Návštěvy dcery u bývalého manžela

hodbodova
18. led 2016

Ahojky holky, už delší dobu řeším problém ohledně návštěv dcery u svého ex a budu ráda za Vaše názory. S bývalým manželem jsme se rozvedli, když dceři bylo 9 měsíců. Důvod rozvodu byl alkohol, dluhy, nevěra mého nyní už bývalého manžela. Od začátku jsem chtěla, aby otec měl kontakt s dcerou, ale pouze na základě soudního rozhodnutí...měla jsem strach,že by mi dceru nevrátil a já bych neměla nic v ruce a nemohla se bránit. Dcera mi byla svěřena do péče a soud určil návštěvy...nejdříve na pár hodin 2x v týdnu a když bylo malé cca 2 roky, tak se styk rozšířil na každý sudý víkend v měsíci. Dceru jsem na víkendy pouštěla,protože jsem věděla,že se o ní stará matka bývalého, která jí měla velice ráda a dalo se na ní spolehnout,takže vlastně jezdila k babičce. Bývalý manžel se jí nevěnoval....byl neustále v práci nebo seděl v hospodě....dospělo to až do té míry,že pro dceru si jezdila i přivážela babička a i platila alimenty. I prázdniny jsem si domlouvala s jeho matkou a on vůbec nejevil zájem. V té době jsem se začala scházet se svým nyní už manželem. Dcera už od začátku má s manželem velice krásný vztah a dokonce mu chtěla říkat táto...samozřejmě to začalo vadit babičce, která si pro ni jezdila....neustále doufala, že její syn začne jevit zájem o dceru a tohle se jí do krámu nehodilo...začala na dceru vyvíjet psychický nátlak...nakonec to dopadlo tak, že dcera nechtěla jezdit k babičce....kontaktovala jsem sociálku a muselo se to řešit...na sociálku se dostavil otec dcery a samozřejmě vše co bylo řečeno, tak popřel...chvilku si pro dceru jezdil a pak už zase babička, ale neustále mu ji cpala, když přijel z práce atd.dcera mi řekla,že ji táta bere do hospody a pak ji pouští samotnou domu...tak jsem to řešila s ním a opět vše popřel a znova jsem kontaktovala sociálku a takhle to bylo ještě několikrát....chvilku byl klid a pak znova...toto jsem vše řešila minulý rok (2015) kdy dceři bylo 7 let. Dcera je hodně citlivá a pokud na ní otec nebo babička vyvíjí psychický nátlak, tak podlehne, aby je nemusela stále poslouchat....pak mi to samozřejmě doma řekne....V listopadu si našel bývalý manžel přítelkyni a od té doby si hraje na skvělého tátu a před dcerou mě i mého manžela uráží a mluví dost hanlivě. Dcera přijíždí domů a je zmatená dokonce mi říká, že se jí v noci, když je u táty stýská a má úzkosti (popisuje to tak, že se jí špatně dýchá a má knedlík v krku). Když se jí ptám, jestli chce k tátovi jet, tak mi říká, že se chce podívat za pejskem, které ho si koupil táta...zatím to směřuje k tomu, že bývalý manžel si bude žádat o zvýšení styku s dcerou a to na celý měsíc o prázdninách, Vánoce, jarní prázdniny....už od rozvodu mám s bývalým manželem stále jen problémy....když jsem neřešila dceru, tak exekuce....navíc bývalý manžel je arogantní a nedá se s ním normálně mluvit a na něčem se domluvit...vše říká rozkazovačně a my se máme přizpůsobit, pokud to tak není vyhrožuje soudy a o to víc tlačí na dceru ☹ budu ráda, když přispějete nějakými zkušenostmi nebo názorama. Doufám, že jsem to napsala alespoň trochu srozumitelně....vzala jsem tovše jen velice stručně...

barulina
18. led 2016

Pojud si zatada sozdbe je potreba to vse rict tam.tady ti nekdo tezko poradi. Asi bxch zasla k obvodacce at napise zadanku pro psycholiga,stejne to budou chtit kdyz uvidi nszorovy rozdil mezi vami dospelymi. A jibak ono mam nevl.syna 8 a ten u nas rika neco u sve manky neco jineho. My nastesti vychazime tak si to reknem

blahova_andrea
18. led 2016

@hodbodova je mi moc líto v jaké jsi situaci. nechápu, proč najednou hraje vzorného tatínka? to ta jeho nová nemůže mít děti a chce si to kompenzovat přes tvoji dceru? 😅 já jsem teda v pozici té nové - macechy a absolutně si nedovedu představit, že by přítel vymáhal děti na celou půlku prázdnin. nemá kolikrát volno ani na blbý týden, že by se jim fakt věnoval. co potom celý měsíc, to je dlouhá doba. rozhodně pokud na to dojde, tak se zkuste třeba domluvit na dva týdny v červenci a dva týdny v srpnu, s pauzou, ať to není takový šok 😅 ☹ stejně se nakonec on starat nebude, bude chodit do práce a malou vyfasuje babička, co? ☹

naho31
18. led 2016

Reste predevsim s detským psychologem, ktery napise soudu posudek. Vsechny stiznosti dcery si peclive znamenejte i s daty, dny kdy ji vozil tatinek ci babicka. v tomto pripade to uhrajete minimalne na ty vikendy co doposud mel. Chce to sikovneho pravnika a pevne nervy. N

hodbodova
autor
18. led 2016

@naho31 Určitě to s psychologem řešit budeme...dneska z dcery vypadlo, že radši udělá to co tatínek říká a chce...hlavně ať se nezlobí....je to asi cca měsíc, kdy jí přede mnou říkal, že jí vezme na celý týden na hory a ona mu řekla, že je to dlouhé, že nechce a on na ní vyjel, že to teda pojede...ona sklopila oči a už radši nic neříkala....samozřejmě jsem se do toho vložila, ale snažím se to dělat opatrně, protože ona nechce, aby jsme se hádali....dokonce mi sama říkala, že nechce, aby jsme šli k soudu...tak asi před ní o tom mluví...většinou si pro ní jezdila babička a přivážela jí. Až od listopadu si pro ní jezdí táta....Právníka máme dobrého....už jsme s ním před pár měsíci pár věcí konzultovali. Mě jde hlavně o dceru, ale mému bývalému jde o to, aby nad námi vyhrál ☹

hodbodova
autor
18. led 2016

@barulina to ti fakt závidím, že se dokážete dohodnout....já jsem to několikrát zkoušela na něj po dobrém, když se dceři nevěnoval a chodil do hospody a do práce.....když mě a manžela urážel před dcerou....vše jsem se snažila řešit v klidu, protože to pak stejnak odnáší dcera....pokaždé mi řekl, že si vymýšlím a že si bude dělat co chce a že jsem píp a píp a píp a že si léčím mindráky....prostě sobecký, ješitný a arogantní ☹

hodbodova
autor
18. led 2016

@blahova_andrea Paradox je, že jeho nová přítelkyně se kterou je dva měsíce je zároveň i bývalá přítelkyně mého bratra se kterou můj bratr chodil před rokem....s bratrem se rozešli, pak měla nějakého jiného přítele a teď chodí s mým bývalým manželem. Ona má syna, kterému je 9 let a podle toho co mi dcera říká, tak Denis je na maminku ošklivý...neustále ji nadává, že je idiotka, pako atd.a takhle prý říká i mému bývalému. Její syn otce nenavštěvuje....prý údajně ho mlátí, ale já od známých slyšela něco jiného....takže kluk svého otce nevídá vůbec...od paní ze školky kam chodil vím, že pro něj do školky každou chvilku chodil jiný strejda...tak je mi líto i toho kluka...musí mít v hlavě asi taky pěkný guláš ☹ Dcera jezdila na prázdniny k tátovi (teda k babičce, protože bydlí na stejném pozemku) čtrnáct dní v červenci a čtrnáct dní v srpnu....nejsem ten typ matky, která by dělala problémy. Kdyby to byl fakt táta v pohodě a věděla jsem, že se dceři věnuje a snaží se se mnou dohodnout, tak je to o něčem jiném, ale bohužel....navíc dcera, řekla, že u něj měsíc v kuse nechce být, že by se jí stýskalo...budu shánět dětského psychologa...fakt už nevím ☹

barulina
18. led 2016

@hodbodova no je skoda kdyz to nejde. Drzim pesti

blahova_andrea
18. led 2016

@hodbodova tak ona nezvládá péči a výchovu vlastního dítěte a teď se stará ještě i o tvoje? ☹ no právě...vědět, že je to TÁTA, tak člověk se dohodne, dítě by tam i samo chtělo, ale takto? i po těch dvou týdnech je to moc ☹

naho31
18. led 2016

@hodbodova rozumny soudce velmi rychle pochopi jaka je situace, vybudtte opatrna, pokud komunikujete pres sms, schovavejte si je. me pravnicka radila abych ho do sms zkusila vyprovokovat 😉
S dcerou jednjte dle toho co vam srdce kaze, pokud dcera neco nechce, nechte ji aby se rozhodovala, nasilne a tlakem to bude jen horsi.

hodbodova
autor
18. led 2016

@naho31 naše komunikace přes sms je velmi strohá....spíš žádná a nic neříkající...ona mi právě říká, že se nechce rozhodnout, že to mám udělat já nebo ať uděláme to co chce tatínek, aby se nerozzuřil a nemuseli jsme k soudu (slova mé dcery)....je mi až do breku, co se jí všechno musí honit v hlavičce. Nikdy jsem ji do ničeho nenutila....dala jsem ji prostor, aby se rozhodla....mě neustále říká, že mě má moc ráda a chce být se mnou furt, ale musí jezdit k tatínkovi, protože jinak by se zlobil a taky chce vidět pejska. Jsem z toho fakt na prášky a k tomu mi hrozí předčasný porod ☹

prapodivna
18. led 2016

@hodbodova v tomhle případě bych dceru neposlouchala a k soudu šla, prtž jí to pravděpodobně naočkoval otec a ničemu to nepomůže. že to nevyřešíte přes nějakou vyšší instanci. Vše si pište, zaznamenávejte, vemte dceru k psychologovi aby byl posudek k soudu, nedejte se!

nutricnihodnota
19. led 2016

@hodbodova A co zkusit zahrát na jinou strunu? Pokusit se s ním domluvit, že dcera k němu bude jezdit jen tehdy a na tak dlouho, jak si ona sama určí a výměnou za to, se vzdát alimentů? Třeba by na to slyšel (měl by pocit, že vyhrál) a dceři by se ulevilo.

hodbodova
autor
19. led 2016

@nutricnihodnota Díky za radu 🙂 na to by nepřistoupil, protože ví, že by potom k němu nejezdila....a on si hraje na boháče (i když má dluhy)...takže alimenty jsou pro něj drobné....jinak kdyby to bylo možné, tak to udělám hned 🙂

kulatakosticka
19. led 2016

@nutricnihodnota alimentů se vzdát nelze, alespoň ne oficiálně ne?

nutricnihodnota
19. led 2016

@hodbodova Škoda ☹ . V tom případě bych asi udělala to, co radí holky výše. Psychologa, všechno zaznamenávat a prostě to zkusit protlačit skrz ty soudy. I kdyby to k ničemu jinému nebylo, tak snad by alespoň malé pomohl, nějak se s tou situací poprat. Jinak je to ale strašně smutná věc. Je mi malé moc líto a dovedu si představit, jaká jsou to pro Vás muka, když ji vidíte nešťastnou a nemůžete s tím nic kloudnýho udělat.

nutricnihodnota
19. led 2016

@kulatakosticka Oficiálně ne, ale když se dva dohodnou, tak to samozřejmě lze obejít.

andrejka3741
19. led 2016

@nutricnihodnota Nelze už to dnes ani obejít, ani po domluvě. Švagrová se rozváděla se švárou a nechtěla po něm nic. Soudkyně řekla,že musí napsat minimálně částku 1000,- s tím,že pak už je to na nich dvou,jestli platit bude nebo nebude,ale že ze zákona minimální částka 1000,- být uvedená ve spise musí.

kulatakosticka
19. led 2016

@nutricnihodnota no ale pak to žena může chtít kdykoliv zpětně, protože muž nemá doklady o placení stanoveného výživného...

andrejka3741
19. led 2016

@kulatakosticka Teoreticky samozřejmě, proto jim soudkyně řekla,že pak už to záleží na nich.

nutricnihodnota
19. led 2016

@kulatakosticka
@andrejka3741
Dá se to obejít velice snadno, když se dokážou domluvit. Chlap pošle ženě peníze na účet (aby o tom byl doklad) a ona mu je pak vrátí v hotovosti. Muž má pak jistotu, že je po něm zpětně chtít nemůže, páč má doloženo, že zaplatil. Jak prosté, milý votsne 😉

andrejka3741
19. led 2016

@nutricnihodnota Jo,jenže takových párů je hoodně málo 🙂

nutricnihodnota
19. led 2016

@andrejka3741 souhlasím