže mluvit normálně, hned je vytočenej. Pro něj by asi bylo ideální, kdyby seděla na jednom místě a nic po něm nechtěla 😠 Jak to máte vy? Pomáhá vám manžel sám od sebe nebo si o pomoc musíte říkat? Snad to není moc dlouhej román, potřebovala jsem si trochu ulevit. Dík.

hojda
7. únor 2011

Manžel asi nebude ranní ptáče☹, tak co zkusit převekslovat malou, aby vstávala později tj. postupně jí zvyknout na pozdější usínání, jestli by tak ráno nazačala vyspávat, abyste si to užili ráno všichni🙂. Zkus knížku každé dítě se může naučit dobře spát.

andelka
7. únor 2011

U nás to taky není ideální, skoro všechno dělám já, manžel chodí ráno do práce a vrací se někdy až kolem 18h, tak aspoň koupání je jeho činnost. Vždycky po příchodu mu dám jídlo, nechám ho se "aklimatizovat" a až potom po něm něco chci. Pak si hraje s malým a já jdu dělat co je třeba. Spíme každý v jiném pokoji a taky mě donedávna iritovalo, že usíná u TV ve 20h, akorát když já uspím (ukojím) malého a měli bychom chvilku pro sebe. Tak jdu brzo spát, malej většinou se kolem půlnoci vzbudí a co nevidím - vedle se svítí, že 😠 pak ráno se nemůže dokopat z postele (15 minut to opravdu není jak u tvého), do práce dorazí v 9h a pak tam musí být 8,5 hodiny. Takže když dojde konečně dom, je s malým hoďku a konec. Naštěstí teď sám pochopil, že musí chodit do práce dřív (na 7h), aby si malého ještě užil. Z toho on je nejvíc unavený, že je celý den v práci. Tak už to tak pár dní dělá a je to mnohem lepší.
Doma pomáhá, když mu řeknu co je třeba, sám si málokdy všimne, ale výjimky jsou, hlavně o víkendu.
No jinak mi se malý budí co 3h většinou a ráno v 6.30 je vyspaný. Já potřebuju víc spát, tak to těžce nesu, ale zvykám si.
No a na malého taky někdy vyjede, když fňuká a m ho hlídá (já jsem třeba ve vaně) a hrát si nechce, chovat se nechce, pokakaný není, tak muž neví co a je nervní. Prostě si není tak jistý jako já, i když i já kolikrát nevím co malej chce. Ale vím, že když je muž unavený a hladový, tak je protivný. Holt s tím člověk musí počítat a pracovat.
A 6-7h mi teda taky nestačí za normálních okolností, takže podle mně to civění doblba a poznámky že je nevyspalý nemusí být provokace, ale fakt.

marjama
autor
7. únor 2011

@hojda No s tím spaním, to už jsme zkoušeli, ale dávat jí spát později, to už fakt nejde. Chodí spát kolem 21 h a já hlavně pak potřebuju ještě vařit atd., protože přes den s malou nic neudělám. Ona je pěknej raubíř a nevydrží si v klidu sama hrát. Někdy teda jo, ale nemůžu při ní vařit, takže to pak doháním večer. Já bych spíš potřebovala "převekslovat" toho manžela na lepší chování 😠

andelka
7. únor 2011

@marjama a co takhle mu dát malou na hlídání na celý den, ať vidí názorně, že při ní se nic jiného udělat pořádně nedá a jak je to taky náročné. A pak si sednout a promluvit si o tom. A domluvit pravidla. Takhle to dlouhodobě asi moc nepůjde.

xslim03
7. únor 2011

@marjama a proč potom večer ještě vaříš? prostě si jdi v 10 večer lehnout a hotovo... když to nezvládáš přes den,t ak to prostě nedělej vůbec... nebo si navař na několik dní dopředu a ty ostatní večery se prostě vyspi.. měnit chlapa se ti jen tak nepovede a jen se budete hádat 🙂

astrane
7. únor 2011

Klid...já spát jen 6-7 hodin,tak ráno koukám stejně jako tvůj muž a taky jsem protivná 🙂 Na mě se ráno radši nemluví,takových 15 minut,než se trochu proberu...neměla bych problém spát i 12 hodin denně 😀
Taky jsem asi strašná matka,protože dvouletý děti už fakt nekrmím... 😉 ...Ale jestli je manžel použitelnej spíš večer,tak ať si hraje s malou večer,ať ji vykoupe a dá spát...nevím,v kolik ti malá chodí spát,já mám děti sovy,chodili vždy až tak mezi 9 a 10 a pak ráno krásně chrupkali do 9 😵 -změnilo se to až nástupem do školky...
A to že ho malá vytáčí a byl by nejraši,kdyby jen seděla a hrála si sama na fleku-jé,to bych si taky přála!Ale my nečekáme,že by to tak bylo,oni asi zase nečekají,že je to takovej problém...můj se taky kolikrát vytočí kvůli blbině-prostě už se mu toho zdá moc,zvláště,když je unavenej....no chlapi,no...málo vydrží 😉 🙂
A jestli se ti zdá,že toho děláš moc,tak něco vynech-vybodni se ráno na postele,stejně neutečou...nemusíš mít všechno perfektní a tip top...nepořádek není zajíc-nemá nožičky a neuteče a pokud ho není moc,tak ani nevadí...nemusíš být dokonalá a uštvaná... 😉 🙂
já jsem teď nachlazená a tak třeba dneska úplně stávkuju-tj jen uvařím a nakoupím....a kdybyste viděli ten....nepořádek...!A co?-uklidím až mi bude líp-zítra nebo pozítří.... 🙂
nevím,jestli teda,jestli ti to nějak pomůže.... 😔

romcovaklarka
7. únor 2011

@marjama No mně přijde, že největší problém je, jak píšeš, že s malou nic přes den neuděláš. Protože to je jasný, když musíš všechno stihnout až když ji dáš spát, tak jsi hotová. Kdybys mohla dělat běžné věci přes den, tak ji dáš v 9 spát a máš klid... Co nosítko? Nebo po obědě, nespinká? Něco na tenhle způsob vymyslet... Jinak neznám tvého manžela samozřejmě, ale znám sama sebe a tak mi taky nepřijde tak neuvěřitelný, když někdo po 7 hodinách je nevyspalej. Já jsem schopná spát 12 hodin denně když mě nechají 😀 a taky se dost děsím toho, jak to bude vypadat s miminkem, když budu nevyspalá. Každý prostě potřebuje spát jinak Přítel spí 5-6 hodin denně a stačí mu to - dřív prostě stejně neusne, není ještě ospalej...

hojda
7. únor 2011

@marjama Tak zkusit najít knížku Každý tatínek se můžu naučit dobře pomáhat mamince🙂. Jinak vařit doporučuju na 2 dny, pak je jeden den klid, nebo zkus nějakou školku v okolí, kam by sis mohla chodit pro jídlo,bude vyhovovat i malé a manža studenou večeři taky zvládne.

astrane
7. únor 2011

mě děti kolem 2 let vykramovali všechno z linky,než jsem uvařila-a co?Vařili prostě se mnou...jen ať od mala vidí,že samo se nic neudělá,a že to dá práci...no a uklízeli jsme to pak spolu,takže se zase zabavili na docela dlouho...a vyřila jsem taky na 2 dny...pro všechny to stejné,jen nám jsem to pak dochutila...
Úklid totéž-malej smetáček,vlastní hadr...no trvá to sice dýl,ale oni jsou pak na sebe moc pyšní 🙂 ...a děláte to spolu a naučí se tak něco užitečnýho-tak to aspoň vidím já
A to už odpoledne nespí?

aemmi
7. únor 2011

Ahoj, no já taky chápu, že člověk dokáže být protivný i po 6-7 hodinách spánku a naštvaný, že musí vstávat, ale když lidi mají děti, tak si holt musí uvědomit, že vlastní pohodlí jde stranou, prostě někdy je třeba se trochu zapřít a doufat, že časem se to třeba srovná až děti poporostou, tohle bych mu řekla + že jestli chce druhý dítě, tak že se nad sebou musí zamyslet a něco se ve vašem společném fungování musí změnit 😒 vařeí bych řešila tak, jak říkají holky, prostě na víc dní dopředu a rychlý jídla 😅

marjama
autor
7. únor 2011

@andelka Díky moc za názor. U nás večer probíhá asi jako u vás. Ten večer vždycky nějak zvládáme, manžel si s malou hraje tak tu hodinku a já si dám většinou večeři, ale malá stejně chodí pořád ke mně, všechno mi ukazuje atd. Manžel ji prostě neumí sám tak zabavit, v tom to je. Vidím, že máš chlapečka ještě malého, naší Martince jsou už 2 roky. Když byla malá, tak manžel tvrdil, že s miminkem se toho moc dělat nedá, ale že až bude větší, jak si budou spolu hrát a bude to v pohodě. Ha, ha, ha to vidím, pořád lítá za mnou a on je akorát línej jí vymyslet zábavu. Ale nějaká pravidla budeme muset nastavit, akorát mě mrzí, že na to nepřijde sám, že to takhle nejde a že mu to není vůči mě blbý.

amallie
7. únor 2011

@marjama můj muž by byl asi stejnej, ale já po něm naštěstí nechci, aby ráno vstával, malá tak brzo nevstává

pokud ráno není k použití, použij ho večer, jestli nechce ráno vstávat, ať to nedělá, ale ty si jdi lehnout dřív a ať se stará on a jak píše @astrane, práce nemá nožičky, tak nevař tolik a na postele a takový věci se vykašli, nebo najmi paní na úklid a ať to manžel zaplatí, nechce-li pomáhat

já mám 2x týdně paní na úklid, takže se nepředřu, ale zároveň nemusím řešit, kdo co neudělal a co nestihnu, není, hračky a tak rozházené klidně nechám všude, většinou to uklidí večer manžel, nebo já a tu tam to i počká do rána, kupodivu zůstanou tam, kde je malá nechala 😀

můj muž chodí kolem osmé pryč a přichází, když malá spí už, ale jsme tak zvyklí a zařízení

jinak ti rozumím, že seš naprdnutá, to by byl asi každej, chlapa ale nepředěláš, takže předělej okolnosti

aemmi
7. únor 2011

@marjama ono se není čemu divit, že běhá pořád za tebou, vždyt je na tebe zvyklá, spolu jste pořád...
no, jsme zvědavá, jak to bude u nás...m. odchází ráno někdy na šestou, někdy na sedmou a vrací se kolem půl osmý 😖 takže svoje děti asi ani nebude znát 😒

marjama
autor
7. únor 2011

@astrane No s tím vařením máš pravdu. Už jsem to i zkoušela, ale Martí pořád zdrhá z kuchyně (nemáme tam dveře, takže jí nemůžu zavřít). Takže mi lítá po celém bytě a já bych akorát něco připálila. U ničeho nevydrží, vykrámuje pár hrnců a letí pryč ☹ Ale kdybych uvařila přes den, tak by mi to hodně pomohlo. Po obědě si jen tak dáchne, třeba půl hodinky, je to hrozný nespavec, poslední dobou třeba nespí vůbec!

naty
7. únor 2011

@marjama nechci si tu nějak stěžovat, jen tě uklidnit, že v tom nejsi sama... 😉 ...všechno doma dělám sama, mm občas uvaří, taky si v 99% nevšimne, že je potřeba něco udělat, a já nejsem typ, že bych se furt doprošovala... vstáváme v 5, někdy ve 4, mm spí do 7, o víkendu klidně do půl 11, s malým neudělá vůbec nic, protože se ho bojí a neví, jak na něj (a zřejmě se to tímhle stylem ani nenaučí), když přijde z práce, je vynervovanej (má dost stresovou), tak si sedne k telce nebo k PC, a stěžuje si, když po něm malej něco chce...no, tímto výčet tak nějak končí... 😒 Takže všechno dělám,když malej spí, což je tak 1,5hodiny přes den, když to dobře jde...ale už to neřeším, zařídila sem se podle toho...takže žehlím, když není, co nosit, vařím, když mám čas a chuť, a rozhodně se doma nestresuju tím, že třeba nejsou umytý okna 😀 ...prostě sem si tak nějak zvykla...občas sem taky naštvaná, že si ani nemůžu pořádně dojít na záchod, už přes rok a půl sem si nedala svou oblíbenou koupel, vždycky jen rychlá sprcha, nemůžu nikam jít, jedině s malým, protože tu nikoho nemáme a mm nepohlídá a tak...no, takže je nás víc... 🙂

jani11
7. únor 2011

@marjama ahoj. vetsinou pomuze se vypovida, tak doufam, ze je Ti trochu lip 🙂 promin, nechci aby to vyznelo tvrde, ale mne by se tohle rozhodne nelibilo. to ze je rano nepouzitelnej dovedu pochopit (taky nejsem ranni ptace, taky se hrabu z postele i pul hodiny), ale proc Ti teda nepomuze vecer? jako aby muj pritel chodil spat v 9, rano si vyspaval a ja makala jak diva a spala 5 hodin, tak to teda ne-e. ja si stezovat nemuzu, pritel pomaha vic nez dost, a ani mu nemusim rikat (obcas samozrejme o neco poprosit musim, zase takovej super muz neni 🙂 ). jo a sice nevim kde Tvuj muz pracuje, treba ma fyzicky narocnou praci, ale ja jsem v praci uz mesic (na plnej uvazek, tady je MD jen kratce) a muzu rict, ze jsem byla vic unavena, kdyz jsem byla s malou doma, nez ted... jak uz tu holky psaly, asi si musite sednout, promluvit si a urcit nejaky pravidla nebo to bude casem jeste horsi...

marjama
autor
7. únor 2011

@aemmi No přesně o tom to je - vlastní pohodlí! To si trefila hřebíček na hlavičku. On je prostě strašně sobeckej! Zkusím si nějak jinak zorganizovat to vaření a uvidím, jak to půjde.
No a to má tvůj manžel nějakou dlouhou pracovní dobu ne? ☹ No snad to u vás bude po narození mimča fungovat líp než u nás 😉

astrane
7. únor 2011

tak to chce vařit po částech...ale ne všechno vždycky jde...pokud je malá opravdu rarach,tak věřím,že to je těžký,...vydrž ještě pár měsíců,s tříleťákem už je to jiný kafe 🙂

petka80
7. únor 2011

Ahoj. Nechci nijak komentovat váš vztah s manželem, na to se necítím. Ale nedá mi to nenapsat, že si podle mě zbytečně komplikuješ život tím, že večer nejdeš včas spát a do půlnoci vaříš.
Prostě to zkus všechno dělat přes den s malou, i když nejste zvyklé, určitě to nějak půjde. Vždyť dvouleté dítě už je velké!!! Prostě věřím tomu, že s dvouletým dítětem se dá zvládnout domácnost i vaření přes den. Co teprve až byste měli druhé dítě? Co uděláš s tou starší, když bude zvyklá, že jsi jí pořád k dispozici a hraješ si s ní?
Do vaření ji zapoj, pokud to vážně nepůjde, pusť jí pohádku na půl hodiny, vař jednoduchá jídla na dva dny nebo dej něco do mrazáku atd.
A s manželem bych se zkusila domluvit na konkrétní dny, jak se budete střídat. Např. ty vstáváš ve všední dny a on o víkendu nebo tak.
A malá už po obědě nespí? Jestli jo, tak si lehni s ní!

beruska2x
7. únor 2011

necetla jsme predchozi prispevky .. ale je malinko rozmazlenej 😉 snidani mu nedelej, kdo ma hlad a chut, udela si.. neni mu uz davno 5 let ne 😉 a presun mu aspon cast povinnosti - nevim v kolik chodi z prace dom ale treba muze cestou nakoupit podle listecku, nebo mu pak malou strc a bud se jdi "jen " projit at mas pro sebe aspon treba 20 minut...
male se nic nestane a on si uvedomi... nekdo pochopi hned a nekoho je treba nakopnout 😉

takyja
7. únor 2011

@jani11 No, problém je, že sytý hladovému nevěří - já jsem taky víc unavená z péče o dítě než z práce, ale to mi žádný chlap (OK, výjimky potvrzují pravidlo) neuvěří...

@marjama Já bych se taky klonila k tomu změnit okolnosti. Budeš muset najít něco, co doma změnit, aby ti bylo líp. Já nestelu, hračky většinou uklízím jednou denně (večer - nebo taky vůbec). Chápu tě, horkou vanu jsem si nedala ani nepamatuju, jsem spáč (moje předtěhotenské minimum bylo 10hodin, jinak jsem byla unavená - opravdu), ale nevyspala jsem se už 14 měsíců... Ani si nepamatuji, že bych třeba spala 8 hodin. Na záchod jsem si v klidu nedošla ani nepamatuju. 🙂
Nechci ani tak moc radit, sama si někdy rady nevím v podobných situacích, ale spíš posdílet starosti. 😉

marjama
autor
7. únor 2011

@naty Díky moc. Vidím, že v tom nejsem sama. Asi to musím začít míň řešit jako ty. Přeju ti, aby se to u vás zlepšilo a manžel ti pomáhal a hlavně chtěl být s malým, to je důležitý, aby si k sobě našli cestu a vytvořili vztah!

aemmi
7. únor 2011

@marjama no, manžel tam je, jak je to třeba, bere za to dost peněz, což je sice fajn, ale tohle je ta druhá stinná stránka věci 😒 on je tam krátce, tak snad se to časem zlepší, až do toho úplně zapadne...jinak jsem na nás zvědavá, já jsem taky spáč, tak budu asi pěkně nervní, jak budu nevyspalá 😒

marjama
autor
7. únor 2011

@beruska2x Není rozmazlenej malinko, ale hodně 😠 To já vím, to jsem si udělala sama. A nakopnout ho teda asi fakt budu muset!!! Nic jiného na něj platit nebude.

marjama
autor
7. únor 2011

@takyja Jo s tím záchodem jak píšeš, dojít si v klidu, to je u nás hrozný, protože když jdu na wc, tak musím nechat otevřené dveře, aby mě malá viděla 😝 Jinak jsem právě moc ráda, že si můžu tady postěžovat a najdu pochopení u ostatních mamin a taky mám více názorů, za které jsem moc vděčná.

kefir
7. únor 2011

díky za tuto diskuzi, už jsem si myslela že je to tak jen u nás. máme první dítě a kde jsou ty sliby jak mi bude pomáhat jak příjde domů z práce a vezme kočárek, jak ráno vstane k malé abych se mohla dospat atd. a realita? vše dělám já, malé je skoro rok a za tu dobu byl s kočárkem venku jen párkrát, když už ho donutím jít ven tak akorát objede barák uspí jí a hodí pod okna a jde se domů vyvalit. sice chápu že je unavený dvě práce a dálkově škola ale já snad nemám právo na únavu? dle něho mám přece "dovolenou", tak na co si stěžuju. to že nepomáhá absolutně mě s domácností to už jsem i zkousla ale že prdí na malou to teda ne. teď už malá vyžaduje pozornost a méně spí a on je protivný protože když už je doma (co moc často nebývá) tak chce mít svůj klid. dokonce mě kolikrát poslal ven ať jezdím aspoň dvě hodiny nebo ať jdu k našim aby se mohl odpoledne vyhajat 😠 nákupy si tahám já v ruce nebo na kočáru, on si vozí zadek autem,dokonce i předvánoční nákupy jsem si odsmýkala domů sama, buď není doma a když je chce mít svůj klid.

když jsem mu zkusila dát malou na hlídání aby si to zkusil tak to "vyřešil" tím že jí vzal ke tchýni kde se o ní starala logicky tchýně. o večerním usínání ani nemluvím, on jde spát v 8 já o půlnoci. já akorát mu teda nevyvařuju jen o víkendu navařím ale snídani bych se vyprdla.
měl i období kdy po mě chtěl abych ho ráno budila, tudíž že mě vzbudil budík o půl 6 a šla ho vzbudit(spí v obyváku protože chrápe) a on mi oznámil že ať ho probudím za hodinu že se mu nechce vstávat a spal dál. jenže já jsem pak už nespala!!! Mám ho pořád ráda ale už to prostě není ta láska jako dřív, to že mě štve chování ke mě bych i přežila ale že se nevěnuje malé to prostě nemůžu zkousnout. bohužel je na to zřejmě zvyklý z domu, tchán je podnikatel byl často pryč a když byl doma choval se jako arogantní hajzl a tam je asi zakopaný pes ☹ z tohoto důvodu já osobně druhé dítě rozhodně neplánuju dokud se nezmění!!!!!
držím ti proto pěsti aby se to u vás zlepšilo, radu jak na to ale nemám, já sama bych jí totiž potřebovala 😔 .

radka35
7. únor 2011

zdravím.Taky spím někdy i mínˇnež 5hodin denně,taky jsem ta co v noci vstává.Ale zbytek postupně řešíme,sice je to občas z mé strany i potřeba trochu občas rýpnout aby pochopil a případně se opravdu hlasitě ozvat,že už mě se..Ale pomáhá to.Byla doba,kdy jsem opravdu sama vstávala v noci k prckům(tedˇ7měs a 22měs),pak v 5ráno butila někoho do práce,chystala mu kafe a svačinu,pak skákala kolem holek a čekala s obědem než naštvaný přijde z práce a sedne k počítači.Občas u něj strávil zbytek dne a tak jednoho dne došla trpělivost ...vařím na 2dny,ráno mu kafe vařím svačinu chystám jen když jsou v noci holky vzhůru a protože jsem od ledna na dopoledne musela do práce abych nepřišla o místo,byla to nejlepší léčba partnera....musel si v práci domluit asponˇ14dní odpolední směny,takže ráno než odejdu, : nakrmím a přebalím holky a pak jen čekám co bude 😀 .Taky se stalo,že ho starší prostě nevzbudila a tak než se probral ,měla poklady z plenky úplně všude 😀 asi to byla nejlepší léčba jeho neslyšení. 😀 .taky jsem dnes přišla domu a zeptala se,jak to že není uvařeno,když byl žena v domácnosti....že je plný koš plenek a podobně,ale to jsou jen drobnosti,které mu jen připomenou,že se ženská doma nefláká na dovolené,jak si spousta lidí myslí.Jinak vařím když holky spí,uklízím taky tak,takže když nejsou od vánoc umytá okna mi vůbec nevadí,stejně tak když někde zůstane ležet hračka,prostě ji uklidím později.Taky u nás zabralo období pokaženého počítače,ale s tím mi musel pomoct kamarád,co ho trochu přeladil tak,aby oblíbená hra nefungovala.To pak měl tatˇka dost času na holky i na mě a moc dobře pochopil,co je důležitější....prostě ženská musí být tak trochu diplomat,intrikán a vůdce smečky dohromady,aby živitel pochopil,že nosit výplatu nestačí.....P.S.ještě musím vymyslet způsob jak ho naučit uhlídat obě děti najednou tak,aby domácnost nevypadala jako po tornádu.Starší má zrovna období vyklízení čehokoliv kamkoliv,pití stylu vyžbrndám toho co nejvíc kolem a pribinˇák taky vypadá nejlíp na tričku a na podlaze 😉 ale tohe asi dělá každé dítě v tomhle věku.

kefir
7. únor 2011

holky ještě jsem zapoměla připsat že když už mi manža malou pohlídal a já šla na kafe s kámoškou tak mě po 15 minutach z kafe odvolal protože malá se pokadila a on to přece nebude přebalovat že? 😠 od tý doby jsem si kafe domluvila už 3x ale pokaždý jsem ho musela odvolat prý nemá čas na hlídání 🙄

kefir
7. únor 2011

jinak holky omlouvám se ale proč tady zakladatelce radíte jak má uvařit na dva dny a že má dítě dát do nosítka atd? ona se ptala na jinou věc a to na problém s manželem. já s malou zvládám vše doma, přesně jak jste psali uvařit na dva dny a vařit s ní ale že by to vyřešil můj problém s totálně sobeckým manželem to teda rozhodně ne 🙄

marjama
autor
7. únor 2011

@kefir No taky to nemáš lehký ☹ Víš co mě ještě štve, že se používá slovo "hlídání", když je s dítětem otec! Copak on ho "hlídá"????? On s ním prostě je, protože je to jeho táta. Proč se neříká, že máma dítě "hlídá" celý den. Slovo "hlídat" bych používala jen v případě, když je s ním babička nebo ho hlídá kamarádka, ale říkat že manžel "hlídá", to mě úplně vytáčí!!! No snad mě chápeš, jak to myslím. 😝