Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Můžu nějak vymáhat náklady na potrat a psychickou újmu s tím spojenou?

janikpce777
8. kvě 2021

Partner a ja jsme po rozchodu ale vypadá to ze jsem těhotná..dají se vymáhat po něm nejak náklady na potrat??

bara88
8. kvě 2021

To snad nemůžeš myslet vážně ne?

squezy
8. kvě 2021

@janikpce777 Haha, bohužel.

barmil
8. kvě 2021

@janikpce777 jako vazne, čekáš dite a jediné, co Te zajímá, jsou peníze? Upřímně doufám, že jsi troll, nebo tehotna nejsi, protože tohle je fakt ubohý.

makovice88
8. kvě 2021

Tak to je opravdu síla...

crutela
8. kvě 2021

Páteř máte?

zelenaesmolda
8. kvě 2021

@janikpce777
antikoncepce ti nic nerika?

cherie24
8. kvě 2021

@janikpce777 moc nechápu, jak je myšlena ta psychická újma s tím spojená? Když tě zajímá, jen jestli můžeš vymáhat prachy z ex na potrat, tak to vypadá, že tě ten akt potratu moc netíží. A to říkám z pohledu někoho, kdo zjistil těhotenství po rozchodu, ale takhle jsem teda nepřemýšlela ...

j.a.n.i
8. kvě 2021

@janikpce777 Jako pochopila bych kdyby to někdo chtěl vymáhat po pachateli znásilnění, tam proč ne. Ale holka, partnera sis vybrala ty a to, že s ním budeš spát sis rozhodla taky ty a to, že se nebudeš chránit nebo budeš blbě je taky tvoje konání... Takže za co by tě měl odškodňovat?

lachtanice86
Autor odpověď smazal
Zobraz
luckamatylda
8. kvě 2021

Nic si nedělejte z komentářů, já po bývalém chtěla polovinu a přispěl. Za těhotenství nemůže jen jeden. Ale právně nevím, zda toto lze. Je to spíš na domluvě a je přirozené, aby se podílel. Nerozumím logice některých zde, že by následky měla nést jen žena. Nesmysl. Nechráněný sex je vina obou.

sigyn
Autor odpověď smazal
Zobraz
2hanah
8. kvě 2021

@j.a.n.i
@bara88 Tak Vy jste tady všechny málo trefené husy! Co ji tady linčujete!!!!!!!! Její tělo, její život, její rozhodnutí!!!!!!!! Na to se vás neptala, už tak to má těžký! Byli na to dva, tak proč by to měla platit jen ona, když už to obsere psychicky a fyzicky a měla by sama vyžrat všechno kolem samoživitelství, když nechce a nemusí, může založit rodinu s novým chlapem a ne přemýšlet, jak se uživí, kdo jí pohlídá nebo vyzvedne dítě ze školky, až se vrátí do práce a dohadovat se s chlapem o výživném, opatrovnictví atd. a být na vše sama, pokud se na to necítí, její rozhodnutí!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Pokud se to potvrdí, zkus se s ním domluvit aspoň na půl, že to zaplatíte, ne? A pak zkus zapomenout, přece bys to nechtěla protahovat a řešit přes soudy a rvát do toho čas a peníze.

mateees
8. kvě 2021

@luckamatylda to asi jo. Ale to se jedná o spojení potrat a finance. Autorka uvádí potrat, finance za psychickou újmu. Já v tom kontextu vidím podstatné rozdíly.

bara88
8. kvě 2021

@2hanah to že napíšu že snad nemůžeš myslet vážně ze by po chlapovi chtěla vymáhat nějaké finance je linčování?

veruuu_kubesovic
8. kvě 2021

@janikpce777
znásilnil tě snad? pokud ne, tak ses měla chránit...a nebo si zaplať potrat, chlap není povinen nic platit, když chceš na potrat = tvoje volba!!!

veruuu_kubesovic
8. kvě 2021

@2hanah těžký a v čem??? jsi snad její spasitelka???

ema90
8. kvě 2021

Pani zakladatelka psala v jine diskuzi (kde resi jestli je test pozitivni nebo ne), ze zadne z jejich deti nebylo planovane, takze tam je ocividne vic veci spatne 👌🏼😂.

lachtanice86
8. kvě 2021

@janikpce777 a on ten potrat chce? Proc jste se nechranili? A psychickou újmu z čeho?

j.a.n.i
8. kvě 2021

@2hanah No a právě protože je to její tělo a její rozhodnutí, tak je to taky její placení.

llluckaaa
8. kvě 2021

Kdybyste se rozešli v dobrém, tak ti asi pomůže a o peníze se podělíte a přijde mi to v pořádku. Ale když přemýšlíš nad tím, zda se to dá vymáhat, tak asi už moc dobré vztahy nemáte. Neumím si představit, jak bys dokazovala, že jsi těhotná s ním, kdyby se cukal. Tu psychickou újmu nechápu - on tě do něčeho nutí/nutil nebo si vynucoval násilím?

klokanka31
8. kvě 2021

@janikpce777 Náklady na potrat a psychickou újmu? Proč si teda mimčo nenecháš?🤦

janikpce777
autor
8. kvě 2021

@2hanah dekuju ze me tu aspon někdo podržel..ja bych si miminko nechala ale partner neni stejného názoru..a nas vztah ted proste neni v dobrem stavu..proste to přišlo ve velice nevhodnou dobu.. to ze mam 2 deti neplánovaně tak jsem za to snad spatna??a když se kvuli všemu chova jako kokot a řekne ze se na financování muze vysrat tak co jako mam delat..me to psychicky položí a myslím ze půlkou by se snad angažovat mohl..ještě jednou děkuji ze se me tu aspon někdo zastal protoze jak koukám tady je každá dokonalá..

lachtanice86
8. kvě 2021

@janikpce777 no tak když dite nechce, tak na potrat ať přispěje, jinak ho čekají alimenty, to si rozmyslí.

janikpce777
autor
8. kvě 2021

@luckamatylda myslim aby prave přispěl polovinou...ja přece nemůžu někoho nutit aby byl otcem a sama na to byt nechci a újma to pro mě po psychicke stránce je..to ja si to poněkud cely zivot v sobě ten chlap ne.

klokanka31
8. kvě 2021

@janikpce777 Nejsme všechny dokonalé, ale co teda nechápu nejen u tebe, ale u všech...pokud se lidi rozejdou, není to snad ze dne na den, že by vše bylo zalité sluncem, a najednou konec. Nějaké neshody které vedou k rozchodu trvají déle. Tak proč spolu ale teda spí? Řeči že se po rozchodu zjistí těhotenství mi prostě nejdou do hlavy.

bara88
8. kvě 2021

@janikpce777 a jak tomu chlapovi jako dokážeš že je to dítě které nosíš a chceš si ho nechat vzít je jeho,prostě ti půlku dát nemusí.ty nevíš že jsou různé ochrany aby si neotěhotněla?

lachtanice86
8. kvě 2021

@janikpce777 měla ses chránit

bonavoxa
8. kvě 2021

Miminko bych si nechala, otec ať platí alimenty. Je mi smutno, že potrat je brán jako první a ,, správná" možnost řešení. To si nikdo neuvědomuje, co se při tom stane? Celé zle.

priefi
8. kvě 2021

@janikpce777 můžeš zkusit požádat o úhradu poloviny na potrat osobně expartnera, ale nevím, zda to je právně vymahatelné. Co se týče té újmy, nemyslím si. Buď chceš jít na potrat, nebo nechceš jít, ale nic mezitím. Pokud si chceš miminko nechat, na potrat nechoď, ale chtěl pak po něm výživné.

priefi
8. kvě 2021

@janikpce777 pokud si dítě nechceš nechat, tak když mu řekneš, že si může vybrat, buď přispěje na potrat, nebo bude platit alimenty, myslím, že bude vědět, co chce zvolit.