Naléhavý dotaz - opustila mě manželka. Na co se připravit?

kubado
18. lis 2019

Dobrý večer, obracím se na Vás s prosbou o radu. Jsem ve velmi těžké životní situaci a momentálně nevím jak postupovat. Vím, že mě nemine návštěva OSPODU a asi i nějaké nepříjemnosti, ale než tam zajdu, potřeboval bych alespoň přibližně vědět, na co se připravit a co čekat. Vím, že každý úřad to má jinak, ale přeci jen mě napadla možnost, že by někdo z Vás mohl vědět více a alespoň s něčím malinko poradit. Teď k mému problému. Zůstal jsem se čtyřmi dětmi sám, partnerka, se kterou jsem žil téměř sedm let se sbalila a odešla. Poslední měsíc byly nějaké náznaky, ale tohle by mě ve snu nenapadlo. Celou dobu jsme měli pěkný vztah a byla skvělá máma. Před dvěma měsíci se nám ale otočil život na ruby. Ze dne na den odešla a není s ní absolutně žádná domluva. Prý chce začít žít a ne se jen starat o děti. To, že to je a ještě bude velmi náročné, je může jasné, problém.je v tom, že dvě děti nejsou moje biologické. Nejstarší je bratr ex přítelkyně, kterého má v pěstounské péči a druhý nejstarší je syn z jejího předchozího vztahu. Kontaktoval jsem se s otcem syna, ale bohužel též bez výsledku. Nikdy ho nevychovával a syn ho ani nezná. Bere jako tátu mě , vychovávám ho od půl roku. Nikdy nesouhlasil s adopcí, alimenty platí, ale, to je vše, zájem žádný. Nejstarší z dětí je bratr ex, kterého má od doby, co jsme spolu v pěstounské. Stejně jako ona i on byl v dětském domově. Se svojí b.matkou se nestýká a nechce o ní slyšet. Nemůže jí odpustit, že on i sestra skončili v dětském domově. Teď ho bohužel opustila i sestra. No nějak to zvládneme, musíme. Je to super hodný a šikovný kluk, který je velmi chytrý a dělá mi jen radost, ostatně jako všichni děti. Bohužel bude plnoletý až za deset měsíců a máme společné obavy, že oba kluky mi sociálka vezme, jelikož nejsem úředně žádná rodina. To se nesmí stát, to už by byla poslední kapka. Jenže nejde to neřešit. Mateřská, i odměna pěstouna chodí na účet ex, která si je bůh ví kde. Plus

vitezove
19. lis 2019

@kubado Můžu vám doporučit tuto skupinku na fb. Přihlašte se tam, že potřebujete pomoct, udělají vám album a lidi vám mohou posílat různou pomoc. To do začátku si myslím bude dost potřeba. https://www.facebook.com/groups/helpinginneed/

kubado
autor
19. lis 2019

Ono nejde jen o ten odchod, ale jde i o celkem velkou část peněz. Měli jsme sice společné peníze, ale dva účty. Jeden, na který šly peníze z mé práce, z toho se platil nájem, jídlo, drogerie, kroužky, věci do školy atd, prostě běžné věci. Pak druhý, ten její kam jí chodila mateřská, alimenty, pěstounka. Tenhle účet byl taková rezerva a hlavně na budoucnost pro děti. Občas jsme tam sáhli, třeba na začátku školního roku, na Vánoce atd. Ale s tím, že celá část co se naspoří z peněz za pěstounku se bude spořit. Byli jsme domluveni, že až začne i ona chodit do práce, dorovná se tam i malá část, kterou jsme použili na ty nenadálé výdaje a náročnější měsíce. Celá tato část měla být po studiu nejstaršího vydělena čtyřma a měl dostat svou část do začátku samostatného života. Chtěli jsme aby naše všechny děti měly jednodušší start než jsme měli my. Za tolik let pěstounky tam byla nemalá částka a jak jsem se dozvěděl, většina peněz je pryč. Za dva měsíce. To nemůžu pochopit, užívá si na úkor svého bratra a vlastních tři dětí, zatím co já jsem se musel celá léta hodně otáčet, abych uživil celou rodinu z jednoho platu. Jsem z rodiny,. která žila z huby do huby a proto pro mě rezerva a jistota, že budeme mít co dětem do začátku dát znamenala hodně.

kubado
autor
19. lis 2019

@vitezove Dobrý, děkuji to úplně není můj styl, já se o děti postarám sám i za cenu, že se budeme muset chvíli uskromnit. Ale moc děkuji za nabídku.

sudylichozrout
19. lis 2019

@kubado To je fakt silene. Je mi to moc lito... Kazdopadne ono by se to asi dalo vyresit, protoze penize neuzila pro deti (alimenty, pestounsky prispevek). Asi by se to dalo navleci na zneuziti davek, ale musel bys do toho jit naplno a do vostrejch, coz nevim, jestli se ti chce.

martaskaaa
19. lis 2019

@zelenaesmolda myslela jsem to tak, jestli ji pan přijme zpět jako družku, aby s nima zase bydlela a byli rodina...

saoirse
Autor odpověď smazal
Zobraz
kubado
autor
19. lis 2019

@sudylichozrout Na to už teď momentálně není síla.

kubado
autor
20. lis 2019

Jestli mohu měl bych ještě jeden dotaz, který s tím prvním ne úplně souvisí i když z jedné strany určitě. Jde o to, že bývalá byla na mateřské a já chodil do práce, jsem OSVČ a jelikož se celkem daří a kšeftů mám dost, nerad bych to úplně ještě na rok a půl, než půjde malý do školky pověsil na hřebík. Nepřijde mi to pro budoucnost dobré, protože přijdu o zákazníky a nechci se vrátit na začátek, který byl nejtěžší. Potřebuju uživit pět krků, proto jsem došel k závěru, že budu ve své práci pokračovat. I když méně než dříve, chci být hlavně táta. Co jde dělám nyní z domova, někam mohu vzít i dítko sebou, ale když to nejde, prozatím ho u nás doma hlídá naše hodná sousedka. Je to stará paní, rok a půl starý živý kluk jí celkem dokáže vyčerpat, což je můj dojem. Na druhou stranu jí to těší, miluje děti, vnoučata má velká a nenudí se u televize. Nabídla se sama a chce v tom pokračovat, přeci jen ale je toho na ní moc. Syn je živé, zvídavé dítě a paní by byla nejraději, kdyby se jen mazlil u ní na klíně. Což ho nebaví. Přemýšlím jestli by nebylo lepší dát ho na dopoledne třikrát v týdnu do jeslí. Teda do dětské skupiny. V jedné takové jsem se byl podívat, mají dokonce místo a bylo to tam fajn, nevím co je pro něho lepší. Byl by mezi dětmi, možná víc zábavy atd, ale zase mi přijde dost malý. Hodně se to ve mě pere a nevím jak se rozhodnout. Budu opět rád za váš názor🙂

amazonkajanik
20. lis 2019

@kubado za mě 3x do týdne bude akorát jak pro pani, tak pro synka. Mamka mu bude scházet a mezi dětmi přijde přeci jen na jiné myšlenky. Jste super táta! Klobouk dolů!

biedronka10
20. lis 2019

Ja bych to stridala. Pani ala hodnou babicku nektere dny a k tomu detskou skupinku zase jine dny, rozdelit to. Pro pani to nebude tak vysilujici a kluk vlastne bude mit pestry program. Jste borec. Skoda, ze takhle zodpovedni chlapi kapnou na mrchy a obracene, je to zvlastni. Ale tak treba do budoucna na to nebudete sam, ted se hlavne musite srovna s nastalou situaci.

angelinie
21. lis 2019

@kubado Ahoj, predne přeji hooodne sil a štěstí, at vse vyjde, jak si představuješ ;) A pokud se muzu vyjádřit k tem jeslickam, mam to vyzkouseno na svých 3 dětech, vsechny jsme kolem 2.roku prihlasili do jeslicek/miniskolek, ne z duvodu nutnosti, byla jsem doma, ale proto, aby se dobre socializovali a užili si i neco jineho nez stale me 😁 bylo to vzdy na 1-2 dny v tydnu, kolem 3 let uz šli normálně vsichni do skolky. Ty jeslicky jim dali hodne, je tam méně deti na jednu učitelku, takze na ne meli cas, deti si skvele vybudovali imunitu a ve školce patrili vsichni k tem, kteří pak jeste utesovali ostatní deti, co plakali po mamince, protoze uz byli dobre otrkani :D ja tedy muzu jedine doporučit, 2 az 3 dny v tydnu je značka ideal 🙂 držím pěsti!

codal
21. lis 2019

Já si myslím, že to prostě zkuste a uvidíš, každé dítě jesličky a stejně tak i školku zvládá jinak, za zkoušku nic nedáš.. prostě si to nějak rozdělte, někdy bude hlídat sousedka někdy půjde malý do jesliček a uvidíte, jak to bude zvládat.

kubado
autor
28. lis 2019

Dobrý večer, tak jen informuji, že jsme se dneškem o dost posunuli. Po čtvrteční návštěvě OSPODU, který se spojil i s mou ex a otcem nevlastního syna jsem na jejich popud podal návrh soudu na předběžné opatření. Dnes již známe výsledek, oba kluci zůstávají do definitivního rozhodnutí v mojí péči. Paní ze sociálky mě ujistila, že OSPOD bude u soudu na naší straně a pokud nebude mít i na dále matka o děti zájem je prý téměř jisté, že se nic nezmění a kluci budou v mé péči. Snad bude soud jednat v nejlepším zájmu dětí. Každopádně dnes spadl obrovský balvan.

zelenaesmolda
28. lis 2019

@kubado gratuluju!

kesurka
28. lis 2019

@kubado mám velkou radost☺

prezdivka
28. lis 2019

@kubado skvělý!

amazonkajanik
28. lis 2019

@kubado 👏👏👏👏

kristyn.g
28. lis 2019

Hurá 😊

kubado
autor
28. lis 2019

@kesurka To já taky a nejstarší kluk ještě větší, konečně je to zase on. Chudák měl strašný strach, teď už je to zase dobré. Jsem rád, že jsem našel odvahu na tu sociálku jít i přes jeho nesouhlas, jinak by jsme se v tom ještě teď motali.

sudylichozrout
28. lis 2019

@kubado Super, jsem rada, ze to takhle dopadlo. Doufam, ze nebudou uz zadne komplikace. Drzim vam palce do budoucna! 🙂

tasmyska
28. lis 2019

@kubado jste borec👍 Ani Vás neznám a už si Vás velmi vážím. Ty děti Vám to jednou vrátí a na stáří budete mít krásnou a fungující rodinu plnou lidí, co Vás mají rádi. No a vaše paní😒? Nic na světě by mě nepřimělo opustit moje děti. Proto pro ni nemám pochopení a přeji Vám, hodnou a milou ženu, co Vám všechno trápení vynahradí🤗🙏. Klobouk dolů🎩

kaja2016
12. pro 2019

@kubado Tak to nikde nehlas. Kde neni zalobce, neni soudce. Nahlas to, az bude nejstarsi plnolety.