Nespíme spolu, ani se nepřitahujeme, jsme na sebe zvyklí

handula83
14. pro 2014

Ahoj holky a maminky,já už opravdu nevím jestli si za to nemůžu sama,S manželem máme ročního prcka a nebýt mě a tak jsme pořád ve dvou.Jsme spolu hodně dlouho a jsme na sebe zvyklí.Vím že je to to nejhorší,ale občas si říkám že se tak známe,že se ničím nezaskočíme.Co je horší je že spolu nespíme a ty věci okolo.Prostě jako manželé po 40 letech,Ani pusu si nedokážeme dát.Nejde o to jestli někoho má,třeba jo ale to musí předstírat hrozně dlouho a já ho nedržím to on ví.Stačí mu televize,počítač,jídlo a je spokojenej.Já taky nejsem bez chyby,jsem věčně naštvaná a nervní,protože mi chybí to hezký co je mezi manželi.Promluvit si s ním o tom nemá cenu.Vidí vše v pořádku.Holky jsem opravdu vadná já? Nebo Jsme prostě skončili jako manželé.

irena1111
14. pro 2014

@tarra27 to že tomu ty nevěříš ale ještě neznamená že to není pravda. Znám to z vlastní zkušenosti a vím minimálně o dalších dvou párech které to mají stejně. Někdo je prostě spokojený i bez sexu ale důležité je aby to vyhovovalo oběma.

marketa233
15. pro 2014

Dlouholetý zvyk a pocit, že dítě prostě mít musím, očekává se to, to jsou známé pasti.

elain
15. pro 2014

@favofrenki páni to je pěkný, o tom seznamu....jsem se málem rozbrečela, díky 🙂

elain
15. pro 2014

@handula83 Tak nevím, tady to vypadá, že skoro všichni mají doma úžasný vztah, ale co se bavím s holkama v reálu, sousedkama, tak odhaduju ze víc než polovina je doma spíš nespokojená ze stejných důvodů. Chlapi většinou hodně pracujou, a tak bud doma nejsou, nebo jsou duchem mimo, unavení.... Ono je to těžký, odejít sama s dítětem, když třeba nemáš kam, a řešit pak všechny ty věci ohledně předávání dětí, výchovy, peněz... Spíš bych se zaměřila na řešení té situace s manželem. Určitě mu to taky chybí.

achjonetusim
15. pro 2014

Vidím to podobně jako @irena1111 , sex jako takovej není v manželství až tak důležitej. Jsou páry co spolu sexujou jak veverky a na štěstí a partnerskym sebevědomí jim to nijak nepřidá. Osobně mi přijde scestný co popisuje @handula83 , mít sex obden a přitom nedat partnerovi ani pusu (!) - to si stačí pořídit vibrátor 😅 Co vnímám jako fatální nedostatek v příběhu zakladatelky je něha a fyzično jako takový. Nedat si pusu když přijdu domů nebo když se loučím, letmo pohladit když projdu kolem, nevědomky obejmout, před spaním vískat ve vlasech... to bych si připadala jak kůl v plotě. Zapomněla bych bejt pro svýho muže ženou. Chybí vám to? Tak začněte u sebe. Nic trapnýho na tom přeci neni. Těžko se vám může dostat něčeho co jste samy přestaly dávat 😉

achjonetusim
15. pro 2014

Spletla jsem nicky, místo handula83 (zakladatelka) mělo být makuka88.

tulikiss
15. pro 2014

@makuka88 to jako myslite vazne? mesic bez sexu a jdete si hledat milence nebo se rozvadet??? sorry ale vas manzel je chudak, me by urazelo kdyby me manzelka brala jenom jako vibrator.

@handula83 tady je jedina rada promluvit si s manzelem, on ma mozna pocit ze je vse ok, ale vy to tak nevidite a musite mu to rict. narovinu si promluvit, ze takhle zit nemuzete a ze pokud se to nezmeni tak vas ztrati a odejdete. tak uz bude na nem jestli se pokusi s tim neco delat.

tarra27
15. pro 2014

@irena1111 brát ti to nebudu, ale neznám ve svém okolí nikoho.....nebudu se dohadovat, jsi tehotná 🙂 At Ti vše dobré vychází a at se vám všem daří 🙂

happylenulka
15. pro 2014

@irena1111 rovněž souhlasím s
@tarra27 ... to že někomu nechybí ve vztahu sex je podle mě blbost a může to fungovat jen chvíli... dříve nebo později začne jeden z páru strádat... sex, intimnosti to prostě k dobrému vztahu patří...

tarra27
15. pro 2014

@happylenulka přesně...jakmile chlap nekolik mesíců abstinuje se sexem - pokud to vydrží, neco tady "smrdí"...je to podezřelé...má peknou ženu a nesouloží??? Jiná vec je, když je tehotná, nemocná nebo to nejde z nejakého důvodu jemu....ale jinak u zdravých lidí je to blbost!

🙂

happylenulka
15. pro 2014

@tarra27 přesně tak.. jasně, když je žena těhotná a ze zdravotních důvodů třeba nemůže, tak je to něco jiného 🙂 ale mluvíme o normálních chvilkách 🙂
já bych se sama cítila neúplná... sex je pro mě důležitý stejně tak jako líbání, objímání, povídání, chození za ruce a další 🙂 myslím si, že je to důkaz fungujícího vztahu...

tarra27
15. pro 2014

@happylenulka jasně...po letech to není nekolikrát denně, ale jakmile se sex přeruší...neco je blbe....a ztrací se taková ta blízkost....

achjonetusim
15. pro 2014

@happylenulka @tarra27 Holky souhlas, ovšem řeknu to takhle. Kdybych si měla vybrat sex nebo všechny dotyky, něžnosti, prostě fyzično, "mužoženstvo" 😀 okolo, volím osobně rozhodně to druhý 😉 A to fakt nejsem žádnej romantik, svíčky, valentýn a jiný čičmundičky okolo 😀

pulecp
15. pro 2014

@handula83 Zabývám se prací se stresem, emocemi, uměl bych Ti pomoci s Tvými pocity a tím i nejspíš (víc nebo míň) ovlivnit to, co se u Vás děje. Zrcadlo opravdu funguje ( @favofrenki ) a spousta dalších mechanizmů. Napsal jsem Ti mail.

veruska007
15. pro 2014

@handula83 Taky jsme to tak měli, první rok po narození nejmladší. Měli jsme hrozný frmol, stres, řešili jsme jen organizační věci... ale jak jsme se pak zklidnili, tak se to všechno vrátilo. Sice to není takové, jak když jsme spolu randili, ale takové to nebude už nikdy.
Nejvíce nám pomohlo sehnat na večer hlídání a jít si sednout do restaurace nebo divadla. Bohužel, za šest let se nám to podařilo zrealizovat jen 3x ☹, ale doufám, že jsme na lepší cestě 😵

myskin
15. pro 2014

@tarra27
@happylenulka
Já nechápu co je na tom k nepochopení, že to má někdo jinak. Někdo zkrátka sex ke spokojenosti nepotřebuje a jak tady psaly holky to oběma manželům vyhovuje, pak jim lze pogratulovat, že se hledali až se našli. Já bych taky nemohla mít vedle sebe chlapa, který mi dává najevo city, ale tím to končí. Ale dovedu pochopit, že to má někdo jinak a vyhovuje mu to. A je to lepší varianta mít láskyplný vztah bez sexu, než jak tady někdo psal sexovat ja veverky 😀 a jinak vztah o ničem. Zkrátka důležitá je rovnováha potřeb obou partnerů.

nonacek
15. pro 2014

@handula83 takhle probíhalo i me manželství......
a výsledek
sem šťastne rozvedena
šťastne zasnoubena
a očekávám přírůstek.
No co nato říct ,,, kde nejde pomoct nepomůžeš.. rozbyty hrnek neslepiš.......
chyba není na tobě.... na něm.... proste všechno hezky někdy konči,ale zase něco začíná,nemotej se v kruhu ses mlada a pocit lásky štěstí potřebuje Kazda 😉
držím palce😉😉😉

makuka88
15. pro 2014

@tulikiss tak každy to ma nastavené jinak ...

handula83
autor
16. pro 2014

Jo Jo,asi nemůžu čekat něco co sama nedávám,jak jsem tu četla.Ale já to něhu nemůžu dávat,když jsem se zklamala.Hodněkrát jsem byla odmítnuta.Ve všem jiném si rozumíme,teda jak kdy ale o nějaký pohlazení atd.se nedá mluvit.Budu asi dál neštastná,než připravit dítě o tátu.

emisekkk
28. pro 2014

@handula83 brácha a ségra? to znám, takto jsem taky žila. Partneři, ale ne milenci - bez sexu a pohlazení, ale také bez hádek. Jemu to takto vyhovovalo, mě ne. Chodila jsem do poradny, doma měla střídavě hysteráky, období klidu a chvíle, kdy jsme o tom rozumně mluvili. Víš, jak to dopadlo - když se mě můj starší syn zeptal - proč mi tatínek nikdy nedá pusu - řekla jsem a dost. Jsme rozvedení. Já znovu vdaná. S bývalým mužem jsme perfektní kamarádi, na dětech se domluvíme bez problémů a všem se ulevilo. Maximálně si ho vážím, ale prostě takto jsem žít nechtěla a když už si i děti všimly, že je něco divně, utla jsem to. Děti (starší) totiž nejsou padlé na hlavu a moc dobře poznají, že něco nefunguje nebo že je některý z rodičů nešťastný.... a dle mého se potom "necítí" taky

emisekkk
28. pro 2014

@handula83 jo a s druhým partnerem mám ještě holčičku. A jsme velká rodinka. On přijal super kluky z prvního manželství a kluci zase ségru.
Nemá smysl to lámat přes koleno, já o tom kroku uvažovala 5 let - a pak najednou jsem věděla, že to musím udělat a udělala.

salot
30. pro 2014

Určitě bych takový vztah mít nemohla, nejenom sex, ale vůbec ten fyzický kontakt by mi chyběl. Zkusila bych napřed tu poradnu a vysvětlit to muži tak, aby to opravdu pochopil. Kdyby ne, asi bych to ani nenazývala manželstvím/partnerstvím a dle toho jednala.

katka189
30. pro 2014

Ahoj,řeším hodně podobný problém. Partner si tak nějak žije svůj život (tím nemyslím, že by zahýbal), má svoje zájmy, koníčky, práci. Doma má rád, když je pořádek, navařeno, děti obstarané. Co se nějaké něhy, pohlazení, políbení týká, to už jsem nezažila ani nepamatuju. Nikdy nebyl extra romantik, ale poslední rok už jsem vážně spíš jako inventář. Navíc pomalu ale jistě na mě přehazuje i "chlapskou" práci. Když zkusím o něčem mluvit tak si prý stěžuju. Teď už nemám ani sílu, ani chuť "žebrat" o pitomé pohlazení a čím dál tím víc přemýšlím o tom, jak to skončit. Jen mám tři děti, hypotéku a nemám kam jít. Navíc pro okolí by to byl asi docela šok, neumím se svěřovat a stěžovat si, takže okolí nás asi má za vcelku spokojený pár. Takže za mě, být ve vztahu bez citu, něhy a všeho co k tomu patří, je sebemrskačství a očistec. Nechci brát dětem tátu, ale žít se takhle nedá.

miky31
25. led 2015

@handula83 Ahojky, u nás je to bohužel stejné ☹
My sice manželé nejsme,ale žijeme spolu skoro 4 roky a máme 3 letého prcka. Co přítel změnil práci a denně jezdí nebo i v noci, tak spolu nespíme, nemilujeme se, nedáváme si pusy, nedržíme se za ruce a už vlastně nemáme nic společnýho krom syna 😢 Je to šílený, Jak píšeš, taky jsem nervní, hádavá a žárlivá. Když jsem se ptala přítele zda má milenku, tak my naštvaně odpověděl že hned dvě a prý jsem blbá.
Vše se šíleně změnilo, přítele vlastně ani nemiluju, je to už fakt jen o zvyku. Mohla bych jít na cvhíli bydlet k mámě, ale nechci synovi brát tátu. I když jako táta se popravdě nechová 😢
Jsem dost na dně,malej mi nepřidává protože je hyperaktivní a s chlapem se nedokážeme o ničem bavit, protože se hned pohádáme 🤐 😢

tarra27
25. led 2015

@miky31 to me je líto, že to tak máš.....za mě nic nerozebírat, neřešit, vypadnou nekdy sama ven - nemyslím diskoteky, ale cvičit, s kámoškou na kafe, at pohlídá manžel nebo babi, nedelat naschvály.....kdyby mi muj muž řekl, že jsem blbá, by me nastval fest....ale k veci, nevyptavej se ho na milenky a nedožaduj se sexu - i když to je nepřímo....chlap by se mel snažit, pokud jsi jen doma, má te jsitou....a hlaven je potřeba i říci, co já jsem udelaa špatně, kde je chyba u mě....ty jsi ho vždy nebo většinou vítala s usmevem? dos často, když mají ženy deti jsou nevyspale, hotové, doma začne být dusno....nelezla bych mu do zadku, ale ani nevyhrávala a začala se víc venovat sobe.....třeba to pomůže....

olusenka
25. led 2015

@handula83 všechny příspěvky jsem nečetla, ale přiznám se, že mi to připomíná můj vztah s manželem, letos spolu budeme 20let, brali jsme se po 13 letech, letos to bude tedy 7 let. Docela souhlasím, že 7.rok je krizový, cítím to letos zatím asi nejhorší. Děti náš vztah změnily hodně. Točí se všechno kolem nich a na sebe zapomínáme, nemáme čas, a já kolikrát právě ani chuť. :-/

tarra27
25. led 2015

@olusenka heled, a jak ho třeba vítáš, když přijde z práce?? nebo když do práce odchází?

miky31
25. led 2015

@tarra27 To je sice hezké,ale přestěhovaly jsme se před 2a rokama na maloměsto a nikoho tu neznám.
Přítel nepohlídá,protože je 6dní v týdnu pryč a babi ani jedna.....Mno, moje máma by sice mohla ale je 15km od nás, což sice není žádná dálka ale má 3směnný provoz, takže nic a ze strany přítele matka je alkoholička těžká a když nám 2 měsíce hlídala kluka, tak jsem byla dost vystrsovaná co se kde děje apod. Tak jsem musela dát výpověď abych byla s malým doma a v klidu. No a díky příteli v klidu taky nejsem.
Do ničeho ho nenutím, ale už jsme spolu 3 měsíce nspaly a je to k zbláznění.Žádný tulení apod.

tarra27
25. led 2015

@miky31 čím víc budeš chtít sex, tím jemu to nepujde...jste v takový malý krizi, se to srovná.....pokud mužeš, nevím, jak máš stare díte, nastup do práce na poloviční uvazek...prospeje vám to .....

ber to jako bouřku....

olusenka
25. led 2015

@tarra27 když odchází, spíme, když přijde, pozdravíme se, někdy skoro ani to ne. Máme se rádi, ale nějak tam není ta vášeň, ona tedy nikdy moc nebyla.