Manžel to vzdal, má deprese a nevím, jak se mám zachovat

mysakmysart
5. únor 2019

Zdravím Vás. Ani nevím jak mám začít. Před třemi roky jsem se vdala za svého manžela a před tím jsme spolu byli dva roky. Vše vypadalo téměř jako ideální dokud jsem neprodala z určitých důvodů dům a na čas se přestěhovali k mému tchánovi (prý dokud nenajdeme byt). Byt jsme našli nebo spíše já našla. A tak začali naše problémy. To jsem si alespoň myslela já. Teď jsme v bytě asi 4 měsíce. Teď by chtěl k svému otci a mě k tomu nutí, řekla jsem mu, že to nemohu kvůli zdraví(mám silné alergie a oni tam mají kolem spoustu pilu a také zvířat)| on na to že jsouto výmluvy že jednou se bude muset postarat o tátu a protože já nechci tak spolu budeme dokud to půjde. Navíc má deprese (zemřela mu matka a krátce na to děda) a já teď nevím jak se mám zachovat. Tohle totiž neníživot ale přežívání. Bydlí s námi i babička a moje mamka(chtěl to manžel). A teď to vypadá že mu vadí i toto. Opravdu užnevím Co mám dělat. Jsem na nervy a mamka a babi také. Nejhorší je to že jemu je ted' vše jedno, a když chci abychom si to vyříkali vyčítá mi že je unavený, že nespí, že nejí... Mám to tchánovi říct? Nebo co mám dělat? Děkuji za odpovědi.

bayt
7. únor 2019

@mysakmysart Tak jestli si nechce nechat pomoct, tak to tedy - co ti vůbec ten vztah momentálně dává? Přijde mi, že má trochu ten vztah s rodiči až patologický.

martaskaaa
7. únor 2019

Ahoj, přečetla jsem vsechno a bohužel vaše manželství nemá smysl. Jako manželka jsi ani nevěděla, že ten dům je jeho? Prodej byt, jed se svou rodinou zpatky do jiznich čech, on at se nakvartyruje k tatinkovi a bude vam všem dobre. At jeho otec jednou zemře, muze si postavit na hrbitove treba stan. Zůstane sam, bez tebe.... a pak mu dojde, že mu zbyl jen pitomy barak.
Muzu se jen zeptat, problém mit deti mas ty nebo on?

mysakmysart
autor
7. únor 2019

@martaskaaa problém je u neho. Asi máš pravdu. Taky jsem už přemýšlela nad návratem. Děkuju.

evee24
7. únor 2019

@mysakmysart taky bych se vrátila. Nemá smysl být s někým komu je milejší dum. Třeba si to pak časem uvědomí až zůstane sám. A jestli je problém u nej s plodnosti tak bych utekla o to rychleji. Ještě máš šanci pak někoho poznat a mít děti. Je to asi tvrdý ale pokud sám nechce nijak pomoct. Život máme jen jeden a je třeba ho prozit a ne přežít 😉

tulikiss
7. únor 2019

@mysakmysart dam ti jenom jednu radu, nepromarni svuj zivot s nekym kdo za to nestoji. tohle neni partnerstvi, kdyz mu je jedno jestli s tebou bude nebo ne. rozved se a vrat se zpet do j. cech, jsi stale jeste mlada a je jeste hromada casu najit si partnera pro zivot, ktery si te bude vazit a bude mu sakra zalezet na tom, aby byl s tebou a aby si byla spokojena. tady neni co zachranovat, a ani neni duvod se snazit.

martaskaaa
7. únor 2019

@mysakmysart Preju at najdes lepsiho chlapa,se kterým si budete rozumet a dočkas se i vlastních dětí. Je to blby, ale doslo ti, ze kvuli němu se nemůžeš stát ani matkou? Chapu, ze za to on nemuze, ale kdyz ani ta adopce ne? Nebo proste nejaky dárce sperma, aby jsi normalne mohla porodit vaše dítě... to bych nedala

mysakmysart
autor
8. únor 2019

Včera mi manžel nepřijel ani se mi neozval jestli dorazil v pohodě k tátovi a dnes mi napsal že mu dost nepomaham. Jsem rozhodnuta to ukončit, ale jak to udělat kdyz ani nepřijde abychom to mohli probrat?

evee24
8. únor 2019

@mysakmysart Hmm to je pěkný že už se ani neozývá 🙄 nic no. Pokud se nehodlá už vrátit asi bych mu zavolala po několika dnech že je konec a má sbalený kufry. Pokud ještě dojde nechala bych to na osobní rozhovor. Záleží jestli se ještě hodlá vracet. Mrzí mě to, ale myslím že tě po tomhle pak čeká ještě hodně krásných věcí. Tak držím pěsti a hodně sil na to 😉

janysek21
8. únor 2019

Tahle situace má jen jedno kloudné řešení. Co s ním chcete probírat? Máte dost indicií na to, abyste sama viděla v čem žijete, jak se manžel chová a jakou byste sním měla budoucnost? Nejhorší je vždycky, než se člověk rozhodne to udělat, nenechat se zviklat sliby, ani vydíráním. Pak už to jde samo, jedno po druhém si řešit. Máte oporu ve svojí rodině, pomohou vám. Přeji vám sílu a jděte žít, tohle je peklo.

m.e.l
9. únor 2019

Kdo uteče vyhraje a to budeš ty. Bez mluvení to půjde taky, na požádání o rozvod není potřeba slov a vzhledem k tomu, že předpokládám, že byt je Tvůj a nemáte děti. . . Mělo by to být rychlé a o to méně bolestné. Hodně sil a jdi žít, zbytečně si zavíráš dveře před vytvořením rodiny s dětmi teda pokud TY sama děti chceš . . .

barulina
3. črc 2019

Tak jak jsi dopadla? Snad jsi stastna uz jinde

dodor
3. črc 2019

@barulina ta už ti neodpoví. Je neaktivní.