Manžel s ničím nepomáhá, rozčiluje se kvůli blbostem

marjama
7. únor 2011

Ahoj holky, doufám, že vás tímhle tématem nebudu moc otravovat, ale musím si aspoň postěžovat. Manžel mi prostě skoro vůbec nepomáhá a ještě je pěkně protivnej! Hlavně rána jsou u nás šílený. Naše malá vstává běžně kolem 5 h, takže jsem se chtěla s manželem dohodnout, že se budeme střídat ve vstávání. Protože když vstávám pořád já, tak jsem pak úplně hotová. Do práce odchází až v 8 h, takže nikam ráno nepospíchá a může si s malou klidně hrát. Kdyby fungovalo to střídání, byla by to pohoda. Jenomže on je prostě ráno úplně nepoužitelnej, z postele se hrabe 15 minut, než vůbec vstane. To už malá skáče po ložnici a chce si hrát. Takže stejně vstanu já a nechám ho spát. Nebo když teda vyjímečně vstane, tak je na malou akorát protivnej a kvůli každé blbosti na ni řve. Přitom spí klidně těch 6 až 7 hodin, takže normální délka spánku a tvrdí, že je nevyspalej. Já každý večer vařím, jdu do postele tak o půlnoci, takže já spím denně 5 hodin! Ráno dělám všem snídani, malou krmím (sama by se pořádně nenajedla), stelu postele, prostě všechno ráno dělám já. Manžel akorát sedí zhrouceně na židli a kouká "do blba". Připadá mi to nenormální, to se nedokáže ovládat!? Přece nemůže být tak unavenej! Asi je tak sobeckej 😠 Včera šel spát ve 21 h a dnes vstával v 7 h a tvrdil, že je celej rozlámanej a nevyspalej. Vždyť spí jak malý dítě! Já měla opět budíček v 5 h, pak jsem si hrála s malou a pak jsem dělala snídani a takhle to je každý ráno, pán tvorstva vyspává a já makám 😠 Moc mě mrzí, že se takhle chová. Těšila jsem se, že až nebudu kojit, že se konečně vyspím a smůla. Chceme druhé dítě, ale s tím jeho přístupem fakt nevim, jestli do toho mám jít. To bych pak asi byla v blázinci. Ještě musím napsat, že se rozčiluje kvůli blbosti, když malá dělá něco, co se mu nelíbí, tak nedokáže mluvit normálně, hned je vytočenej. Pro něj by asi bylo ideální, kdyby seděla na jednom místě a nic po něm nechtěla 😠 Jak to máte vy? Pomáhá vám manžel sám od sebe nebo si o pomoc musíte říkat? Snad to není moc dlouhej román, potřebovala jsem si trochu ulevit. Dík.

luciferinka
5. bře 2012

@kristi Tam už jsem si taky postěžovala...ale stejně mi to bylo prd platné,řekla mi na to že chlapi jsou takovi nepořádní,že jak bydlel tehda u ní,že to dělal taky,že její chlap je to samé a je se mnou vyřízená 😀

werunka21
5. bře 2012

@luciferinka ahojky, u nás je to stejně. Myslím si, že hodně dělá rodina, ze které chlap je. Když žije tam, kde maminka udělá všechno a tatínek nehne prstem, s prckem si nikdy nehrál a nepomohl, nepřebalil, nenakrmil...vládne tam idea, že ženská se stará o domácnost, o děti a chlap jen vydělává peníze...tak s tím asi moc nenaděláš. Pokud si ho nechceš přetvořit ke svému obrazu, což půjde asi těžko.
Závěr? Ten chlap za to vlastně nemůže, když je tak vychovaný 😠 .
A někdy mám vážně strach pomyslet, co bude až budou děti dvě.....

luciferinka
5. bře 2012

@werunka21 Zdřejmně to tak bude 😖 ...Muj je s pěti sourozencu,ale ne všichni mají stejného otce,takže jsem tím pádem pochopila,že jeho máma,když už s někym žila,nebo ted žije,tak sdřejmně drží pusu a krok a nehubuje a když hubuje chlap,tak ji to jde jednim uchem tam a druhým ven 😎 ...Manželovi je 36 a jsme spolu dohromady rok,takže myslím že zásluhu má nejen výchova,ale i expartnerky a exmanželka,která mu taky podstrojovala,kde mohla,jen s tím rozdílem,že narozíl ode mě spolu neměli rodinu 😕 ...Já jsem si už ted jistá,že druhé dítě bych rozhodně s manželem nechtěla...nejen kvůli tomu uklidu a výpomoci v domácnosti,ale jsou i jiné věci.Je to smutné,ale je to tak ☹ ...

werunka21
5. bře 2012

@luciferinka Manžel je stejný ročník. Studuje sice tři "vysoké školy" ale to ze své vlastní iniciativy, nikdo ho do toho nenutí. Ale i tak, rodiče jsme přece oba, ne jen jeden. Úpřimně...obdivuju tatínky, kteří si to venku vykračují s kočárkem...
Obávám se dne, kdy půjdu do práce...zda převezme povinosti jako odvést a vyzvednout děti ze školky, když já nebudu moct... Jako ženské to máme asi vážně složitější a těžší, kdeco musíme vytrpět a přetrpět, ale ten zázrak nosit miminko v bříšku a dát mu život...je nádherný a neměnila bych. Chlapi přicházejí o hodně 😉

luciferinka
5. bře 2012

@werunka21 Tak snad jak bude vidět,že se bude muset taky zapojit,když budeš chodit do práce,tak to pujde,protože v podstatě nebude mít na výběr 😅 ...Já se zase obávám těh dní,jak bude dům vypadat,za tu dobu co strávím v porodnici...nebo spíš,že dostanu infarkt po návratu s porodnice 😀...Už pár týdnu mám noční mury.Včera jsem mu ze srandy říkala,že jestli má nějakou milenku,tak že má povolení si ji tady po tu dobu nastěhovat,pod podmínkou že dum se bude lesknout,jak přijedu s porodnice 😀 😀....

megy
5. bře 2012

tak to já musím říct, že mám zlatého chlapa 😀 ano jsou dny, kdybych nejraději vraždila, že ráno vstanu a uklízím po něm nádobí, občas nějakou ponožku, srovnávám papíry a další, ale on mi to vynahrazuje. Nejsem domácí puťka, ale myslím, že když jsem doma, tak na tom nevidím nic zlého, že uklidím a nevím, proč by mě to mělo tak štvát.
teď jsem ležela den v nemocnici pro bolesti bříška a přišla jsem domů a on gruntoval, jakobych měla porozeno 😀 mám chlapa, co bez problémů uvaří, když vidí, že mi není nejlépe, zajde do obchodu, ať netahám těžké věci, myslím, že to vše, o čem se vedou spory v uklízení a pomoci v domácnosti je jen v tom samém člověku 🙂

katty_k
5. bře 2012

V podstatě si nemám na co stěžovat, respektuji to, že má muž náročkou práci, navíc ji teď měnil a je opreavdu pod velkm tlakem. V noci tradičně vstávám k dětem já, tím že nekojím, tak nevstávám třikrát za noc, ale zpravidla jednou, max. dvakrát k mladší dceři, tříletá spinká zpravidla celou noc, jen ji chodím kontrolovat, jestli se neodkopala. Ale když je třeba a já ještě spím a muž už ne, nechává mě dospat hlavně přes víkend a o děti se postará. Doma taky pomůže, minulý víkend jsem byla nemocná a ležela s teplotou celou sobotu v posteli...
Občas má taky nějaké nepříjemné řeči, za které bych ho bacila, ale když to vidím kolem sebe nebo čtu tady, je vlastně zlatý.

kristi
5. bře 2012

@megy tak to asi jo, ja jsem doma uz nejakych 6 let, do prace nemusim, tam me nejaky ponozky nrtrapi, ale kdyz jsme makali oba, tak mi jehompristup vadil. U nas je jasny, ze za to muze tchyne, proste je rozmazlila a ďela to dodnes, coz me sere, ale zvykla jsem si. Nicmene uz jsem se nejak snazila delegovat ty nejhorsi ve i na jine - okna umyje 2x rocne pan, kosile davam do cistirny, zbytek zvladam a kdyz ne, tak si o pomoc reknu.

megy
5. bře 2012

@katty_k můj přítel pracuje jako doktor, ty služby stojí fakt někdy za to, přichází kolem půl čtvrté domů pokud neslouží, jinak je v práci někdy 36 hodin a vzhledem k tomu, že jsem z branže, tak chápu, že to je fakt na bednu :-/ zodpovědnost za něčí život je fakt náročné, ale jak píšeš, když je třeba a já nejsem zrovna ready, tak je tady on a vše obstará 🙂 moc si toho cením.
taky když to čtu tady, tak nějaká fetka a talíř mě nerozháže 😀

luciferinka
5. bře 2012

Jsou to sice takové prkotinky...kdyby na to neumyslně zapoměl a nechal to ležet,tak ještě přivřu oko,ale mi spíš připadá,že spoléhá na to že to udělám já...Beru jako svou povinnost,žehlit,prát,vařit,mýt nádobí a podobné ženské věci...ani by mě nenapadlo to po něm chtít 🙂...častokrát zastanu i chlapskou práci,protože někdy ho k něčemu dokopat,jo to pár dní potrvá 😀,a já musím mít všechno hned 🙂.... Pokud bude ale dobrým otcem,tak myslím že se s tím časem vyrovnám 😝 ...ale po dvou týdnech mého brblání a napomínání jsem zaznamenala pokroky už 🙂

kristi
5. bře 2012

@luciferinka presne, kdyz bude fajn tata, tak se da spousta veci prehlidnout. My to meli fakt podobne, talir proste nechaval mde je, zvyklej ze maminka uklidi. Dodnes kdyz si ti 3 brachove reknou, ze jeden chce kachnu, druhej svickovou a treti gulas, tak mama uvari vse, proste tohle je problem. Proto bych si radsi prala samy holk mam strach, ze pokud doma neni v otci priklad tak by to proste syn nedelal - myslim tim proste z nej vychovat gentlemaa, co zenam dobrovolne pomaha se vsim

werunka21
5. bře 2012

@luciferinka Tak to zase manža se činil, když jsem byla v porodnici. "Uklidil", vypral, nakoupil, vyžehlit se chystal, ale už to nestihl...těšil se až přijedeme domů...ale pak třeba si nevzpomínám, že by malého nějak choval, když jsem potřebovala něco udělat a plakal, musela jsem se prosit aby mi ho podržel...
Ale teď se taky obávám, co bude až jednou odjedu do porodnice s druhým, když malého nikdy nenakrmil, nevykoupal, nepřebalil, neoblékl...😀 . Malému sice bude kolem tří let ale i tak že 😅

yesu
17. bře 2012

@luciferinka Tak já mám doma kopii toho tvýho chlapa! Posledních pár dní mi už leze pěkně na nervy a mám myšlenky, že sem si dítě pořídila asi ne s tím úplně správným chlapem! Doma mi taky skoro vůbec nepomáhá, sám od sebe neudělá absolutně nic a když ho o něco poprosím, trvá to i několik dní než to udělá a to si to dřív udělám já než na něj čekat a pořád mu to stokrát připomínat. Všechno bere jako samozřejmost, že je umytý nádobí, čistý oblečení ve skříni, čistej byt, nakoupeno,....a ani si toho asi pořádně neváží! Nikdy sem od něj neslyšela, jestli nepotřebuju s něčím pomoct, ani teď v těhu, kdy mám velký problémy se zádama! Rekonstruovali sme byt a třeba komoru s botníkama sme dělali někdy na podzim a do teď nejsou u botníku přišroubovaný čudlíky na otvírání!!!Co na to říct?Když mu to připomenu, jen řekne, že to jde hrozně blbě a tím to končí! Poslední dny se z něho fakt zoufalá, ale za to asi můžou i hormony, ale děsím se toho jak to bude až bude malej na světě! Jak to budu zvládat?? A neraďte, že to nemám dělat, protože já v bordelu a špíně prostě žít neumím!

mmmiska83
17. bře 2012

tak já se přidám, u nás je to tak, jako u mnohých z vás!Já po muži vlastně ani nějak nic nechci, protože je v práci od rána do večera a někdy i víkendy (prostě mi přijde blbé,když já jsem doma po něm něco chtít).Ovšem problém nastává, když je doma 2 a více dnů....to většinou jen spí, jí a hraje na počítači a to mě opravdu děsně vytáčí 😀 Mno ale mohla bych si na to stěžovat pořád dokola..ono to tak prostě s těma chlapama je...oni ví,že nás mají jisté,tak proč by se snažili 🙂Jinak ale musím říct,že jakmile jsem nemocná,nebo mi je zle nebo něco,tak se postará v rámci možností.Podle mě je to běh na dlouhou traŤ (než si je trošku přivychováme).Já ho dokonce zpracovala na to, že odvádí malého do školky 🙂 (mám zdrav. problémy,tak nemůžu..navíc ted v tučňáčím období..)Taky jsem vypozorovala že existují 2 druhy žen: a) ty co se tomu všemu poddají a radějí si udělají vše sami a drží "pusu"...a za b) což jsem já,lehce dominantní,které se snaží alespoň bojovat 😀 a někdy to opravdu pomáhá,sice jen na chvíli,ale je to asi potřeba (z plných plic svému milému sdělit,že je na čase něco udělat a začít se o něco starat).Prostě chlapi jsou chlapi.... 😎

yesu
17. bře 2012

@mmmiska83 To s těma dvěma typy bab máš asi pravdu! Já sem asi ten blbec, kterej si radši všechno udělá sám....jenže mě nebaví se chlapa doprošovat, tak jak to udělat?

mmmiska83
17. bře 2012

@yesu jako já si to většinou taky udělám sama..protože nádobí 3 dny nepočká že....doprošování už jsem vzdala....to mě taky nebaví, občas prostě tak vybuchnu, že mu cvakne v hlavě, že asi něco není v pořádku a chvíli se snaží.Jak říkám....je to běh na dlouhou traŤ.Čím jsem starší, tím více si uvědomuji realitu...a moc se mi to tedy nelíbí, ale jinde to není lepší..viz tady ty příspěvky.Takže funguji tak, že většinou se spoléhám jen na sebe..a občas "bouchnu"...ono to je taky i tím, že když ej ženská dlouho doma,tak vlastně řeší jen to co se děje doma jako prioritu.Když chodí do práce,tak má úplně jiné starosti....navíc pokud se po práci ještě stará o děti.Prostě to zkus brát s klidem, když se rozčiluje kvůli blbostem,tak se většinou pousměju..a řeknu mu,že se chová jako ženská v přechodu....nebo když se mu to nelíbí,tak ať si to uklidí (pokud se jedná o nějakou věc).....co dodat...takhle to chodí ...věřím,že se najdou i jiní muži,kteří pomáhají a jsou empatičtí ,ale to jsou rarity (viz můj otec třeba 😀)

yesu
17. bře 2012

@mmmiska83 No je pravda, že když sem chodila od rána do večera do práce, tak sem to asi tolik neřešila nebo víc rezignovala! Teď jsem doma a pořád řeším, kde všude je bordel a co všechno se musí udělat a uklidit než se malej narodí, asi mi z toho doma fakt trochu hrabe! A ten můj chlap mi v tom moc nepomáhá!

mmmiska83
17. bře 2012

@yesu žádný zaručený recept prostě neexistuje...a až bude malý na světě,tak to možná chvíli bude lepší..ale pak zase to samé...já to vidím doma, něco se sice zlepšilo,ale jde to fakt hrozně pomaličku.....zaměř se na něco co ti působí radost a zbytečně neřeš tyhle nevyřešitelné věci,akorát se tím člověk stresuje (samozřejmě,někdy už to fakt nejde vydržet......) a zkus myslet pozitivně 🙂 a taky děti dodávají do života hodně optimismu 🙂

yesu
17. bře 2012

@mmmiska83 Máš pravdu, budu se snažit prostě nějak neřešit, že je bordel v komoře, že je potřeba udělat to a tam to, jinak se z toho fakt zblázním! Můj táta je hrozně na pořádek a doma dělal skoro všechno, tak ono je to asi i tím, že sem žila v něčem úplně jiným!

mmmiska83
17. bře 2012

@yesu přesně,tatík je taky úplně jiný,kdykoliv s čímkoliv pomohl , nádobí umýval běžně apod.....ono je to dáno dle mě výchovou...na co byli zvyklí.....a proto se snažím syna vychovávat tak, aby bral pomáhání jakou běžnou věc,tak jako já se starám o něj,tak on mi taky kdykoliv pomůže,ikdyž mu je teprve 5 (samozřejmě jde o banální věci) 🙂

yesu
17. bře 2012

@mmmiska83 Můj táta vařil, vysával, pral, věšel prádlo, umýval nádobí a hlavně sám od sebe! Ale takový chlapi jsou asi vyjímky a určitě je to daný výchovou, já budu toho svýha prcka cepovat od mala!!!!!

luciferinka
12. črc 2012

@yesu Tak to by si měli naši muži ruky podat 😀 .Uplně mi to připomělo mojeho,když ji napsala,že když musí něco udělat,tak řekne,že to jde těžko 😀 .Jak kdybych slyšela mojeho chlapa...Zadám mu typicky chlapskou práci a slyším vždycky ,,to nejde,já to neumím,co jsem elektrikář'' tak mi brblal u zapojování myčky když kroutil pod umyvadlem sifonem a chtěl to přitáhnout... 😀 To už bylo i na mě moc,tak mu říkám,bež od toho 😎 .Tak se ušklíbnul,že je na mě zvědavy,tak jsem mu vysvětlila a názorně ukázala,že nemusí kroutit celým sifonem,že tam je takové kolečko,kterým se to utahuje.Asi dva krat zaplavil kuchyn,než se mu podařilo zapojit myčku.Aleluja,někdy mi připadá,že ho některé chlapské práce prostě musím naučit...Mimochodem,kdo myslíš že ho učil stavět plot 😀 😀 😀

pissskotka
13. črc 2012

@marjama Ahojky, tak by mě zajímalo jak si na tom dneska?
Můj partner se chová stejně.
Spí jako dudek celou noc,nevstal by kněmu ani kdyby hřmělo...já vstávaám pořád, jsem unavená a on ráno vstane (když má odpolední) v klídku v 9-10hod. dá si kafíčko, nasnídá se( mimochodem to už má vše připravené)
a malej ani já se na něj nesmíme ani podívat, hned řve, kvůli každé blbosti. Takže stejně raději k němu jdu já a hraju si s ním já. U přebalování je to zrovna tak. Prostě u všeho se nervuje a řve. Proto už ho raději o nic moc nežádám...

pissskotka
13. črc 2012

@marjama A ještě jsem zapomněla dodat, že když přijde z práce, tak se nají a jde si lehnout k televizi a za chvilku usne, chrápe až do večera a druhý den na novo( jen podotýkám, že je mu 21 let, takže ta lenost je trošičku už nemoc ne?) prostě je to vopruz..asi se z toho zblázním..

marjama
autor
13. črc 2012

@pissskotka Ahoj,mrzí mě, že musíš řešit takovéhle problémy. Přesně vím, o čem mluvíš. Ptáš se, jak to vypadá u nás teď, no je to lepší, ale spíš je to jak na houpačce. Jednou si říkám, jak je to skvělý a pak jsou dny, kdy mi je smutno a přemýšlím, jestli spolu vydržíme dalších xxxxxx let. Manžel se s tím vstáváním zlepšil, většinou o víkendu vstává s Martí on (mimochodem malá vstává pořád mezi 5 h a 5,30), ráno si hrajou nebo si malá hraje sama a manžel má puštěnou televizi. Celkově spolu vycházíme dobře, ale občas se ta jeho sobeckost projevuje a to mě pak neskutečně štve. Člověka prostě nepředěláš a jenom záleží na Tobě, co budeš tolerovat. Určitě si o tom ale promluvte. Když budeš mlčet a nebudete spolu o tom mluvit, tak pak váš vztah půjde do kopru. Držím palce, ať se u vás situace zlepší!

mitote
13. črc 2012

@marjama uffff, asi to vezmu poporade: to ze chces, aby jste se ve vstavani stridali naprosto chapu, nicmene to, ze se souka z postele 15min me neprije jako nic strasneho. Pises ze spi 6-7h. Promin, ale ono to tak uplne hodne neni. Spravne by se melo spat tech 8h a pokud clovek pracuje, je logicke, ze mene nemusi stacit. Muj manzel treba take spi denne 8h a i tak je unavenej pres den. To je biologicka vec, kterou mame kazdy nastavenou jinak a je potreba ji respektovat. Nevyspani je jen jeden z mnoha faktoru, ktere prave pusobi na protivnost. Rano rikas, ze vse delas Ty. Je pravda, ze snidane by si mohl delat sam, popr se najist cestou do prace nebo v praci (paklize je to v praci mozne). Ja bych mu proste ty snidane prestala chystat. To ze rano sedu a cuci... no nekdo je proste rano grogy, ja bez kavy taky jen sedim a cucim. Pokud toho mas rano dost, nevim, proc se jeste zeobiras stlanim posteli. To k vam denne chodi navstevy, nebo proc? Take moc nevim proc verec varis?
@kefir no me to moc jako problem s manzelem neprijde, me to prijde i dost jako jeji problem samotne se sebou... kdyz mam male dite, tak se proste vykaslu na ustlane postele, kazdonocni vareni a super uklizenou domacnost. A uzivatelka si to dela trochu sama, ja bych proste manzelovi snidane nebo svaciny nechystala. Je dospelej, vi kde je lednicka, ma penezenku... kdyby se na to vykaslala a proste by mu je nechystala, nezbylo by mu nic jineho nez se obstarat sam. A teda rozcilovat se nad tim, ze je nekdo sobec, protoze spi 6-7h denne a je unavenej... kolik z nas je tu cilych a veselych kdyz pravidelne spime takto?

Omlouvam se, jestli je tento prispevek trochu drsnejsi, ale jak si to udelame, tak to mame. Problem neni nikdy jen na jedne strane.

gab7
14. črc 2012

@marjama příspěvek od tebe už je sice rok starý,a tak už to u vás třeba vypadá jinak.
ale nedá mi to nereagovat....nepřijde mi na tom nic divnýho....také jsme tak fungovali,manžel pracoval,živil celou rodinu,pracoval dennně 16hod.vstával a vstává ráno tak půl hodiny,já nechápu jelikož bych byla víc rozlámaná,ale jemu se tak vstává líp,než kdyby vyskočil.každý jsme jiný.další...můj muž ustlal párkrát za život.stlaní neřeším,nyní už chodím 3roky do práce máme dvě děti.ráno vstávám ve 4.30hod.,a když si vrátím z práce tak,vařím oběd na druhý den(manžel pracuje doma,tak aby měl oběd,a já si beru oběd do práce),a než vše připravím,poklidím,tak jsem v posteli nejdřív ve 22.30h.Manžel pracuje také takhle dlouho.stelem postel až odpoledne,teplé večeře neřeším.Někdy uvařím na dva dny,a pak mám volnějc.
ale při jednom dítěti si myslím,že to přeháníš...promiň,ale při dvou dětech,práci,domácnost....pak hodně věcí přehodnotíš,co je podstatné a co není.co počká a co nepočká...taky musím mít čas na svoje dvě děti,škola,úkoly...kroužky 🙂 a zvládám,o víkendu se vychrupeme s manželem 🙂 .Když byli děti malé,tak mě o víkendu nechal manžel spát dýl,a vzal si děti k pohádkám.

gab7
14. črc 2012

@marjama jinak co se týče domácích prací,začínám úkolovat děti s menšími pracemi.manžel je v dílně,doma mi nepomáhá.pokud má čas vezme si děti,a já mám čas na sebe nebo jiné práce,které nedělám s dětma.

gab7
14. črc 2012

@mmmiska83 máš pravdu,jak s těma babama,tak s těma chlapama 🙂 .také si raději udělám svoje věci sama,než si o něco říkat...a když jsem po čase bouchla,tak mi můj manžel řekl,že není čuchací pes (oni teda většinou chlapi moc nechápu naše náznaky 😀 ,neumí v nás holkách tak číst 😀 ).No a tak od té doby vím,že když po něm něco chci,tak mu to řeknu rovnou....že bych byla ráda,kdyby mohl to a to...a on jde a bez řečí a s úsměvem to udělá. 🙂

milada2
14. črc 2012

@mitote Tak večer zřejmě vaří oběd na další den, na to se jen tak vykašlat nejde 😉 Já se teda snažím vařit tak, aby to vydrželo aspoň na dva dny, ale i tak je to opruz