Motorka. Co byste dělaly na mém místě?

tvrz13
31. črc 2023

Ahoj,

zkouším touhle formu vylití si srdíčka poprvé, ale už jsem asi pro ostatní ve svém okolím s tím otravná... Manžel je motorkář, motorku měl co jsme spolu, na motorku mě i sbalil, dokonce jsme si spolu motorku koupili (dělala jsem batůžek), dala jsem do ní své finance. Jde o to, že opravujeme dům, máme miminko, a já budu přecházet na rodičák, do teď jsem byla ta finanční jistota já, co si budem měla jsem dvakrát větší plat jak on, z kterého jsem našetřila během chvilky na krásnou svatbu a pak jsem otěhotněla, a přišlo rizikové... Moje zásoby užil manžel, který každý měsíc nevycházel a musela jsem mu peníze posílat, plus kupovat věci pro mimi... No a teď mám strach jak budeme vycházet... do toho manžel začal někam jezdit, ráno si přistával, večer jezdil později...Měla jsem strach, že jezdí za nějakou ženskou, tak jsem se narovinu zeptala a řekl mi "to je překvápko." Furt to ve mě nějak hlodalo, zmizela i naše motorka od domu, když jsem se ptala kde je, řekl že ji má v garáži u rodičů, pak jsme šli na procházku a v bazaru stálo naše auto. Znovu jsem se začala ptát co to má znamenat,jen se pousmál a překvápko.No nakonec z toho vylezlo, že si koupil motorku za půl mega, má ji už měsíc a neřekl mi o ní, jezdí se na ni projet. Prej mě na to musel připravit, měli mu ji dodat až na konci srpna, ale přišla dříve...Jeho rodiče o ní věděli, měl ji u nich schovanou...Asi mi nějak nejde o to, že koupil tak drahou motorku, ale vyloženě mě sere, že mi to neřekl. Mohli jsme to probrat. Řekl mi, že právě bych mu řekla logické věci a on by jí pak nekoupil. Ptala jsem se co si myslel, že budu dělat a co bude dělat s tím, že s tím nesouhlasím... Napřed milion výmluv typu: kupoval ji pro nás, mám ji k narozeninam, na rodinné výlety (kam dáme dítě mi do teď nevysvětlil) a pak řekl, že kdybych s tím nesouhlasila, že ji prodá... No ale jezdí s ní tajne na výlety, mě říká, že jede pracovně, bere si na ni dovolenou v práci, místo aby byl s námi. A když jsem mu řekla, že nejsem tak blbá a vím to, a co bude a tím prodejem, řekl, že to řekl, jen tak, aby mi zavřel pusu. Já teď nevím co dělat, trvám na prodání motorky. Všichni okolo mi říkají, že mě chápou, ale mám si rozmyslet jestli si chci zkazit do teď fungující manželství... Co by jste dělaly na mém místě vy? Opravdu když tu motorku doveze domů cítím velikou zradu a odpor...A dotoho mám teď vlastně motorky tři... Chce prodat tu naši společnou, ale mám k ní trošku citový vztah...

slecnami
31. črc 2023

Ahoj, teda promiň, ale to je fakt vůl, navíc nejspíš finančně negramotný. Mě by sr*lo teda i to, že tchánovci to věděli, že ti lže, atd. Dala bych mu ultimátum (a to jsem obecně spíš proti), ale tohle je celé špatně. Akorát se teda připrav na tu horší variantu - z tohoto tvého popisu bych tipla, že ji neprodá... 🤷🙈

elikk
31. črc 2023

@tvrz13 dobrý den. Jsem též motorkarka od svých 6 let. Nejsem sice dospělá je mi 17 let a dělám si teď řidičák na motorku A1 co je 125. Beru to ze svého spíš pohledu že je mi 17, mám čtyřkolku, s tátou máme sajdkaru, mám kluka ale nemám dítě ale snažím se Vás pochopit.
Zkusila bych mu to nějak vysvětlit že na Vás s mimčem trochu zapomíná a že by Vám měl věnovat víc času nějak to probrat. Tak bych to řešila, všichni mi říkali když jsem měla problém se svým tak že komunikace je nejdůležitější tak na to zkouším pořád myslet a nebát se něco probrat s mým klukem a podle mě by to mělo být ve všech vztahach a manzelskem hlavně. Aspoň můj názor. Přijde mi to strašně blbé Vám psát jako 17leta holka.
Jestli máte motorek víc tak nechápu proč kupoval další, motorka když dlouho stojí kazí se startování,....takže po pár letech motorky nepojizdne když pořád stojí. A pak to jsou jen další a další opravy a vím že to není nic levného když mi táta říkal za kolik dal mé čtyřkolce nový kabát i s opravou motoru,....
Jestli máte k motorkam vztah a Váš manžel taky tak můj táta to v mých 6 letech řešil tak že sháněl motorku pro 3 lidi a v které může jezdit i malé dítě prostě motorku pro celou rodinu. Našel sajdkaru co je motorka s postranním vozíkem. Teď jezdíme jen dva ale někdy vyvezem moje kamarády,.... my máme urala. Když si napíšete do Google motocykl ural nebo dnepr tak Vám vyjede takový šrot, ale já tu motorku miluju, vyrůstala jsem na ní. Dnepr už se nevyrábí ale lze též koupit, ural se pořád vyrábí a nové motorky jsou moc pěkné. Dále jsem viděla i Jawu, BMW i nějakou zalehavacku s postranním vozíkem. Kdyby Vás zajímalo víc tak Vám klidně ještě něco napíšu. Máme v ČR taky takový "klub" tady těch ural, dnepr motorek. Máme srazy, docela často po celé ČR a je to moc fajn, lidi, morokry, akce, vyjížďka, kemp, souteze, spoustu děcek, i psi jezdí s námi. Tak to jen třeba pro inspiraci kdyby jste dál chtěli jezdit na motorce jako rodina i s mimčem.

janule0123
1. srp 2023

@tvrz13 no ty Jo, motorku koupil bez úvěru? Píšeš vaše auto… zůstalo doma jeste nějaký ? přijde me to bezohledný … “radost” za 0,5m na kterou dle popisu úplně ani nemáte a neprobere s tebou …vybouchal i rezervy co mas dle popisu, to by me dost vzalo … mateřská ok, ale rodicak za me bída 😒 možná se chlapec “jen” rovna s tím, ze přibyl další člen a zodpovědnost, kterou do teď nemel … neporadím, ale taky bych nesla těžce a brala jako zradu, Max počkat, jak budete vychazet, pokud by to s nim bylo tak na rozvod, a pak jak se k tomu postaví- jestli prodá nebo co budete dělat …

tvrz13
autor
1. srp 2023

@slecnami to mi říká každý, že je to vůl... Vím, že čeká teď na "velké" peníze z jednoho kšeftu... A že až přijdou mohl by si koupit ty motorky dvě, ale prostě mi lhal, to mě štve nejvíc...vždycky jsem byla pyšná na to, jak před sebou nemáme žádné tajnosti, jak jsme nejen partneři, ale i nejlepší přátelé a on to tímhle úplně pokazil... mohli jsme si sednou, říct si pro a proti koupi... Tchána jsem servala taky, a právě jsme pěkně zjistili jak nám můj manžel lhal oboum pěkně do kapsy...jemu neřekl, že máme půjčku, myslel si, že máme vyděláno a proto si může dovolit koupi motorky, a prý mu říkal, že nesouhlasí s tím, že o tom nevím, on mu totiž řekl až co jí koupil, že to nevím. Moc se nevídáme, tak by mi to ani neměl kdy říct a tchyne manžela furt jen chrání a obhajuje. Manžel tchána právě odsuzoval za to, že si kupuje auta a na rodinu sere, jenže tchán si na ně vždy vydělal a ještě mu zbylo, a teď vlastně dělá to samé akorát k tomu nemá ty podmínky... Motorku určitě neprodá...zkoušela jsem to po dobrém, nešlo to, po zlém, nešlo to..byla jsem sbalena a nastěhována u rodičů, ale kvůli lékařům mimca, jsem musela zpět. Máme nějaké problémy a chodíme na kontroly každý týden, takže on to bral jako výhru, že jsem zpět doma... můžu brečet, vztekat se, prosit, dokonce jsem mu i dala facku aby se vzpamatoval, že já počítám jak vyjdu další měsíc z rodicaku a on se usmál a řekl, že si jde koupit věci na motorku... Prostě už jsem nešťastná, máma už to nechce slyšet a říká, že jestli nepřestanu tlačit tak se rozvedem, že mě chápe, ale neudělá s tím nic... Stojím si za tím co řeknu, celý život, proto mám i daleko lepší plat jak on, a řekla jsem, jestli bude mít radost z toho, že na ní bude jezdit sám, když já na to nesednu, je mi z ní opravdu zle a on se jen směje, že sednu...

tvrz13
autor
1. srp 2023

@janule0123 bez úvěru, prodal právě auto, co měl na práci, plus mu přidal tatínek. Ale zůstal nám právě úvěr z toho auta co prodal... auto máme ještě rodinné, plus tři motorky... Dlouho jsem mu vysvětlovala, že rodičák není něco navíc, že je to opravdu jen to málo... Jako mám ještě spořicí účet, kde mám větší zálohu, ale nerada bych na ni sahala, mělo to být na novou střechu... Právě mě furt prosí o čas, ale i kdyby teď vydělal milióny, tak prostě pořád v té motorce vidím podraz... Prý jsem moc emocionálně nastavena mi bylo řečeno...

janule0123
1. srp 2023

@tvrz13 dle druhé zprávy bych já už asi chytla averzi ne na tu motorku, ale na nej…

tvrz13
autor
1. srp 2023

@elikk Dobrý den, chápu Váš pohled 🙂 právě vím jak je pro motorku špatné když nejezdí. Má obě vystavené na motobazaru. Jenže v dnešní době kdy lidi pomalu nemají na normální život, dávají věci jako motorky na druhou kolej... Tu jednu tam má už přes rok... Je moc fajn, že máte s tatínkem takový společný koníček, taky mám se svým společné zájmy, sice sport, ale díky tomu mě naučil trpělivosti a máme spolu krásný vztah. 🙂 Manžel si pořídil Moto Guzzi, tu limitovanou edici, můžete mrknout jako milovnice motorek. Jako motorka krásná, určitě i jízda na ní musí být zážitek, ale já si ho nikdy nezaziju 🙂 měli jsme jízdu na motorce jako určite odreagování, chvilku pro sebe, kdy mimco vozila babička. Už asi nepotřebuju velké výlety, stačilo se na hodinku projet a být prostě spolu, na stroji, který oba milujeme, na který jsme si oba vydělali, vybrali si ho spolu 🙂

tvrz13
autor
1. srp 2023

@janule0123 právě už ji pomalu mám i na něho...v těhotenství jsem počítala minuty kdy přijde z práce a budeme spolu, teď sbalím kočár když se blíží čas navratu a jsem raději venku ať to ještě prodloužím než ho uvidím.. což mě trápí ještě víc..brala jsem si ho z lásky a porozumění ne proto aby jsme se zachvilku rozvedli... Na poradnu mi řekl, ať si zajdu sama k psychologovi jestli mi to pomůže. Ale chceme teď křtít, máme fajn faráře, a přemýšlím, že se sverim jemu...protože vlastně i na jeho popud kdy jsme ho potkali (pravidelně do kostela nechodíme, takže nevěděl, že je mimco na cestě) to manžel vyklopil...říkal mu totiž že teď už nemůže myslet na sebe ale první kupuje mimcu, pak mě a pak je až on... Že musí teď vydělávat za tři...úplně jak kdyby to tušil. A pak asi za hoďku jsem viděla to auto v bazaru a už to šlo ven... Jako já bych souhlasila i s tím prodejem toho pracovního auta, protože by do něho akorát musel vrazit peníze a obejde se i bez něj, bylo to takové něco navíc...ale řekne mi vždycky prostě "však jíst co máme a půjčku doplatil až přijdou další peníze"

lenkalubina
1. srp 2023

Znám taky jednoho takového...akorát to byly auta..vždycky muselo být nové a nejlepší. Nějaké zadní vrátka? Neřešil...teď je ve velkých sračkách...kdo chce kam🤷‍♀️

merope
1. srp 2023

@tvrz13 Mě jen napadlo jedno - dokud máš doma kojence plus nejspíše i dokud kojíš, tak máš dost rozhozené hormony a kupu věcí bereš jinak - to k té averzi, že raději vezmeš kočár a jdeš vozit a podobně.

Každopádně ale bych se jasně domluvila na financích v rodině, pokud je máte oddělené (což z toho, že jsi posílala peníze jemu, když nevyšel, zřejmě je), tak bych jasně domluvila, co platíš ty a co platí on a úvěr samozřejmě jde za ním (jako že ho bude platit z toho, co vydělá), případně jde i rozdělit SJM (aby si nevzal nějaký další úvěr bez tvého vědomí, který by ale byl v SJM = jsi za něj odpovědná).

Ono nejde ani tak o tu motorku - kdyby ji měl za peníze, které utržil za to auto a kdyby to auto bylo bez úvěru. Jde právě o to, jak vychází / nevychází s penězi a stejně jde a něco si koupí. A že možná už i počítá s penězi, které ještě nemá, že přijdou. Co kdyby nepřišly? Párkrát se mi to stalo, jedny přišly třeba až po roce.

mourovatakocka
1. srp 2023

@tvrz13 Nedovedu si představit, že by mi můj celkem dospělý manžel zatajil drahou koupi a ještě mi do očí lhal a mlžil. Jste manželé, máte rodinu a mně přijde, že na něj přišla druhá puberta.

te_reza
1. srp 2023

Jsou jisté investice, které by se měli rozhodnout společně, což koupě peatchoviny za půl mega je. A kdyby mi za zády prodal auto, tak jede smykem.

emillyhk
1. srp 2023

@tvrz13 Teda ani se ti nedivím, že se na něj nemůžeš/nechceš dívat. Nejen, že věděl, že bys nesouhlasila, tak koupi motorky tajil. Taky za tvými zády prodával váš společný majetek. Když ti řekl, že teda motorku prodá, ty jsi to po něm chtěla, tak ti do očí řekne, že ti chtěl jenom zacpat pusu a nic se prodávat nebude. 🤦‍♀️ Prostě nějaké společné rozhodování neexistuje, on si jede to svoje a ty drž pusu a krok. To není manžel a táta, to je srab a sobec. Počítá s penězi, které ještě nemá (co kdyby nepřišli?), nainzerované věci se nedaří prodat (chce to vůbec?), místo diskuze, co bude dál, si jde koupit další věci na motorku. Sám své výdaje často nebyl schopný platit, platila jsi ty. OK, existuje společné jmění manželů, pokud jste s tím oba v pohodě, není na tom nic špatného. Ale kde chce brát peníze teď, když budeš na rodičáku? Určitě bych do rezerv nesahala. Je potřeba koupit plíny, udělat nákup? Ať to teda zaplatí, když má na drahý koníček.
Já osobně bych mu už taky nevěřila. Snaž se odkládat peníze stranou, do budoucna (až nebudeš na RD) bych zvážila rozdělit SJM. Ale to se obávám, že bude začátek konce...
Teď je to náročné, nevím, jak dlouho jsi po porodu, jestli kojíš, jestli máš možnost si odpočinout. Tohle všechno může mít vliv na to, jak se rozhodujeme. Ale z tvého popisu mi přijde, že k celé situaci přistupuješ racionálně. Důvěra je narušená, ale tvůj muž má pocit, že vyhrál. Má motorku, ty jsi se vrátila, takže má pocit, že tě má jistou, že si v podstatě může dělat cokoli a pro něj to nebude mít následky 🤦‍♀️

betelgeuzz
1. srp 2023

Tímhle by manžel ztratil moji důvěru a rychle bych s právníkem řešila, jak si ošetřit svoje peníze, aby mě manžel nezatáhl do nějakých dluhů.
my s s mužem informujeme i o menších výdajích, např. že budu potřebovat nový mobil apod., nedokážu si představit, že by muž udělal takovou velkou investici, aniž by se se mnou na tom nejdříve domluvil.

irmamala
1. srp 2023

Takhle se přesně choval můj exmanžel a je to taky jeden z důvodů, proč je z něj ex. Nemyslel to zle, ale byl tak strašně nezodpovědný a lehkomyslný, co chtěl, to musel mít. a nedal si to vymluvit, pokud mi o tom vůbec řekl. Život s ním byl jak s dítětem, které pořád musíte hlídat.

levandule_k
1. srp 2023

Tohle jeho chování je tak, aby tě dostal do dluhů. Souhlasím s @betelgeuzz poradit se právníkem, jak ochránit svoje finance. Asi to bude chtít zúžit SJM.

No jinak se musíte naučit spolu komunikovat, nebát se říct, svoje přání, i když druhá polovička nebude souhlasit. Ty výmluvy, co předvedl, jsou naprosto trapné. Já bych je manželovi otřískala o hlavu.

A normálně bych mu řekla, že uvažuji o rozvodu - lže ti, neumí zacházet s penězi. Je jak malé dítě, co musí mít motorku, protože ji chce. Tráví čas na motorce místo s rodinou a navíc na tajňačku - nemá ani koule ti říct, že se jde projet. Tedy bude dost sobec. Dělá z tebe hysterku. Řešit to v partnerské poradně nechce. Před cizími se chvástá, jak musí vydělávat a zabezpečit tebe a dítě. je to akorát slibotechna, co se stará o svůj image. Reálně všechno potáhneš ty. To, co píšeš na mě působí red flag jako prase.

tvrz13
autor
1. srp 2023

@lenkalubina manžel je z bohaté rodiny, když něco chtěl, došel za tatínkem... Já měla co potřebovala a když jsem chtěla něco navíc musela jsem si našetřit/vydělat. Taky jsem si toho víc vážila... když jsme spolu začali žít, já studovala, měla brigádu, na vybavení bytu, který je tchána (platili jsme normálně nájem), přispěli moji rodiče. Pak se nám před Vánoci rozbila lednička, tchán chtěl mermomocí koupit manželovi PC za 60 tisíc, který nepotřeboval a tak mu řek ať nám zaplatí novou lednici když chce něco kupovat. Tchán řekl, že nebude nic kupovat mě ať si ji zaplatím sama... Manžel se tenkrát naštval a řekl, že už od něj nic nechce. Přišlo mi, že manžel už tuhle kapitolu "Táta koupí" má za sebou a bohužel...teď se ukázalo, že na něho spoléhá.. když bude nejhůř táta pomůže... Ale moje hrdost tohle nechce ani dovolit, a navíc, táta tu nebude na pořád...

tvrz13
autor
1. srp 2023

@merope prave se necítím, že by semnou nějak hormony cloumaly. Pracuju ve zdravotnictví a i kolegyně a moje okolí mi říká, že se chovám racionálně, jsem holt zvyklá pracovat emoce neemoce i pod tlakem.🤷‍♀️ Co se SJM týče, už jsem se dívala po právníkovi, i kvůli tomu, že dům co chceme opravovat je rodičů a chtějí to přepsat na mě, chtěli už teď, ale po tom co udělal mají taky strach a já se jim nedivím... Měli jsme rozdělené co kdo platí, ale prostě teď to z rodicaku nemám šanci utáhnout... Plus to, že mi přibývají další věci, které není schopný zaplatit. Pořád bydlíme v bytě tchána a ten mi řekl, že není schopný mu platit ani ten nájem, který vlastně tvoří jen inkaso, že mu to občas promine... A v tom taky vidím chybu jeho rodičů, pořád mu ustupují... Jak říkáš, počítá s penězi, které přijít nemusí a už se párkrát tak stalo. Kdyby zamnou přišel, řekl že peníze má, a že si chce koupit tuhle motorku a je schopný platit úvěr a zajistit rodinu, neřeknu ani popel...

tvrz13
autor
1. srp 2023

@emillyhk je to přesně jak píšeš. Když ho chci
nechat zaplatit velký nákup řekne mi u pokladny "nemám, na úctě posledních 200, zbytek mám na firemním" moc dobře ví, že nejsem ten typ co by dělal scény, že třeba taky nemám, tak co budeme teď dělat... Za dva dny dojde, že si něco koupil a když se zeptám z kama na to vzal tak z firemního... Když se ho zeptám na jeho finanční zálohu je to v autem a motorkách, ale kdo si dnes může dovolit koupit motorku, nebo auto... lidi nakupují auta jen když už jim fakt jejich odejde... Tohle on nevidí a já popravdě už opravdu nemůžu.. nevycerpava mě ani tak mateřství jako manželství... Snažím se mu to vysvětlit, ale je jak kolovrátek a pak mi řekne, že semnou je to pořád dokola... Mám oporu ve svých rodičích a sourozencích, ale ti jsou daleko, na jeho rodinu se spolehnout nedá... Jenže zase nechci abych byla na rodičích nějak závislá, vždy jsem se snažila nebýt, být na svých nohách...

tvrz13
autor
1. srp 2023

@betelgeuzz ztratil, říká, že ho to mrzí, ale nepřijde mi to... a že si ji musí získat zpět...Pořád říká, že chci výsledky hned, ale že to nejde hned..přitom mě by stačilo, kdyby přestal teď utrácet a staral se o rodinu... Byl by to první krok, ale on začne, že ty věci potřebuje aby byl v bezpečí na té motorce a mohl se o rodinu starat... Dřív jsme si říkali i o blbem tričku které si chceme koupit... Teď najednou po narození dítěte jako když utne...

lvl16
1. srp 2023

Kopla bych ho do zadku a odešla třeba k rodičům, aby se vzpamatoval. Kdyby se nevzpamatoval, tak rozvod. Co s partnerem, který lže, má tajnosti, nechce trávit čas s rodinou a nezapojuje mě do důležitých rozhodnutí 🤷🏼‍♀️.

tvrz13
autor
1. srp 2023

@irmamala připadám si, že mám doma dvě děti... Právě mi argumentoval že můj kamarád taky motorkář si taky koupil tu motorku, když byla jejich dcera malá a jeho manželce to neřekl, že je to motorkářská duše... Říkám joo a jak dopadl? Jeho žena, která je taky kamarádka si prostě časem našla jiného pana a jsou rozvedení...a já už se popravdě nedivím jestli ji dělal tohle..

tvrz13
autor
1. srp 2023

@levandule_k říkám mu úplně to samé co píšeš, ale prostě jede si svoje..když jsem zmínila rozvod, zavřel se do ložnice kde spalo naše dítě, věděl, že ho nepůjdu budit, a šel spát... Jen se mi vysmál, že to určitě, že přece nechci pro své dítě rozvrácenou rodinu...

tvrz13
autor
1. srp 2023

@lvl16 jenže rodiče daleko a já potřebuju pro malé speciální zdravotní péči, kterou u rodičů neseženu... Je nám tam líp, ale neřídím (po porodu se bojím) a nemůžu zatěžovat tátu aby mě vozil dvě hodiny tam a dvě zpět 😔 už jsem řekla manželovi, že bude pro nás jezdit a pak nás zas odveze on, no zkusili jsme to, ale trpělo těma prevozema dítě...a proto chci já to nejlepší

mourovatakocka
1. srp 2023

@tvrz13 Vysmál se ti a vlastně vydírá. Promiň, ale pokud budeš hledat důvody, proč to nejde, z dlouhodobého hlediska ublížíš sobě i prckovi. Hledej způsoby, jak to zvládnout bez něj - tohle není rodinný materiál.

sinicka
1. srp 2023

Promiň. První věc po přečtení, co mi bleskla hlavou: To je debil!
A že s tebou takhle cvičí a ty ho dotuješ. Tak musíš být taky mimo. Vzpamatuj se. Takový závaží nepotřebuješ..

zlataberta
1. srp 2023

Trvej na tom, aby byly peníze jen u tebe na účtu, aby jsi měla kontrolu, co kde kupuje....žádný volný přístup ke všemu a ještě navíc, když jsi vydělala víc ty??? Já vím, že jste manželé ALE!

patypresdevaty
1. srp 2023

Bojíš se, že budeš ničit manželství, když to budeš řešit?
A Tobe přijde Vaše manželství v pořádku, když kupuje a prodává drahé věci za Tvými zády, lze Ti atd?

emillyhk
1. srp 2023

@tvrz13 Takže on nemá na zaplacení běžných výdajů a potom jde a vytáhne z firemního účtu peníze na osobní útratu? Buď kecá nebo je to ještě větší debil, než se zdálo... Jako čím víc toho píšeš, tím víc se mi zdá, že se řítíte do průseru. SJM rozdělit co nejdřív, doma si jasně určit, kdo platí co a držet se toho. Jedete na nákup? Domluvit předem, co se koupí a kdo to zaplatí. A držet se toho i za cenu trapasu, že ten nezaplacený nákup zůstane na pokladně.
S rodinou bych promluvila narovinu, že se věci mají tak a tak, že zatím je o pomoc žádat nechceš, že to chceš zvládnout sama, ale pokud by to nešlo, jestli jsou ochotní ti pomoct, než se postavíš na vlastní nohy. Chápu, že pokud dítě potřebuje nějaké lékaře - specialisty, tak je chceš mít co nejblíž. Ale i za cenu toho, že tě manžel nerespektuje, chová se k tobě jako k inventáři a dojné krávě? Nemusíš se hned rozvádět, ale začni si připravovat cestu k odchodu. Protože on momentálně nemá jediný důvod něco měnit...
Samozřejmě bys v případě rozvodu měla nárok na alimenty, ale moc s tím nepočítej, pokud už teď to vede finančně takhle. Buď je opravdu bez příjmů, potom dělá něco špatně. Nebo příjmy má, ale utrácí je bez ohledu na tebe a dítě. Auta a motorky nejsou investice ani finanční rezerva. To není něco, co v případě krize rychle a se ziskem prodá. 🤦‍♀️ Pokud to nechápe, je to špatně. Takže teď je to na tobě, abys přestala dotovat jeho hobby a začala se aktivně připravovat na možnost, že se budeš muset o sebe a dítě starat sama.

merope
1. srp 2023

@tvrz13 Určitě pokud na tebe něco rodiče přepíší, tak to mít zajištěno, ať o to nepřijdeš - ale pokud budete mít SJM, tak pokud spadnete do exekucí, tak byste o to stejně mohli přijít, i když to bude jen a pouze na tebe. Takže určitě tohle pořešit s právníkem - jak si zajistit, že kvůli jeho ležérnosti tobě osobně exekuce nehrozí. Prostě rozdělit SJM a hotovo. Má to tak dost párů. Zvláště v případě podnikání.