Moje dítě nemá rádo mého partnera

veronikanova
5. říj 2018
sahrazad1
6. říj 2018

@zelenaesmolda vlastní zkušenost 😂 jako přes kopirak....

zelenaesmolda
6. říj 2018

@sahrazad1 z ktere strany?byla jste to dite nebo ta matka?

sahrazad1
6. říj 2018

@zelenaesmolda zkusím popsat. Byla jsem asi rok rozvedená, obě dcery v mé péči, když jsem se poznala s jedním mužem. Jedna dcera byla ještě malá, introvertni, druha starsi extrovert. Na začátku to vypadalo vše výborně. Ja byla hodně zamilovaná, a i holky na začátku neprotestovaly. Postupem času ta starší začala dělat naschvály....chodila v noci k nám do ložnice (v tom nejlepším skoro) , tukala hlasitě na dveře, hulakala, ve dne furt mi byla za zadkem, a vycitala...od stravování, přes prý můj nezajem, po nátlak na mě, ať se jim více věnuji (nebyla pravda, věnovala jsem se dost) . Dlouho jsem to v klidu nevydržela, následoval rozhovor s ní. Z něj vyplynulo, ze partnera nemá ani trochu ráda, ze ji nesedi. Hledala na něm, a na mém vztahu s ním jen chyby. U sveho otce a jeho nove pani vyslapovala, u mě vždy scény. Pak mi vpalila, že u otce se tak chová, protoze ji hned "Sprdne", a hlavně že prý má bližší vztah ke mě, proto si mě víc "hlida" a je vic náročnější na vše kolem me! A ze mám prý být ráda, že to znamená, že mi věří. A já pochopila, že nemůžu volit mezi dětmi a partnerem. Rozešla jsem se s ním. A obrecela to. Vážně. Za nejakou dobu jsem poznala jineho muze, a tentokrát si se starší dcerou sedli , vztah je mezi nimi výborný i teď po letech a i ja jsem spokojená.

zelenaesmolda
6. říj 2018

@sahrazad1 jinymi slovy dcera si prosadila svou.mela jste stesti,ze vam do zivota prisel novy muz ale co kdyby neprisel nebo by se dceri nezamlouval ani ten pristi nebo zadny z nich?zustala byste sama?

sahrazad1
6. říj 2018

@zelenaesmolda zůstala byvh sama, do doby jejich dospělosti. Pro mě jsou děti prioritou.

zelenaesmolda
6. říj 2018

@sahrazad1 tak to ja bych se takhle neobetovala,dite odejde z domu,bude mit svuj zivot a ja kvuli nim zustanu sama?tak to fakt ne...

sahrazad1
6. říj 2018

@zelenaesmolda radši byste obetovala dítě? Asi to mám jinak. Děti jsou má krev, chlap být může, nemusí. A až dítě odejde z domu, pak nastava prostor pro nového partnera. Ale opravdu, není psáno, že zakladatelka by byla sama...je mnoho mužů, mnoho povah, možnost, že by si s dcerou jiný lépe sedl. Ale to je ve hvězdách 🙂

zelenaesmolda
6. říj 2018

@sahrazad1 tak pokud vim,ze ji partner nijak neublizuje a neni na ni zly tak by si asi musela zvyknout,dite nema pravo vybirat matce partnera

sahrazad1
6. říj 2018

@zelenaesmolda především má dítě právo na klidné, šťastné dětství! Vždyť dětmi jsme jen jednou. Jak vidím, každý to nemá jako já. Asi to je něco, čím si holčička tedy bude muset projít. Kdo ví, trebas ji to formuje pro budoucnost v pozitivním směru. Třeba to tak, byť to teď nechce, pro ni bude důležitá životní lekce. Přeji holčičce i mamince hodně štěstí...

zelenaesmolda
6. říj 2018

@sahrazad1 ano,ma pravo na stastne detstvi ale i matka ma pravo byt stastna
ja bych hlavne resila pricinu tehle averze...

sudylichozrout
6. říj 2018

@zelenaesmolda covece, ja ti nevim. Kdyby mela moje dcera averzi vuci partnerovi, hledala bych nejdrive pricinu. Pokud by vztahy nelepsily ani pi zasahu odborniku, utnula bych to. Pro me osobne je zakladem spokojene a stastne dite... Partneri prichazeji a odchazeji, dite je moje krev a kvalitni vztah s nim stoji nadevsim. Ale nastesti to resit nemusim.

zelenaesmolda
6. říj 2018

@sudylichozrout vsak to rikam,ze bych resila pricinu te averze.ale pokud dite duvod zadny nema tak budu skakat jak ono piska?co kdyz bude proti kazdemu vztahu?nebo naopak si v dospelosti uvedomi jak byla sobecka a ten rozchod bude litovat?

veronikanova
autor
6. říj 2018

Máte pravdu,je to buď a nebo.Dnes jsme byli v zoo a bylo dobře,ale stejně se kvuly hlouposti vždycky chytnou.A když jsem malou večer ukládala tak mi řekla,ze se těší na den,az od nás partner odejde.Pritom,abych zodpovedela otázky,nezneuziva ji,nikdy ji neuhodil,ale pořád se mezi sebou štěkají a malá je rozmazlená a nechce poslouchat a je hodně drzá.To není jen můj názor,ale i mého Ex,ucitelky i kamaradek.Me to samozřejmě neskutečně bolí.povidam si s ní denně,proste ho nemá ráda a já jen ustupují a snažím se ji to nejak vysvětlit...

maximaty
7. říj 2018

Nechci se tu moc motat do započaté debaty... sama mám syna s ex a ač mého teď už manžela malý zbožňuje, občas to taky skřípe. Bylo tu zmíněno, když dítě odmítá nového partnera, radši ho opustit aby bylo dítě spokojené... hm... ono to zní logicky... a většina žen snad přednostní vlastní dítě. ALE!! Co když dítě jedná sobecky a jen ve svém zájmu? Prostě z principu prosazuje svou vůli, dokazuje si tím svou moc? Co když si dítě tedy svou prosadí, a zůstane s mamkou samo, žije si svůj společenský život ve škole, školce, s kamarády a maminka nemá nárok na vztah a lásku? Oporu? Jak může taková rodina pak fungovat? Jak může být dítě šťastné vedle osamělé mamky, která žije s tím, že musí zůstat sama? Nemyslím že je řešení buď dítě nebo partner. Pokud oběma dospělým záleží na harmonii v rodině, je přeci v zájmu všech vyhledat pomoc a společně vztahy v nové rodině dát dopořádku. Pokud partner zájem nemá, ať tedy jde, ale jsem přesvědčená, že když dva opravdu patří k sobě, mají oba zájem situaci řešit, není vše ztraceno. Partner který řešení hledat nechce, není logicky ani potenciálně vhodným životním partnerem s otcem.

ilonne
7. říj 2018

@sahrazad1 No to je nesmysl, takze dcera si dupla a maminka ji ustoupila. Takze az si takto dupne, ze chce napr. bydlet v jinem meste, protoze tohle nesnasi a tam je to lepsi, budete se v jejim zajmu stehovat? No az si takhle dupne v partnerskem vztahu ci v praci, jsem zvedava jak dopadne....

ilonne
7. říj 2018

@sahrazad1 zamysli se nad tim, jestli to nebylo spis tim, ze dcera se posunula rozumove nekam jinam, nez ze si spolu "sedli". Jak uz tu padlo, mela by se hledat pricina a zpusoby jak to vyresit.

sudylichozrout
7. říj 2018

@veronikanova a zeptala ses ji proc se tesi, az partner odejde? Co z toho bude mit a co ocekava, ze bude nasledovat?

zelenaesmolda
7. říj 2018

@veronikanova tak pokud je mala rozmazlena tak je na vas dvou se spojit a nastavit jasne hranice a pravidla

sahrazad1
7. říj 2018

@ilonne současný partner se k NÁM hodí lépe. Protože to nejsem jen já, děti jsou mou součástí. Jak může být žena spokojená, když ví, že dítě není? Mluví z vás ego, je to přirozené, ale pravá láska je i schopnost vzdát se něčeho pro dobro svých blízkých. Nemyslet jen sobecky na sebe, ale i na ty druhé.

ilonne
7. říj 2018

@sahrazad1 prava laska je taky schopnost byt na blizke "prisny" a ne je rozmazlovat a plnit jim vse, co si vymysli.

bayt
7. říj 2018

@veronikanova Teda popravdě, nechci tady vůbec naznačovat nějaký teorie vycucaný z prstu. Ale každopádně mi to chování připadá zvláštní, kor když je s vámi tak dlouho. Buď to je opravdu v tom, že dáváte dceři hodně volné opratě a ona tak nějak tuší, že skrze tohle téma s váma může trošku mávat. A nebo je něco hodně v nepořádku v tom, co dělá partner dceři, když u toho nejste.

antoinet
7. říj 2018

Nemám vlastní zkušenost, ale hodně jsem o tom přemýšlela, je to silné, bolestivé téma.
Dospělý často neví kudy kam, ale když se mu něco nelíbí (v práci, bydlení, vztah), může vymyslet plán a udělat změnu (změnit práci, přestěhovat se, začít něco studovat atd., ukončit vztah...).
Ale co dítě? Co má dělat, když není spokojené? A nemůže z toho vystoupit? Vlastní rodina se jí rozpadla, otčím jí nesedí, nemá klid pro sebe a maminku. Jak jinak má dát nesouhlas najevo, než to otevřeně říct? Co má ještě dělat, zlobit, utíkat, časem se třeba poškozovat nebo se chytit nějaké party, kde jí bude líp? Dítě podle mě potřebuje nejdříve lásku a úplné přijetí a pak teprv vychovávat. To druhé bez prvního nikdy nebude fungovat. Psycholog SNAD bude vědět, kudy kam, pokud budou VŠICHNI spolupracovat, jinak to dítě bude pořád nešťastné...

sudylichozrout
7. říj 2018

@antoinet Do kamene tesat...!

zelenaesmolda
7. říj 2018

@antoinet souhlasim.me na tom ale porad vrta hlavou to,proc az ted?proc driv s nim problem nemela?

sahrazad1
7. říj 2018

@ilonne 🙂

antoinet
7. říj 2018

@zelenaesmolda to my tady můžeme jen hádat (je za tím něco vážného nebo jen nějaká raná puberta a vzdor? Neudělal on něco, u čeho jsi nebyla a co změnilo její vztah?). Psycholog má zkušenosti větší než my všichni tady dohromady, zkus se fakt poradit tam.
Nejsi špatná máma, chceš situaci řešit, záleží ti na dceři. Zkus začít tím, že od ní nebudeš něco očekávat, co by měla (poslouchat, chápat tě, vycházet se všemi, nechovat se rozmazleně), ale umožni jí být i nespokojená, my dospělí taky často jsme a je sakra těžký vycházet s někým, kdo nám nesedí. Ber jako pozitivum, že stojí o tebe - maminku a že se ti svěřuje, důvěřuje ti, že jí pomůžeš🙂

zelenaesmolda
7. říj 2018

@antoinet s tema naladama mas svatou pravdu.kdyz je dite protivne nebo nema naladu tak hned dostane nalepku rozmazlene nebo protivne a dostane za to vynadano.ale dospely mit spatnou naladu a den blbec muze

veronikanova
autor
7. říj 2018

@zelenaesmolda ano ptala,proste ho nemá ráda,protoze má pořád nějaké výtky,kvuly jejímu chování.Ona si neumí představit důsledky,jen ví,ze mě bude mít pro sebe,ze se nebude muset o mě dělit a to jí stačí.,zatím...ale je fakt,ze pro mě jsou také děti priorita a přemýšlim o rozchodu.Mam strach,ne že samoty,ale jak to utahnu,vse finančně.Jeste nevím,co udělám,ale zítra volám psycholožce,tak snad bude dobrá.....Zatím mi ty dvě, u kterých jsem byla, nic neřekli,jen že má trauma z rozvodu.No to vím taky,ale co dál..

zelenaesmolda
7. říj 2018

@veronikanova tak pokud si neumi dcera predstavit dusledky tak proc premyslite o rozchodu?podle toho co pisete mi prijde ze jedna vylozene sobecky,nechce se delit a tim padem se ji nebude libit zadny vas partner.to ale neni reseni zustat sama protoze dcerunka je sobec...

veronikanova
autor
7. říj 2018

@zelenaesmolda máte pravdu,uvidime,co na to psycholog,treba mu řekne víc. Ale moc tomu nevěřím. Vidím ji do dušičky,je šťastná,kdyz jsme spolu sami....