Manželovi se ještě nechce mít miminko. Co mám dělat?

gabou
3. led 2007

Ahoj holky, už jsem to psala v několika tématech až jsem se rozhodla založit vlastní, abych se dozvěděla všechny vaše zkušenosti i nápady.
Je mi 26, manželovi 28..brali jsme se v říjnu 2006. Chodíme spolu už 7 a půl let, bydlíme zatím u tchánů v pidi 1+1, možná se budeme stěhovat k našim, ale až si opravíme jejich 3+1 a oni by šli do vedlejší části domu..nebo bychom si koupili byt, nevím..zatím peníze nemáme ani na jedno, ale máme oba stavebka, tak snad by se to nějak udělat dalo.
Asi tak kolem vánoc 2005 na mě jaksi padla touha po miminku, ale přítel mě příjemně překvapil žádostí o ruku..tak jsem skoro třičtvrtě roku nemyslela na nic jiného než na svatbu..teď mám po svatbě..manžel se do miminka moc nehrne a mě to moc mrzí..sice na letošní vánoce mě opět příjemně překvapil, že miminko by chtěl taky, ale zdá se mi, že to říká jenom proto, že to chci já..Jaksi jsem se toho chytla a mluvila o miminku pořád, až mi řekl, že to se snad nebudeme čtyřikrát denně bavit o miminku..dokonce se zachoval až neomaleně, když řekl, že chci víc miminko než jeho..ach jo, takže se stalo to, co jsem nechtěla..tím neustálým mluvením jsem ho vystrašila 😖
Tak nevím co teď..asi mu radši dám na chvilku od miminek oddych a bude..jak to máte vy??

erin4
2. srp 2008

andelka, já samozřejmě myslela to plánování mimča = plánování snažení, že jo.

Právě,proto se tady snažím zjistit, jak na to, aby se MP necítil "být ukecán"

erin4
2. srp 2008

No je to tak-to je jasný,že nechce, že prostě musím vydržet. Ale nemá se mnou teda dřív mluvit o mimčech a ukazovat mi videa s mimčama a pak říct a já nechci a basta..z toho pak je někdo jako já na větvi a řeší to tu do noci, když mě takhle schladil

andelka
2. srp 2008

Eirn: Elana má opět naprostou pravdu, napsala to krásně. Prostě jste ve vztahu teď každý trochu jinde, ale nevadí, zase se sejdete, není to nic co by se nedalo zvládnout. Je to normální.
Pokud to nebude sám chtít, vždycky se bude cítit být ukecán. Je to tak. On sám musí chtít váš vztah posunot dál, sám to chtít, iniciovat vědět proč.
Já vím, že myslíš plánování snažení, jenže chlapi tu souvislost nechápou mnohdy, většinou mají pocit, že když kývnou na sbažení, tak tu dítě do 9 měsíců bude. A často si ani neuvědomují, že nejdříve za 9 měsíců, mají pocit, že to bude prostě hned. 😀

erin4
2. srp 2008

No možná si tu už povídám sama se sebou,ale jsem ráda, že jsem se tu mohla poradit, jinak bych možná ještě dneska řekla mýmu drahýmu něco, čeho bych pak litovala. No taktak že jsem dneska zapla internet, jinak už jsem měla na jazyku, že když teda se mnou nic nechce mít,tak ať si to nechá 🙂 😉

andelka
2. srp 2008

Erin, můj muž mi taky posílá videa miminek a sám mi zapíná modrého koníka, ale stejně dítě ještě teď nechce. Chce mi udělat radost, protože ví, že se mi to bude líbit. Neuvědomuje si, že tím mi jen ty hodiny roztikává. Taky je možné, že tvůj přítel pořádně neví co chce, nebo toho má teď moc, že třeba o tom uvažuje, ale obává se toho rozhodnutí. To chlapů a do melounů nevidíš. 😉

erin4
2. srp 2008

andelko, v tomhle máš pravdu, už si taky vzpomínám na rozhovor, kdy z přítele i tak nějak vypadlo, že když se teď berou, tak budou mít za 9 měsíců mimčo a já jsem vůbec nechápala, jak k tomuhle došel 😀

elana
2. srp 2008

Můj muž se mě ptá kdy je čas na výrobu miminka každý měsíc ale zas mi neposílá žádná videa a nad mojema obrázkama kroutí očima😀 takže oni jsou fakt z jiný planety😉

erin4
2. srp 2008

😀 chlapi a melouny 😉

erin4
2. srp 2008

no ten můj někdy snad i z jiný galaxie, mi přijde 😉

andelka
2. srp 2008

Můj muž si to taky podvědomně myslel, a teprve když jsme začali praktikovat STM a získal větší vědomosti o plodnosti a tak, tak pochopil, že tak snadné to není a tak rychlé mnohdy taky ne. Takže jsme se dohodli, že se snažením začneme hned jak to bude jen trochu možné. Žádné -"až dostuduju" "až budu mít praxi tolik a tolik" "až se dost nacestujeme" "až si zařídíme byt" "až našetříme".

erin4
2. srp 2008

Mě je úplně jasný, že ten můj ňoumes si taky při tom ukazování videí a tím, že třeba z ničehonic řekne,"To by bylo krásný, kdyby bylo naše mimčo roztomilý po tobě"(tohle řekl!), myslí, že mi tím dělá radost,ale já nevím jestli mi ji dělá nebo nedělá, když teď třeba řekne, ať neřeším

andelka
2. srp 2008

Z jiné galaxie nejmíň. Někdy si myslím, že byl Pánbůh hodně škodolibý, když lidi stvořil jako muže a ženu a nedal návod k použití. 🙂

andelka
2. srp 2008

Erin: Chce ti udělat radost a zalichotit ti, ale neuvědomuje si, že tvoje ženské srdce v tom ucítí i něco jiného, podprahového.

andelka
2. srp 2008

Dneska jsem chovala miminko a on se na mě tak krásně koukal a pak mi řekl, že mi to s ním strašně slušelo. Máme i vybraná jména. ale i přesto vím, že teď v této situaci dítě nechce a já ho nechci lámat.

elana
2. srp 2008

Erin, možná Tě občas takhle popíchne, protože doufá, že když Ti bude udržovat hladinku, nebudeš ho nutit aby Ti dolejval sklenku🙂 takže radši opatrně, na takovýhle narážky reaguj pousmáním, vtipem (roztomilej po mně bude, ale jestli bude mít Tvůj nosík, tak potěš😀) a nechytej se toho a nerozváděj debaty, který Vám pak kazí večer. Od něj to nejspíš znamená jen to, že dítě s Tebou chce, ale ne hned a bude Ti moc vděčný, když ho nebudeš tlačit. A to neni málo.Je plno chlapů, který společnou budoucnost s partnerkou neplánujou, ale jen zrovna nemají kam jinam jít.

erin4
2. srp 2008

Mě přijde že chlapi si v tomhle dost nepřípouští nějaký komplikace,jako že by nemuselo jít otěhotnět hned, Já jsem si je taky moc nepřipouštěla, ale pak jsem měla nějaký gynekologický problémy, po kterých mám nějaký srůsty a tyk, gynekoložka mě poslala na laparoskopii.. a já jsem po tom tak nějak začala chtít pomalu zkoušet-asi mám strach aby to šlo nebo jestli mám biologický hodiny na dřív🙂)

andelko závidím,že už to máte u vás tak sesynchronizovaný🙂

elana
2. srp 2008

To víš že nepřipouští, oni vůbec jim jsou zákruty lidský reprodukce v jiným směru než v jejich technickém😀 dost utajený-můj muž se dvěma vysokejma školama žil v domnění, že plodit se dá celý měsíc, tak to už ví že ne...ale pro změnu se mně 3 dny po ovulaci ptá, jestli to třeba nevyšlo🙂

andelka
2. srp 2008

Erin: Máš pravdu, že chlapi si neuvědomují, že se nemusí zadařot hned. Oni to s nikým neprobírají, příběhy neznají, protože modrého koníka nemají. 😀 Kdežto jakmile my se o to začneme zajímat a zjistíme, že nějaký potenciální problém máme, biologické hodiny se roztikají, protože už máme podvědomně strach, že se nebude dařit a chceme začít co nejdřív.
Sesynchronizovaní ohledně založení rodiny jsme, ale se svatbou to bylo horší. Byla jsem napřed a dost mě to trápilo. ale dopadlo to dobře.

erin4
2. srp 2008

elano, já se o to snažím. Na tu roztomilost jsem taky reagovala vtipem,něco jakože doufám,že nebude hyperaktivní po něm(jak jsem to viděla na jednom videu z jeho dětství.Ale stejně si to ta moje ženská dušička přebrala i trochu jinak 😠

andelka
2. srp 2008

No nic holky, jdu do hajan, dobrou. 🙂 😔

elana
2. srp 2008

Erin, to je normální🙂 jako on s tím zas musí počítat, když Tě škádlí obrázkama miminek, třeba mu to pomáhá posouvat se od nechce k nevadilo by mi🙂

elana
2. srp 2008

Andělko dobrou, hezké sny.

Taky jdu, tak Erin, když zas padnou depky, vsedni na modrý kůň a pojď za náma!🙂

erin4
2. srp 2008

No je to tak, mě i přijde, že tak nějak si v podvědomí si říkají, vždyť souložit nám jde,tak jakej problém. Já začala mít po tom mým problémku opravdu dost strach, ono je prý teda teoreticky všechno v pořádku,ale s tím, že doktorka říkala, že se to bude kdyžtak řešit,až kdyby byl problém s otěhotněním, třeba zas nějakým zákrokem, no já se zděsila a bylo

erin4
2. srp 2008

Jo jo, mějte se holky, zrovna jsem to chtěla napsat, že už jdu taky spát, ať tu z toho nekřepčím do noci. Když padnou depky,tak jsem na koni jako na koni. 😀 Dík a dobrou 😉

zberuska
21. srp 2008

dlouho jsem hledala takovouhle diskuzi - řeší se tu hodně snažilkování, ale na tom se musí shodnout oba
mně bude za chvíli 26, manžel teď oslavil 30; máme hotové školy, máme dobrou práci, právě jsme se přestěhovali do nového domečku, v zahraničí jsme taky byli.... čím dál tím častěji myslím na mimi (tím spíš, kolik jich teď kolem mě je), ale manžel se pořád nějak nevyjadřuje

zberuska
21. srp 2008

na nepřímé narážky nereaguje, na přímé dotazy či moje požadavky řekně něco jako "uvidíme" nebo "musím si to srovnat v hlavě"
nevím, na co chce čekat - věk na to máme a co když nám to hned nepůjde...
ve svém okolí nemám kamarádky ve stejné situaci, ale trápí mě to a potřebuji to s někým probrat - no tak se obracím na vás 🙂

andelka
22. srp 2008

zberuska: To tak mu řekni, aby si to opravdu srovnal v hlavě, pouvažoval o tom, jestli děti chce a kdy a řekl ti to, abys věděla, na čem jsi. Můj muž taky nechce mimčo teď a vím proč, ale v tom, kdy už ano se shodujeme.

nieka
22. srp 2008

Chlapi si vůbec neuvědomují 😠 jaká dnešní doba je.A neuvědomují si ani to ,že většina znich je už skoro neplodná ☹ ,protože tenhle životní rytmus co máme všichni nasazenej tak je děsnej.Každej z nich by si mohl položit otázku zda právě on nemá nějaký problém.Je pravda ,že tady mezi náma chodí spousta chlapů co by si nikdy nepřipustili 😠 😠 ,že může být chyba i na jejich straně proto nechápu ty co je jim kolem 30 a ještě si pořádně jak většina z nich tvrdí 😖 ( neužili život ),aby potom přitom užívání života se za sebou neohlédli a nezjistili,že krom zážitků atd.nemají nic 😒 .Naštěstí můj manžel do téhle skupiny nikdy nepatřil,nepatří ani patřit nebude a když po 3 rocích utrap a pokusech o miminko se nám na testu objevily 2 čárky je nejštastnější na světě

andelka
22. srp 2008

nieka: Za prvé, gratuluji!!!!, za druhé, máš pravdu. Chlapi tyhle stránky nečtou ani nic podobného,mezi sebou se o tom nebaví a myslí si, že jakmile se dva dohodnou na dítěti, tak za měsíc budou dvě čárky a nepřipouští si možnost problému. Já si nedokážu představit, jak by můj muž reagoval třeba na spermiogram. To by si snad radši uřezal nohu než by tam šel.
Na druhou stranu i když je mu 30, tak na mimi zázemí opravdu nemáme, takže on je ten, kdo myslí rozumně a drží mé mateřské pudy při zemi. I když děti samozřejmě chce v dohledné době.

nieka
23. srp 2008

andelka chápu dnešní doba je posunutá úplně někam jinam než jak to bývalo.Člověk než se osamostatní tak to není žádná sranda.Já jsem ráda kde teď jsem i když nejezdíme na dovču k moři a nemáme pořád nějaký novoty doma tak jsme stihli postavit domek i když kolem domu bude ještě hodně práce tak ve vnitř máme všechno hotový sice nemáme všude novej nábytek,ale jsme šťastní,že se na nás štěstí usmálo a to je myslím na de vše nosit pod srdíčkem drobečka