Manželská krize. Jak z ní ven?

liz1
11. pro 2011

Ahoj,
už jsem asi opravdu na dně a nevím,jak dál.Jsme spolu s manželem šest let,máme dvě děti.Před dvěma lety jsme se z fin.důvodů museli z podnájmu přestěhovat k jeho rodičům.Bydlíme v domku,kde však máme k dispozici jeden pokoj,jinak vše společné.Posledních pár měsíců tu začala být opravdu velká ponorka.I já už jsem nervozní,podrážděná,protivná.Není tu žádné soukromí,chvilka klidu,kdy bych si s manželem mohla popovídat...Nic.Odráží se to na našem manželství,hádáme se,většinou je tichá domácnost.Není den,aby nebyla hádka.Moc mě to trápí a nevím,jak z toho ven..Máte některá s podobným problémem zkušenost?Moc děkuji za reakce.

amallie
11. pro 2011

Jedina cesta je odstehovat se za kazdou cenu. Manzel at si najde vedlejsak, ty praci na doma, at na to mate a jdete pryc.

lucisa
11. pro 2011

Pokud spory vznikají díky ponorce, teď je ale otázkou zda mezi Vámi nebo s rodiči, nejlepším řešením bude opravdu odstěhování se.
Moc nevidím do problému, nenastínila jsi ho dobře, netušíme, zda nevycházíš s tchánovci (ať už kvůli mála soukromí, zasahování do rodiny, výchovy dětí, hospodaření apod.) nebo s manželem, který třeba doma nepomůže nebo stojí za svými rodiči a jen na tebe přenáší jejich výtky......
Pokud se jedná jen o vměšování rodičů do vaší rodiny, chce si to v klidu sednout (pokud není doma kde, udělat si čas na večeři v restauraci nebo pod.), pokud možno bez dětí, vyříkat si, kde je problém, jak to řešit, pokud bys nějaké řešení měla na mysli a uvědomit si, zda to chcete řešit nebo to necháte být a krize mezi vámi se bude dál prohlubovat. Tím myslím, zda to manžel cítí stejně a také ho to trápí.
Pokud si jinak rozumíte a problémy opravdu začaly až společným soužitím s tchánovci, manžel (i ty) byl předtím v pohodě, asi bude nejideálnějším řešením vlastní bydlení. Vím, že je to v dnešní době těžké, nenapsala jsi, proč nastaly ty finanční problémy (odchodem na mateřskou?), zda se to dá řešit, vzhledem k věku dcerky předpokládám, že už se budeš vracet do práce, takže by se finance mohly opět zlepšit a nějakou malou garsonku, ale vlastní se svým soukromím, byste si mohli dovolit.
Dost nešťastně jsi zvolila téma formou otázky, nebude se moci diskutovat nebo upřesnit některé odpovědi ostatních i mé, pokud by byly špatně pochopeny. I ty vlastně už nemůžeš reagovat nebo doplnit svůj problém...... 😒

denousek
11. pro 2011

ano souhlasím musíte pryč... do nejakyho bytu či na hypoteku ale proste pryč...do něčeho maličkýho ale svýho... než bude pozdě...to přejde..držím pesti--

sylvka
11. pro 2011

ahoj,mluvím z vl.zkušenosti,chceš-li zachránit manželství rychle pryč.u nás to bylo takhle:s přítelem jsem chodila dva roky,když na mě přišla veliká touha po dítěti.tehdy jsem si lehkomyslně myslela že nic nebrání,protože u přít.rodičů v domečku stačilo pár úprav,přidělat pokoj a mohlo se bydlet.otěhotněla jsem ve 22 letech.tchýně se na bydlení moc netvářila,ale co mohla dělat?když bylo dítě na cestě.bydlení se dodělalo (stálo nás to 100 + 60 tis.mého stavebka,co mi spořili naši)narodil se syn a začalo přituhovat.rady typu,je málo přikrytý a podobně mě nechávali chladnou,kde si s tim klukem celé odpoledne?už mě štvalo.když u nás ťukala každej den s obědem,tak mě to štvalo...no maličkosti,ale jedno k druhému.několikrát nám vlezla do bytu upřostřed sexu (bylo zataženo i zamčeno,ale prostě křičela za dveřma tak dlouho až jí přít.musel pustit),ale napr.vrchol bylo když mi zakázala bavit se se všema sousedama,protože ona s nima má konflikty(je dost nesnášenlivá) a přít.za ní stál,protože-přece tady bydlíme,tak se musíme podřídit a být rádi,že máme kde bydlet 😖 napr.tečka byla,když mi s tchánem řekli,že se jim nelíbí,jak se starám o mého dědu (měl stř.vývod a hodně vysokej věk),že má hodně lidí v baráku (myšleno syny a snachy) kteří se snad postarají...přitom jsem ho jezdila jen 3krát v týdnu koupat,což při jeho stavu bylo minimum,co jsem pro něj dělala.to jsem už nevydržela a sama se synem se přestěhovala do podnájmu (9000kč).přítel mi dával 6000 měsíčně,ale i tak to bylo težké ☹ no přítel se po 4 měsících rozhodl,že se k nám přestěhuje....ale to víš,tak křivda,že nás nechal jít samotné pryč ve mě zůstane.v podnájmu jsme byli 5 měsíců,pak děda náhle zemřel a my jsme teď ne vejminku po něm.spoříme stavebko a hypotéka se nám asi nevyhne,protože tady je to dost malé a navíc to vlastní napůl strejda a táta-což nedělá dobrotu.chci ti tědy říct,že stěhování tě stejně dříve nebo později nemine.držím palce.

maudn
11. pro 2011

Ahoj, mám stejnou zkušenost, bydleli jsme v domku s 87letou babičkou manžela, nedala nám pokoj, furt slídila, i bez pozvání chodila pravidelne do naseho patra, když se s ní člověk chtěl na něčem domluvit, tak předstirala, že neslyší ani hlásku. Ze začátku dokonce lozila do ložnice, do koupelny i na náš záchod se dívat, jestli tam nejsme. Manžela to hrozně štvalo,ale pořád to bral s chladnou hlavou, ale za to já jsem umírala nesnášenlivostí k této osobě, pořád se to stupnovalo až v otevřené konflikty- děs a hrůza, člověk šel po špičkách třeba do špajzy a ona se zjevila mu v patách ho stopovat... no a jak to skoncilo? začali jsme se k vuli babicce hadat, teda hlavne já, že protože jsem to už nezvládala, bohužel- nechci psát bohudík, když jsem byla v nemocnici byla tu tchyne a pri prochazce s ni babicka upadla a zranila se a od té doby (rok) je v LDN, neumím si popravdě představit, jak bych to prožívala kdyby tu byla, naštěstí mám druhý byt, kam bychom asi kdyby se to nestalo na přechodnou dobu šli, nebo já nevím, každopádně ať to stoji co to stojí JDĚTE CO NEJRYCHLEJI PRYČ ze společného soužití s rodiči

petrusew
11. pro 2011

Jediné řešení je odstěhovat se co nejdřív pryč, jinak to nedopadne dobře.

misi.21
12. pro 2011

Pokud nechceš,aby to odnesl váš vztah,jděte pryč. Píšeš o finančních problémech,tak to bude asi hodně těžké,ale myslím,že za záchranu rodiny to stojí... Držím pěsti,ať ot co nejdřív vyřešíte...

arianka
12. pro 2011

Pohromadě v 1 místnosti ? Hmm, tak to musí být ponorka těžká, to se není co divit... Jak tu píšou všechny nade mnou, opravdu jediné řešení je jít kamkoli do vlastního, kde bude klid, soukromí a váš život. Ono provizorně takhle jde žít, ale trvale opravdu ne.. Soužití s rodiči může být fajn, když má každý to své a navzájem se neruší, v opačném případě to těžko může fungovat..

lienka4343
15. pro 2011

skus si precitat 5 jazykov lasky-ceska kniha-odporucam na krizi a zle myslienky v manzelstve,partnerstve...tak skus este mozno...neviem..ahoj