Manželova dcera k nám najednou nechce chodit

martinka2012
14. kvě 2015

Ahoj holky,chtěla bych se s Vámi podělit a zeptat se jestli nemá některá něco podobného.Dva měsíce jsem vdaná a mám 3 letého syna,kterého si manžel osvovuje.Manžel má 8 letou dceru.Manžela dceru máme jednou za 14 dní na víkend.Doposud nebyly žádné problémy vše fungovalo v pohodě,děti se mají rády a i mě malá přijala bez problémů.Ale ted nastal problém,manžela dcera k nám najednou nechce chodit,píše matce,že chce domu.Když se problém řešil s ní a její matkou tak dcera najednou tvrdí,že na ní otec křičí a bojí se ho a že se doma hádáme :( Jsem bezradná a nevím co dělat.Když jsem se s její matkou sešla a chtělo to vyřešit a zeptat se co se děje ,tak celou dobu mluvila o manželovi a házela na něho špínu.Kdykoli jsem chtěla něco říct tak to slyšet nechtěla.Pořád si tvrdí jen to svoje...Nevím,ale je to strašně ubíjející a pomalu nám to ničí vztah :(

andelka
14. kvě 2015

A s dcerou jste mluvili?
Asi vás ex chce rozeštvat, asi žárlí. Nedejte se.

martinka2012
autor
14. kvě 2015

Taky mi to tak přijde 😢

jjaanca
14. kvě 2015

Trochu se tedy divím, proč se s její matkou scházíš a řešíš to ty, a ne její otec. Nedovedu si představit, že by nynější partnerka mého bývalého, se mnou chtěla řešit problémy s dcerou.

martinka2012
autor
14. kvě 2015

Chtěla to nejdříve probrat se mnou,jak říkám doposud bylo vše v pohodě.A hlavně člověk se snaží vycházet v dobrém.Dnes už to taky vidím jinak a už bych to nikdy neudělala.Jak se říká chybama se člověk učí....

toga25
14. kvě 2015

@martinka2012 Já myslím, že buď žárlídcerka na to, že tatínek vychází skvěle se synem a bere ho za vlastního nebo vzhledem k tomu, že jste 2 měsíce po svatbě, tak žárlí ex a manipuluje s malou... My od doby co máme syna a víc se začíná projevovat, začíná s ním být nějaká legrace tak chce být starší syn přítele neustále u prarodičů, ptž tady se tatínek už nevěnuje jen jemu, ale i malému, a dívá se hnusně, když si babička s dědou najednou nevšímají jen jeho, ale třeba po našem příchodu k nim se s našim malým jdou přivítat... Prostě žárlí, ale na jednu stranu ho chápu, na druhou stranu, já se mu podřizovat nebudu. Obě děti mají stejné právo na pozornost a já s malým nepůjdeme do pozadí jen proto, že on není zvyklý se o cokoliv a kohokoliv dělit.

lv
14. kvě 2015

Nový stav - že se táta oženil a bude dělat tátu i cizímu klukovi se holce nelíbí, tak kope po svém..pokud od matky slyší jak byl táta hrozný a vidí teď opak u nové rodiny, žárli..ať s ní tráví táta víc času, mají jen své společně zážitky, kde nebude vás malý a holka bude mít tatínka jen pro sebe, zlepší se to.

toga25
14. kvě 2015

@lv Souhlasím s tebou, ale zase bych netrávila třeba celý víkend jen s tou dcerkou. Já to doteď tak totiž taky dělala, chlapa jsem poslala s klukem kde chcou ať se užívají.... Jenže.... Já zůstala na malého sama a taky bych si ráda aspon o tom víkendu, kdy je chlap doma na chvilku oddychla a navíc jeho starší syn je na to prostě zvyklý a já potřebuju, aby se naučil žít i s tím, že má sourozence a i o toho tatínka se musí dělit. Takové to ,,jsem tu jenom pro tebe" moc dobrého nepřinese, ptž si dítko bude stále myslet že tatínek patří jen jemu... Já jsem s chlapem domluvená, že v pátky, co si ho vyzvedne bude jen s ním, sobotu trávíme společně a neděle se uvidí - tu máme takovou oddychovou, třeba půjdeme k přítelovým rodičům... ALe všeho moc taky škodí 🙂

lv
14. kvě 2015

@toga25 já myslela třeba odpoledne v týdnu = společně kino, které je už k jejímu věku /když má malej 3 -aktivity co baví větší děti/ zajít na zmrzlinu, vyjet si na kole, cirkus, herná, les to je jedno! Jistě, chápu, víkendy chtějí být všichni spólu..muž má též dceru z 1.manželství, takže že mé mluví zkušenost..

toga25
14. kvě 2015

@lv Jo tak, já pochopila, že by to mělo být v ten víkend, tak to souhlasím 🙂

martinka2012
autor
14. kvě 2015

Doposud to tak fungovalo,ba naopak malá vyžadovala at jsme pohromadě a najednou takový obrat...Myslím si,že tam nejde o problém u malé,ale spíš u maminky.Když jsem se malé ptala tak mi sama řekla,že chce at jsme spolu a bojí se,aby náš vztah nedopadl jako u mámy a táty.Jeho ex spíš nemúže překousnout,že si mě manžel k sobě po 2 měsících i s malým nastěhoval a jí vyštípal po 7 letech neustálých návratů.Našel v sobě sílu a ukončil to s ní.A mě si po roce a kousek vzal za manželku...Zkouší proti nám ted poštvat dceru a rozeštvat nás.Jinak to nevidím ☹ a vrcholem všeho je asi i to,že si manžel osvojuje mého syna...

toga25
14. kvě 2015

@martinka2012 Na to maximálně poradím pokaždé ujistit dcerku, že ji máte pořád stejně rádi a že svatbou se pro ni nic nezměnilo a držet při sobě. Nenechte si ničit vztah nějakou zakomplexovanou kozou, co je natolik ubohá, že těmi výmysly ubližuje vlastnímu dítěti... Vím o čem mluvím, moje máti mi svými výmysly a házením špíny na otce udělala ze života pěkný bordel a dodnes ji za to nemůžu přijít na jméno...

martinka2012
autor
19. kvě 2015

Díky za rady holky 🙂

shine2015
19. kvě 2015

@martinka2012 na me to nedelá dojem, že vas ex nesnáší a chce vás rozeštvat. možná trochu žárlí, ale to je vše....promin, ale že se holčička bojí aby jste nedopadli jako maminka s tatínkem, co to je za nesmysl??? podle mě, potřebuje tátu chvíli jako dcera sama....to ale potřebuje každé dítě....a ty z rozvedených rodin o to víc...když jezdí na víkend poouze. I sourozenci jsou štastné, když jede třeba jen jedno s tatou do obchodu a jsou spolu - jen spolu dva.....chvilku, ale stačí.....rozhodne ne celý víkend, ale spolu do kina proč ne? ono ji taky dochází, že tvuj syn žije s jejím tátou, a ona ho má jen na víkend. Vím, že se tady do me hollky pustí, ale každé díte chce mít tátu i mámu doma...a pokud to nejde, potřebuje cítit, že je milované a travit čas i samo s tatou......i s mámou....když má noveho muže, protože pak má pocit, že překáží....že je tak nějak navíc.
je super, že má s tebou fajn vztah a i s tvým synem....drž se a hlavne doma neřeš pořád ex, je to její problém, že není spokojená, ne tvuj.....a bohužel, s tvým mužem má na nasledujích cca 15let pouto hlavne skrze dceru, musí se domlouvat, nedelat naschvály atd atd.....
ty se snaž mít doma klid a pohodu.....a s ex už nic neřeš, at ho otravuje ona a ne že pak budeš muset řešit s mužem ty, co vše ti říkala atd 😉 ty bud chápající, pro nej i pro jeho dceru....

martinka2012
autor
20. kvě 2015

shine2015 rozeštvat nás chce,kdybych Vám tu do detailu rozepisovala vše o ní tak budete mít stejný názor,ale to je jedno.O ní tady nejde,ale jde o dceru...Klid doma mám a vždy u mě bude na prvním místě rodina a nic jiného a nikdo mi do ní nebude štourat a hlavně to nenechám dojít tak daleko,aby nám někdo něco diktoval.A to jestli má být dcera sama s tatínkem,tak to asi neprojde,protože to malá ani nechce a ten čas který je u nás chce trávit pouze s námi doromady a ne pouze s otcem.Hlavně tu ted byla o víkendu a byla úžasná,zase ta stará známá holčička 🙂 tak ten problém nebude v ní,ale někde úplně jinde a víme už kde........